Einstein a wygaszacz ekranu

Zaczęty przez Wrony, 27 Kwiecień 2008, 13:07

Wrony

Witam, kiedyś dawno temu przez miesiąc używałem BOINCA i niewiele z jego działania pamiętam. Mimo pewnych problemów natury życiowej (nie mieszkam sam) postanowiłem na nowo załączyć BOINCA, a tu wiadomo komp minimum 2 tygodnie 24 godziny na dobę musi pracować. Ale moje pytanie tyczy się Einsteina@. Zassałem Boinca, ogarnąłem rejestracja, przyłączyłem sie do was, ale na którejś ze stron napisane jest o wygaszaczu ekranu dla Einsteina@. Czy to w ogóle jest potrzebne? U mnie oblicza bez niego. A może trzeba go mieć.

I drugie moje pytanie, jak bym wgrał kolejne projekty to komp bardziej muli?? dłużej trwają obliczenia??

Z góry dziękuje za odpowiedź.
Pozdrawiam.

Ja pitole dziwne to Forum wpisywałem nowy temat a tu się znalazłem:P

Bober

#1
Witam!
1. BOINC może być Twoim wygaszaczem ekranu, ale nie musi. BOINC może liczyć cały czas, lub tylko kiedy nie korzystasz z komputera (tzn. wtedy, gdy pojawia się wygaszacz - zależy to od opcji, które wybrałeś podczas instalacji). Zasadniczo do liczenia wygaszacz nie jest potrzebny.

2. W zasadzie nie. Jednak zależy to od wybranych projektów a dokładnie od ich zapotrzebowania na pamięć RAM i wirtualną. W przypadku większej liczby projektów na komputerze, menedżer BOINC dzieli czas procesora między poszczególne projekty, w zależności od zasobów jakie im przydzieliłeś w preferencjach. Oznacza to, że jeśli próbka danego projektu miała się przeliczać 4 godziny, przeliczy się w sumie w 4 godziny, ale może być np. zawieszona po godzinie, przez kolejną godzinę będzie się liczyć inny projekt, a potem znów zawieszona wcześniej próbka np. przez pozostałe 3.

Jeśli coś jest jeszcze niejasne zachęcam do skorzystania z przewodnika krok po kroku

Wrony

Dzięki wielkie i pozdrawiam.

bartsob5

Cytat: wrony w 27 Kwiecień 2008, 13:07

Ja pitole dziwne to Forum wpisywałem nowy temat a tu się znalazłem:P


właśnie dzięki temu czuje sie potrzebny ;)

Wrony

Sorki że was męczę ale dziwi mnie jeszcze jedna rzecz, wysłałem pierwsze pliki dziś, i dopiero terasz zobaczyłem że czas wysyłania mam ustawiony na 14 maja, a druga część którą mam wysłać przewidziana jest na 15 maja, a jest 27 kwietnia. Co to znaczy? przecież już wysłałem! i na koniec po przetworzeniu i przesłaniu nie otrzymałem żadnych punktów na koncie:P

pozdrawiam ???

Pigu

punkty pojawiają się gdy wynik zostanie porównany wynikiem tej samej próbki od innego usera - na razie wynik i szacowaną liczbę pkt jakie dostaniesz za jednostkę znajdziesz tu: http://einstein.phys.uwm.edu/pending.php

Wrony

#6
a pomylone daty? i w Pending credit: 0.00? :'( szkoda

qrcze chyba coś jest nie tak, bo teraz przejrzałem tabele i widzę Outcome "Client error" chyba wezmę jeszcze jeden projekt i zobaczę czy ten nie jest do bani.:p

Coś mam pecha z tym BOICem.

Pigu

nie patrzysz czasem na czas ważności próbki?

edit: skoro próbki się wysypały nic dziwnego, że nie zapunktowały

Wrony

#8
Termin zaraportowania 2008-05-14 23:51:17 Status: odesłany, a na "Tasks for computer" na necie widzę  Outcome :Client error:/


Damn it

Wywaliłem Einsteina.. >:( daje na rosette@ jak zobaczę efekty to przy niej zostanę, jak nie to skończy jak poprzednik  8)

Dobranoc

Bober

#9
Nie zniechęcaj się tak szybko, tylko trzeba było dać nam linki do tych wyników. Einstein jest dość bezproblemowym projektem. W każdym razie IMO bardziej przyjaznym niż Rosetta... Dobrze by było ustalić w czym tkwił problem.

