Forum GRA - Kto ostatni napisze tu posta wygra!!! (6. edycja)

Zaczęty przez tito, 01 Lipiec 2022, 00:02

chr80♂°🛰�

Cytat: EDU Enthusiast w 02 Listopad 2022, 18:39
postanowilem zrobic jbod'a z mojego supermicro 4u 24bay boxa; i zamowilem sobie p4000m case i tam zbuduje x570 z 5900x; jeszcze nie mam pomyslu na karte graf... ale chyba bedzie nv rtx 5000 (vgpu support - moge spokojnie przydzielic vm/dockerowi jednego vgpu jakiego rozmiaru chce i reszte zostawic na gierki czy ai zabawe).

co do pg,
jakies 5 taskow w ciagu 4h pojdzie - z tego co widze spokojnie wejde na top 60 w ciagu tydonia.
Najlepiej jakąś co ma dużą wydajność w FP64 jak chcesz to teraz ja ci wyślę Teslę  ;)

EDU Enthusiast

#281
ok kur... przepraszam zapomnialem.  :o
(jesli dalej potrzebujesz ta k80 to postaram sie wyslac w ciagu tygodnia)

(Na ta chwile najtansza i najlepsza fp64 karta to radeon vii pro 6.7TFlops fp64; mozna dorwac po 500 usd ale sie nie oplaca raczej)
Mialem przez jakis czas pomysl by zakupic sobie supermicro pcb na SMX2; to jest chyba tylko jedyna plyta ktora jest podlaczana przez standardowy oculink (wiec zwykly x16 pcie 3.0 moze wziac 4 sxm2 karty.
https://www.kimbrer.com/supermicro-aom-sxmv.html
https://www.amazon.com/PCIe-Gen4-ReDriver-OCulink-Dual/dp/B0BF168PX1

wystarcza tylko 2 linki, 3,4 link jest zbedny do dzialania a reszta to tylko power.


A tesla V100 na smx2 jest dosc tania.
To jest jedyna opcja na smx2 ktora nie wymaga specjalnej plyty glownej i prockow.

chr80♂°🛰�

Cytat: EDU Enthusiast w 06 Listopad 2022, 00:38
ok kur... przepraszam zapomnialem.  :o
(jesli dalej potrzebujesz ta k80 to postaram sie wyslac w ciagu tygodnia)

(Na ta chwile najtansza i najlepsza fp64 karta to radeon vii pro 6.7TFlops fp64; mozna dorwac po 500 usd ale sie nie oplaca raczej)
Mialem przez jakis czas pomysl by zakupic sobie supermicro pcb na SMX2; to jest chyba tylko jedyna plyta ktora jest podlaczana przez standardowy oculink (wiec zwykly x16 pcie 3.0 moze wziac 4 sxm2 karty.
https://www.kimbrer.com/supermicro-aom-sxmv.html
https://www.amazon.com/PCIe-Gen4-ReDriver-OCulink-Dual/dp/B0BF168PX1

wystarcza tylko 2 linki, 3,4 link jest zbedny do dzialania a reszta to tylko power.


A tesla V100 na smx2 jest dosc tania.
To jest jedyna opcja na smx2 ktora nie wymaga specjalnej plyty glownej i prockow.
Śmię wątpić, żeby k80 kiedykolwiek do mnie dotarła wię się nie kłopocz.


1. Jaki jest pobór mocy tego serwera?
2. Ile generuje decybeli podczas pracy?

EDU Enthusiast

#283
Jesli chodzi o caly server, to nie nadaje sie do domu (chyba ze masz piwnice/garage z dobrym przewiewem.)
Ten akurat 1u model, uzywa 7 x 40mm 23K RPM, 70 decybeli, negative pressure - raczej beda wyly naprawde mocno jak zaczniesz liczyc na 4 gpu; kolejnym problem to psu's one uzywaja 16k rpm fany (i jak ktos zacznie mieszac i,e, wymienic; to bedzie raportowal jako faulty psu).

