Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

Superkomputer

Zaczęty przez tito, 11 Wrzesień 2007, 17:33

Troll81

A skąd weźmiesz zasilanie ?? płyty pod blade maja nieco inne ionterfejsy i zasilanie.

Raptor77

goofyx weź tego asusa albo tą
http://www.supermicro.com/Aplus/motherboard/Opteron6100/SR56x0/H8QG6-F.cfm

i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

Troll81

są jeszcze 8 socketowe :D

Troll81

#123
http://h10010.www1.hp.com/wwpc/pl/pl/sm/WF06a/15351-15351-3328412-3328423-3328423-3974962.html

http://www.youtube.com/watch?v=lFDbfe0-H34

goofyx

Cytat: Raptor77 w 16 Czerwiec 2010, 11:32
goofyx weź tego asusa albo tą
http://www.supermicro.com/Aplus/motherboard/Opteron6100/SR56x0/H8QG6-F.cfm
Ta też jest fajna i ma 2xPCI-E x16 na graficzne ;)

Ja dobrze rozumiem, że w przypadku tej płyty dla każdego procesora muszę oddzielne RAMy dać?

Ta płyta kosztuje nie całe 1tyś $ czyli ok. 3,3 tyś PLN.
Masakra :)
mobo 3,3tyś + 2xProco 4,5tyś (jak dobrze czytam trzeba min.2) + ramy 2x 0,6tyś + zasiłka 1000W 0,5tyś =
3,3 + 9 + 1,2 + 0,5 = teoretycznie 14tyś za 24 fizyczne rdzenie.
Sporo, ale sprzęt bardzo przyszłościowy i wymiata :)

Troll81

sprzęt ten zostanie skasowany za jakieś 4 lata :D

goofyx

Cytat: Troll81 w 16 Czerwiec 2010, 13:42
sprzęt ten zostanie skasowany za jakieś 4 lata :D
I to jeden procek desktopowy przebije takiego potworka :)

Troll81

Ano. Dlatego warto kupować sprzęt o najlepszym stosunku ceny do mocy a wiadomo że 20% wysiłku daje 80% efektu :D

goofyx

Cytat: Troll81 w 16 Czerwiec 2010, 14:24
Ano. Dlatego warto kupować sprzęt o najlepszym stosunku ceny do mocy a wiadomo że 20% wysiłku daje 80% efektu :D
Niby tak.
Rozumując w ten sposób to rzeczywiście kupiem zestaw o którym na starcie myślałem:
http://allegro.pl/item1082800311_asus_genex58_6gb_ddr3_1600mhz_core_i7_920_4x3_6ghz.html
i też będzie śmigał na długi czas.

Troll81

proponuje konfigurator aresta :d
i7 930 - 1255pln
scythe ninja 2 - 155pln
DFI Lan Party JR x58 t3h6 - 629pln
6gb ddr3 geil 1600 cl7 - 829 pln
razem
2918 pln

bo cos mi się nie chce wiezyć w dobre OC na tym chłodzeniu z allegro i w te ich "markowe pamięci" co do których nie podają ani firmy ani CL....

goofyx

Cytat: Troll81 w 16 Czerwiec 2010, 15:12
proponuje konfigurator aresta :d
i7 930 - 1255pln
scythe ninja 2 - 155pln
DFI Lan Party JR x58 t3h6 - 629pln
6gb ddr3 geil 1600 cl7 - 829 pln
razem
2918 pln

bo cos mi się nie chce wiezyć w dobre OC na tym chłodzeniu z allegro i w te ich "markowe pamięci" co do których nie podają ani firmy ani CL....

A co ty na to:
http://www.youtube.com/watch?v=nnsW-zB95Is&feature=related
HD 4870 są tanie więc spoko wyrobie i to szybko.

goofyx


Troll81

Wybierz takie części które są polecane. Dobry procek pod niego dobra płyta do tego dobre pamięci i do tego dobre chłodzenie oraz dobre zasilanie. Jak chcesz liczyć projektu GPU i kosić punkty to jeszcze kup dobre grafy (uwzględnij to przy zakupie zasilania) a na to jakas buda z dobrym przewiewem :D i bedziesz zadowolony :D

goofyx

Cytat: Troll81 w 16 Czerwiec 2010, 16:15
Wybierz takie części które są polecane. Dobry procek pod niego dobra płyta do tego dobre pamięci i do tego dobre chłodzenie oraz dobre zasilanie. Jak chcesz liczyć projektu GPU i kosić punkty to jeszcze kup dobre grafy (uwzględnij to przy zakupie zasilania) a na to jakas buda z dobrym przewiewem :D i bedziesz zadowolony :D
A mogę coś złego kupić ;)
To co mi poleciłeś jest ok.
Tylko myślę nad innym mobo np.: Asus Rampage II <- ma sloty na 3 grafy + spore możliwości podkręcania.

Troll81

poczytaj recenzje płyt :D i na ich podstawie wybierz najlepsza :D

Szopler

AiDec Rampage'a szczerze odradza a ja nie mam powodu by mu nie wierzyć...

sesef

Cytat: goofyx w 16 Czerwiec 2010, 21:34
Tylko myślę nad innym mobo np.: Asus Rampage II <- ma sloty na 3 grafy + spore możliwości podkręcania.

Polecam płyty Gigabyte i Asrocka (te za normalną cenę, a nie za 200 zł)

AiDec

Cytat: 5z0pl3r w 16 Czerwiec 2010, 22:22
AiDec Rampage'a szczerze odradza a ja nie mam powodu by mu nie wierzyć...

Ostatnia mobo Asusa z ktorej bylem naprawde (czyli w 90%) zadowolony, to byl Striker II Extreme sprzed 2 lat... Mobo mimo 80-ciu wymian procow, krecenia na 100 sposobow, przenoszenia i przebudowywania kompa 30 razy, mimo spiecia w domowej sieci elektrycznej co spowodowalo spalenie jednego proca, mimo spiecia w zasilaczu co spowodowalo spalenie drugiego proca, mimo roznej wielkosci mlotkow uzywanych przeze mnie ;), do dzisiaj chodzi i ma sie dobrze.



Od tamtej pory nie widzialem nic dobrego (dobrego = min. 80% zachwytu). Rampage II to nic innego jak Striker II, tylko dla 1366, deko gorszy i z gorszym chlodzeniem. P6T6 tak samo, tylko jeszcze gorszej jakosci. Pierwszy Rampage II wytrzymal u mnie 2 tygodnie, pierwsza P6T6 tydzien <- wszycho nt. jakosci.


Przychylam sie do opinii sesefa ze warto isc w Gigabyte, ja sam najchetniej sprawdzilbym ta ostatnia perelke GA-X58A-UD9: http://pclab.pl/art42045-3.html



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

goofyx

Ja zastanawiam się nad:
1. GA-X58A-UD3R <- tą najbardziej
2. GA-X58A-UD5

goofyx

ok, dzięki za doradztwo :)
Sprzęt zamówiony - będzie na jutro.
1. Mobo - GA-X58A-UD9
2. Proco - i7 930 /pewnie do podkręcenia
3. Ramy - 3x2GB triple cl7 albo cl9 - firmy nie pamiętam, ale nie no-name
4. zasilacz - 950W corsair - może na 2-3 grafiki starczy ;)
5. graficzna - przemilczę (najtańsza jaka była). Grafiki kupię po wakacjach.
6. obudowa <- brak na razie ;)
To chyba starczy na 8 próbek WCG na raz ;)
Do tego Win 7 64bit ultimate i boinc <- zobaczymy jakie postępy w liczeniu będą na tym.

Troll81

Grafike to wystarczy nawet gf8400 by liczyć już collatza :D

goofyx

no właśnie nie wiem jaką grafę zabrałem <- bo posłałem koszyk i nie widzę teraz ;)
Nie wiem czy HD4350 czy gf8400 .

Troll81

chyba na obu coś tam policzysz....

goofyx

no to git :)
Po wakacjach 2 x hd5890 kupiem i będzie miodzio :)
Teraz mój cel to pierwsza setka po kolei ( w WCG ):
1. W zespole <- teraz 174
2. W kraju <- teraz 457

A potem pierwszy 1000 w światowym: teraz 47,837.
Ten sprzęt na pewno będzie pomocny w realizacji tych celów :)

Troll81

 :respect: zaszczytny cel :D trzymam kciuki :D

goofyx


AiDec

Cytat: goofyx w 17 Czerwiec 2010, 13:24
Sprzęt zamówiony - będzie na jutro.
1. Mobo - GA-X58A-UD9

1. Bardzo czekam na opinie. Btw, nie wspomnialem wczesniej, ale chyba sam zauwazyles (mam nadzieje) ze toto ma NB chlodzone woda...

2. Zaraz po postawieniu OSa, pierwsze co polecam zrobic to jak najszybciej zaktualizowac BIOS za pomoca softu Gigabyte`a.


Cytat: goofyx w 17 Czerwiec 2010, 13:24
2. Proco - i7 930 /pewnie do podkręcenia

1. Jak na razie jedyna znana mi osoba ktora bawila sie tym procem w naszym teamie jest Tomasz Gwiazda. Jak by co to podbij do Niego, przy czym chwilowo Go nie ma ;). Ja tez jestem wlascicielem takiego proca, ale u mnie to on czeka na razie na mobo.

2. Szkoda ze nie wziales i920 - deczko tanszy jednak, a u nas sporo osob je kreci - mialbys `zaplecze techniczne` ;)


Cytat: goofyx w 17 Czerwiec 2010, 13:24
3. Ramy - 3x2GB triple cl7 albo cl9 - firmy nie pamiętam, ale nie no-name

Sprawdz sobie koniecznie w specyfikacji mobo, jakie pamieci sa obslugiwane (sprawdzone przez producenta). Bywaja z tym problemy, zwlaszcza we wczesnych BIOSach.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

goofyx

1. Nie tylko wodą <- ma dodatkowy radiator zamienny zwykły bez wody
2. Aktualizacja BIOS'a - obowiązkowa pozycja :)
3. PM mu wyślę
4. i7 920 - nie mieli w hurtowni :( a chciałem na już ;)
5. ramy markowe zabrałem ocz albo patrioty

goofyx

ps.: tylko radiator na procku mam z boxa - nie było Ninja 2 na stanie, w przyszłym tygodni kupie.
Najlepsze jest to, że podchodzę bezstresowo do tego sprzętu tzn.: podkręcę go ile się da, w razie czego reklamacja ;)
Ciekawi mnie co pierwsze się spali proco czy mobo :)
Jak kiedyś kręciłem AMD to miałem na procu jakoś 90 stopni i spaliłem soketa na płycie :)
To były czasu.

Troll81

MIałem patrioty ddr2 1066  i juz drugi raz są w reklamacji (dobrze że dożywotnia gwarancja)

goofyx

Zobaczymy za parę godzin <- dostawa powinna być do 13 :)

Chciałbym wkręcić proca na 4GHz <- tylko pewnie go spale przy okazji na tym intelowskim chłodzeniu ;)

Troll81

Po prostu ci nie wstanie komp.....

goofyx

Nie wstanie <- albo się usmaży <- chyba przez ostatnie 5 lat producenci mobo dali zabezpieczenia od tego :)

Cytat: Troll81 w 18 Czerwiec 2010, 09:44
Po prostu ci nie wstanie komp.....
To dam mu reset biosa :) i wstanie jak nowo narodzony :)

Limol

Cytat: goofyx w 18 Czerwiec 2010, 09:46
Nie wstanie <- albo się usmaży <- chyba przez ostatnie 5 lat producenci mobo dali zabezpieczenia od tego :)

Cytat: Troll81 w 18 Czerwiec 2010, 09:44
Po prostu ci nie wstanie komp.....
To dam mu reset biosa :) i wstanie jak nowo narodzony :)


Ty wskrzeszasz komputery XD?? zrób mi tak z moją kartą graficzną GF 9800GT :D (spalona) :D
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


Raptor77

wstać wstanie tylko ci się wyłączy gdy dobije do limitu (dla i3 jakieś 105-110st.C wg diody cpu)
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

apohawk

W skrajnych przypadkach może nawet do konfiguracji biosu nie dojechać, jak prądu będzie miał za mało. Ale to się trzeba postarać.
No good deed goes unpunished.

goofyx

Piszem ze zmontowanego kompa :)
Powiem tak:
1. Płyta wydaje się zajefajna <- tylko jest przygotowana na chłodzenie wodą, a tego nie mam dzisiaj więc sie grzeje <- płyta waży 3 kilo :)
2. zasilacz waży 3,5 kilo :) Corsair 950W
3. Co do procka i7-930 <- intel mnie poważnie wkurczył boksowym radiatorem. Odpaliłem Boinc na 8 wątkach <- 30 sekund i komp się wyłączył proco się przegrzał :( zmieniłem taktoanie z 2.8 na 1.6, Boinc na 8 wątkach ok. 60 sekund i to samo. Jutro ide na miasto kupować chłodzenie wodne dla płyty + wodne dla procka :D wtedy będize lepiej :D

Nie wiem czy to dobry wynik ale przy:
- 1.6GHz Boinc pokazuje że mam 1849 Whetstone i 5877 Dhrystone
przy 2.8 odpowiednio 2692 i 8593

Rzecz jasna nie podkręcałem bo nie mam czym chłodzić :)

ps.: Mam win 7 64bity.

Kolejena relacja jutro jak założę chłodzenie wodne.

Troll81

MOze kup po prostu dobre chłodzenie na proca?? A w sprawie WC duś TJM i AiDeca. to eksperci :D doradzą pompkę i bloki....

goofyx

Jak bede kupował pompke to proco też dostanie wodne.


Masakra, kór***** <- taktowanie 2.2 (czyli -0.6GHz od nominału), WCG na 8 wątkach <- 45sekund i procek ma 88stopni :)
Koniec liczenia na dzisiaj.


ps.: albo zamiast chłodzenia wodnego to małą przenośną chłodziarkę sobie sprawię bo i tak nie mam obudowy i wszystko jest na "pająka" na stole :)

Raptor77

może cos ci się źle zmontowało :| ja na boxie spokojnie 3G i 8 wątków liczyłem
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1