Allegro i podatki

Zaczęty przez Krzysiak, 25 Wrzesień 2015, 09:02

Krzysiak

Witam
Jak to jest bo czytam i zbytnie nie wszystko rozumiem :)


Jeżeli kupuję coś od firmy jako osoba prywatna to po 6 miesiącach mogę sprzedać na Allegro jako osoba prywatna i nie odprowadzać podatku

A jak jest jeżeli kupuje od osoby prywatnej która tą rzecz już używała np 6 miesięcy ?
Też muszę odczekać kolejne 6 miesięcy aby wszystko się zgadzało ?

A jeżeli chciał bym wcześniej coś sprzedać to jaki podatek muszę odprowadzić - tylko dochodowy ?

Pozdrawiam


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

Jeśli charakter twojej sprzedaży nie ma wymiaru komercyjnego to możesz sprzedać nawet ot zaraz po kupieniu i to niezależnie od kogo. Liczy się wolumen sprzedaży w ciągu roku. US się nie przywali do ciebie. Gorzej jeśli kupujesz za spore kwoty albo często i odsprzedajesz. Wtedy US może się przyczepić.

flaku

Jak może sprzedaż nie mieć wymiaru komercyjnego? Znaczy niby może mieć charytatywny jeśli sprzedajemy po zbyt niskiej cenie, żeby komuś pomóc i żeby myślał, że dał radę na to zapracować, ale chyba na allegro to nie ma miejsca.

necavi

@flaku na szczęście skarbówki nie myślą jak ty. Póki co wykładnia jaka podał Troll obowiązuje, ale jak zadzwonisz kilka razy do US z pytaniem o to, to pewnie się wsłuchają w głos ludu... :deadman:

Troll81

Moze mieć wymiar prywatny. czyli nie stanowić dla ciebie istotnego źródła dochodu. Generalnie ja zarobisz na tym mało (np 500 zeta) to nikt sie nie przywali. Ale jak co miesiac będziesz wyrabiał 1000 to już ktos może się czepić.