Kolejna kloda pod nogi to cena; Uzywane zazwyczaj ida po 6-40k usd.
https://www.ebay.com/itm/134225359714


*(Nie mozna latwo zmienic predkosci fanow, sa 3 opcje w ipmi (full, balanced, high-io). Jest kilka opcji z uzyciem oprogramowania; ale sa tylko stages (off, 4000rpm, 8000rpm, 14000rpm, 16800rpm, 20000rpm, 21000rpm, 23000rpm), 4000rpm jest za malo by zchlodzic cpu jak jest na nich load, nie wspominajac o gpu -- to mowie wzgledem tej samej generacji 1u supermicro ktory posiadam - bez miejsca na i modolow sxm2, -- uzywam tych samych fanow, server na balanced podkreca fany w tych samych stages by trzymac temp ponizej 70'C -> jak jest cieplo to jestem wstanie uslyszec fany z garazu, w mojej sypialni za zamknietymi drzwami w srednim domu.)
Na moim SC 1u, 2x e5-2690v4 + 1x p100 tesla, na full load bierze 759W
Spodziewam sie ze z 4 sxm2 tutaj bedziesz mial na full load okolo 1500W; nie jestem pewny ile amperow jest wstanie wziac


tito

Łooo Matko.
Nie wiedziałem, że to aż takie obroty osiąga.  :fright:

EDU Enthusiast

Servery ktore sa 2u-4u sa troche bardziej do zrobienia by dzialaly cicho; ale zazwyczaj sa drozsze od 1u.

Jak jest ambient 3'C to moj 1u na full load dalej na polowie obrotow jedzie po stronie gdzie jest GPU.
http://135.148.26.231:9876/NIbE3/HuQUluXI75.PNG

4u box juz mozna sie zabawic by bylo dosc cicho, ale cenowo sam chassis bedzie z 1k usd.

Jesli panowie szukaja cos interesujacego na 2x cpu + wiele gpu, co da sie wyciszyc, sugeruje uzywane dell T7910. (mozna dorwac po 400-600 usd, i powoli mozna zupgradowac) Plyta glowna jest mistrzostwem.

Ma 6x PCIe 3.0 x8, minus to wysokosc dla kart pcie, nie zamkniesz obudowy jesli karty sa wyzsze niz standardowa wysokosc slota.
Dla samych obliczen jako ala "super computer" to oplaca sie kupic taki box i 6x A4000, wsadzic tam 3x 80mm 12k rpm fany. przed slotami. I mozna jechac. (spora kasa jakies 3-4k usd za calosc, ale gwarantowane top 1  P- na primegrid))

Aktualnie mam starszy model t7610 (sandy-ivy), i jestem bardzo szczesliwy; ale jak wspomnialem niektorych kart graficznych poprostu tam nie wloze.

tito

Za parę dni powinienem być w domu. Chyba, że np zmiennik będzie miał pozytywny wynik Covid.

EDU Enthusiast


andy101fah



tito


EDU Enthusiast


Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

tito



Grzegorz R. Granowski


tito


chr80♂°🛰�

Cytat: EDU Enthusiast w 08 Listopad 2022, 10:18
Servery ktore sa 2u-4u sa troche bardziej do zrobienia by dzialaly cicho; ale zazwyczaj sa drozsze od 1u.

Jak jest ambient 3'C to moj 1u na full load dalej na polowie obrotow jedzie po stronie gdzie jest GPU.
http://135.148.26.231:9876/NIbE3/HuQUluXI75.PNG

4u box juz mozna sie zabawic by bylo dosc cicho, ale cenowo sam chassis bedzie z 1k usd.

Jesli panowie szukaja cos interesujacego na 2x cpu + wiele gpu, co da sie wyciszyc, sugeruje uzywane dell T7910. (mozna dorwac po 400-600 usd, i powoli mozna zupgradowac) Plyta glowna jest mistrzostwem.

