Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Liczenie a poniesione koszty

Zaczęty przez michal_saper, 05 Luty 2008, 21:16

Can-D

CytatJeszcze z kategorii retro.

Zestaw Pentium3 1000Mhz + Mobo na i815 + HDD40GB + 384MB RAM pobiera pod pełnym obciążeniem 54W

To dopiero ekonomiczny zestawik

ja na staruszkach liczę,tylko jeżeli jeszcze są wykorzystywane do pracy-inaczej nie ma sensu,to tylko marnowanie zasobów.

Cytat: Chew-Z w 10 Grudzień 2008, 20:35
Intel Pentium Dual Core E5200 2.50
Intel Desktop DG31GL
DDR2 2x1024MB PC-800
dysk 2,5" 5400rpm
winxp 64

Pobór energii -- 54 watt


@ Bobo_PL
a wykona o wiele więcej pracy/efektywniejszy z wata/

jeszcze nie testowałem żadnego i3,ale pewnie po dopieszczeniu będzie też mógł zejść w te rejony.

Troll81

Jasne że da się zejść :D ale cześć z nas chce dokładnie w przeciwnym kierunku :D

Can-D

Bardziej chodziło mi o porównanie między kolejnymi generacjami sprzętu.

G

Cytat: Bobo_PL w 16 Marzec 2010, 20:49
Jeszcze z kategorii retro.

Zestaw Pentium3 1000Mhz + Mobo na i815 + HDD40GB + 384MB RAM pobiera pod pełnym obciążeniem 54W

To dopiero ekonomiczny zestawik  %)
,
To dodaj mu ATI 3850 /AGP XD i ustaw Milkę
Będziemy mieć topowe doświadczenie B@P XD.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki . . .

apohawk

Cytat: Bobo_PL w 16 Marzec 2010, 20:49
Jeszcze z kategorii retro.

Zestaw Pentium3 1000Mhz + Mobo na i815 + HDD40GB + 384MB RAM pobiera pod pełnym obciążeniem 54W

To dopiero ekonomiczny zestawik  %)
Ostatnio kupiłem watomierz, żeby to sobie to pomierzyć. AMD Athlon 64 4800+ x2 (2,5GHz na rdzeń) + płyta gigabyte'a MA69G cośtam + HDD80GB bierze 110W, a quad bez obciążania grafy brał 160-180W.
No good deed goes unpunished.

goofyx

Mam pytanie.
Ktoś wyliczył, że komp 300W miesięcznie żre ok.120zł przy stawce 50gr za 1kwh.

To ile jedzą SKP@B?
Bo raczej więcej niż 300W i 120zł?

Nie wiem czy dobre obliczenia zrobiłem dla przykładowego liczydła.
Zakładam cenę 1kWh = 60gr.
Komp żre ok. 1kW (procek 4x@3,6 + 3 grafy) czyli 1kWh/60gr, na dobę 24kWh/14,4zł, na miesiąc 720kWh/432zł
Dobre to? Czy coś schrzaniłem?
To duużo.

AiDec

Troche przeszacowales. To musialby byc naprawde potworny komp, zeby non-stop zarl 1kWh. Zakladalbym raczej ze sredni z naszych SKB@P zre srednio 400W. IMHO Twoje wyliczenia bylyby bliskie prawdy, ale dla calosci SKB@P :). Dodam ze SKB@P posiadaja po jednej grafie i nie sa to grafy z najwyzszej polki.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

hobby nasze jest drogie :( ale nikt nie zmusza do liczenie 24/7 ani do zakupu graf. licząc po 8 godzin dziennie bez uzycia graf zapłacisz ok 30zł miesięcznie za samego kompa. a weź pod uwagę ze część z nas pracuje jednocześnie na tym samym kompie i gydyby wogóle nie liczyli BOINC to i tak by zabulili od 20 do 50 zł miesięcznie

EDU Enthusiast

w nocy i czasach kiedy jest mniejsze zapotrzebowanie na prad w twojej area bedziesz mial lepsza stawke za prad. Zalecam zamontowanie digital licznika na prad ktory poprawnie pokaze ile zuzyles pradu (bo ty tez zwracasz jakis prad) taki sie nie pomyli jak stare na sprezynke ;p

goofyx

hmm,
procek: 4x@3,6GHz <- max. ok.120W
grafa: HD5870 max ok.190W x 2 =380W, x3 = 570W

Przy jednej grafie: 310W / dla dwóch 500W / dla trzech ok.700W
+ 100W reszta bebechów
czyli od 400W do 800W <- szacunkowo.
Ja pierdul <- to chyba lepiej elektrownie se postawić na własne potrzeby, a potem serwerownie składać ;)

EDU Enthusiast

ibm oferuje monitory i cale skrzynki z bateriami slonecznymi  :ph34r: pisze ze mozna zaoszczedzic ok 30% od nich hehe

energia bedzie tania w krajach gdzie maja elektrownie atomowe i blisko takich elektrowni gdzie load jest niski.

