Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

No to się zaczęło czyli za dużo białych w Wiedźminie 3

Zaczęty przez Krzysiak, 15 Czerwiec 2015, 00:25

Krzysiak

Jesteś Słowianinem? Wstydź się swojej kultury i historii, czyli za dużo białych w Wiedźminie 3
http://gadzetomania.pl/57558,wiedzmin-3-adrian-chmielarz

Wiedźmin 3: Wszystkim dogodzić się nie da, ale żeby od razu rasizmem w nas ciskać?
http://pl.blastingnews.com/felietony/2015/06/wiedzmin-3-wszystkim-dogodzic-sie-nie-da-ale-zeby-od-razu-rasizmem-w-nas-ciskac-00434695.html

Jedyny komentarz jaki przychodzi mi do głowy
[smg id=10390]


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

znalazł się jeden krzykacz o rasizmie i już wrzask na pół świata że nas rasistami zowią i każą się wstydzić.....

Ufol

Za wartościowy uznaję artykuł z pierwszego sznurka. Nie zgadzam się jedynie z autorem w kwestii politycznej poprawności a ściśle pisząc, jej definicji. Nasze zrozumienie dla ludzi z innych kultur to rycerskość, szlachetność, cecha totalnie wyśmiewana przez dzisiejszą popkulturę. Natomiast brednie owego "pisarza", są właśnie owocem politycznej poprawności, czyli totalnego odrzucenia pojęć i przekręcenia etyki protestanckiej. Poza tym brawo za eleganckie naświetlenie tematu.

Troll81

Druga rzecz że często to co nam się wydaje normalne dla innych jest obraźliwe...

c_RaSz

Autor, http://gadzetomania.pl/u/11,lukasz-michalik pisze, iż " Polityczna poprawność nie jest niczym złym" - ale utożsamianie jej, z "poszanowaniem innych", i tym, że trzeba być (zachowywać się) "po prostu przyzwoicie" - jest błędem, i to sporym. Bowiem opiera się na całkiem nieuzasadnionym mniemaniu, iż promotorzy polit-propu mają... czyste intencje. I braniu ich autoreklamy za dobrą monetę. Lecz w rzeczywistości jest ona próbą zaprowadzenia de facto nowej cenzury, orwellowskiego Ministerstwa Prawdy, zakneblowania ust przeciwnikom politycznym. Zaś zabiegi semantyczne nie będą miały skutków ograniczających się do samej tylko wypowiedzi, zmiany obowiązującego szynelu mowy, lecz stanowią promowanie nowo-mowy. Nie dosyć na tym: ten, kto dyktuje masom jak-i-co będą mówić, ten im narzuci  :whip:  prędzej raczej niż później — jak zaczną myśleć.

Dlatego polit-popr trzeba obnażać, i zwalczać, zanim będzie za późno.
Pozdrawiam, i leeecę

Troll81

Podobnie jak z równouprawnieniem które często bywa rozumiane opatrzenie podobnie i z polityczną poprawnością. Niektórzy nie rozumieją że szacunek i zrozumienie dla innych nie oznacza nadskakiwania.

Czym innym jest zezwolenie muzułmanom na budowę meczetu dajmy na to w Nysie. A czym innym jest pozwolenie tym samym muzułmanom na spalenie Katedry :D

sknd

a jeszcze inna sprawa, że wielu lokalnych bojowników z poprawnością polityczną chciałoby tylko zmienić jej zakres, że tak powiem  ;)

Krzysiak

Poprawność i tolerancję zawsze rozumuje na zasadzie

Przychodzi znajomy i chce zapalić papierosa w moim do mu gdzie nikt nie pali to czy:

- ja jestem nie gościny i obrażam gościa i jego przekonania (czytaj potrzeby)
- czy gość jest niewyrozumiały  i obraża domownika/właściciela
- czy nie zapraszając kogoś następnym razem  bo pali nie dyskryminuje go w ten sposób



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

necavi

No i jeszcze jest różnica między tolerancją a akceptacją. W przykładzie Krzysiaka palący może przyjść do mnie do domu, ale w nim nie zapali  :fright:

krzyszp

Nie chcialo mi sie czytac sznurkow, ale wnioskoje, ze chodzi o jednego tylko krzykacza, ktory bedac gejem nie znalazl muzynow w grze... Jak by kawalek dalej dotarl, to by gejow spotkal :)
A tak w ogole, to akurat w Wiesku wystepuje wiele ras, wiec rasimzu ta gra nie krzewi (tacy Krasnale sa pezdstawiani z reguly byardzo pozytywnie zarowno w powiesci jak i w grze) ;)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Ósemka

Komentarz pod jednym z artykułów:

No w sumie szkoda, że nie ma kolorowych, ścięłoby się kilku Saracenów

%)
Folding@Home - Team Poland [276]

AiDec

Spokojnie panowie, najwieksi krytycy gier (na szybko wspomne TotalBiscuit, Force, Jesse Cox, Dodger, Boogie2988) juz pojechali po osobach niezadowolonych z malego zroznicowania rasowego w wiedzminie. Bronili CD Projekt i polakow juz kilkukrotnie. Ich opinie, bardzo wazne dla swiatka graczy, juz poszly w swiat.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka