SzaMoT

Zaczęty przez SzaMoT_👀, 19 Listopad 2018, 21:20

Co by nie pytać byle nie błądzić

1
2
3
4
5
6
7

SzaMoT_👀

#240
Teraz inne spostrzeżenia dla Samsunga A55, Android 14 sytuacja się poprawiła nawet bardzo - (aktualizacje chyba pomogły?)
Dla WCG MCM lepiej wychodzi niż na CPU 2,2 giga z AVX512.
Nie ma już problemu z błędami, a czasy przy liczeniu 1/2 zadania na raz porównywalne z EPIC Rome
asteroidsathome.net
Jestem pełen podziwu za wydajność a są ARM jeszcze bardziej "kręcone" Hz ponad 3 giga, ale pewnie się grzeją.

Odnośnie podstawki chłodzącej to podziałałem w ten sposób, na "kanapkę" przekładając monetami dla zachowania odpowiedniej dylatacji dla przepływu.

Później zamieszczę foto, wspomnę tylko, że stacjonarka DELL owiewa "kanapkę" tylnym wiatraczkiem.
CPU, w tej stacjonarce ma w porywach ~50, nawiew z wiatraczka jest na tyle skuteczny że temperatura baterii ~27 stopni, można na wszystkich core liczyć, kosztem wzrostu czasu wykonywania zadań ale sumarycznie to tak jakby
HT/SMT w x86, o godziny i gwiazdki jak dla mnie na wagę złota :)       
>>> TeCzoWy🏓 >vs< 🏓SzaMoT <<< ⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓
>>> Zaproszenie do sieci BOINCNetwork 🛟 <<<
>>> Zaproszenie Discord PG &📈 <<<
>>> Zaproszenie GPUGrid 🌀 <<<

🏓
echo $hello 'Info Bot BOINC@Poland >>> mamy wyzwania ponad solidarnościowe, wymiar nie ma znaczenia (światy równoległe &#129668;&#127913;☕&#128227;&#128755;� OFF&#128640;';

tito

Fakt. Wyniki robią wrażenie.

SzaMoT_👀

#242
Obiecane fotki :)
Tylko nie pytajcie co robi ten kawałek szyny kolejowej w tle ( dociąża suboferek )


>>> TeCzoWy🏓 >vs< 🏓SzaMoT <<< ⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓
>>> Zaproszenie do sieci BOINCNetwork 🛟 <<<
>>> Zaproszenie Discord PG &📈 <<<
>>> Zaproszenie GPUGrid 🌀 <<<

🏓
echo $hello 'Info Bot BOINC@Poland >>> mamy wyzwania ponad solidarnościowe, wymiar nie ma znaczenia (światy równoległe &#129668;&#127913;☕&#128227;&#128755;� OFF&#128640;';

chr80♂°🛰�

Zamiast monet użyj metalowych nakrętek/pokrywek żeby nie było transferu ciepła?

A ja mam na androidzie dopiero aktualizację która mi ubija procesy w tle w tym boinc.
Czekam na następną.

SzaMoT_👀

Cytat: chr80♂°🛰� w 13 Czerwiec 2024, 22:39Zamiast monet użyj metalowych nakrętek/pokrywek żeby nie było transferu ciepła?

A ja mam na androidzie dopiero aktualizację która mi ubija procesy w tle w tym boinc.
Czekam na następną.

Dodaj do wyjątku jak idzie, albo wysyłaj raporty?
Ogólnie to liczenie na Androidzie wymaga kontroli, interakcji,
podobnie jak Colab, VPS itd.
Pozostawiając starszy sprzęt bez nadzoru, z baterią już w znacznym stopniu zmęczoną,
może powodować nawet puchnięcie, a w skrajnych przypadkach wiadomo co.

Najlepiej dla takich sprzętów jeden zasilacz i pozbycie się baterii, kiedyś, rezystor wstawiałem, by to działało,
ale to było za czasów telefonów w miarę łatwych w rozebraniu, dziś te sprzęty mają kiepską wydajność i brak wsparcia,
można pokusić się o wgranie innego softu ale to droga zawiła, mam np. Nokie z win mobile 8.1/10, i podejmowałem kiedyś próby modyfikacji okazał się problem z sterownikami.
Nokia Lumia 930 to dobry tel. aparat/ekran OLED 1920 x 1080, bateria po 10 latach ma się dobrze     
>>> TeCzoWy🏓 >vs< 🏓SzaMoT <<< ⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓
>>> Zaproszenie do sieci BOINCNetwork 🛟 <<<
>>> Zaproszenie Discord PG &📈 <<<
>>> Zaproszenie GPUGrid 🌀 <<<

🏓
echo $hello 'Info Bot BOINC@Poland >>> mamy wyzwania ponad solidarnościowe, wymiar nie ma znaczenia (światy równoległe &#129668;&#127913;☕&#128227;&#128755;� OFF&#128640;';

SzaMoT_👀

ARM VPS 10 core  już liczy, wydajność podobna z tel. A55, częstotliwość ma 2 GHz,
przetestuje niebawem inne projekty GFN i pewnie coś jeszcze można liczyć na ARM Linux,
ma 16 giga ramu ale pewnie nie ma projektu który z tego skorzysta w pełni.

>>> TeCzoWy🏓 >vs< 🏓SzaMoT <<< ⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓
>>> Zaproszenie do sieci BOINCNetwork 🛟 <<<
>>> Zaproszenie Discord PG &📈 <<<
>>> Zaproszenie GPUGrid 🌀 <<<

🏓
echo $hello 'Info Bot BOINC@Poland >>> mamy wyzwania ponad solidarnościowe, wymiar nie ma znaczenia (światy równoległe &#129668;&#127913;☕&#128227;&#128755;� OFF&#128640;';

chr80♂°🛰�

Cytat: SzaMoT_🏓 w 15 Czerwiec 2024, 19:02ARM VPS 10 core  już liczy, wydajność podobna z tel. A55, częstotliwość ma 2 GHz,
przetestuje niebawem inne projekty GFN i pewnie coś jeszcze można liczyć na ARM Linux,
ma 16 giga ramu ale pewnie nie ma projektu który z tego skorzysta w pełni.



yoyo@home ecm P2

SzaMoT_👀

yoyo@home ecm P2 aż tak to nie VPS ma na 10 rdzeni 16 G ale ECM super
>>> TeCzoWy🏓 >vs< 🏓SzaMoT <<< ⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓
>>> Zaproszenie do sieci BOINCNetwork 🛟 <<<
>>> Zaproszenie Discord PG &📈 <<<
>>> Zaproszenie GPUGrid 🌀 <<<

🏓
echo $hello 'Info Bot BOINC@Poland >>> mamy wyzwania ponad solidarnościowe, wymiar nie ma znaczenia (światy równoległe &#129668;&#127913;☕&#128227;&#128755;� OFF&#128640;';

chr80♂°🛰�

Cytat: SzaMoT_🏓 w 15 Czerwiec 2024, 20:37yoyo@home ecm P2 aż tak to nie VPS ma na 10 rdzeni 16 G ale ECM super
To puść jeden rdzeń na yoyo@home ecm P2 i już masz 10 GB RAMu zajęte i tylko pozostaje problem co zrobić z pozostałymi dziewięcioma rdzeniami i 6GB RAMu.

