Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

SKB@P VPS

Zaczęty przez SzaMoT_👀, 20 Kwiecień 2023, 19:05

SzaMoT_👀

Później w projektach zaktualizuję profil.
Miałem blackout kilka godzin, tylko mobilnie na akumulatorze.
Dla SKB@P VPS okazało się, że dla zadań Quantum chemistry calculations on
potrzeba znacznie więcej przestrzeni dyskowej, musiałem anulować ten z początku,
zwiększyłem do

Całkowita powierzchnia    55 GB
Wolna powierzchnia    38.65 GB
 

Może teraz będzie ok, zadania po rozpakowaniu potrzebują niekiedy ponad 10 Giga.
Teraz liczy 4 x Tesla V100 + 2 x Gold 6138 CPU 80 wątków 40 dzeni, zadań dla PRS liczy teraz 17 po 2 core.
Reszta rdzeni musi pozostać do zasilenia GPU.

Kolejny pojawi się z 2 x 4090 - 7950X3D, jak będą dostępne, kwesta utrafienia ("kołuję jak jastrząb")

Można 8 x V100 ale z 200 giga dysk wtedy, za dodatkową przestrzeń, nie ma tam modeli CPU 7950X3D, które ładnie liczą po jednym rdzeniu na zadanie PRS.


>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

SzaMoT_👀

Update dla GPU V100
teraz przy 12 kartach V100 dziennie powinno wyjść na 1 GPU około ~75 mln x 12 = ~900 mln doba.

Dojdzie jeszcze 2 x RTX 4090 ale to bym do Binary Radio Pulsar Search (MeerKAT) po 4 zadania na GPU.
CPU 7950X3D do PRS 14 rdzeni.

Na kilka dni mamy środki niech liczy :)

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

tito

900 powiadasz?
Nieźle, nieźle.

SzaMoT_👀

Cytat: tito w 09 Sierpień 2024, 09:25900 powiadasz?
Nieźle, nieźle.

korekta dla 1 V100 wyjdzie ~40 mln (4 V100 potrafiły ponad 160 mln doba)
40 mln x 12 ~480 mln doba

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

SzaMoT_👀

Chyba, że będzie seria "lajtowych" Quantum chemistry calculations on GPU po 2 minuty czas wykonywania.

wszystko się może zmieniać w czasie

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

SzaMoT_👀

Fajnie by było do końca wyścigu utrzymać GPU/CPU,
Sezon grzybowy, 10 kg kurek (pieprznik jadalny) ~400 zł,
tylko u mnie w okolicy na rower nie ma takich stanowisk do takich zborów,
u mnie to borowik, tylko ma robaka i nie opłaci się sprzedawać na susz za grosze.

Potrzeba mniej więcej ~25 kg, pieprznika a by móc utrzymać do końca wyścigu GPU/CPU,
szkoda zadań w toku a spora ilość liczy plus minus dla vast (~140 fizycznych rdzeni)
ale to tak na szybko liczyłem może być więcej
~25kg jadę, rower w przygotowaniu.
Jak ktoś ma ochotę coś dodatkowego przeznaczyć dla GPU/CPU będzie to podwójne zabezpieczenie na wypadek słabych zbiorów "kurek".
Raczej zamiast kurek będzie borowik ale tego nie sprzedam bo robak 70/80%

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

Cytat: SzaMoT_🪄 w 10 Sierpień 2024, 10:40Fajnie by było do końca wyścigu utrzymać GPU/CPU,
Sezon grzybowy, 10 kg kurek (pieprznik jadalny) ~400 zł,
tylko u mnie w okolicy na rower nie ma takich stanowisk do takich zborów,
u mnie to borowik, tylko ma robaka i nie opłaci się sprzedawać na susz za grosze.

