Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Attic Proxy Project

Zaczęty przez RAD-Poland, 07 Czerwiec 2012, 10:57

RAD-Poland

Attic Proxy Project

http://mishra.lpds.sztaki.hu/atticproxy/

CytatThe Attic Proxy [6] application is designed to allow the Berkeley Open Infrastructure for Net-
worked Computing (BOINC) access to the AtticFS system. To avoid a re-write of the BOINC
Core Client, which would cause many incompatibilities with older clients and projects, the Attic
Proxy was written. This application sits in the background on the computer doing the processing,
i.e., the client. The recommended way to distribute the application is to make a second BOINC
project specifically to host the Attic Proxy. This will have the «non_cpu_intensive» flag set, so
that when the BOINC client connects, it knows to run the application ignoring any rules on CPU
and memory usage. Once this project is attached, the scientific project can be attached and it
will be able to access the files on the AtticFS.

[6] Extensive user documentation and download information available at: http://www.atticfs.org/libafs/


   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Tomasz R. Gwiazda

a to reanimacja? bo cos kojarze ze kiedys byl taki, i nigdy nie wystartowal

Troll81

chyba reaktywacja

drużynka - http://mishra.lpds.sztaki.hu/atticproxy/team_display.php?teamid=17

gaballus

Karmi i do tego jest to projekt NCI. Wie ktoś czym tak naprawdę się zajmuje?

Troll81

robi jako serwer proxy. podobnie jak attic FS robił za projekt który miał testować rozproszony system plików

krzyszp

Cytat: Troll81 w 07 Czerwiec 2012, 15:28
robi jako serwer proxy. podobnie jak attic FS robił za projekt który miał testować rozproszony system plików
Radziłbym uważać, może służyć do niecnych celów...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

przecia to chłopaki ze sztaki testują :d
jeden miał robić za rozproszona bazę danych a ten pewnie będzie robił za rozproszony proxy a oba będa służyć sztaki desktop grid

goofyx

Cytat: Troll81 w 07 Czerwiec 2012, 17:56
przecia to chłopaki ze sztaki testują :d
jeden miał robić za rozproszona bazę danych a ten pewnie będzie robił za rozproszony proxy a oba będa służyć sztaki desktop grid
oraz niecnym celom.

goofyx

Ktoś zapunktował juz w tym projekcie?
U mnie jedna próbka liczy się już 20 godzin i nic.
Mam projekt dołączony na 6 komputerach z czasami przerobu większymi od 15 godzin i dalej 0% :(

Tomasz R. Gwiazda

sam bym sie chetnie dowiedzial
na jednym 41h
app nie ma checkpointa i jak sie zamknie Boinc to zaczyna od zera...

andy101fah

Jak widać na razie jesteśmy betatesterami.

U mnie odpalone na 3 maszynach pod Ubuntu 12.04 64 bit i jednej z windows xp i nic  :dunno:  :bad:

goofyx

a ten projekt ma w ogóle cokolwiek robić i dawać punkty?
U mnie proces od tego WU jest martwy tzn.: od 30 godzin 0 sekund wykorzystania CPU, 0 bajtów w jakimkolwiek kierunku na łączu, 0 bajtów zapisu i odczytu na dysku... dziwne...

Troll81

u mnie już ponad 50H leci jedna próbka....

goofyx

Cytat: Troll81 w 11 Czerwiec 2012, 07:37
u mnie już ponad 50H leci jedna próbka....
u mnie po 48h próbka się zresetowała :( <- było 48h z minutami i teraz jakby od zera liczyła :(
ten projekt w ogóle działa ?

RAD-Poland

#14
niespodziewałbym się zbyt szybko punktów w tym projekcie

projekt, poprawniej chyba podprojekt, jest częścią złożonego, dużego projektu EDGI -> European Desktop Grid Initiative
opis projektu ~ 90 stron, skrócony na konferencji xxx ~40 stron

projekt działa i czeka "nasłuchuje" na porcie 9980
na inny podprojekt wykorzystujący  AtticProtocol.xxx, a dokładnie AtticFS
ten z kolei współpracuje z ARC i 3GBridge poprzez gLite i CREAM

ogólnie wymagania to java, xml2, curl i dużo cierpliwości, nie doczytałem kiedy start
pewnie gdy powstaną projety wykorzystujące taki sposób komunikacji
być może niektóre z podprojektów EDGI Demo -> link z niego korzystały, było ich 8 ale testy trwały po kilka godzin, nie zauważyłem dłuższej aktywności

generalnie AtticProxy jest małym elementem całości
Cytat1. BOINC client requests a file containing a GUID from the project.
2. The project detects the GUID in the request and redirects to the attic proxy running on the
client.
3. The client requests the file from the Attic Proxy.
4. Attic Proxy requests a Pointer Collection from AtticFS.
5. Pointer collection is sent.
6. Requests are made for the various chunks of the file.
7. Chunks are downloaded and assembled.
8. Final file is sent to the BOINC client.

projekt może być niebezpieczny, w złych rękach, dlatego najeży mieć ręce na pulsie i gdy zacznie działać posprawdzać co przesyła ;)

EDIT: edycja pierwszego postu -> link

   
WCG:
PG:         YOYO: