Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Digi

Zaczęty przez Digi, 02 Marzec 2015, 17:48

Digi

Witam wszystkich, jestem nową osobą w teamie BOINC@Poland, mój nick to [BOINC@Poland]Digi. Mam nadzieję, że trochę czasu tutaj spędzę, więc napiszę kilka zdań o sobie.

BOINC:
Na BOINC trafiłam dzięki nowemu filmowi o Enigmie, znalazłam projekt Enigma@Home i tak się zaczęło. Kilka lat temu słyszalam o Rosetta@Home, więc niewielkie pojęcie o projekcie miałam. Zaczynam przygodę z liczeniem i wszystko tutaj jest dla mnie nowe.

Jestem 100% humanistą, nie znam się na komputerach, wiele rzeczy o których tutaj piszecie to dla mnie czarna magia, nie wiem czym się różni CPU od GPU. Zainstalowanie BOINCa, podpięcie się pod projekty i zarejestrowanie na BOINCStats, to chyba szczyt moich możliwości ;)

Projekty:
Interesują mnie projekty związane z matematyką i medycyną. Astronomia jakoś do mnie nie przemawia (kosmos miałam jak próbowałam wszystko na BOINCstats ustawić i mi wystarczy :D) Universe@Home liczę z czysto patriotycznych pobudek ;)

Komputer:
Komputer mam kilkuletni, więc szału nie robi - biorę udział w projektach dla przyjemności, jeśli mogę to tak nazwać. Liczą się chęci mam nadzieję ;)

Intel Core i5-3350P CPU @ 3.10GHz
8GB RAM
Windows 7 32
AMD radeon hd 7800

Trochę o mnie:
Mieszkam w Węgierskiej Górce (byłe województwo małopolskie :D), czyli południe Polski (okolice Bielska-Białej). Moja miejscowość leży w dolinie pomiędzy szczytami Babiej i Baraniej, więc naturalnie kocham góry :) Mój ojciec pochodzi z Gdańska, dlatego miłość do wody też nie jest mi obca, udało mi się nawet zdobyć patent sternika jachowego :)

Zainteresowania:
Jak przystało na domatora lubię dobre kino i dobrą książkę, a czasami słabe kino, które odpręża ;) Jeżeli mam więcej wolnego to czasem w coś zagram. Kiedyś grałam niemalże nałogowo w MMORPG Lineage II i teraz staram się więcej nie przesadzać ;) Interesuję się wiedzą ogólną, nie ma dla mnie nieciekawych tematów, lubię poznawać nowe rzeczy.

Gry:
Głównie gram na PS3, uwielbiam jRPG, w sumie chętnie zagram we wszystko jeżeli nie ma w grze broni palnej (za trudne, moje pokłady cierpliwości przeznaczam na pracę ;)) Starsze gry, które miło wspominam to WarCraft II, Diablo II, StarCraft i NFS Porsche.

Muzyka:
Kiedyś tylko Punk Rock i Rock, teraz jestem bardziej otwarta, ulubionych zespołów chyba nie posiadam.

Filmy:
Lubię wszystko oprócz romansów i melodramatów. Ulubione: Predator, Sędzia Dredd, Symetria, 9 kompania, AI, Braveheart i jeszcze pewnie kilka innych (mogę oglądać je w kółko).

Książka etc.:
Literatura piękna (głównie brytyjska), sensacja, czasem fantasy. Ulubione: Konrad Wallenrod, Polowanie na Czerwony Październik, Beowulf, Rok 1984, Wiedza Radosna i większość romansów Jane Austen.

Seriale:
Oglądam chyba nałogowo (lecą w tle jak pracuję czy robię coś innego, zamiast muzyki czy TV). Ulubione: Suits, Game of Thrones, Supernatural.

Rzeczy, które teraz męczę:
Kostka rubika, filmy (dokumentalne i nie tylko) o łodziach podwodnych, głównie Kursk i niemieckie U-Booty, książki Toma Clancy.

