Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Czym się zajmuje DepSpid

Zaczęty przez [PBT] Horpah, 31 Maj 2007, 09:34

[PBT] Horpah

Witam
Założyłem nowy temat , gdyż w tym powyżej może i było to omawiane ale trzeba by się długo przebijać by to znaleźć.

Dołączyłem do tego projektu, gdyż skusiło mnie to że nie zajmuje mocy procesora i może pracować razem z innymi projektami.
Było fajnie do czasu gdy zacząłem się przyglądać co on robi.
Moje zaniepokojenie wzbudził ten artykuł http://hacking.pl/pl/news-6696-TP_Licencja_na_podgladanie.html
, a ponieważ DepSpid pochodzi z Niemiec więc skojarzyć dwóch faktów nie było trudno.

Aplikacja tego projektu łączy się z takimi witrynami jak: PerformanceInformationSystem-d2k/ap2p, Time Worrner Telecom i wieloma innymi zajmującymi się zwalczaniem sieci Peer2Peer, co ona za informacje tam wysyła to trudno stwierdzić, ale łatwo się domyśleć.
No cóż może i cele projektu DepSpid są szczytne (zwiększenie majątku korporacji muzycznych i filmowych) ale ja do tego ręki nie przyłożę, projekt już wywaliłem.

D_T_G

Eeee tam, skype ma nie mniej podejrzaną komunikację, a ludzi od tego i tak nie odegnasz ;) A na poważnie, to wygląda to poważnie, przydałoby się analogiczne zbadanie sprawy jak opisane w zalinkowanym artykule.


kempler

A moje aktualne próbki nie łączą się z takimi witrynami. Może to zbieg okoliczności ?

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

[PBT] Horpah

Cytat: "kempler"A moje aktualne próbki nie łączą się z takimi witrynami. Może to zbieg okoliczności ?

skąd wiesz , że się nie łączą? podaj IP z jakimi się łączą

kempler

Może źle się wyraziłem. Tak mi się wydaje że się nie łączą  :wink:
Otworzyłem plik spider_alpha-1_56800.xml i to zobaczyłem
Fragment:

<domain>minjok.com</domain>
 </job>
- <job>
 <domain>tongilnews.com</domain>
 </job>
- <job>
 <domain>peninsulareport.com</domain>
 <subdomain>www</subdomain>
 </job>
- <job>

czy to są witryny z jakim się łączy ? A jak sprawdzić IP z którym łączy się DepSpid?

Tak z drugiej strony to twórcy musieliby być bardzo naiwni sądząc że taki przekręt przejdzie. A wtedy porażka całego projektu  :roll:

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

[PBT] Horpah

---------- 17:51 31.05.2007 ----------

z tych trzech, które podałeś tylko jedna a mianowicie peninsulareport.com (midwest-references.org) należy do znanych jako zwalczające p2p

Jak poznać z jakim ip łączy się dana aplikacja?
najprościej na firewallu, ja używam Look'n'Stop i tam masz opcję by logować każde połączenie wybranej aplikacji

Jak sprawdzić czy dane ip lub domena są znane ze swej działalności anty p2p ?
najprościej przy pomocy programu PeerGuardian

---------- 17:57 ----------

Cytat: "kempler"
Tak z drugiej strony to twórcy musieliby być bardzo naiwni sądząc że taki przekręt przejdzie. A wtedy porażka całego projektu  :roll:

Nie sądzę by byli naiwni, pewnie cały projekt został powołany przez ludzi zajmujących się walką z p2p i piractwem, bądź BND.