Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

AiDec

Zaczęty przez AiDec, 20 Czerwiec 2008, 23:12

Troll81

Trza sie bedzie przyjżeć

ichmis

aaaa ja nie dobry! Tak to jest jak się pisze z pamięci. Pierwsza aktualizacja powinna być robiona tak:

- su
- equo update && equo install entropy equo sulfur –nodeps && equo upgrade
- później korzystaj z sulfor do woli

Przepraszam, że zaśmiecam forum  :fright:

apohawk

Xubuntu ani Ubuntu także nie polecam, a nawet odradzam :P
Sorry Aidec za offtopa, mógłby któryś moderator wydzielić to do osobnego wątku, coby AiDecowi nie brukać wizytówki ? Może być "O wyższości Sabayona nad wszechświatem" ;)
No good deed goes unpunished.

Troll81

Ja ubuntu server używam i sobie chwalę.....

ichmis

aphowk nie mogę się powstrzymać... co polecasz? To znaczy który system jest naj?  :book:

Jak Aidec wejdzie na swoją wizytówkę to się załamie... ja naprawdę chciałem dobrze :)

Troll81

To przenieście temat gdzie indziej.....

AiDec

Cytat: ichmis w 08 Marzec 2010, 14:49
ja naprawdę chciałem dobrze :)

Wystarczylo w dziale `software` zalozyc odpowiedni watek, a tutaj wkleic tylko info `AiDec: rzuc okiem na to: http://xxxxxxx`. Dzieki temu dalsza dyskusja toczylaby sie w odpowiednim watku, a ja i tak dostalbym info.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

#207
Saluto alcoholico! (tlum.: Witam kamratow :) ).


Nie bylo mnie prawie 2 tygodnie - przepraszam, chociaz nie zaluje :). Mialem fuche i to taka calkiem oplacalna. Zaprzyjazniony sklep komputerowy dostal grube zlecenie - dzial IT jednej z firm zlecil zlozenie 117 kompow, a co drugi to inny :D. Poniewaz akurat w tamtym czasie krecilem sie w poblizu, to szef sklepu przypomnial sobie ze co nieco potrafie i zapytano mnie czy bylbym sklonny pomoc...

Efekt pozytywny: po domu walaja mi sie proce i mobo otrzymane w ramach podziekowania za pomoc (widze jakiegos Rampage`a II Extreme, jakiegos Striker`a II Extreme, Core i7 930, i7 960, Q8300...). A zatem jak wczesniej zapowiadalem - stawiam kompy wyscigowe :).

Efekt negatywny: kilka tysiecy zaleglych postow do przeczytania ( XD ), braknie mi zasilaczy, HDD i graf zeby wszystko poskladac.




EDIT: Zaczalem skladac kompy, tak na szybko - zeby tylko cos ruszylo. Pierwsze dwa kompy jako tako gotowe:


1.
- Asus P5QE
- Q6600 2.4GHz@3.42GHz
- 4870X2 core 750GHz@826GHz
- W7 x64

2.
- Asus Striker II Extreme
- Q8300 2.5GHz@3.56GHz
- 4870X2 core 750GHz@809GHz
- W7 x64


Btw ktos ma wprawe w kreceniu Q6600 na 3.8GHz i Q8300 na 3.9GHz? Zapewniam ze chlodzenie mam dobre - przy obecnym OC proce maja zaledwie 45-50C.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

ano cicho siedziales, ale ostanie dni zapowiadaly aktywnosc jak RAC rosnal :)
No to teraz zaczniesz dawac do pieca :) znaczy juz nie bedziesz musial bo i tak cieplo bedzie od sprzetu :P

Troll81

Jak masz AiDec wolnego proca na 775 to chętnie przyjme :D inny sprzęt też :D

AiDec

Mam tez nie OCniete. Np. lapek, kordulo 3GHz...



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

Spodziewaj się dużo wysypanych próbek :D ale warto....

AiDec

Dobrze kojarze ze jeszcze LHC rzadko daje WU, ale sa to stabilne WU i niespecjalnie wymagajace?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

LHC od dawna próbek nie dało..... Była króciutka seria niedawno i znów posucha....

legis

Cytat: AiDec w 26 Marzec 2010, 23:57
Zaprzyjazniony sklep komputerowy dostal grube zlecenie - dzial IT jednej z firm zlecil zlozenie 117 kompow,
Trzeba było na wszystkich Boinc zainstalować ;)

Tomasz R. Gwiazda

taka refleksja co to za firma IT co skladaki bierze i to kazdy w innej konfiguracji :) To sie kupy nie trzyma :)
a przynajmniej nie ma wiekszego sensu jesli chodzi o zarzadzanie taka infrastruktura

Troll81

firma która chce mieć sprzęt dopasowany do potrzeba a nie potrzeby dopasowane do sprzętu....

seria, dobrze zrobiony składak bije na łeb konstrukcje Lenovo czy Dell w tej samej cenie.

