Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Internet w Orange

Zaczęty przez kempler, 06 Sierpień 2007, 20:16

kempler

Zastanawiam się na mobilnym internetem do laptopika. Chodzi mi konkretnie o ofertę Orange. Przeglądanie stron, poczta, BOINC  :wink: czyli nic wielkiego...
Czy ktoś korzysta, jak to wygląda w rzeczywistości. Na stronie jest tak przedstawione że po prostu istne cudo :) Jednak spotkałem się z opiniami że wcale nie jest tak cudownie. Więc jak to wygląda  :?:

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

AdNet

#1
Hej Kempler,
Sprzedawałem ten mobilny internet przez 9 miesięcy w Orange i przez 12mcy w iPlusie.
Zapraszam na GG po szczegóły - wiem (mam nadzieje) prawie wszystko na ten temat.


bartsob5

Cytat: "AdNet"
Zapraszam na GG po szczegóły - wiem (mam nadzieje) prawie wszystko na ten temat.

jak zobaczylem ten topic odrazu pomyslalem o tobie :D

kempler

Cytat: "bartsob5"
jak zobaczylem ten topic odrazu pomyslalem o tobie :D
Ja też :) Wiedziałem że AdNet się pierwszy odezwie. Dzięki pewnie że zagadam.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

AdNet

Hej ludzie,

Na wstępie chciałbym przeprosić  za mało wyczerpującą odpowiedź w poporzednim poście. Mają na uwadze dobro kolegów z zespołu napisze coś więcej na temat usługi BE lub Orange Free.

Samo rozwiązanie nie jest nowe, ale daje duzo swobody.
Karte do laptopa można (było) kupic od 1zł w wysokim abonamencie i od około 349zł jak pamiętam w niskim abonamecie, gdzie:
Niski = 60zł
Wysoki = 120zł
do tego trzeba oczywiście doliczyć 61zkł aktywacji :/

Potrzebna Ci karta do laptopa. Polecam coś z rodziny Globetrotter czy jakos tak :)
Karta sama sie instaluje, jest stabilne połaczenie, dobrze współpracuje z oprogramowaniem Orange i dostaniesz do niej antentkę zew do karty. Można ją potem zamienić (jesli będzie potrzeba) na większą antenę - taką na dach. Kupisz ja na Allegro za mniej niż 100zł.

Samo działanie internetu jest zależne oczywiscie od miejsca w jakim będziesz go używał.
Jesli jest to większe miasto (nie chce tu sie pomylić ale jest ich koło 14 w PL) to będzie to HSDPA czyli 2x UMTS czyli 3.6MB/s
Jest to najszybszy "Brodband" w Polsce.
Realnie osiągałem w Zabrzu prędkości rzędu 2.2MB/s czyli prawie to co ma być !!  
W Katowicach to samo. Mapkę zasięgu znajdziesz na stronie Orange.

Za miastem wchodzi w grę EDGE czyli 247kB/s - starcza do WWW, poczty i Forum
W "lesie" będzie to GPRS - czyli 53kB/s

Sumując:
Karta do laptopa ! - nie kupuj czegoś na USB !!
Abonament - przelicz to sobie dokladnie: 24mc x60zł + cena karty(około 400) ; lub ;  24mc x120zł (około 1zł)+ cena karty
Zasięg - BDB
Predkość - BDB+ przynajmniej w zasięgu UMTSa

--------------------------------------------------  --------------------------------------------------  --------------------------------------------

Takie samo rozwiązanie znajdziecie w iPlusie - najlepiej zakupić taką uslugę wraz z aktywacją w sieci Vobis - sieć ponad 300 sklepów w całej Polsce. Dlaczego akurat tam ? Odpowiedź jest prosta: nikt nielepiej nie zna sie na tym niż chłopaki z Vobis.
Ludzie sprzedający to w Salonach Plusa (tu taki sam odpowiednik Orange - Salony) znają sie o wiele mniej. Do tego dochodzi opcja pomocy. W Vobis można poprosić o instalcję i demonstrację usługi na swoim wlasnym lapie. Oczywiście tylko iPlusa.

--------------------------------------------------  --------------------------------------------------  ---------------------------------------------
Obecnie od 3 tygodni mam takie samo rozwiązanie mobilnego Internetu w swoim laptopie w Irlandii,...
nic tylko siedziec i płakać... sa tutaj do tyłu o 3-4 lata za Polską o ile chodzi o cale IT i o rynek UMTS/HSDPA
cena - około 20€ miesięcznie.
zasieg - do duszy
prędkość - prawie dochodzi do GPRSa ale nie przebija go nigdy :(


:)



Będa jakies pytania - prosze pisać.
Głósnie interesuje mnie gdzie będziesz tego uzywał: Miasto, miejsce
No i jeszcze raz polecam zastanowić się nad opcja abnametu i karty!!
Moim zdaniem nie warto kupować już niczego poniżej UMTSa (czyli GPRS/EDGE odpadają)

HSDPA/3G/UMTS - takie rozwiązanie sa jaknajbardziej warte tego Internetu.


PS. masz w lapie PCMCIA ? bo jak nie to tylko ExpresCard wchodzi w gre.
PS2. zapomnij o pracy na baterii dłuzej niż 1h jak masz kartę z mobilnym netem - nawet przy Core2Duo - testowalem u siebie :P

czajmen

bardzo dziekujemy za wyczerpujaca odpowiedz :)
er Wille zur Macht


kempler

Miejsce trudno mi konkretnie określić. W mojej pracy będę jeździł po całej Polsce, raz będzie to duże miasto a drugim razem miasteczko. PCMCIA jest. Chyba się zdecyduje.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

AdNet

Jak już będzie "po wszystkim" to daj znać.
Wiem co czujesz (mniej wiecej) bo przez ostatnie 2 miesiące kupiłem Lapa i Neta do Lapa - wiec wiem, ze takie decyzje nie sa łatwe.

Najważniejsze to: nie bać się , dobrze zorientować i zapolować :p