Ma 6x PCIe 3.0 x8, minus to wysokosc dla kart pcie, nie zamkniesz obudowy jesli karty sa wyzsze niz standardowa wysokosc slota.
Dla samych obliczen jako ala "super computer" to oplaca sie kupic taki box i 6x A4000, wsadzic tam 3x 80mm 12k rpm fany. przed slotami. I mozna jechac. (spora kasa jakies 3-4k usd za calosc, ale gwarantowane top 1  P- na primegrid))

Aktualnie mam starszy model t7610 (sandy-ivy), i jestem bardzo szczesliwy; ale jak wspomnialem niektorych kart graficznych poprostu tam nie wloze.
A jaki system operacyjny tym zawiaduje?

EDU Enthusiast

Uzywam unraid (jest oparty na slackware), a box jest uzywany jako media server w domu. (boinc jest w dockerze, i w kvm)

W srodku mam:
2x E5-2697v2
256GB DDR3 1866MHz
4x 1TB SSD Crucial MX500 ZFS
4x 8TB SAS 8TB 4kn (HGST) ZFS
3x 1TB NVMe (2x micron 3400, i 1x hynix p41, w najblizszym czasie doloze tam samsung pm983a ktorego ostatnio zakupilem za 110 usd) w raid controllerze (Highpoint) - ZFS L2ARC - Cache
1x RTX 2080 8GB (blower)
1x Quadro A4000 16G (blower)
1300W PSU (Dellowski)




Wymienilem wsrodku wszystkie fany, i cpu heatsinki na noctua nh-d9dx i4 3u; i dodalem fan controller bym mogl miec wieksza kontrole nad chlodzeniem. (Dolozylem dodatkowy 80mm 8k rpm fan przy gornych slotach - tam ma a4000 i nvme raid karte, one sie lubia grzac.)

System jest razem z reszta zabawek w "sun-room", ale bez a4000 spokojnie moglby byc w pokoju i mozna przy nim zasnac jak nie jest obciazany mocno. Aktualnie na zewnatrz jest -2'C, w sun-room jakies 6'C. Bardzo dobrze sie liczy jak jest zimno.

chr80♂°🛰�

#299
Cytat: EDU Enthusiast w 11 Listopad 2022, 06:57
oficjalnie   :whip:

Punkty to nie wszystko niestety. Liczą się znaleziska. XD

Komputery masz super.
Ile kosztuje prąd u ciebie za kWh?

Widzę, że masz też komputer E5-2690 v4 z NVIDIA Tesla P100-PCIE-16GB mógłbyś użyć do milkyway'a ma dużo w FP64 (4.763 TFLOPS) :p_arr:

SzaMoT🍀

@chris80uppers
Jak masz ochotę coś policzyć a obawiasz się wysokich kosztów za kWh, zawsze możesz jakąś kwotę przeznaczyć na chmurę, a jest w czym wybierać.
Ja wydaję plus minus tyle  :ph34r:
GPU na stałe na wynajem jak dla mnie są drogie, ale na czas wyścigów NVIDIA T4 "The Science Cloud"
Co jakiś czas odpalam Colaba liczy tylko GFN 15 na inne projekty się "zbuntował" od jakiegoś czasu, niby pobiera zadnie ale zawiesza się, GFN 15 liczy, bez podprojektów na CPU.

Pewnie znajdą się osoby które powiedzą, że to nieopłacalne, ale ja nie wydaję na sprzęt + opłaty za utrzymanie (kWh), dla przykładu dodam, że za 20 zł można na miesiąc wynająć CPU w konfiguracji 2 rdzenie  E5-2680 v2 @ 2.80GHz, dla większości projektów nada się ponieważ RAM 2GB.

Mam jeszcze wynajęte 2 instancje procesora AMD EPYC 7542 w konfiguracji 1 rdzeń.

W sumie mogę policzyć ile wydałem do tej pory na hobby ale po co się stresować, moja kariera z wynajmem dla projektów zaczęła się od testów (darmowych),
I potem jak załapałem jakie to proste  :attack:

:ahoy:


chr80♂°🛰�

@ Tomasz ♪ Kaczmarek
Jest możliwość zapłacenia w €?
PayPal lub Ideal?