Potrzeba mniej więcej ~25 kg, pieprznika a by móc utrzymać do końca wyścigu GPU/CPU,
szkoda zadań w toku a spora ilość liczy plus minus dla vast (~140 fizycznych rdzeni)
ale to tak na szybko liczyłem może być więcej
~25kg jadę, rower w przygotowaniu.
Jak ktoś ma ochotę coś dodatkowego przeznaczyć dla GPU/CPU będzie to podwójne zabezpieczenie na wypadek słabych zbiorów "kurek".
Raczej zamiast kurek będzie borowik ale tego nie sprzedam bo robak 70/80%
Gdzie ty na grzyby jak chodzisz spać o tej co trzeba na nie wstać.
Ja to mam ostatnie dni wakacji i muszę się przestawić na 23-cią godzinę do spania.
W Polsce to jeszcze dobrze, że grzyby można zbierać, bo na Zachodzie nie bardzo. Wszystko trzeba wyrwać własnymi rękami. Ale każdy ma wybór.

SzaMoT_👀

Cytat: SzaMoT_🪄 w 10 Sierpień 2024, 10:40Fajnie by było do końca wyścigu utrzymać GPU/CPU,
Sezon grzybowy, 10 kg kurek (pieprznik jadalny) ~400 zł,
tylko u mnie w okolicy na rower nie ma takich stanowisk do takich zborów,
u mnie to borowik, tylko ma robaka i nie opłaci się sprzedawać na susz za grosze.

Potrzeba mniej więcej ~25 kg, pieprznika a by móc utrzymać do końca wyścigu GPU/CPU,
szkoda zadań w toku a spora ilość liczy plus minus dla vast (~140 fizycznych rdzeni)
ale to tak na szybko liczyłem może być więcej
~25kg jadę, rower w przygotowaniu.
Jak ktoś ma ochotę coś dodatkowego przeznaczyć dla GPU/CPU będzie to podwójne zabezpieczenie na wypadek słabych zbiorów "kurek".
Raczej zamiast kurek będzie borowik ale tego nie sprzedam bo robak 70/80%

Sam siebie cytuję,
mam kasę za grzyby których jeszcze nie znalazłem,
ale spłata nastąpi w grzybach później.
JADE DO LASU BEZ TELEFONU, Odpocząć i pooddychać 

Kolejne dodatkowe zasilenie przekazał EDU, mamy na pokrycie GPU/CPU do końca wyścigu,
później hosty zostają zlikwidowane, chyba że po drodze pojawia się inni do wsparcia.

Przed dokonaniem zasilenia screen, wypłaty dokonuje po 10$, nie muszę autoryzować za każdym razem transakcji,  karta podpięta z konta wiele walutowego, teraz bez prowizji, a tak było około 5%/10% zależy jaki bank


od tej kwoty którą wyświetlana jest na dobę należy odjąć ~17$ liczy 1 dla GRG

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

SzaMoT_👀

CytatGdzie ty na grzyby jak chodzisz spać o tej co trzeba na nie wstać.

U mnie w lasach wcześnie rano jest zbyt tłoczno, a lubię być sam w lesie,
mam około 16/17 miejsc młode dębowe plantacje do odwiedzenia jak są grzyby to w jednej plantacji można trafić na 5/15 sztuk borowika, są takie w których nic nie znajdziesz ale to nie reguła.
Są pokryte jagodami a to maskuje borowika, mają w miarę zacienione warunki,
ale od 2 tygodni u mnie nie było większego deszczu ale borowiki są tylko w większości robak w mniejszym stopniu idzie coś wykroić.
Pieprznik jadalny to raczej okazjonalne.
W zeszłym roku miałem około 200 szt borowika w większości okazy zdrowe,
rekord w jednym miejscu kilka lat temu prawie 100 na małej powierzchni.

Odwiedzając plantacje wszystkie trzeba około 8 godzin powoli lukać tu i tam, niekiedy po kolanach delikatnie odkrywając listki, plantacje mają jeszcze widoczne rajki, ale wysokość dębów przekracza 5 metrów można zbierać przepisowo.

Będzie za niedługo relacja z Grzybów wypraw.

odnośnie wczesnych poranków w lesie jak już wspomniałem wolę być sam w lesie a
wczesny ranek tego nie zapewnia, albo deszcz albo południe, lub wieczór,
można z dobrą latarką, też ładnie widać, nawet lepiej niekiedy niż w dzień

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

Nie chodzi mi o to czy masz kasę czy nie to twoja sprawa. Tylko, że tutaj pójście na grzyby albo na ryby to abstrakcja a ludzie patrzą na ciebie jak na dziwoląga. Ale raz byłem ze znajomym i na rybach i na grzybach. A jak byłem sam to nic nie było.
Bez telefonu to może parę dni w wakacje jest możliwe - najlepiej żeby w ogóle nie był potrzebny.
A druga rzecz to jak sprawisz żeby pieniądze znalazły się w monitorze.
U mnie 200 tys. mieszkańców miasto było 8 potem 6 wpłatomatów teraz są 2-3.
W bankomatach nie zawsze jest gotówka.
Także myślę, że im bardziej na wschód tym więcej ludzie mają swobody tu jest wszystko uregulowane i pod kontrolą np. nie można mówić głośno swojego zdania o alfabetycznej mniejszości.

SzaMoT_👀

Już miałem być w lesie i spacerować ale 2 razy zostałem cofnięty przy wyjedzie rowerem, obowiązki przy opiece.
Odnośnie V100 musiałem je zlikwidować, było ok ale około 16 dziś zaczęło liczyć po 1 GPU z 4 dostępnych,
Dodałem kolejny projekt einstein ale ta sama sytuacja 1 GPU tylko liczyło.
Tą są GPU w centrach danych może coś u nich albo apka od GPUGrid zawiesiła obliczenia,
te zadania nie są testowane przed wysłaniem do hostów idą na "żywca" kolejne partie raz liczy dobrze raz coś niedomaga dlatego Beta, do tego wielkość po rozpakowaniu różna trzeba 200 giga mieć w na wypadek,
a to dodatkowy koszt.
1 pozostał x 4 V100 na razie działa poprawnie.
szkoda tylko że trochę zadań na CPU było w trakcie.

Jak przyjadę z lasu to podłączę samo CPU na czas wyścigu, kasa jest, a EDU wspominał przy pierwszym zasileniu, że bardziej zależy mu dla wsparcia CPU, odpisałem 50/50 była zgoda ale V100 się coś posuło,
naprawa i podgląd za pomocą Boinccmd mało wygodna.

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

Bo na dłuższą metę CPU ma większy sens oraz niższy koszt. Najlepiej jakby każdy był w stanie opłacić minimum dwa rdzenie na rok i już mamy 12 rdzeni.
Ile trzeba RAMu i pojemości na dysku żeby VPS do BOINC miał sens.

Temperatury na hostach na CPU między 53-66°C. I pracują na 40-60% liczby rdzeni.

EDU Enthusiast

zalezy co sie liczy,

4x4 taski (4 taski, 4 cores)

aktualne pg kazdy task zzera +- jakies 144M ramu na core (dochodzi do prawie 1G zarezerowanego miejsca  w ramie na task po 4 cory - ale tyle nie uzywa);

calosc zajmuje jakies 274M na dysku.


Powiedzialbym na bezpiekie
4-8G ramu (zaleznie ile masz corow, im wiecej taskow bedzie chodzilo tym wiecej ramu potrzeba)
10-20G disk


// boinc a takze system robi duzo smieci ktorych nie czysci - wiec jakby ktos chcial to moze zrobic scrypt ktory bedzie usuwal logi i stare pliki co jakis czas. Wtaki sposob linux powinnien byc dosc czysty.

SzaMoT_👀

Dla VPS w konfiguracji 2 core mamy ~5 giga w zupełności wystarczy do większości projektów 2 zadania.

Dla 8 core mamy 16 giga, dla tych VPS nie można sobie samemu dobierać konfiguracji,
mają z góry ustalone parametry.

Możemy chyba dołożyć kolejny.
AMD EPYC 9634
(8 processors)
Są na zasadzie dedykowane rdzenie ale nie mogą stałe śmigać na 100% load,
są ustawiane zmiennie 70/85% czasu CPU, jak liczy Srbase to rdzenie przy tych apkach
ignorują ustawienia, cisną na 100% nawet ignorują zatrzymanie, wstrzymywanie lecą dalej, muszą być ograniczone ilością na hosta VPS dla 2 core po 1 dla 8 rdzeni 4.

Ale to są już niuanse wynikające z obserwacji.
Cena dla VPS jest przy tej wydajności lepsza niż trzymanie rdzeni konsumenckich w domu, wynajmowanie, opłaty za prąd w domu.
8 rdzeni ~22 $ miesiąc 2 rdzenie 26 zł ta samą architektura w obu.
To są oczywiste rzeczy ale skoro pada pytanie
CytatIle trzeba RAMu i pojemności na dysku żeby VPS do BOINC miał sens.

Staram się przedstawić co mamy i raczej niepotrzebne są zmiany odnośnie dysku, RAM,
LHC odpada bo wirtualizacja sprzętowa jest w BIOS off albo sam KVM blokuje,
za jakiś czas i tak jest zapowiadany Docker zamiast virtualbox.

CPU z Avx512 i tak głównie matematyka oraz asteroidy wspierają lepiej lub gorzej.
a tego typu apki mały apetyt na RAM.

Coś jeszcze mam wyjaśnić? z dodatkowych składek wygospodaruje środki na dołożenie na stałe kolejne 8 core będzie łącznie 24 rdzenie. Z zapewnioną opłata do końca roku.
Łącznie na miesiąc 24 rdzenie ~280 zł, wychodzi ~11,6 zł za 1 rdzeń bez rabatów i dodatkowych uwięzi do wykupu, miesiąc wypowiedzenia.
 

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

Nie dowiedziałem się z powyższego posta absolutnie niczego.
Przykładowo chciałbym kupić dwa rdzenie dla siebie lub stworzyć wirtualną maszynę żeby liczyć na CPU np. PG.
To potrzebuję 2 rdzenie, ?RAM, dysk o pojemności GB?
To że te informacje są dla ciebie oczywiste to nie znaczy, że dla innych też.
Nie każdy jest alfą i omegą.
Nie wie czy ma jakieś złe dni ale ciężko ostatnio na forum ze wsparciem technicznym.

EDU Enthusiast

Zeby byc safe na praktycznie cokolwiek potzebujesz:

1G ramu na kazdy core, (2 cores = 2G ramu, 4 cores = 4G ramu, 8 cores = 8G ramu)
40G totalnego miejsca na dysku.


raczej nigdy nie bedziesz potrzebowal wiecej jesli nie bedzie liczone na gpu.

SzaMoT_👀

Cytat: chr80♂°🛰� w 10 Sierpień 2024, 17:57Bo na dłuższą metę CPU ma większy sens oraz niższy koszt. Najlepiej jakby każdy był w stanie opłacić minimum dwa rdzenie na rok i już mamy 12 rdzeni.
Ile trzeba RAMu i pojemości na dysku żeby VPS do BOINC miał sens.

Temperatury na hostach na CPU między 53-66°C. I pracują na 40-60% liczby rdzeni.

Cytat: chr80♂°🛰� w 10 Sierpień 2024, 23:32Nie dowiedziałem się z powyższego posta absolutnie niczego.
Przykładowo chciałbym kupić dwa rdzenie dla siebie lub stworzyć wirtualną maszynę żeby liczyć na CPU np. PG.
To potrzebuję 2 rdzenie, ?RAM, dysk o pojemności GB?
To że te informacje są dla ciebie oczywiste to nie znaczy, że dla innych też.
Nie każdy jest alfą i omegą.
Nie wie czy ma jakieś złe dni ale ciężko ostatnio na forum ze wsparciem technicznym.


Chyba zabrakło precyzji w pytaniu.
Tu na forum przewijanie ostatnich widomości bez podglądu na wierzchu
ostatnich postów, jak kiedyś było, mało wygodne.

Gotowe odp. nie do końca mogą być dobre dla INNYCH, WIDZISZ JAKIE MAJĄ PARAMETRY VPS - SKB@P VPS,
wystarczy zobaczyć i masz gotową odp.

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

SzaMoT_👀

Kolejna akcja planowana dla SKB@P VPS to początek przyszłego roku na pojawienie się serii NVIDIA 5000.
Między czasie przetestuje się H100 oraz V100 ale do tego trzeba użyć dysku odpowiednio dużego, zadania GPUGRID,mają różne wielkości po rozpakowaniu, musi być zapas miejsca dla 2 GPU minimum 128 GB, dla 8 ponad 1TB, uruchomić można na kilka chwil, sekundowe naliczanie opłat.
Jak się trafi H100 w dobrej cenie to uruchomie, dam znać w kalendarzu wyświetla wtedy status na głównej stronie Forum w Wydarzeniach 📌

PS
Grzyby w lesie, Sahara trzeba poczekać do jesieni albo do opadów u mnie nie padało od 3/4 tygodni 

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

SzaMoT_👀

Bez komentarza, wszystko jasne ...

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

SzaMoT_👀

#179
SKB@P VPS
H100 w akcji
GPUGrid Host H100

Jest fajna cena dlatego liczy dla testów, zapodam później kilka zadań równocześnie, ta karta ma 80G VRAM

EDIT:
einsteinathome - MeerK 34 zadania równolegle TEST VRAM 41% Load 100% power ~370W limit 700W

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

EDU Enthusiast

Czekam az zrobisz porownanie 6-24h ile na h przelicza vs 4x V100

SzaMoT_👀

Muszę najpierw wygasić hosta H100 wybrać inny obraz dysku (większy 600 GB) i podpiąć do BoincTasks by móc łatwo zmieniać ilość jednoczesnych zadań dla GPUGRID,
teraz Test dla einsteinathome - MeerK 34 zadania równolegle a jest chyba miejsce na kolejne zobaczymy czy poprawnie zwaliduje

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

Cytat: SzaMoT_🪄 w 14 Sierpień 2024, 14:32Muszę najpierw wygasić hosta H100 wybrać inny obraz dysku (większy 600 GB) i podpiąć do BoincTasks by móc łatwo zmieniać ilość jednoczesnych zadań dla GPUGRID,
teraz Test dla einsteinathome - MeerK 34 zadania równolegle a jest chyba miejsce na kolejne zobaczymy czy poprawnie zwaliduje
MeerKAT w einstein@home zajmuje około 250 MB RAM i około 850 MB VRAM. Więc osiem powinno wejść na 80 GB VRAMu.

SzaMoT_👀

Cytat: chr80♂°🛰� w 14 Sierpień 2024, 17:57
Cytat: SzaMoT_🪄 w 14 Sierpień 2024, 14:32Muszę najpierw wygasić hosta H100 wybrać inny obraz dysku (większy 600 GB) i podpiąć do BoincTasks by móc łatwo zmieniać ilość jednoczesnych zadań dla GPUGRID,
teraz Test dla einsteinathome - MeerK 34 zadania równolegle a jest chyba miejsce na kolejne zobaczymy czy poprawnie zwaliduje
MeerKAT w einstein@home zajmuje około 250 MB RAM i około 850 MB VRAM. Więc osiem powinno wejść na 80 GB VRAMu.
Teraz poprawnie liczy 34 równolegle i miejsca VRAM jest 40 GB

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

Zmoduj pierwszego posta, bo o niczym on nie informuje.
Przeczytaj go i pomyśl jak ktoś nowy wchodzi i jakie tam są zawarte informacje.

SzaMoT_👀

Cytat: chr80♂°🛰� w 15 Sierpień 2024, 23:03Zmoduj pierwszego posta, bo o niczym on nie informuje.
Przeczytaj go i pomyśl jak ktoś nowy wchodzi i jakie tam są zawarte informacje.

Mam teraz wiele zajęć które nie pozwalają na poprawki, uaktualnione tylko nowy darczyńca EDU, jak nadejdzie czas to zmienię co nieco, chyba że ktoś ma ochotę to uczynić to podmianie wpis.

Kontrolowanie VPS, aktualizacje, wiele innych czynności z tym związanych z bezpieczeństwem-priorytet by VPS NIE STAŁY SIE CZĘŚCIĄ BOTNETU ITD.

