Nokia N73 ME czy 6500 slide - co wybrać?

Zaczęty przez AL, 25 Kwiecień 2008, 00:13

AL

Nokia N73 ME czy 6500 slide - co wybrać? Proszę o opinie, porady ewentualnie inne propozycje.

REPAIRMAN

6500 slide tylko tez trzeba zadac sobie pytanie do czego ma sluzyc ten telefon

AL

Ma służyć wiele lat i mieć dobry lub bardzo dobry ( jak na telefony oczywiście ) aparat fotograficzny. Generalnie to ma być telefon na mój prywatny użytek i raczej nie biznesowy.

REPAIRMAN

porownaj sobie oba http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone2=1550&idPhone1=1996

widze ze jestes nastawiony na Nokie wiec nie wiem czy jakies inne sugestie bierzesz pod uwage ( inne marki )

AL

Tak jestem miłośnikiem Nokii - ale przyjmuje do świadomości inne firmy i modele. Natomiast mam prośbę - czy mógłbyś uzasadnić w kilku argumentach swój powyższy wybór? Domyślam się, że skoro zajmujesz się telefonami to widocznie miałeś więcej reklamacji na N73 ME z symbianem - czy tak?

REPAIRMAN

Co chodzi o 6500  to bardziej bym wybral pod wzgledem estetycznym  jak i nowsza platforma 16mln kolorow na LCD, karta pamieci do 8GB , za nie przemawia sliding ,  ( jak w wiekszosci marek sliding lub flip 
wiaza sie s tym problemy mechanicznej natury  zaciera sie ciezko chodzi , flate cable ( flex ) przeciera sie z czasem, ( jako serwis mi to tam by nie przeszkadzalo  bo mam zawsze dostep do czesci w dobrych cenach ) podczas gwarancji wiadomo jestes spokojny jezeli za dwa lata masz zamiar zmienic telefon to wybral bym 6500 jezeli dluzej to N73 Music Edition  ( dla ludzi ktorzy chca miec dluzej telefon niz dwa lata tylko monoblock )


REPAIRMAN

Odradzam Samsungi,  w czasookresie gwarancyjnym czesto mozna liczyc sie z odsylka telefonow do naprawy. Jezeli ktos nie mial SE a chcial by zmienic polecam SE  ( nie to ze pracowalem 6 lat w SE - zadna tam reklama ) ale ma wiele opcji lepiej rozwiazanych niz inne marki , no i jakosc foto jezeli komus zalezy jest bardzo dobra  szczegolnie przy SE z 5Mpix  gdzie jest satabilizator obrazu  etc.....,

Bo jezeli ma byc tylko telefon do dzwonienia, sms'y etc  to Nokia 6310i ( oczywiscie oryginal , nie te chinskie podrobki co sa teraz ostatnio sprzedawane na ebay i allegro ;)


AL

No więc tak - w założeniach telefon ma być dłużej niż na dwa lata. Od dawna podobała i marzyła mi się N 73 ME, niedawno wpadłem na tego slida i zaczęły się dylematy. Slide jest nowszym telefonem, jest mniejszy i wygląda bardzo solidnie. N 73 ma parę fajnych bajerów - ale jest stosunkowo duża. Poza tym kogo nie spytałem o radę polacał mi slida. Kilku znajomych też je ma i bardzo sobie chwali. Co do Nokia 6310i to słyszałem, że są nie zniszczalne, aczkolwiek mi bardziej do niedawna podchodziła Nokia 6230i. SE z aparatem 3.2 ma moja narzeczona i zdjęcia z tego telefonu nijak się mają do zdjęć ze slida z taką samą matrycą ale obiektywem zeissa. Jeszcze raz dziękuję Ci za pomoc - chyba podjąłem decyzję i wybór jednak padł na slida.
BTW. Jaki jest ewentualny orientacyjny koszt naprawy flex'a?

REPAIRMAN

Heh dla klientow z boincatpoland da sie dobry rabat :D

W najgorszym wypadku przypomnisz sie za jakis czas ( jesli by padlo po gwarancji )  ;)