SzaMoT_👀

Ma ktoś gotowy config do ograniczenia danego podprojektu ECM P2? (ilość jednoczesnych zadań)
Yoyo Siever powoduje błąd obliczeń na ARM, a przydało trochę policzyć, niewiele brakuje do 100k
W planach jest wypróbowanie wszystkich dostępnych projektow pod ARM Linux


>>> TeCzoWy🏓 >vs< 🏓SzaMoT <<< ⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓
>>> Zaproszenie do sieci BOINCNetwork 🛟 <<<
>>> Zaproszenie Discord PG &📈 <<<
>>> Zaproszenie GPUGrid 🌀 <<<

🏓
echo $hello 'Info Bot BOINC@Poland >>> mamy wyzwania ponad solidarnościowe, wymiar nie ma znaczenia (światy równoległe &#129668;&#127913;☕&#128227;&#128755;� OFF&#128640;';

chr80♂°🛰�

Cytat: SzaMoT_🏓 w 16 Czerwiec 2024, 15:46Ma ktoś gotowy config do ograniczenia danego podprojektu ECM P2? (ilość jednoczesnych zadań)
Yoyo Siever powoduje błąd obliczeń na ARM, a przydało trochę policzyć, niewiele brakuje do 100k
W planach jest wypróbowanie wszystkich dostępnych projektow pod ARM Linux




<app_config>
<project_max_concurrent>16</project_max_concurrent>
<app>
<name>ecm</name>
<max_concurrent>9</max_concurrent>
</app>
<app>
<name>ecmP2</name>
<max_concurrent>7</max_concurrent>
</app>
</app_config>

SzaMoT_👀

Wydaje się, że działa, config dodawałem poprzez BOINCTasks, wygoda ale trochę przebudowało zapis z atomatu:

<app_config>
    <app>
        <name>ecm</name>
        <max_concurrent>1</max_concurrent>
        <gpu_versions>
            <gpu_usage>0.000000</gpu_usage>
            <cpu_usage>0.000000</cpu_usage>
        </gpu_versions>
        <fraction_done_exact>0</fraction_done_exact>
        <report_results_immediately>0</report_results_immediately>
    </app>
    <app>
        <name>ecmP2</name>
        <max_concurrent>1</max_concurrent>
        <gpu_versions>
            <gpu_usage>0.000000</gpu_usage>
            <cpu_usage>0.000000</cpu_usage>
        </gpu_versions>
        <fraction_done_exact>0</fraction_done_exact>
        <report_results_immediately>0</report_results_immediately>
    </app>
    <project_max_concurrent>2</project_max_concurrent>
    <report_results_immediately>0</report_results_immediately>
</app_config>

Pobiera 1 zadania ECM P2, zadnia ECM nie pobrało.
Inaczej zachowują się teraz inne projekty z "0" przydziałem zasobów nie pobierają zadań gdy jest "0"
Ale to nie problem, najważniejsze, że ograniczenie działa, z 16 giga pokazywało 6 giga dostępnego,
liczy na pozostałych Asteroid a one mało potrzebuję.
PG GFN-16 słabo wychodzi.

Na tapetę nawet zapomniana rosetta, aplikacja teraz beta, to zdążają się błędne zadnia, dobrze, że chociaż na początku a nie pod koniec,
brak odpowiedniego komunikatu z zaplecza administracji oraz brak odznak, nie zachęca mnie do dalszego testowania w tym projekcie.




>>> TeCzoWy🏓 >vs< 🏓SzaMoT <<< ⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓
>>> Zaproszenie do sieci BOINCNetwork 🛟 <<<
>>> Zaproszenie Discord PG &📈 <<<
>>> Zaproszenie GPUGrid 🌀 <<<

🏓
echo $hello 'Info Bot BOINC@Poland >>> mamy wyzwania ponad solidarnościowe, wymiar nie ma znaczenia (światy równoległe &#129668;&#127913;☕&#128227;&#128755;� OFF&#128640;';

chr80♂°🛰�

Część z tego co wyszło po przemieleniu mam w cc_config.xml.

W projekcie rosetta nie można było się dopchać po zadanie i ma duży plik bazowy, a tam jest różnie z prędkością transferu.

Super, że pchasz ten wózek Drużyny.

SzaMoT_👀

Cytat: chr80♂°🛰� w 13 Czerwiec 2024, 22:39Zamiast monet użyj metalowych nakrętek/pokrywek żeby nie było transferu ciepła?

A ja mam na androidzie dopiero aktualizację która mi ubija procesy w tle w tym boinc.
Czekam na następną.

Monet się pozbyłem ze względu na "ślizgi temat" mam nieopodal subwoofer, a to powoduje delikatne drgania.
Teraz podpórki są z nakładką antypoślizgową, muszę trochę przestawić subwoofer bo jest pod stołem dębowym,
a to może wpłynąć z czasem negatywnie na połączenia BGA, chociaż rzadko kiedy słucham głośno.

     
>>> TeCzoWy🏓 >vs< 🏓SzaMoT <<< ⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓
>>> Zaproszenie do sieci BOINCNetwork 🛟 <<<
>>> Zaproszenie Discord PG &📈 <<<
>>> Zaproszenie GPUGrid 🌀 <<<

🏓
echo $hello 'Info Bot BOINC@Poland >>> mamy wyzwania ponad solidarnościowe, wymiar nie ma znaczenia (światy równoległe &#129668;&#127913;☕&#128227;&#128755;� OFF&#128640;';

SzaMoT_👀

Przed 21 u mnie prawie ciemno, mocna pada, wiatru prawie zero, sprzęty wyłączone od sieci.
W oddali słychać grzmoty, może temat grzybów w lesie trzeba będzie zaplanować?
>>> TeCzoWy🏓 >vs< 🏓SzaMoT <<< ⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓
>>> Zaproszenie do sieci BOINCNetwork 🛟 <<<
>>> Zaproszenie Discord PG &📈 <<<
>>> Zaproszenie GPUGrid 🌀 <<<

🏓
echo $hello 'Info Bot BOINC@Poland >>> mamy wyzwania ponad solidarnościowe, wymiar nie ma znaczenia (światy równoległe &#129668;&#127913;☕&#128227;&#128755;� OFF&#128640;';

chr80♂°🛰�

Cytat: SzaMoT_🏓 w 21 Czerwiec 2024, 21:10Przed 21 u mnie prawie ciemno, mocna pada, wiatru prawie zero, sprzęty wyłączone od sieci.
W oddali słychać grzmoty, może temat grzybów w lesie trzeba będzie zaplanować?
Grzyby to najlepiej z rana już około 11-12 się "chowają" ;D

SzaMoT_👀

#256
Jak trafiały się okresy wysypu borowika, to pora nie gra takiej roli,
chyba, że jest duża presja na stanowisku w lesie.
Trochę deszczu spadło, tylko takie jednorazowe opady zbyt wiele nie dają, 2 tygodnie potrzeba pory deszczowej.

EDYCJA:
miałem problem z netem w kompie, raz był a chwilami zanikał, przy oglądaniu YouTube, muzyka Tidal,
nie do wyłapania, nawet spidtest ok.
Putty, BOINCTasks, co chwilę się rozłączał, wprowadzałem między czasie dodatkowe zmiany w zaporze na VPS,
i tutaj poszukiwałem problemu.
Okazało się, że kabelek USB - C, zakończył żywot,  3/4 dni sprawdzania, a tu taka niespodzianka,.
Między czasie podłączyłem też projekt który zużywa łącze internetowe i też było podejrzenie że to może powodować zaniki neta.
Jak dobrze że to tylko kabelek USB
 
>>> TeCzoWy🏓 >vs< 🏓SzaMoT <<< ⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓
>>> Zaproszenie do sieci BOINCNetwork 🛟 <<<
>>> Zaproszenie Discord PG &📈 <<<
>>> Zaproszenie GPUGrid 🌀 <<<

🏓
echo $hello 'Info Bot BOINC@Poland >>> mamy wyzwania ponad solidarnościowe, wymiar nie ma znaczenia (światy równoległe &#129668;&#127913;☕&#128227;&#128755;� OFF&#128640;';

SzaMoT_👀

#257
Pytanie odnośnie:

<app_config>
<project_max_concurrent>16</project_max_concurrent>
<app>
<name>ecm</name>
<max_concurrent>9</max_concurrent>
</app>
<app>
<name>ecmP2</name>
<max_concurrent>7</max_concurrent>
</app>
</app_config>

Po wstawieniu proponowanej konfiguracji przez chr80, przebudowało na taką, dodane przez BOINCTasks:

<app_config>
    <app>
        <name>ecm</name>
        <max_concurrent>9</max_concurrent>
        <gpu_versions>
            <gpu_usage>0.000000</gpu_usage>
            <cpu_usage>0.000000</cpu_usage>
        </gpu_versions>
        <fraction_done_exact>0</fraction_done_exact>
        <report_results_immediately>0</report_results_immediately>
    </app>
    <app>
        <name>ecmP2</name>
        <max_concurrent>1</max_concurrent>
        <gpu_versions>
            <gpu_usage>0.000000</gpu_usage>
            <cpu_usage>0.000000</cpu_usage>
        </gpu_versions>
        <fraction_done_exact>0</fraction_done_exact>
        <report_results_immediately>0</report_results_immediately>
    </app>
    <project_max_concurrent>16</project_max_concurrent>
    <report_results_immediately>0</report_results_immediately>
</app_config>

Dodało dodatkowe linie kodu:
<gpu_versions>
            <gpu_usage>0.000000</gpu_usage>
            <cpu_usage>0.000000</cpu_usage>
        </gpu_versions>
        <fraction_done_exact>0</fraction_done_exact>
        <report_results_immediately>0</report_results_immediately>

Komunikat z BM odnośnie GPU usage:
arm10core01
666 yoyo@home 28.06.2024 07:59:03 gpu_usage must be positive in app_config.xml
667 yoyo@home 28.06.2024 07:59:03 gpu_usage must be positive in app_config.xml
Po zmianie np. gpu_usage "0.000001" komunikat na czerwono już się nie pojawia.
Problem w tym, że nie działa zarządzanie dla poszczególnych aplikacji ecm, ecm2
Próbowałem ustawić by liczyło 9 ecm i 1 ecm2 ale nie działa

EDIT:
app_config ze strony BOINC
<app_config>
   [<app>
      <name>Nazwa_aplikacji</name>
      <max_concurrent>1</max_concurrent>
      [<report_results_immediately/>]
      [<fraction_done_exact/>]
      <gpu_versions>
          <gpu_usage>.5</gpu_usage>
          <cpu_usage>.4</cpu_usage>
      </gpu_versions>
    </app>]
   ...
   [<app_version>
       <app_name>Nazwa_aplikacji</app_name>
       [<plan_class>mt</plan_class>]
       [<avg_ncpus>x</avg_ncpus>]
       [<ngpus>x</ngpus>]
       [<cmdline>--nthreads 7</cmdline>]
   </app_version>]
   ...
   [<project_max_concurrent>N</project_max_concurrent>]
   [<report_results_immediately/>]
</app_config>

Jest podane info, że jak usunie się wpis lub zmieni wartości, trzeba zrestartować projekt, pomęczę dalej temat

>>> TeCzoWy🏓 >vs< 🏓SzaMoT <<< ⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓
>>> Zaproszenie do sieci BOINCNetwork 🛟 <<<
>>> Zaproszenie Discord PG &📈 <<<
>>> Zaproszenie GPUGrid 🌀 <<<

🏓
echo $hello 'Info Bot BOINC@Poland >>> mamy wyzwania ponad solidarnościowe, wymiar nie ma znaczenia (światy równoległe &#129668;&#127913;☕&#128227;&#128755;� OFF&#128640;';

