Router Linksys WAG200G

Zaczęty przez sourcerer, 02 Październik 2007, 18:49

sourcerer

Witam:)
Mam maly problem, szefostwo dalo mi w firmie nowego Linksys-a ( WAG200G-EU ) abym podzielil net (netia "net24") na 2 kompy (z czego jeden to nowka AMD X2 4600+ 65W i tylko dla mnie przez ok.8h ).Niestety nie mam pojecia jak go skonfigurowac, wszelkie mozliwosci jakie przychodzily mi do glowy skonczyly sie, za nic w swiecie nie moge za jego pomoca wejsc na net.Dzwonilem do Neti o parametry ,wpisywalem i nic. W komputroniku gadalem z gosciem i przez telefon ustawialem parametry takie jak mi podal. Niestety nadal nie mam neta i nie wiem co z tym zrobic , czy oddac router w celu sprawdenia czy nie jest uszkodzony. Net w firmie mam po laczach TPsa. Bede wdzieczny jesli ktos chocby cokolwiek wiedzial jak to zrobic albo naprowiadzil mnie gdzie mozna sie tego dowiedziec. Szkoda mi marnowac taka maszynke.

Pozdrawiam:)

jaskij

http://www.medialider.pl/router/linksys-ag241-eu-annex-a.html
Na samym dole jest info nt. konfiguracji routera pod neo, może to Ci coś pomoże...

Thomas

Na pewno w Netii powinno być VPI - 8 i VCI - 35 (to na 100 %), co do encapsulacji to w moim routerze mam PPPoE LLC i wszystko działa (ale może u ciebie będzie coś innego). A to "Multiplexing" to nie mam pojęcia co to jest.

sourcerer

Ok dzieki za wszystko juz net chodzi.Tak na marginesie , to podobno router sie resetowal ( tak mi powiedzial gostek w serwisie komputronika ). Niestety mam tera inny problem, mianowicie jak podlacze karte bezprzewodowa ( w stylu pendriva ) do 2 kompa gdzie juz mam zajeta sieciowke na kablu to mi sie gryzie z Novelem i nie chce dzialac ani jedno ( pendrive z  wifi -docelowo mial na tym chodzic net ) ani program do sprzedazy ktory korzysta z Novela ( Novel po kablu ). Jeszcze na dodatek cos sie pozmienialo w samym systemie, bo jak dotad to logowalem sie do samego Novela, a tera musze i do kompa ( usera w XP ) i pozniej jeszcze wklepac osobno login do Novela bo nie jest taki sam jak login Novela.
Ale mniejsza z tym, przyjedzie serwisant i naprawi bledy.
Jeszcze raz dzieki za podpowiedzi:)

jaskij

Błędy prawdopodobnie wynikają z dwóch kart sieciowych podpiętych do jednej sieci (przynajmniej tak to opisałeś). Jeżeli i kabel i wi-fi są podłączone do tej samej sieci LAN (a tak prawdopodobnie jest), to odłączenie jednego z nich powinno zlikwidować błędy.