IThorne

Zdaje mi się, że na nowy kolega odesłał próbki, a chciał mieć punkty przed ich raportowaniem. Jeśli chcesz od razu po odesłaniu próbki mieć punkty do zaktualizuj projekt na zakładce Projekty.



Wrony

OK widzę że rzeczywiście raport jest dopiero po miesiącu, 15 maja:P a dane są przechowywane  na moim kompie... kumam.
Moje dwa kompy, jeden gorszy drugi lepszy(dwa rdzenie 2.8 GHZ) , ogarniają Einsteina (tak powróciłem bo rosetta przewidziała mi czas pracy komputera na 80 godzin więc wyśmiałem ten projekt). Nie potrafię jeszcze konfigurować BOINCA. I na razie oba Einsteiny lecą na domyślnych ustawieniach. Zobaczymy efekty tego 15 maja.

POZDRAWIAM!!


bartsob5

oj... cos ci sie chyba troche pomieszalo (ach te problemy z komunikacja), podeslij nam linka do twojego hosta w einsteinie (albo numer twojego komputera przynajmniej) to sprawdzimy, co konkretnie poszlo nie tak...

Wrony

Account number: 322561
Used in URLs   

O TO CHODZI??

Kolejne pytania:o

1)Co jak wyłączę komputer podczas trwania obliczeń, i włączę go następnego dnia?

2)Jak wyłączyć wygaszacz einsteina?

AL

Cytat: wrony w 28 Kwiecień 2008, 15:16
Account number: 322561
Used in URLs   

O TO CHODZI??

Kolejne pytania:o

1)Co jak wyłączę komputer podczas trwania obliczeń, i włączę go następnego dnia?

2)Jak wyłączyć wygaszacz einsteina?

Ok, więc z tego co widzę - to jedna próbka została przez Cieibie przerwana "aborted by user" i stąd wyskoczył client error.
Ad.1 Nic się nie stanie. Większość projektów zapisuje wyniki obliczeń co kilka procent postępu i po ponownym włączeniu komputera obliczenia zaczynają się od ostatniego zapisu postępu.
Ad.2 Najlepiej podczas instalacji/aktualizacji BOINC wybrać opcję, żeby nie używał wygaszacza lub po prostu w Widnowsie/linuksie wyłączyć wogóle wygaszacz lub wybrać z listy dostępnych wygaszacz nie BOINC'owy.

IThorne

Einstein zapisuje średnio co minutę, więc mozesz kompa restartować nawet parę razy dziennie.

I lej na czasy do końca, są często brane z sufitu. Umnie na początku podają 4 razy dłuższy czas niż naprawdę, a nawet teraz Einstein nawija coś o 22h, a zrobi jak zwykle w 13.



Wrony

Spoko dzięki za odpowiedzi, fajnie że tu ludzie pomagają:] Z tym wyłączaniem komputera to fajna sprawa, wiele osób ta wiadomość może przyciągnąć do BOINCA.

AL< Jedną próbkę rzeczywiście skasowałem, ale druga zrobiła się do końca, a było napisane że "ODESŁANE" (czyli ja odesłałem) a jak wszedłem na konto to wkurzyłem się że mój komp pracował 24h a nie dostane z tego nawet uśmiechu (emotikonu), że jakiś error (widocznie się pomyliłem) ale poczułem się jakby ktoś mi naszczał do kapelusza i włożył na głowę  :D dlatego zacząłem szukać nowego projektu, ale zrobiłem wielki COME BACK!

Nie mogę się doczekać efektów, jak je zobaczę to na 100% zostanę przy projekcie i będą kombinował jak tu nowe komputery w pracy zniewolić....  :P

Bober

#17
Taka uwaga - jeżeli próbka ma status "odesłany" tzn., że skończyła się przeliczać i wynik został przesłany na serwer projektu, ale nie została jeszcze "zaraportowana" - tj. wynik nie został jeszcze wprowadzony do bazy danych (tzn. jak wejdziesz na stronie projektu w tabelkę dot. twoich zadań będzie tam miał nadal "server state" -> "in progress").