SzaMoT_👀

W końcu uruchomiłem we własnym zakresie vast,
na razie pojedyncze GPU 4090, muszę obadać bardziej temat.
GPUGrid jedno zadanie przeliczone
18:39:08 Aug 2024 | 19:17:22 UTC    Completed and validated    1,988.93    1,366.63    150,000.00    Quantum chemistry calculations on GPU v1.05 (cuda1121)
Coś słabe było wykorzystanie GPU max 80/160W, (load od 0 do 100%)

Srbase pokazuje 386/402W, (load 78/82)
Czas przetestować  Einstein 4 zadania naraz

>>> TeCzoWy🏓 >vs< 🏓SzaMoT <<< ⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓
>>> Zaproszenie do sieci BOINCNetwork 🛟 <<<
>>> Zaproszenie Discord PG &📈 <<<
>>> Zaproszenie GPUGrid 🌀 <<<

🏓
echo $hello 'Info Bot BOINC@Poland >>> mamy wyzwania ponad solidarnościowe, wymiar nie ma znaczenia (światy równoległe &#129668;&#127913;☕&#128227;&#128755;� OFF&#128640;';

SzaMoT_👀

#259
Nowa zabawka, tym razem trafiła się najmocniejsza perełka, szkoda, że nie wybrałem większego SSD,
teraz nie idzie zmienić, a GPUGrid wymaga trochę więcej, liczy teraz PG, AP27 (GPU 2x4090, CPU Ryzen 9 7950X3D)
Tak liczyłem mniej więcej na karcie jest limit do 450W, dobija prawie do tego pułapu, 2x4090 900W plus CPU,
wychodzi ponad 1kW, cena na dobę ~13$.
Okazjonalnie będę używał :)
https://www.primegrid.com/show_host_detail.php?hostid=1349871




>>> TeCzoWy🏓 >vs< 🏓SzaMoT <<< ⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓
>>> Zaproszenie do sieci BOINCNetwork 🛟 <<<
>>> Zaproszenie Discord PG &📈 <<<
>>> Zaproszenie GPUGrid 🌀 <<<

🏓
echo $hello 'Info Bot BOINC@Poland >>> mamy wyzwania ponad solidarnościowe, wymiar nie ma znaczenia (światy równoległe &#129668;&#127913;☕&#128227;&#128755;� OFF&#128640;';

tito

GPUGrid i Quantum chemistry słabo obciążają GPU. 3070 ma podobne czasy.
Spróbuj ATMML.

SzaMoT_👀

4 zadania już przeliczone
3 sierpnia 2024 | 4:20:52 UTC 3 sierpnia 2024 | 7:18:58 UTC Zakończone i zatwierdzone 10 600,59 10 505,89 2 700 000,00 ATMML: Darmowa energia z sieciami neuronowymi v1.00 (cuda1121)
w sumie do jutra zostawiam 4x4090 dla ATMML i 2x4090 do AP27.
Być może jutro postanowienie trochę przeciągnąć temat 🎚�🍻

Muszę dopracować temat i tam gdzie słabe jest wykorzystanie GPU liczyć po kilka zadań jednocześnie, tylko dla einstein (MeerKAT) liczyłem 8 zadań na GPU load był 100% ale pobór mocy nie przekraczał 250W a dla AP27 i Srbase TF prawie pod korek po jednym zadaniu na GPU ~450W.

Jak na razie nabieram doświadczenia co i jak obciąża bo w TSC nie miałem podglądu,
a dla Colab bez GPUGrid, tam jest problem z uprawnieniami odbiega to zbyt mocno od standardowych konfiguracji.

Ogólnie jestem zadowolony, że w końcu przysiadłem i sam postawiłem ten kontener, a długi czas się zabierałem ponad rok, pewnie dla tego że po drodze były i są VPS,
a to zaspokajało potrzeby wkładu dla nauki ale teraz GPU i muszę być bardziej czujny, i wyznaczyć limity, tyle i nie więcej, bo można "majątek stracić",

Wszystko pod kontrolą to jest na doładowania skarbonki i nie ma wykupu na miesiąc.
>>> TeCzoWy🏓 >vs< 🏓SzaMoT <<< ⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓
>>> Zaproszenie do sieci BOINCNetwork 🛟 <<<
>>> Zaproszenie Discord PG &📈 <<<
>>> Zaproszenie GPUGrid 🌀 <<<

🏓
echo $hello 'Info Bot BOINC@Poland >>> mamy wyzwania ponad solidarnościowe, wymiar nie ma znaczenia (światy równoległe &#129668;&#127913;☕&#128227;&#128755;� OFF&#128640;';

SzaMoT_👀

Cytat: tito w 03 Sierpień 2024, 08:58GPUGrid i Quantum chemistry słabo obciążają GPU. 3070 ma podobne czasy.
Spróbuj ATMML.

Ta aplikacja korzysta z FP64 i warto użyć karty typu Tesla, są cenowo korzystne.
Dla SKB@P VPS (doznałem szoku po instalacji BOINC i podpięciu do GPUGrid Quantum chemistry, po 10 minutach było na koncie ponad 2,5 miliona kredytu,
przed wyborem Tesli V100 sprawdziłem u innych jake mają czasy przeliczeń wyglądało lepiej niż 4090, ale to co zobaczyłem na liście pierwszych i kolejnych zadań, szok)

Niektóre zadania liczyły 90 sekund i 150 000 kredytu.
Zadania są różnej pewnie złożoności, nie są równe ale to karmi, aż głupio w stosunku do innych projektów.

SKB@P VPS z pozycji 159 obecnie w Drużynie po jednym dniu wskoczy do 1 setki.

Takiego "szaleństwa" jak żyje w świecie BOINC nie widziałem,
jak kiedyś było wsparcie na GPU/ASIC dla wsparcia w BOINC na cele $, miałem wtedy przerwę w liczeniu, nie śledziłem statystyk.

Też pewnie było ~1∅∅∅∅∅∅∅∅∅∅∅∅∅∅>>>

Z tego co później ustaliłem, po zaprzestaniu ASIC dużo osób
które brały w tym "szaleństwe" dłuższy czas udział,
zgromadziły RAC kosmos, po wygaśnięciu projektów zniechęcili
się, ciułanie drobnych kredytów, przestało ich to cieszyć.
Może za chytra inicjatywa?