LCD monitory daja tez duzo jesli ustawisz dimm i wylaczanie sie po jakims czasie. ale do serv room nie potrzeba duzo wystarczy 1 lub 2.

goofyx

Cytat: EDU Enthusiast w 09 Czerwiec 2010, 14:06
ibm oferuje monitory i cale skrzynki z bateriami slonecznymi  :ph34r: pisze ze mozna zaoszczedzic ok 30% od nich hehe

energia bedzie tania w krajach gdzie maja elektrownie atomowe i blisko takich elektrowni gdzie load jest niski.

LCD monitory daja tez duzo jesli ustawisz dimm i wylaczanie sie po jakims czasie. ale do serv room nie potrzeba duzo wystarczy 1 lub 2.
Za cenę jednej skrzynki IBM z solarami można pewnie kupić 2 skrzynki bez solarów.

EDU Enthusiast

nah ibm jest bardzo tani jak sie kupuje massowo pozatym ty potrzebujesz zapewne tylko skrzynki albo sama baterie (ktora mozna zamontowac na dachu) zalozmy ze bedziesz placisz $15 za skrzynke w deal za 100 odrazu albo solar panel ktory bedzie juz kosztowal sporo ;/ ale wiecej da. Zawsze mozna wiatrak posadzic z mlynem obok  :ph34r:

goofyx

Ale my tu nie mówimy o jakiś tam PC.
Mówimy o liczydłach - a IBM nie oferuje czegoś takiego <- chyba?

EDU Enthusiast

Prosze rozwin bardziej bo przegladam przez thread i nie moge wylapac nic innego niz ze probojecie zaoszczedzic na energi / mniej zaplacic za prad

Ja kupilem sobie kubek od ibm'a wiec i 'liczydla' czy tez stare pc sie znajda (ex. uzywane P4 3GHz 1GB DDR PCI-E x16 550W mozna kupic od $170 a sklepach 2-3 reki nawet po $99 bo nikt tego niechce kupowac maja zla opinnie ludzie o nich a sa najlepsi wiec wiekszosc idzie po marce lenovo - to ibm) aha i oni robia dla biznesow wiec juz wszystkie mozliwe oszczedzania na pradzie zostaly przemyslane w arch tego zlomu. <sa tez nowe ver z solarnymi bateriami jak wspomnialem wczesniej>

goofyx

Cytat: EDU Enthusiast w 09 Czerwiec 2010, 14:50
Prosze rozwin bardziej bo przegladam przez thread i nie moge wylapac nic innego niz ze probojecie zaoszczedzic na energi / mniej zaplacic za prad

Ja kupilem sobie kubek od ibm'a wiec i 'liczydla' czy tez stare pc sie znajda (ex. uzywane P4 3GHz 1GB DDR PCI-E x16 550W mozna kupic od $170 a sklepach 2-3 reki nawet po $99 bo nikt tego niechce kupowac maja zla opinnie ludzie o nich a sa najlepsi wiec wiekszosc idzie po marce lenovo - to ibm) aha i oni robia dla biznesow wiec juz wszystkie mozliwe oszczedzania na pradzie zostaly przemyslane w arch tego zlomu. <sa tez nowe ver z solarnymi bateriami jak wspomnialem wczesniej>
Nie do końca wiem o co ci chodzi.
Powiem tak używanie starych sprzętów do liczenia jest nie opłacalne ze względu na proporcję kasa/wyniki boinc.
Ten temat nie raz był poruszany na łamach tego forum.

Troll81

EDU Enthusiast ty używasz translatora czy ty tak mówisz po Polsku??

EDU Enthusiast

Na takim levelu jest moj polski, niestety nie mam nikogo z kim moglbym szlifowac go(rozmawiac) wiec pomecze was tutaj troche :3 (az tak bardzo wyglada zle?)


Troll81

Wygląda lepiej niz translator automatyczny. :D

pszyklejony

Trolla nie słuchaj , bo on sam nie umie.

goofyx

Cytat: pszyklejony w 09 Czerwiec 2010, 16:40
Trolla nie słuchaj , bo on sam nie umie.
To nie wątek na takie rozważania ;p

has

nie mam juz neta stacjonarnego tylko play na karte i malo giga na miesiac, jak to wyglada jak ustawie nawet wysylanie i pobieranie na najmniej zeby duzo nie tracic, i jak z kosztami za prad bo na karte mam :) tez