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

Cytat: SzaMoT_🪄 w 20 Kwiecień 2023, 19:05
Wspieraj moc obliczeniową naszej drużyny – dołącz do inicjatywy SKB@P VPS!
https://www.primegrid.com/show_user.php?userid=1578229

Dzięki Waszemu zaangażowaniu i dobrowolnym wpłatom,
 możemy wspólnie zwiększyć moc obliczeniową Naszej Drużyny i przyspieszyć realizację projektów BOINC.
 Każda wpłata ma znaczenie i przybliża nas do osiągnięcia nowych, ambitnych celów.

Jeśli chcesz pomóc, skontaktuj się z Tomaszem na forum drużyny lub przez stronę projektu PG
https://www.primegrid.com/show_user.php?userid=51995.
Razem możemy osiągnąć jeszcze więcej!

Wpłat można dokonywać przez PayPal
Pozwoliłem zapodać dedykowany wątek.

Wczoraj zapodałem temat udziału przez dobrowolne datki na wynajem VPS.
Początek rozmów zaczęty:
http://www.boincatpoland.org/smf/index.php?topic=11821.msg286470#msg286470
(Ktoś chętny na uzyskanie zdalnego dostępu do BM, w razie mojej nieobecności zawsze ktoś inny może dokonać korekty zmian w liczeniu projektów, zawsze to jakaś dodatkowa interakcja  itd.)

Osoby które chcą przekazać małe datki 10/20 zł proszę pisać po namiary wpłat, przez PW
Cytatjak ktoś nie ma konta na B@P to może kontaktować się z mną przez stronę PrimeGrid lub inny projekt

Obecnie inicjatywa wspierana jest:
tito,EDU, chr80, Krzysiak, SzaMoT, GRG


EDIT:
Raz w miesiącu przygotuje raport
Raporty co jakiś czas będą przedstawiane w wiadomościach na PW

Obecne utrzymanie, serwerów dla SKB@P VPS stan na dzień 29.04.2023 ~x zł (W wyścigu była mocno zwiększona ilość core w porywach liczyło xx core)


BOINC STATS ostatnie 60 dni












Jeżeli ci to odpowiada to tą regułkę umieść w profilu na PG - po polsku
[center][b]Wspieraj moc obliczeniową naszej drużyny – dołącz do inicjatywy SKB@P VPS![/b]
[url=https://www.primegrid.com/show_user.php?userid=1578229]https://www.primegrid.com/show_user.php?userid=1578229[/url]

Dzięki Waszemu zaangażowaniu i dobrowolnym wpłatom,
 możemy wspólnie zwiększyć moc obliczeniową Naszej Drużyny i przyspieszyć realizację projektów BOINC.
 Każda wpłata ma znaczenie i przybliża nas do osiągnięcia nowych, ambitnych celów.

Jeśli chcesz pomóc, skontaktuj się z Tomaszem na forum drużyny lub przez stronę projektu PG
[url=https://www.primegrid.com/show_user.php?userid=51995]https://www.primegrid.com/show_user.php?userid=51995[/url].
Razem możemy osiągnąć jeszcze więcej!

Wpłat można dokonywać przez [b][i]PayPal[/i][/b][/center]

SzaMoT_👀

Zrobione w 1 poście z małą zmianą

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

Cytat: SzaMoT_🪄 w 16 Sierpień 2024, 18:27Zrobione w 1 poście z małą zmianą
Super 👍 i jeszcze w profilu PG https://www.primegrid.com/view_profile.php?userid=1578229

Tak mnie natchnęło w pracy, że ktoś może czyta forum, widzi profil PG. Ale się nie domyśli tego co dla nas jest powszechne.
Dzięki za poświęcony czas.

SzaMoT_👀

za jakiś czas zaktualizuje badge, podaj tylko linka do pełnego połączonego formatu
wszyscy wpierający razem

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

SzaMoT_👀

Od początku czyli 20 kwietnia 2023 do teraz = 492 dnia
wiecie może jaki średni RAC przepada na każdy dzień?



idę po kalkulator




z moich obliczeń wychodzi na dzień średnio ~3 mln
ładnie ten GPUGrid podniósł RAC jeszcze jedną lub 2 akcje dla GPUGrid w tym roku,
i być może zdobędzie 1 miejsce w zespole kto wie?

Takich rezultatów na pewno by nie było zbierając na sprzęty pod BOINC, plus utrzymanie za prąd w tak szybkim okresie, bez zobowiązań jak długo ma liczyć.

Ciekawie może być w przyszłym roku po pojawieniu serii 5000 




>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

tito

Muszę powiedzieć, że nasze SKB@P (wszystkie 3) to jednak coś :)
Ja na serię 5000 w BOINC nie liczę, że coś pokaże. Takie jakieś wewnętrzne odczucie :P

SzaMoT_👀

Pozwoliłem sobie o dodanie kolejnego projektu do SKB@ VPS > Minecraft@Home
To jest podobna sytuacja jak z GPUGRID lecz na CPU, pewnie ten okres nie potrwa długo, ciekawe ile te 16 rdzeni uzyskają, dla PG wychodziło ponad ~200k na dobę,
Minecraft@Home da sporo więcej pewnie razy ~100 ale serwer nie dostarcza cały czas zadań.

> Około 25 września dojdzie kolejne 8 rdzeni do końca roku będzie opłacone, w sumie będzie 24 rdzenie z zapewnioną opiekę do końca roku
EPYC 4.gen. avx512 <

PS
kolejna partia zadań dla GPUGRID Quantum chemistry calculations pojawi się za kilka
dni, można coś uruchomić między czasie a tym samym przesunąć pozycję SKB@ VPS w 🔝 10 w drużynie.
Ale z tego co widać po Minecraft@Home może okazać się zbyteczne i osiągalne na samych CPU.
W vast jest ponad 10k hostów a każdy ma host ma min 1 GPU,
wyszukiwarka nie pokazuje od razu wszystkich hostów, można sortować parametrami (filtry)
Naprawdę można znaleźć hosta z dużą ilością CPU + 1 GPU najlepiej 4090 lub do GPUGRID Tesla V100 albo P100, ceny są niekiedy po kosztach 🔋.
Z tym komfortem, że opłaty są sekundowe bez zobowiązania.
Jest pula np. 10/20$ jest fajny host kilka kliknięć i liczy do wyczerpania $,
lepszego na inicjatywę komfortu raczej nie będzie, chyba że ktoś miałby np.
zaplecze, własne zasilenie, produkcja, panele, turbina, magazyn, to wtedy wyszło by trochę taniej, ale takiej osoby nie mamy w zasięgu, pomijam kwestię, zakupu sprzętu i związaną z tym amortyzacją oraz nieuniknione postarzenie, a to w kwestii lat ma znaczenie.

Zakup GPU nowszych generacji swoje kosztuje, a starsze generacje to tylko profesjonalne GPU i wąskie zastosowanie w projektach które korzystają z FP64,
a tak w pełni to tylko z tego korzysta GPUGrid (Quantum), daje to wymierne korzyści.

PS
Chr80
Masz Tesle K80 one mają 24 VRAM, czy każdy z rdzeni może korzystać z całości tej pamięci? czy tylko 12 jest dostępne do rdzenia po połowie,
pytam bo Quantum potrzebuje 16 giga a jak jest mniej np 12 to jest sporo niepowodzeń ale i tak warto z tego co widać
NVIDIA NVIDIA TITAN V

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

#193
CytatChr80
Masz Tesle K80 one mają 24 VRAM, czy każdy z rdzeni może korzystać z całości tej pamięci? czy tylko 12 jest dostępne do rdzenia po połowie,
Nie udało mi się zapełnić więcej niż około 10,6GB vram w Tesli K80, a gdy na rdzeń gpu było dużo zadań to znowu zajmowało procesor i ram, lub był przydzielony zbyt mały maksymalny rozmiar pliku wymiany. I kończyło się bluescreenem. A znowu zbyt duża liczba zadań na gpu zwiększała czas na jedno wu i było to nieopłacalne przedsięwzięcie. A o takich dużych zadaniach nic nie wiedziałem. To była karta do MilkyWay@home dała mi 50 mln'ów w rok.
!69!nTha87:uyRxtX!vo_hV.69kL7