Dobrze, że chociaż w BOINCStats rozgraniczyłi ASIC,
w sumie to GPU, też powinno być oddzielnie liczone w statystykach.

>>> TeCzoWy🏓 >vs< 🏓SzaMoT <<< ⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓
>>> Zaproszenie do sieci BOINCNetwork 🛟 <<<
>>> Zaproszenie Discord PG &📈 <<<
>>> Zaproszenie GPUGrid 🌀 <<<

🏓
echo $hello 'Info Bot BOINC@Poland >>> mamy wyzwania ponad solidarnościowe, wymiar nie ma znaczenia (światy równoległe &#129668;&#127913;☕&#128227;&#128755;� OFF&#128640;';

tito

Temat stary jak BOINC.
Kiedyś podobne pkt dawał Collatz - teraz GPUGrid.
Co mnie osobiście irytuje to nie ilość pkt, tylko ilość pkt w czasie. Jak np Asteroids: przed przerwą dawał 480pkt za zadanie, teraz ~ 8 razy mniej.
Wtedy zrobilem 12m pkt, teraz przy wielokrotnie większej mocy obliczeniowej również 12m - jak mam konkurować z Genkiem, który ma ponad 100m?
GPUGrid też odwala teraz, poświęciłem lata, aby osiągnąć 1 miliard - teraz (pomijając nowszy sprzęt) mógłbym to zrobić w czasie 2-3 razy krótszym.
Cóż - liczę dalej
:)

SzaMoT_👀

Test dla PRS na AMD Ryzen 9 7950X3D 16-Core
Ustawiłem 14 rdzeni, 2 GPU muzą mieć po jednym fizycznym rdzeniu dla siebie.
1 rdzeń na zadanie, Hz ~4,2GHz.
Był tez test dla 4 wątków na zadnie, bez ograniczenia (50%) ale 1 zadnie liczyło ~40k sekund na 2 fizycznych rdzeniach ale jako 4 wątki.
Prawie takie same czasy jak na VPS EPYC 4 gen. może trochę lepiej EPYC są teraz żyłowane po jednym zadaniu dla WOO LLR, a to trochę przeciążyło pamięć podręczną ale i tak lepiej na VPS nie korzystać, dla średnich apek z wielordzeniowości, tylko SoB liczyłem na 8 rdzeniach było ok i PSP, ESP, ale SR5 LLR, TRP LLR, PRS, daje po 1 rdzeniu na zadanie (kompromis)
1781311273 1130227857 5 Aug 2024 | 0:59:09 UTC 5 Aug 2024 | 7:54:18 UTC Completed and validated (1st) [Proof task] 24,699.59 24,649.70 7,539.34 Primorial (PRST) v1.00 (mt)
1781305130 1130261247 5 Aug 2024 | 1:03:42 UTC 5 Aug 2024 | 7:57:40 UTC Completed, waiting for validation [Proof task] 24,733.62 24,684.82 pending Primorial (PRST) v1.00 (mt)
1781263461 1130939111 5 Aug 2024 | 1:22:24 UTC 5 Aug 2024 | 9:21:10 UTC Completed and validated (1st) [Proof task] 28,529.37 28,473.40 8,078.24 Primorial (PRST) v1.00 (mt)
1781259237 1130935559 5 Aug 2024 | 1:03:30 UTC 5 Aug 2024 | 9:14:43 UTC Completed and validated (1st) [Proof task] 29,370.19 29,312.52 8,076.29 Primorial (PRST) v1.00 (mt)
1781258747 1130935131 5 Aug 2024 | 1:03:55 UTC 5 Aug 2024 | 9:10:00 UTC Completed and validated (1st) [Proof task] 29,052.55 28,995.69 8,075.76 Primorial (PRST) v1.00 (mt)
1781258741 1130935127 5 Aug 2024 | 1:01:04 UTC 5 Aug 2024 | 9:09:03 UTC Completed and validated (1st) [Proof task] 29,058.16 29,000.90 8,075.66 Primorial (PRST) v1.00 (mt)
1781258739 1130935125 5 Aug 2024 | 0:58:30 UTC 5 Aug 2024 | 9:06:27 UTC Completed, waiting for validation [Proof task] 29,074.18 29,016.84 pending Primorial (PRST) v1.00 (mt)
1781258641 1130935038 5 Aug 2024 | 1:05:35 UTC 5 Aug 2024 | 9:11:04 UTC Completed and validated (1st) [Proof task] 28,916.75 28,860.19 8,075.37 Primorial (PRST) v1.00 (mt)
1781257145 1130933739 5 Aug 2024 | 1:03:18 UTC 5 Aug 2024 | 9:01:27 UTC Completed and validated (1st) [Proof task] 28,590.86 28,535.13 8,074.59 Primorial (PRST) v1.00 (mt)
1781256781 1130933383 5 Aug 2024 | 0:51:41 UTC 5 Aug 2024 | 8:54:50 UTC Completed and validated (1st) [Proof task] 28,832.95 28,775.93 8,074.42 Primorial (PRST) v1.00 (mt)
1781255745 1130932626 5 Aug 2024 | 1:00:28 UTC 5 Aug 2024 | 9:02:49 UTC Completed and validated (1st) [Proof task] 28,767.07 28,711.77 8,074.23 Primorial (PRST) v1.00 (mt)
1781255309 1130932222 5 Aug 2024 | 0:58:18 UTC 5 Aug 2024 | 9:02:49 UTC Completed and validated (1st) [Proof task] 28,850.26 28,793.64 8,073.82 Primorial (PRST) v1.00 (mt)
1781254667 1130931641 5 Aug 2024 | 1:04:07 UTC 5 Aug 2024 | 9:11:04 UTC Completed and validated (1st) [Proof task] 29,026.69 28,968.90 8,073.62 Primorial (PRST) v1.00 (mt)
1781223236 1130907380 5 Aug 2024 | 0:58:42 UTC 5 Aug 2024 | 9:03:39 UTC Completed and validated (1st) [Proof task] 28,904.88 28,848.74 8,067.92 Primorial (PRST) v1.00 (mt)
>>> TeCzoWy🏓 >vs< 🏓SzaMoT <<< ⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓
>>> Zaproszenie do sieci BOINCNetwork 🛟 <<<
>>> Zaproszenie Discord PG &📈 <<<
>>> Zaproszenie GPUGrid 🌀 <<<