Marzenia:
Nauczyć się niemieckiego, wybudować dom :)

krzyszp

Witamy na naszej łajbie, zwłaszcza po tak dobrym wejściu :)

Zainteresowania podzielam (poza językiem niemieckim) ;)

CPU to procesor (i5 u Ciebie), GPU to procesor graficzny na karcie graficznej.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

andy101fah

Witaj.  :ahoy:

tito

Witaj.
Co do optymalizacji liczenia jest tutaj kilka tęgich głów, które niewątpliwie Ci pomogą. To tylko kwestia poświęconego czasu.
Jak pewnie się wkrótce przekonasz, BOINC to zwiększone rachunki za prąd, ale również frajda współzawodnictwa.
:arrr:

Troll81

Witam koleżankę na naszej łajbie. Z niewiadomych przyczyn jakoś mało tu kobiet. Ale kilka jest. W nadleśnictwie węgierska górka sadzono drzewa w ramach akcji (było wirtualne drzewko i rosło wraz z ilością odwiedzin :D ) i mocno zaangażowała się w to nasza ekipa :D nie tylko BOINCem człowiek żyje :D

AL

Witamy!

Fajne zainteresowania i cieszy, że Podbeskidzie rośnie w siłę! Są tu u nas na forum już osoby z Bielska i okolic.

Tomislaw

Witaj na pokładzie  :parrrty:

Polecam szybką przesiadkę na 64 bitowy system. 32 bitowe systemy operacyjne potrafią zaadresować nieco ponad 3 GB RAM. Szkoda żeby tyle RAM się marnowało w obudowie.



sknd

Witaj, góralko :)

pawg




PoznanskaPyra

Witaj  :parrrty:
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970


Teech

 :whip: witaj

stiven


Digi

Dziękuję za powitanie :)

Coś tego niemieckiego nikt nie lubi, hmm...  ;)

Przesiadka na 64 raczej nie wchodzi w grę w najbliższym czasie, chyba, że będę zmieniać system na laptopie na 7. Dobrze zrozumiałam, że system 32 bitowy nie wykorzystuje reszty RAMu? Równie dobrze mogłabym mieć 4 zamiast 8, tak? :D Sama składałam ten komputer  %)

Akcję z drzewkiem kojarzę, wyleciało mi z pamięci, że to nasze nadleśnictwo :)

Troll81

CytatCoś tego niemieckiego nikt nie lubi, hmm...
https://www.youtube.com/watch?v=ZlATOHGj9EY :D

AL

Cytat: Digi w 03 Marzec 2015, 17:52
Przesiadka na 64 raczej nie wchodzi w grę w najbliższym czasie, chyba, że będę zmieniać system na laptopie na 7. Dobrze zrozumiałam, że system 32 bitowy nie wykorzystuje reszty RAMu? Równie dobrze mogłabym mieć 4 zamiast 8, tak? :D Sama składałam ten komputer  %)

Dokładnie! 32 bitowy system widzi/obsługuje max 3GB RAMu.

Tomislaw

Cytat: Digi w 03 Marzec 2015, 17:52
Przesiadka na 64 raczej nie wchodzi w grę w najbliższym czasie...

Zawsze możesz obok windowsa postawić Linuxa np. Ubuntu x86_64 w wersji LTS. Bardzo przyjazny system dla początkujących. Co prawda w nowe gry windowsowe na tym nie pograsz ale system wcale nie jest gorszy. Ba, ma nawet tą zaletę że jest 100% legalny i zupełnie za darmo :) O ile radzisz sobie z obsługą telefonu z Androidem to z tym też nie powinno być kłopotu.
Do ścignięcia tutaj
Po przesiadce na 64 bity komputer powinien dostać trochę wiatru w żagle  :attack:



krzyszp

Zgadzam się z przedmówcą, ale z jednym wyjątkiem... Zamiast Ubuntu polecam LMDE - Linux Mint Debian Edition, która jest tzw. Rolling Release i jest całkowicie zgodna z Debianem :)

Do Ubu się trochę zraziłem po wieeeelu latach korzystania...


Ps. "Obojętnie od jakiej dystrybucji zaczniesz - skończysz na Debianie" :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Digi

Troll81: Hihi dobre :D Ciekawe czy też tak brzmię ;)

Próbowałam kiedyś Linuksa. To był najgorszy jeden dzień w moim życiu :P Rower też jest mniej awaryjny i tańszy od samochodu ;)