EDU Enthusiast

Cytat: chris80uppers w 13 Listopad 2022, 19:02
Punkty to nie wszystko niestety. Liczą się znaleziska. XD

Komputery masz super.
Ile kosztuje prąd u ciebie za kWh?

Widzę, że masz też komputer E5-2690 v4 z NVIDIA Tesla P100-PCIE-16GB mógłbyś użyć do milkyway'a ma dużo w FP64 (4.763 TFLOPS) :p_arr:

Masz cala racje, kiczowo ze mi nic nie wchodzi, tylko 1 prime z przed dekady. A licze projekty glownie ktore tylko znajduja primy.

Place jakies 200-300 USD za prad. Mam dosc sporo sprzetu w domu poza serwerami. (10.53¢/kWh) servery razem kosza ponizej 2kW nie wiecej. (UPS'y by mi sie crashnely jakbym przekroczyl)
Jak wbije jakies 155mil na prime to ustawie by jechala milka na p100 na kilka tygodni.

SzaMoT🍀

Można testować nową aplikację dla PrimeGrid na serwerze deweloperskim

https://dev.primegrid.com/

Trzeba wybrać GFN-18, podobno szykuje się zmiana, że nie będzie podwójnej kontroli jak dotychczas dla niektórych GFN, podobnie jak LLR2  :boing:
Najnowszy BM zalecany.

pawg

do zmian na PG można jeszcze zaliczyć finisz podprojektu WW



Grzegorz R. Granowski

Cytat: pawg w 14 Listopad 2022, 13:10
do zmian na PG można jeszcze zaliczyć finisz podprojektu WW

ZACHĘCAM  :p_arr: :parrrty: :arrr:

mam 95 finds i prawie 1.3 mln zadań ... obyśmy !

pozdrawiam, Grzegorz Roman Granowski

EDU Enthusiast

wyglada ze nie ma taskow pod linuxa (WW)
(Na wino sa.)

Zalaczylem pod 2080 i p100.

tito


Grzegorz R. Granowski


tito

Zużycie prądu. 160w spadło do 125w. Liczenie Einsteina. 182sek spadło do 136sek


pawg




tito

Dałem Genkowi, ale raczej nie będzie na niej liczył. Masz jakąś propozycję? Przekażę.

Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

tito

Wiem. Nie mieściła mi się w budżecie energetycznym.

SzaMoT🍀

#316
Tak sobie postanowiłem uzbierać 2 wianuszek w WUProp@Home i natrafiłem na ten "niekończący" Projekt.
Zadania są weryfikowane od 2013 roku do teraz - RNA World (beta) |-?
https://www.rnaworld.de/rnaworld/workunit.php?wuid=6330835
Kolejne zadanie z masą replikacji:
https://www.rnaworld.de/rnaworld/workunit.php?wuid=6330821

Tak się zastanawiam po co ludzie to liczą w takiej sytuacji?
Część osób dostaje kredyt, błąd walidacji już nie.

Zdobyłem kiedyś w tym projekcie 250 pkt. Nie warty wysiłek do gwiazdki w WUProp :no:

Jeśli ktoś zna gorsze lub podobne przypadki w projektach proszę o komentarz.
:ahoy:

EDIT:
Licząc przez ile tam miesięcy zadanie które czeka na walidację i się okazuje, że walidacja niejednoznaczna można się załamać :dunno:
EDIT2:
PrimeGrid wdrożyli GFN 18 tak jak LLR2, na razie bez powiadomienia na forum, większość tematów i tak prowadzą na Discordzie

pawg

Cytat: tito w 15 Listopad 2022, 19:08
Dałem Genkowi, ale raczej nie będzie na niej liczył. Masz jakąś propozycję? Przekażę.
W teorii mogłaby trafić do kolegi i będzie na niej liczył GFN. Problem jest tylko czy jego zasilacz będzie miał odpowiednie złącza i te 180W poboru nieco go przeraża



tito

250W - to z pudełka.
Można zjechać chyba na 150W - ja jechałem na 160W

pawg

Jak wyglądają złącza zasilania i czy underclocking + undervolting obniżające pobór prądu będą dalej działać po włożeniu do innego komputera?