Peciak

Cytat: Troll81 w 27 Marzec 2010, 23:09
seria, dobrze zrobiony składak bije na łeb konstrukcje Lenovo czy Dell w tej samej cenie.

Dobrze mówi

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Tomasz R. Gwiazda

#218
nie :)

mialem juz przyjemnosc ze skladakami, 3 rodzaje, potem firmowy sprzet FSC i Lenovo jako desktopy, i wszystkie te rozwiazania sa do bani w porownaniu do Dell
Odkad mam te skonczyly sie problemy ze sprzetem. Dodatkowo jesli jest problem to na drugi dzien przyjezdza serwis i wszystko na miejscu naprawia.
Dodatkowo mam kilka sprzetow sprzed 12 lat Dell GX1 i one dzialaja do dzis.
Nigdy wiecej skladakow jako sprzetow firmowych. Domowy tylko skladak.

Nie mowiac juz wogole o tym o ile prosciej zarzadzac jednolitym sprzetem.
Dodatkowo kompy Dell byly w konfigach na zamowienie , dopasowane do naszych potrzeb. (obudowy SFF - bardzo male)


To ze taniej wychodzi przy zakupie, nie znaczy ze taniej wychodzi w eksploatacji.

AiDec

#219
@Tomasz: to nie byla firma IT, tylko dzial IT jednej z firm - najwyrazniej dzial IT nie chcial sie wszystkim zajmowac i wolal dostac gotowce. A dziwne konfiguracje kompow `spowodowal` zapewne jakis wielki szef, wiec dzial IT umyl rece i podzlecil... Nie dziwilbym sie gdyby to tak wlasnie wygladalo. Zwlaszcza ze przy takiej ilosci kompow i konfiguracji, przy skladaniu nie unikniesz bledow - lepiej koszty bledow przerzucic na sklep, niz samemu skladac i pozniej tlumaczyc sie takiem szefowi dlaczego kilka prockow czy mobo padlo, albo dlaczego zuzyli tak duzo pasty termoprzewodzacej :D.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

fakt że gwarancja door2door jest fajna u della. ale i tak w tej cenie kupię coś znacznie lepszego :D i sorry ale dobry składak też chodzi latami :D kompa którego sam składałem w 1997 roku mam do dziś i chodzi :D fakt że nie był przetaktowywany, ale mielił BOINCa przez ładnych parę lat. chodził 24/7 i jeszcze daje radę :D a dysk w nim to seagate 1,7 gb i też hula. Jedyne co w nim zmieniłem to dołożyłem kiedyś voodoo2 12mb :D no ale czasem trza pograć :D

Tomasz R. Gwiazda

moje skladaki tez chodza latami :) Ale za nie moge glowa reczyc.


Wiesz cos lepszego do pracy w biurze raczej nie potrzebne :) Ostatnie konfigi C2D 3Ghz, 4Gb RAM, raczej daja rade we wspolpracy z pakietem office i poczta :)
Dla siebie oczywiscie robilem skladaka :) Ale jak wiadomo my mamy inne, wieksze potrzeby i gdyby brac firmowki to cena bylaby 2x wieksza

AiDec

#222
Korzystajac z chwili wolnego czasu zaktualizowalem spis kompow w pierwszym watku.




Komentarze:


Na minus:

Domowy desktop (Athlon 64 X2 4200 2.21@2.62 GHz) wyszedl - nie gniewajcie sie kamraci, zostal sprezentowany osobie potrzebujacej.

Firmowy desktop (Athlon 64 X2 4800 2.49 GHz) wyszedl - zakonczylem korzystanie z niego gdy zrezygnowalem z kierowniczego stanowiska.


Na plus:

Q6600 zostal zmodyfikowany.

Doszedl Q8300

Kosmos zostal zaktualizowany o system dyskowy Acard, dwie 5890 i i7-980x (ach, duma mnie rozpiera... te dwanascie watkow... te 72 zadanka Milky w kolejce ;) ), zmieniona zostala rowniez mobo - z Asus Striker II Extreme na Asus Rampage II Extreme (Striker byl lepszy XP).



W kolejce do zlozenia czekaja i7 930, i7 950, i7 960 i jakis kladzik na LGA775



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

 :shame: wpadam w kompleksy....

AiDec

Trollu: kazdy daje ile moze. Nie ma sie co kompleksic :) - wolalbys zebym dawal mniej? ;). Kiedys wpadalem w kompleksy przy RACu duzego, pozniej mindca, Oxy... - teraz rywalizuje z ksysjem i Tomaszem. Staram sie i robie co moge, bywaly czasy gdy moj RAC spadl do 2k, teraz rosnie. Kto wie co bedzie za rok, dwa... ;)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

sesef

Cytat: AiDec w 16 Kwiecień 2010, 23:10
W kolejce do zlozenia czekaja i7 930, i7 950, i7 960

Ja bym na Twoim miejscu sprzedał te procki i kupił za ta kasę coś na LGA1156 albo GPU, no chyba że masz już do tego ramy i płyty to inna sprawa.

AiDec

Sprzedac to tak nie bardzo - sprzedawalbym jako uzywane, wiec nie wzialbym pelnej kasy, pelnej wartosci procow. Wlasciwie to nic do tego nie mam, ani mobo, ani graf, ani zasilek. Ale cos po trochu bede skrecal. Jakies stare smieci pozbieram ze strychu to co pewnie zloze :) - przeciez nikt nie powiedzial ze wszystkie cztery kosci RAM w mobo musza byc takie same ;). Graf troche starych popalonych mam - co prawda zadnego projektu na nich nie odpale, nawet pewnie beda wyswietlaly kiepski obraz, ale wystarcza mam nadzieje do wyswietlenia pulpitu i wystartowania kompa. Moga sie nawet czasami restartowac, ale beda chodzily. A procki te chcialbym sobie zostawic - chcialbym troszke poszalec w wyscigach, a wiekszosc odbywa sie jednak wciaz na CPU.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

apohawk

Pulpit? Po co?
Płyta główna ze zintegrowaną kartą graficzną i sieciówką, CPU, jakieś chłodzonko i dysk twardy. Tyle wystarczy do liczenia. U mnie nawet obudowy to nie ma.
Do instalacji jakiś monitor i CD-ROM, chyba, że się HDD przygotuje na innym kompie, ale zawsze pojawi się jakiś problem ;)
Stawiasz linuxa z ssh i boincem, bez Xów (bo po co?), kładziesz na podłodze i po sprawie. Zarządzasz przez BM z innego kompa albo przez BAM.
U mnie tak na podłodze leży dwurdzeniowiec, poprzednik zeppelina, bierze ok 100W, liczy w zależności od dojności projektu jakieś 1k na dobę lub więcej...

Powodzenia przy składaniu!  8)
No good deed goes unpunished.

Raptor77

Cytat: apohawk w 18 Kwiecień 2010, 23:00
Pulpit? Po co?
Płyta główna ze zintegrowaną kartą graficzną i sieciówką, CPU, jakieś chłodzonko i dysk twardy. Tyle wystarczy do liczenia. U mnie nawet obudowy to nie ma.
pokaż mi płyte ze zintegrowaną grafą dla 1366 (nie serwerową) ??

aidec pakuj proce w mobo - jakieś grafy na pci (s3 virge) - linux i do liczenia :)
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

G

Wygląda mi to na poważne przygotawania do wojny XD.



Szeryfie - poprowadź nas.

apohawk

O, faktycznie bieda, nie ma zintegrowanych, wolą napchać 3 pci-e tuż obok siebie  ::) Bieda z tym intelem...
No good deed goes unpunished.

AiDec

Cytat: apohawk w 18 Kwiecień 2010, 23:00
Pulpit? Po co?

No jak nie wyswietli pulpitu, czyli jak nie bedzie grafy, to komp nie wystartuje nie? :P. A poza tym korzystam z logmeina, wiec jakis pulpit by sie przydal.


Cytat: apohawk w 18 Kwiecień 2010, 23:00
Płyta główna ze zintegrowaną kartą graficzną i sieciówką, CPU, jakieś chłodzonko i dysk twardy. Tyle wystarczy do liczenia. U mnie nawet obudowy to nie ma.

Mobo z integra to za bardzo nie chce kupowac. Jak pozniej doloze grafe, to zawsze sie cos kisi. Co do reszty to wlasnie tak to u mnie wyglada - jakis twardziel, jakies pamieci, calosc na podlodze bez obudowy :). Jedynie o chlodzenie CPU dbam, bo szkoda zeby jakis porzadny kladzik marnowal sie na niskim taktowaniu z powodu boxowego chlodzenia.


Cytat: Raptor77 w 19 Kwiecień 2010, 00:07
aidec pakuj proce w mobo - jakieś grafy na pci (s3 virge) - linux i do liczenia :)

Wlasnie w tym stylu kombinuje - moze nie bede kupowal s3 ;), ale jakies stare a uszkodzone grafy gdzies sie znajda :). A w takim kompie jak sie zrestartuje 3-5 razy dziennie, to nie robi problemu - i tak bedzie liczyc przez pozostale 23 i pol godziny wiec bedzie ok :).


Cytat: G w 19 Kwiecień 2010, 02:09
Wygląda mi to na poważne przygotawania do wojny XD.

Eee nie, po prostu skoro mam okazje dorzucic cos do B@P pod wyscigi, to bardzo chetnie z takiej okazji skorzystam.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

na najblizszy to juz sie chyba nie wyrobisz :(
ale dopinguje Cie aby jak najszybciej sie udalo zlozyc i dorzucic cos

apohawk

Składujesz te kompy gdzieś w domu/w jednej sieci? Wgraj linuxa, łącz się po ssh, a boincem zarządzaj przez boinc managera z innego kompa, albo nawet wgraj windowsa i zarządzaj przez boinc managera z innego kompa. gui_rpc_auth.cfg jest w Data, wyczyścić i nie musisz się o nic martwić.
No good deed goes unpunished.

AiDec

Cytat: apohawk w 19 Kwiecień 2010, 23:54
Składujesz te kompy gdzieś w domu/w jednej sieci?

Dom + dwa miejsca pracy.


Cytat: apohawk w 19 Kwiecień 2010, 23:54
Wgraj linuxa, łącz się po ssh, a boincem zarządzaj przez boinc managera z innego kompa, albo nawet wgraj windowsa i zarządzaj przez boinc managera z innego kompa. gui_rpc_auth.cfg jest w Data, wyczyścić i nie musisz się o nic martwić.

No niestety, ale takie rozwiazania nie wchodza w gre na TYCH kompach. To musi byc Win, i to musi miec mozliwosc zarzadzania przez logmeina. Inaczej nie sprawdze temperatury, nie zmienie taktowania rdzenia graf, nie sprawdze GPUload, nie przeinstaluje sterow, nie odpale FF zeby sciagnac jakis plik, itp...



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

nie uczcie ojca dzieci robic :)

AiDec

Spoxik :), wszelkie uwagi mile widziane :). A ze nie wszystkie propozycje maja szanse sie u mnie sprawdzic - coz, takie zycie :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Machloj

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 20 Kwiecień 2010, 11:11
nie uczcie ojca dzieci robic :)

ja tam pomimo, że jestem ojcem ciągle oglądam specjalne filmy instruktażowe XD XD XD

apohawk

#238
Cytat: apohawk w 19 Kwiecień 2010, 23:54
Wgraj linuxa, łącz się po ssh, a boincem zarządzaj przez boinc managera z innego kompa, albo nawet wgraj windowsa i zarządzaj przez boinc managera z innego kompa. gui_rpc_auth.cfg jest w Data, wyczyścić i nie musisz się o nic martwić.

No niestety, ale takie rozwiazania nie wchodza w gre na TYCH kompach. To musi byc Win, i to musi miec mozliwosc zarzadzania przez logmeina. Inaczej nie sprawdze temperatury, nie zmienie taktowania rdzenia graf, nie sprawdze GPUload, nie przeinstaluje sterow, nie odpale FF zeby sciagnac jakis plik, itp...
[/quote]
Myślałem, że graf do liczenia tu miało nie być, a to trochę komplikuje. Ja się poddałem, jeśli chodzi o liczenie na GPU na linuksie na razie. Może kiedyś...
reszta:
- temperatura - lm_sensors http://www.lm-sensors.org/wiki/Devices - niestety brak nowszych proców intela, ale jest AMD (znowu górą ;))
- stery są w systemie, manager pakietów przez ssh i gotowe
- jest lynx, links, wget - ściągać pliki można

@Tomasz:
Ja nie chcę pouczać, tylko skorzystać z doświadczenia kolegi i dowiedzieć się w czym miał lub przewiduje problemy. Ja mam tylko jednego podłogowca, więc do pewnych problemów może jeszcze nie dotarłem, ale postawiłem linuksa i działa.
Na tym linuksie jest Nagios, który monitoruje mi temperaturę CPU, zajętość dysków, zużycie swapa i czy boinc chodzi i liczy  XD Więcej rzeczy do monitorowania na razie mi nie przychodzi do głowy.

EDIT
I tu mi się widzi przewaga farmy linuksowej nad windowsową. Próbowałem wyciągnięć temperaturę CPU pod windowsem (xp64) dla nsclient++ przez WMI, ale nic z tego. Niby ma być wg M$, ale coś nie działa. Za to pod linuksem mam to bez większego wysiłku (dla AMD). Teraz zamiast logować się przez logmein czy inne cudo do każdego komputera z osobna, żeby sprawdzić, czy wszystko chodzi jak powinno, można podpiąć kilka kompów pod jednego nagiosa i nadzorować, czy wszystko działa w jednym oknie przeglądarki.
Mi tak jest wygodniej, dlatego takie rozwiązanie polecam.
No good deed goes unpunished.

Szopler

Widzę, że układ kompów się nieco zmienił... a jak tam chłodzenie wodne / inne ?