🏓
echo $hello 'Info Bot BOINC@Poland >>> mamy wyzwania ponad solidarnościowe, wymiar nie ma znaczenia (światy równoległe &#129668;&#127913;☕&#128227;&#128755;� OFF&#128640;';

SzaMoT_👀

Tak oglądając czułem się że pewne sprawy o których opowiada miały siedzibę,
również w BOINC, może to co wspomniał na początku było też jako projekt?
Prawie idol wśród youtuberów, zachwyca mnie ta forma jego przekazu i kultura wymowy
którą stosuje przekazując wiedzę, mistrzostwo 🏆

https://m.youtube.com/watch?v=ZP8nA_D_y8E
>>> TeCzoWy🏓 >vs< 🏓SzaMoT <<< ⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓
>>> Zaproszenie do sieci BOINCNetwork 🛟 <<<
>>> Zaproszenie Discord PG &📈 <<<
>>> Zaproszenie GPUGrid 🌀 <<<

🏓
echo $hello 'Info Bot BOINC@Poland >>> mamy wyzwania ponad solidarnościowe, wymiar nie ma znaczenia (światy równoległe &#129668;&#127913;☕&#128227;&#128755;� OFF&#128640;';

SzaMoT_👀

Zrobiłem również test na VPS dla Woodall (LLR) - 1 rdzeń zadanie

1780764955 1130525634 2 Aug 2024 | 20:24:45 UTC 2 Aug 2024 | 21:26:53 UTC Completed and validated [Main task] 1,390.52 1,389.83 284.88 Woodall (LLR) v9.03 (mt)
1780678747 1130453422 2 Aug 2024 | 19:59:34 UTC 2 Aug 2024 | 20:56:01 UTC Completed and validated [Main task] 1,421.44 1,426.80 285.03 Woodall (LLR) v9.03 (mt)
1780566286 1128302104 2 Aug 2024 | 16:44:48 UTC 5 Aug 2024 | 16:01:10 UTC Completed and validated (1st) [Proof task] 187,292.40 181,246.90 36,487.88 Woodall (LLR) v9.03 (mt)
1779433631 1127715299 2 Aug 2024 | 20:56:01 UTC 5 Aug 2024 | 19:29:57 UTC Completed, waiting for validation [Proof task] 189,114.82 182,642.20 pending Woodall (LLR) v9.03 (mt)
1778409153 1128571095 2 Aug 2024 | 18:39:00 UTC 5 Aug 2024 | 16:04:56 UTC Completed, waiting for validation [Proof task] 186,628.66 180,915.90 pending Woodall (LLR) v9.03 (mt)
1778408711 1128570725 2 Aug 2024 | 16:56:38 UTC 5 Aug 2024 | 16:49:46 UTC Completed and validated (1st) [Proof task] 188,888.59 181,910.40 36,492.21 Woodall (LLR) v9.03 (mt)
1778078376 1128298047 2 Aug 2024 | 15:42:24 UTC 5 Aug 2024 | 13:48:14 UTC Completed and validated (1st) [Proof task] 185,902.41 180,249.60 36,487.62 Woodall (LLR) v9.03 (mt)
1778074026 1128294421 2 Aug 2024 | 18:57:09 UTC 5 Aug 2024 | 18:25:29 UTC Completed, waiting for validation [Proof task] 190,148.02 182,812.50 pending Woodall (LLR) v9.03 (mt)
>>> TeCzoWy🏓 >vs< 🏓SzaMoT <<< ⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓
>>> Zaproszenie do sieci BOINCNetwork 🛟 <<<
>>> Zaproszenie Discord PG &📈 <<<
>>> Zaproszenie GPUGrid 🌀 <<<

🏓
echo $hello 'Info Bot BOINC@Poland >>> mamy wyzwania ponad solidarnościowe, wymiar nie ma znaczenia (światy równoległe &#129668;&#127913;☕&#128227;&#128755;� OFF&#128640;';

SzaMoT_👀

AMD Ryzen 9 7950X3D x 3
PPS - przepustowość zadań na ~dobę
PPS (LLR)    db9620ca662e    1    358    358    100.00    3,740 / 3,232 / 5,267    3,260 / 3,071 / 3,710    3,254 / 3,066 / 3,703
PPS (LLR)    b17e261a121a    1    343    343    100.00    3,614 / 3,282 / 5,150    3,300 / 3,105 / 3,721    3,294 / 3,099 / 3,714
PPS (LLR)    87ce7c129a53    1    354    354    100.00    3,722 / 3,245 / 5,345    3,268 / 3,082 / 3,518    3,262 / 3,076 / 3,512
>>> TeCzoWy🏓 >vs< 🏓SzaMoT <<< ⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓
>>> Zaproszenie do sieci BOINCNetwork 🛟 <<<
>>> Zaproszenie Discord PG &📈 <<<
>>> Zaproszenie GPUGrid 🌀 <<<

🏓
echo $hello 'Info Bot BOINC@Poland >>> mamy wyzwania ponad solidarnościowe, wymiar nie ma znaczenia (światy równoległe &#129668;&#127913;☕&#128227;&#128755;� OFF&#128640;';

SzaMoT_👀

Chyba będę otwierał kolejny nowy kanał na YouTube,
filmy jako short bez przycięć.
Potrzebne subskrypcję inaczej wszystko niepublicznie tylko z linkiem,
muszę się jeszcze zastanowić, czy zdradzać miejsca występowania ale i tak lasy mamy wspólne, kto wie.
Telefon jako kamera tak średnio lepiej jakiś aparat z dobrą stabilizacja obrazu oraz 4K plus 60 klatek, obecnie mam Samsunga A55 i stabilizacja obrazu tylko do trybu FHD,
30 klatek, bez trybu stabilizacji FHD 60 klatek, UFHD jeszcze nie testowane,
jadę na kolejną wyprawę w inne rejony to nagram bez stabilizacji i 4K


>>> TeCzoWy🏓 >vs< 🏓SzaMoT <<< ⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓
>>> Zaproszenie do sieci BOINCNetwork 🛟 <<<
>>> Zaproszenie Discord PG &📈 <<<
>>> Zaproszenie GPUGrid 🌀 <<<

🏓
echo $hello 'Info Bot BOINC@Poland >>> mamy wyzwania ponad solidarnościowe, wymiar nie ma znaczenia (światy równoległe &#129668;&#127913;☕&#128227;&#128755;� OFF&#128640;';

chr80♂°🛰�

Jak film ma dobą zawartość to 1080p w zupełności wystarczy. Masz moje pełne poparcie. Niestety wyszukiwarka YT nie pokazuje. Wyślij link na PM.