Zakończone próbki zalegają jeszcze jakiś czas na komputerze po czym menedżer BOINC sam je zaroportuje. Można to ewentualnie wymusić wcześniej klikając "zaktualizuj projekt"  w menedżerze BOINC w zakładce "projekty", zaznaczając wcześniej odpowiedni projekt.

Takie rozwiązanie wprowadzono, żeby ograniczyć obciążenie serwerów projektów - dzięki temu raportuje się kilka próbek na raz, więc połączenie następuje raz, zamiast kilka.

Wrony

Z tym odesłany to jakaś porażka... dla mnie "odesłany" brzmi "Zrobiłeś, przesłałeś, my dziękujemy".... no ale cóż...

Ale pozytyw z tego taki że zrobiłem tak jak mówiliście i zaraportowałem bezpośrednio z BOINCA i ostałem punktasy   8) Całkowita liczba punktów   238!!!!

Teraz poczekam do tego 15 maja i zobaczę JAKI BĘDZIE WYNIK:]]]]]]]] Cierpliwości i wytrwałości!!

AL

Skoro dostałeś już punkty - to nie musisz już czekać do 15 maja.

Wrony

No to jest to coś czego właśnie nie kumam w tym BOINCu. Dostaje próbkę, przetwarzam ją, by po 30 godzinach zobaczyć "odesłane". "Termin zaraportowania" jest przewidziany 15 dni później. A ja patrzę a tu 2 dni później już mam zapisane wyniki za przerobioną próbkę i "success" na profilu. Jakieś to takie niedopracowane.  ???

Machloj

termin zaraportowania jest to maksymalny czas do którego powinieneś przeliczyć i odesłać próbkę. jeśli do tego czasu tego nie zrobisz serwer projektu uznaje próbkę za straconą i przesyła to zadanie jeszcze raz. jest to zabezpieczenie projektów...powiedzmy, że padłby Ci dysk i straciłbyś próbkę - projekt o tym nie wie i czekałby, czekałby latami, a tej jednostki brakowałoby do zakończenia badań :)

Bober

To jest deadline - ostateczny termin na odesłanie (zaraportowanie) próbki. Ale im wcześniej to zrobisz, tym lepiej dla projektu.

Wrony

#23
Dzięki wielkie, już teraz lepiej kumam BOINCa ale niestety jeżeli chodzi o http://pl.wikipedia.org/wiki/Public_relations to są mocno w plecy. Zbyt to skomplikowane.

A teraz kolejne pytanie, powinienem napisać w innym temacie, ale nie chce zaśmiecać Forum. Mam dwa różne konta dla dwóch różnych komputerów, ale dla tego samego projektu. Czy można je scalić? Czy można stworzyć z tych dwóch kont jedno konto? Oczywiście nie tracąc punktów?

Dzięki i Pozdrawiam!

Bober

Kolejne komputery powinieneś podpinać pod już istniejące konto. Jeżeli stworzyłeś drugie konto używając innego adresu email, nic nie da się zrobić, poza zdecydowaniem się na jedno z nich.

Wrony

dzięki Bober za info.

   Czyli musiałbym teraz zakończyć einsteina na jednym z komputerów, znów go podłączyć ale dając docelowe konto??

Bober

Tak, trzeba będzie kliknąć "opuść projekt" i dodać go ponownie podając dane konta docelowego.

Wrony

No to ładnie że mam 3000 punktasów w Einsteinie a jeszcze ani razu nie byłem "user of a day"  :'(

Do diaska!

patyczak

Mi się wydaje, że to nie zależy od ilości punktów ale od szczęścia  ;D
Skeczu z papugą nie będzie



IThorne

Tyle ludzi robi Einsteina, że jeśli w tym roku będziesz użytkownikiem dnia to masz szczęście :D



Wrony

Niestety robię olewkę na einsteina, i skupię dwa kompy na PrimeGrid, bo wkurza mnie to że nasza drużyna ma problemy z prześcignięciem jakiegoś hotelu >:(