Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

Modemy GSM

Zaczęty przez Gave, 15 Październik 2007, 11:32

Gave

Czy ktoś orientuje się czy można kupić modem GSM (do laptopa) z innego źródła niż operator, tak żeby miało to sens i się opłacało? Chciałbym bowiem skorzystać z oferty Blueconnect w Erze, bez zakupu takiego modemu, który kosztuje ok 600zł (w najtańszym, interesującym mnie abonamencie). Czyli musiałbym kupić modem do tych 600zł, a uzyskałbym m.in. bezterminowy okres umowy.

Mchl

Od biedy można wykorzystać nawet komórkę i jakowyś kabel do połączenia.
Zalety: Komórkę i tak masz. Modemy w komórkach często obsługują już EDGE a te od operatorów gniotą się w GPRSie.
Wady: Korzystasz z internetu, telefon zajęty (jak za starych dobrych czasów), albo inna opcja: telefon dzwoni, rozłącza się internet. Komórka ciągnie mocniej baterie (może być kłopotliwe, jak nie masz ładowarki pod ręką). Potrzebny kabel, bo po IRDA to można sobie... naściągać.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

sourcerer


Juras23

Osobiście używam starego T610 przez Blutotth'a do lapcioka, a w komórce siedzi SIM z Orange doładowywany jak POP - za każde 100 kB = 3 gr z rachunku - tak do testu kupiłem i jakoś do stron wystarcza - duże proxy ustawiłem na obrazki i się da wyżyć, ale myślę o zakupie modemu w granicach 300 zł na Pciamci i przejściu na Umowę - tak czy siak podmiejskie warunki zmuszają mnie do operatorów telefonii lub na Tepse.