SzaMoT_👀

Ponownie przesyłam limit dla niezweryfikowanych kont był, długość filmu nie może przekraczać 15 minut, teraz chyba będzie oki, po zweryfikowaniu kanału, jade na kolejną wyprawę nie będę niepotrzebnie tracił czas przed kompem, a mogłem to wysłać bezpośrednio z telefonu mam lepszą prędkość wysyłania.
Wieczorem podam linka jak będzie ok 
>>> TeCzoWy🏓 >vs< 🏓SzaMoT <<< ⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓
>>> Zaproszenie do sieci BOINCNetwork 🛟 <<<
>>> Zaproszenie Discord PG &📈 <<<
>>> Zaproszenie GPUGrid 🌀 <<<

🏓
echo $hello 'Info Bot BOINC@Poland >>> mamy wyzwania ponad solidarnościowe, wymiar nie ma znaczenia (światy równoległe &#129668;&#127913;☕&#128227;&#128755;� OFF&#128640;';

SzaMoT_👀

Kanał został poprawnie zweryfikowany, mam 2 filmiki z tego żaden nie nadaje się do publikacji online, za dużo szelestu, wiatr, suche liście,
grzyby były ale w 80% robak tylko pieprznika jadalnego udało się znaleźć garstkę.

Miałem w tle 3 aplikacje podczas nagrywania w tle, jakość kiepska, lagi ale to wina
tła, jutro coś nagram w FD 60 klatek, testowałem to ostatnio podczas jazdy samochodem jako pasażer i obraz był ok przy prędkości okolice 100 km, sądziłem. że przy takich prędkościach 60 klatek będzie mało ale płynność była ok.
Dziś niestety rower i apka do pomiaru "zabiła" płynność ale wyprawa kontrolna udana,
bezpieczna, pogadałem sam ze sobą it'd.

@Chr80 jak chcesz mogę podać link do pierwszego filmiku, tylko małe zbiory robaczywe borowiki, dało się coś wykroić zdrowego do potrawy.

Kanał na YouTube będzie też swego rodzaju promocja dla SKB@P VPS, a ewentualne kiedyś zyski przeznaczyć na wsparcie BOINC dla różnych projektów naukowych.
To za jakieś kilka lat jak będą pojawiać się systematycznie filmiki.

https://www.youtube.com/@SKB-AT-P-VPS/featured
>>> TeCzoWy🏓 >vs< 🏓SzaMoT <<< ⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓
>>> Zaproszenie do sieci BOINCNetwork 🛟 <<<
>>> Zaproszenie Discord PG &📈 <<<
>>> Zaproszenie GPUGrid 🌀 <<<

🏓
echo $hello 'Info Bot BOINC@Poland >>> mamy wyzwania ponad solidarnościowe, wymiar nie ma znaczenia (światy równoległe &#129668;&#127913;☕&#128227;&#128755;� OFF&#128640;';

chr80♂°🛰�

Nie pytaj tylko wyślij link YT na PG.
Przydałby się jakiś pokaz slajdów w Power Poincie z podkładem muzycznym do promocji BOINC na YT.
Przy odrobinie zacięcia mógłbyś mieć taki kanał lub co na wzór :D
https://www.youtube.com/@ytpaweligrzyby/videos

SzaMoT_👀

#273
Cytat: chr80♂°🛰� w 11 Sierpień 2024, 23:36Nie pytaj tylko wyślij link YT na PG.
Przydałby się jakiś pokaz slajdów w Power Poincie z podkładem muzycznym do promocji BOINC na YT.
Przy odrobinie zacięcia mógłbyś mieć taki kanał lub co na wzór :D
https://www.youtube.com/@ytpaweligrzyby/videos

Rodzaj to taki mix hobby nie tylko grzyby, są sezonowe, a wędkarstwo też moja była pasja mogę do tego zawsze wrócić, elektronika, działka, konstrukcje latawców, "palnik" zasilany drewnem, bez dymu, ogrzewanie w domu bez komina itd. Niektóre kwestie widziałem na YouTube, realizacja u siebie i dodatkowe manipulacje, udoskonalenia, wnioski i porażki ...   

EDIT:
To posyłam linka do filmu w 4K tylko nie oglądaj całego obraz się tnie szkoda czasu,
kolejna próba będzie z 60 FPS FHD albo 4K bez dodatkowych aplikacji w tle
>>> TeCzoWy🏓 >vs< 🏓SzaMoT <<< ⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓
>>> Zaproszenie do sieci BOINCNetwork 🛟 <<<
>>> Zaproszenie Discord PG &📈 <<<
>>> Zaproszenie GPUGrid 🌀 <<<

🏓
echo $hello 'Info Bot BOINC@Poland >>> mamy wyzwania ponad solidarnościowe, wymiar nie ma znaczenia (światy równoległe &#129668;&#127913;☕&#128227;&#128755;� OFF&#128640;';

chr80♂°🛰�

Obraz tnie bo już po 17:00 słońca za mało, a aparat ustawia długi czas ekspozycji.

SzaMoT_👀

#275
Doszedłem do tego dlaczego się przycinał, smartfon się nagrzewa, jak byłem w słońcu to temperatura wraz z podglądem ekranu jasność na max, temperatury rdzeni ograniczyło mocno Hz, dziś na działce nagrywałem w cieniu i było ok 60 FPS
>>> TeCzoWy🏓 >vs< 🏓SzaMoT <<< ⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓
>>> Zaproszenie do sieci BOINCNetwork 🛟 <<<
>>> Zaproszenie Discord PG &📈 <<<
>>> Zaproszenie GPUGrid 🌀 <<<

🏓
echo $hello 'Info Bot BOINC@Poland >>> mamy wyzwania ponad solidarnościowe, wymiar nie ma znaczenia (światy równoległe &#129668;&#127913;☕&#128227;&#128755;� OFF&#128640;';

SzaMoT_👀

#276
Powoli myślę o AMD Ryzen 7 9700X ma fajny TDP 65W
Chciałbym jeszcze trochę odczekać po premierze licząc na lekkie obniżki cen.
Teraz  skompletowanie RAM, podobno DDR5 mają wzrosnąć mocno ceny?

