Programista boinc

Zaczęty przez goofyx, 05 Czerwiec 2011, 23:28

goofyx

Czy znalazłyby się jakiejś osoby (programiści), którzy byliby w stanie tworzyć projekty boincowe w razie potrzeby od strony właśnie programistycznej?

Grzes

Jeśli nie znajdą się Tacy co już przez to przechodzili to dziś zabiorę się za czytanie. Na tę chwilę nie próbowałem się za to zabrać, choć podejrzewam, że większym problemem będzie to co mamy policzyć... coś możecie zdradzić?

Chodzi mi tu raczej o wymóg biegłej znajomości matematyki na poziomie takim by policzyć całeczki w dziedzinie liczb zespolonych... czy fizyki? Jeśli się znajdzie taki co potrafi przekształcić równania, to by mi było na rękę. Nie ukrywam, że orłem z fizyki czy matematyki nie jestem ;)

Cyfron

Sądzę, że taki programista powinien umieć postawić serwer boinc (albo do tego jeszcze inna osoba), i napisać program według wzorów i algorytmów, które zostaną mu dostarczone przez ludzi zakładających projekt - przecież nie ma szans, abyś Ty np wiedział jak ma się liczyć jakaś struktura białek czy coś :)

goofyx

Cytat: Cyfron w 06 Czerwiec 2011, 07:31
Sądzę, że taki programista powinien umieć postawić serwer boinc (albo do tego jeszcze inna osoba), i napisać program według wzorów i algorytmów, które zostaną mu dostarczone przez ludzi zakładających projekt - przecież nie ma szans, abyś Ty np wiedział jak ma się liczyć jakaś struktura białek czy coś :)
Teoretycznie serwery Boinc będziemy udostępniali jako VPS, więc sam serwer byłby gotowy <- tylko w takiej sytuacji:
1. Tworzenie aplikacji projektu
2. Praca z modułami serwera: generator wu itp
3. Adminowanie projektem <- to nie koniecznie programista