Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

ITER

Zaczęty przez PeeN, 21 Kwiecień 2007, 12:06

PeeN

---------- 03:06 31.03.2007 ----------

hehe temat mało mówi co ;)... ze względu na godzine niewiele napisze
napisze dosłownie parę słów:
reaktor+synteza+badania=duuużo danych do analizy

koszt tego przedsiewzięcia to podobno 10 mld euro... więc będą musieli oszczędzać na analizie danych  :twisted:

(marzy)10 lat budowy, utworzenie projektu ITER@Home na BOINC, a później przez 20 lat nieprzerwany strumień jednostek :P

---------- 12:06 21.04.2007 ----------

hah wiedzialem :D powstal projekt zwiazany z ITER... :D:D

PS przewidzialem to :D
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=671018][/url]

bartsob5

moze jakis link? ktory to?

Thomas

Jak to który – ten :P http://zivis.bifi.unizar.es/ - przeczytaj news na stronie głównej.

AL

Nie chcę nic mówić, ale projekt dla mnie wygląda bardzo interesująco i coś mi mówi, że przełączę na niego część zasobów kosztem Neurona. Szczerze mówiąc zacząłem wpierw liczyć ten projekt nie wiedząc za bardzo co on liczy. Przeliczyłem kilka jednostek i o nim zapomniałem. Ale teraz jak już mniej więcej wiem czym on się zajmuje - wracam ze zdwojoną siłą, ponieważ bardzo mnie interesuje ta tematyka.

Thomas

Mnie też ta tematyka bardzo interesuje, ale poczekam, aż rzucą dane które będą naprawdę związane z fizyką termojądrową, bo na razie nie spodziewali się takiego odzewu i przeliczyli 10 * więcej jednostek niż zakładali :), więc poczekam, aż dadzą właściwe dane i naprawią wszelkie bugi w swoim kliencie.

Bober

Chyba przydałoby się scalić ten temat z [link nie aktualny]tym



Chciałem podkreślić, że związek projektu ZIVIS z ITER jest pośredni przez Laboratorio Nacional de Fusion, które współtworzyło ZIVIS i jest zaangażowane w ITER. Nie jestem jednak w stanie znaleźć jednoznacznej informacji czy i jak obliczenia wykonywane przez ZIVIS wspomagają ITER, ponieważ wszystko jest po hiszpańsku :P

KrzychuP

Cytat: "Thomas"Mnie też ta tematyka bardzo interesuje, ale poczekam, aż rzucą dane które będą naprawdę związane z fizyką termojądrową, bo na razie nie spodziewali się takiego odzewu i przeliczyli 10 * więcej jednostek niż zakładali :), więc poczekam, aż dadzą właściwe dane i naprawią wszelkie bugi w swoim kliencie.
Ja tam już liczę, bo każda przeliczona jednostka przybliża nas do tych właściwych i pozwala na usunięcie bugów. Niby skąd mieliby wiedzieć czy coś czasem nie działa źle, jeśli by wszyscy czekali na docelowe jednostki