Problem z Bamem - odłączyło komputer

Zaczęty przez Yoshi, 13 Kwiecień 2007, 18:01

Yoshi

Witam,

Mam 3 komputerki podłączone do BAMa - na jednym z nich 3 dni temu widziałem, jak nagle połączył się ze wszystkimi projketami jakie obsługuje. W Komunikatach było coś napisane, że komputer się zmienił i musi się połączyć z projketami. Wszedłem na strony projketów i nic się nie zmieniło. Dalej był ten sam komputer (myślałem że go zdublowało)
Natomiast dzisiaj wchodzę na BAMa i widzę coś takiego:

Identyfikator BAM BOINCstats 33645
Nazwa komputera root-k9o40rrubn
Wersja klienta 5.9.3
Identyfikator międzyprojektowy (CPID) 9f60adc6f4a9b462852b2d4057c449a8
Pierwszy kontakt dnia: 23-03-2007 / 0:39:48
Ostatni kontakt dnia: 13-04-2007 / 7:29:21
Ilość połączeń 54

Natomiast jak wchodze na statystyki kompa to mam coś takiego:


Szczegółowe statystyki dla
ID hosta "2311318"

Identyfikator międzyprojektowy (CPID) 9f60adc6f4a9b462852b2d4057c449a8
 
Właściciel yoshi
 
Po raz pierwszy zarejestrowany: 2007-04-11 06:44:32

I pokazuje statystyki od 3 dni :/ Nic nie grzebałem w ustawieniach Menadżera, więc nie wiem skąd ten babol :/ Trochę mi szkoda tamtych statystyk, bo ładnie wyglądały ;) Trzeba będzie chyba zacząć zbierać punkciki na tego kompa od nowa :)

Tu pojawiły mi się dwa kompy z tym samym system operacyjnym (XP 64bit)

I jeszcze coś takiego:




Spotkaliście się z czymś takim? A może wiecie jak je znów połączyć w jeden komputer?
-
Pozdrawiam
Yoshi
[align=center]

[/align]

bartsob5

zmieniales w ostatnich dniach menadzera? w najnowszysch wersjach rozpoznawany jest inaczej procesor, przez co ten sam komputer moze miec 2 rozne oznaczenia, i serwer nie wie, ze to jeden i ten sam...

Yoshi

Zmieniłem, ale wydaje mi się, że wcześniej niż 3 dni temu. Poza tym na stronach projektów dalej jest rozpoznawany ten sam komputer z tym samym procesorem, więc stąd moje pytanie.
-
Pozdrawiam
Yoshi
[align=center]

[/align]

AL

Strony projektów sobie z tym poradziły - a BAM sobie z tym nie radzi. U mnie chyba przy każdej zmianie menadżera robi się nowy host w BAMie. Menadżera mogłeś zmienić znacznie wcześniej, ale jesli odrazu po zmianie nie zaktualizowałeś BAMa - to mogło pojawić się opóźnienie do czasu aż komp sam nie skomunikował się z BAMem. Niestety BAM z tego co mi wiadomo póki co nie posiada funkcji łączenia hostów.

Yoshi

No trudno, będę musiał jakoś to przeżyć ;) I pewnie jeszcze kilka tyc hostów się wygeneruje, dopóki BAM się nie zmieni. Dzięki za odpowiedź :)
-
Pozdrawiam
Yoshi
[align=center]

[/align]