Co do zasilacza oraz chłodzenia,
tito jakie kupiłeś chłodzenie pod 7950X?,
zasilacz raczej szykowany bez GPU, około 450W jaki wybrać by wentylator był załączany tylko pod większym obciążeniem praktycznie niesłyszalny.
Ale może w przyszłości jakieś GPU będzie ale to raczej mniej wydajne okolice ~100W.

Płyta główna taka by miała M.2 PCIe Gen5 NVMe, nie jestem obeznany do końca w tych tematach i nowych standardach, czy teraz nowe Ryzen będą miały rozwiązany problem z 4 modułami RAM DDR5?.
Chciałbym raczej stopniowo kompletować i za jakiś czas złożyć całość, pamięci RAM na moje potrzeby celował bym powyżej 64GB chce się bawić w Docker i mieć mnóstwo kontenerów dla zabawy i testów, różne systemy itd. LHC też

Jak macie  jakieś sugestie w co celować przyjrzę się temu bliżej, oglądam co
prawda na bieżąco kilku polskich YOUTUBERÓW w branży IT ale to się tak zmienia a
każdy ma inne podejście a my jako BOINC mamy też inne wymagania
>>> TeCzoWy🏓 >vs< 🏓SzaMoT <<< ⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓⚓
>>> Zaproszenie do sieci BOINCNetwork 🛟 <<<
>>> Zaproszenie Discord PG &📈 <<<
>>> Zaproszenie GPUGrid 🌀 <<<

🏓
echo $hello 'Info Bot BOINC@Poland >>> mamy wyzwania ponad solidarnościowe, wymiar nie ma znaczenia (światy równoległe &#129668;&#127913;☕&#128227;&#128755;� OFF&#128640;';

chr80♂°🛰�

Ile byś chciał ramu? Nie sądzę żeby ram podrożał.
W ddr5 są też moduły po 48GB.
Żeby schłodzić 65W to nie ma dużych wymagań: Fera 5, albo Snowman z Ali pewnie dostępne w PL.
Bardziej bym się martwił o schłodzenie M.2 PCIe Gen5 NVMe - dławią się przy intensywnej pracy z powodu temperatury, są dyski z chłodzeniem pasywnym i aktywnym również w sprzedaży. Ja dysku NVMe szukałbym z DRAM Cache - najtańsza opcja: Gigabyte AORUS Gen5 12000 1TB.
Te trzy płyty mają M.2 (PCI-e 4.0 x4), M.2 (PCI-e 5.0 x4), 4x SATA-600 : ASRock Rack B650D4U max. ram 192GB, ASRock Rack B650D4U-2L2T/BCM max. ram 128GB, ASRock Rack B650D4U3-2L2Q/BCM max. ram 192GB UDIMM ecc - format płyt Micro-ATX (µATX)  może w PL są jeszcze inne.
Są pasywne zasilacze np. Seasonic Prime Fanless PX-500 80 Plus Platinum 12 lat gwarancji 850 zł.
Ale inne też powinny dać radę:
be quiet! System Power 10 450W - 220zł
Jest kanał na YT można się wiele dowiedzieć o zasilaczach
https://www.youtube.com/@sierant-tech7615/videos
Są też zasilacze które mają przełącznik trybu cichego - pół pasywnego. Ale jeszcze nie zdarzyło się żeby obroty wentylatora ze zwykłego PSU mi przeszkadzały. Chociaż czasami słyszę różne dźwięki dochodzące z komputera co mnie irytują ale to nie zasilacz.
Trzeba zwrócić uwagę jak zasilacz pasuje do płyty są różne rodzaje/odmiany ATX i jaki kupujemy.
Oraz jakie i ile pamięci obsługuje płyta.
A osobiście ci powiem, że dysk nvme M.2 PCI-e 3.0 x4 też daje radę bardziej zwróciłby uwagę na kontroler ile obsługuje IOPS przy losowym zapisie i żeby miał dram cache. i wystarczy mu byle jaki miedziany radiator, albo jak masz miejsce aluminiowy "jeż".
A na x:\ProgramData\BOINC\ jakaś używana serwerówka na sata od intela 480 GB za 200zł
I wszystko na spokojnie, ja komputer to kupuję 6-7 miesięcy jak najtaniej, co możliwe to używane z rynku wtórnego.




EDU Enthusiast

Co do nvme, chlodzenie
Sugeruje JEYI copper (finscold q80)
https://www.amazon.com/gp/product/B09C6HCVLT

To sa najlepsze heatsinki na nvme. (testowalem przynajmniej 10 innych)
(sa wyzsze wersje tych jeyi ale tam moga byc problemy jesli masz blisko karte graficzna.)
Trzyma moje nvme ponizej 55'C (ktore uzywam jako cache - maja duzo read/write)


Co do chlodzenia dla cpu sugeruje noctua;
(Im wiekszy tym lepiej jesli chcesz mniej energi zuzyc by go chlodzic.)
(chyba ze na wode pojdziesz, wtedy mozesz wszystko cpu-gpu podlaczyc do jednej loop)

I dokupic ups -> wieksza stabilnosc platformy, czesto sa problemy z jakoscia pradu - gdzie psu powinnien to zwalczyc ale tak sie nie dokonca dzieje - slaba jakosc pradu (duzo elektryki na laczu) potrafi spowodowac ze dostajesz wiecej lub mniej pradu niz potrzebujesz - zachodza rozne anomalie.


tito

Maszyna jak rozumiem stricte BOINC?

Platforma AM5
CPU 7900X  (7950vs7900 zbyt drogo wychodzi (chyba, że ilość wątków jest priorytetem))
PTT ustawione na ~ 100-110W - chłodzenie - dowolne od 100zł w górę.
RAM 2x16  6000MHz cl30
Płyta - dowolna (bo UV załatwia problem z sekcją zasilania). Tu masz fajną porównywarkę
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1NQHkDEcgDPm34Mns3C93K6SJoBnua-x9O-y_6hv8sPs/edit?gid=513674149#gid=513674149

Zasilacz, praca półpasywna to chyba problem w PSU z niską mocą? Ja kiedyś znalazłem SuperFlower 450W platinum (budżetowe wszystko, ale solidna firma i platinum). W każdym bądź razie poniżej dobrego golda nie schodź.
Strona tutaj:
https://cultists.network/140/psu-tier-list/

Nie pakuj się w CPU serii 9. Chwilowo zbyt drogie są. UV serii 7 wystarczy.