SzaMoT_👀

#194
Cytat: chr80♂°🛰� w 12 Wrzesień 2024, 17:22
CytatChr80
Masz Tesle K80 one mają 24 VRAM, czy każdy z rdzeni może korzystać z całości tej pamięci? czy tylko 12 jest dostępne do rdzenia po połowie,
Nie udało mi się zapełnić więcej niż około 10,6GB vram w Tesli K80, a gdy na rdzeń gpu było dużo zadań to znowu zajmowało procesor i ram, lub był przydzielony zbyt mały maksymalny rozmiar pliku wymiany. I kończyło się bluescreenem. A znowu zbyt duża liczba zadań na gpu zwiększała czas na jedno wu i było to nieopłacalne przedsięwzięcie. A o takich dużych zadaniach nic nie wiedziałem. To była karta do MilkyWay@home dała mi 50 mln'ów w rok.

Dla GPUGRID Quantum potrafi dobić na zadanie do 16 giga a nawet niekiedy potrzeba więcej. zadanie wtedy się wysypie, dla V100 sporadycznie przy 16 giga jest kilka takich zadań.
Jak się pojawia Quantum za podaj do testu jestem ciekaw jak k80 wypadnie na vast nie ma ich, jak się pojawia zadania będę testował ponownie H100 ale 4/5 zadań jednocześnie w końcu zadziała konfiguracja, ale i tak myślę by inaczej z tym podziałać uruchamiając kilka instancji BM I nawet aplikacje z różnych projektów poczęstować by dobić do limitu GPU

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

SzaMoT_👀

#195
Cyt.
" > edycja < "
a to jakiś ma przekaz?
albo jakieś hasło?

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

W mojej wizytówce napisałem w lutym br. że nie używam już k80. Komputer z tą kartą pobierał 1080 watów. Sama karta brała 300W, a po OC nawet 380W więc. Po braku zadań w milce nie ma melodii zachęcającej do jej użycia. Chyba, że coś się pojawi co wykorzystuje i dobrze punktuje w FP64. Ale mam jeszcze do  FP64  FirePro W8100 ale tylko 8GB vramu.

SzaMoT_👀

#197
Cytat: SzaMoT_👀 w 12 Wrzesień 2024, 17:42Cyt.
" >  < "
a to jakiś ma przekaz?
albo jakieś hasło?
a to?

Jak się pojawi aplikacja, była w GPUGRID jakiś czas, kolejne zadania za kilka dni,
nie chodzi o mielenie ciągłe na chwilę by zobaczyć jakie są czasy.
aplikacja Quantum w pełni korzysta z FP64 a zadania liczą się szybko

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

SzaMoT_👀

Cyt.
"Chyba, że coś się pojawi co wykorzystuje i dobrze punktuje w FP64"
Jeśli chodzi o punktację to lepiej chyba już nie może być za zadanie które liczą się w granicach od 60 sekund do ~800 na v100,  średnio pewnie wyjdzie około 300/400 sekundy > 150k < kolejna partia zadań może się nieco różnić

Tak myślę że K80 powinna około ~2000 sekundy na zadanie średnio 150k w kilka dni i masz 0,5 mld.

ale nie namawiam chodziło mi by sprawdzić tylko czas na zadanie, na chwilę w wolnym czasie

>>> SKB@P VPS Składkowa inicjatywa dla wsparcia mocy obliczeniowej dla projektów <<<
>>> Obecnie liczone projekty - statystyki <<<

>>> Cel na ten rok - zdobyć kolejną gwiazdkę, poprawa kolorków


>>> Donate SKB@P VPS <<< >>> Badge by chr80♂°🛰� <<<
Rozpowszechnianie bez zgody autora surowo zabronione!, tylko osoby wspierające

chr80♂°🛰�

Tak to nie przekaz nie zdążyłem usunąć. Jak możesz to edytuj i usuń. Dodawałem projekt na innych komputerach, a tak szybciej niż z pendrivem.