CUDA w SETI

Zaczęty przez [PBT] Horpah, 15 Lipiec 2008, 10:56

[PBT] Horpah

Witam
ma stronie http://lunatics.kwsn.net/gpu-crunching/gpu-client.165.html ukazała się aplikacja do liczenia na gpu.
Niestety nie udało mi się tego uruchomić, być może jest tylko na najnowsze karty a ja mam 8600 albo brak mi umiejętności.
Jest to aplikacja 32 bitowa bo CUDA też jak na razie tylko w 32 bitach.Jakby komuś się udało to rozpracować to niech napisze jak.Dla tych którym się nie chce rejestrować u nich daję bezpośredni link do pobrania http://www.fioletowamagia.pl/setiathome_6.01_windows_intelx86.zip

malpi

http://www.nvidia.com/object/cuda_get.html
Domyślam się że jeszcze to trzeba sobie zainstalować i wtedy na GPU jazda :D

A mój komp w domu ma Gf 4mmx i napewno bym liczył 1 WU z miesiąc jakby sie dało ;D



[PBT] Horpah

tak mam zainstalowane cuda 1.1, ale nie działa

krzyszp

Też próbowałem, ale niestety 'Computation Error"...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

[PBT] Horpah

a na jakiej karcie próbowałeś?

krzyszp

Na 9600GT

Chyba powinno działać...

Nie jestem tylko pewien, czy dobrze odpalałem, ale zarówno przy -verbose z lini komend jak i poprzez podmianę pliku exe w projekcie było to samo...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

AiDec

A z tego co MI wiadomo, to ten soft dziala poprawnie tylko na kartach x800. Czyli 8800, albo 9800. Nie dziwi mnie zatem ze na 8600 i 9600 soft nie dziala. Oczywiscie ponoc ma to dzialac poprawnie tylko pod Vista.

Mam nadzieje przekonac sie niedlugo. Chociaz i tak najchetniej widzialbym rozszerzenie funkcjonalnosci BoincManagera o obsluge ROWNIEZ GPU.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

krzyszp

Z tego wątku wynika raczej coś przeciwnego (nie najlepiej działa z Vistą)...
Poza tym, 9600 to właściwie 8800 (z tego co się orientuję) z drobnymi zmianami...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

xer

http://www.nvidia.com/object/cuda_learn_products.html

z tego co rozumiem to jest spis kart na których CUDA działają :)

krzyszp

Wreszcie zaktualizowali spis :-)

Jak kupowałem kartę, to w tym spisie jej nie było...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

xer

Witam

Mam pytanko da się już liczyć CUDA w SETI ?:)

Machloj

CytatWe've released a new SETI@home app that runs on NVIDIA GPUs. Please run it if possible; you'll need to install a new driver. Instructions are here. If you encounter problems, please post on the SETI@home Enhanced message board.

no to się chyba zacznie...Pigu pewnie już do sklepu leci po grafę :D

KrzychuP

#12
Sam się zainteresuję, bo GPUgrid na razie olewa użytkowników ze słabszymi kartami obsługującymi CUDA.

Punkty.
Punkty?
PUNKTY!!! :attack:

EDIT:
Machlojku, a gdzieś Ty to znalazł?

tito

Tu: http://setiweb.ssl.berkeley.edu/beta/cuda.php

Machloj

ech...puściłem to to na swoim lapku (8600m GT) i wywaliło mi 6 próbek wszystkie po 17-18 sek...obaczymy jutro..może coś poprawią :)

KrzychuP

Ja na razie instaluję i czekam na doliczenie do końca próbki Aqua'y - brak na 99% checkpointów (jeszcze ok. 1h)

Nie wie kto, czy CUDA będą obsługiwać aplikacje i Seti i Astropulse, czy tylko Seti?

Troll81

po świętach zakupię lepsze chłodzenie i podkręcę swoją 8600GT :D albo kupię coś szybszego :D

Pigu

yyy co się stało, nie było mnie kilka dni... coś trzeba instalować?

KrzychuP

Cytat: tito w 11 Grudzień 2008, 07:58
Tu: http://setiweb.ssl.berkeley.edu/beta/cuda.php
Sprawdź tu co Ci potrzeba, jeśli zamierzasz wykorzystać CUDA.

[PBT] Horpah

wstępne wyniki
Quick timetable

WU : testWU-4.wu
AK_v8_win_x64_SSE3.exe : 123.375 secs CPU
setiathome_6.05_windows_intelx86__cuda.exe : 25.641 secs CPU
Speedup     : 79.22%
Ratio       : 4.81 x

WU : testWU-7.wu
AK_v8_win_x64_SSE3.exe : 138.609 secs CPU
setiathome_6.05_windows_intelx86__cuda.exe : 28.063 secs CPU
Speedup     : 79.75%
Ratio       : 4.94 x

KrzychuP

Horpah, jeszcze coś gdzieś trzeba przełączyć, czy po prostu liczyć, a czasem coś wpadnie na CUDA?

[PBT] Horpah

mały poradnik:
A) - jeśli liczyliśmy seti:
   1 - otwieramy boinc manager klik na projekt seti i wybieramy opcję "nie pobieraj danych"
   2 - czekamy aż przeliczy wszystko do końca, odsyłamy i aktualizujemy projekt seti
   3 - w boinc manager zatrzymujemy projekt seti
   4 - jeśli używaliśmy optymalizowanej aplikacji to ją usuwamy
Dalej:
   1 - ściągamy sterowniki nvidia cuda ze strony podanej powyżej, instalujemy (restart)
   2 - ściągamy boinc manager 6.4.5 instalujemy (restart)
   3 - wznawiamy pobieranie danych, wznawiamy aktywność projektu i dajemy zaktualizuj


KrzychuP

Ja już dość dawno nie liczyłem SETI, więc nie miałem żadnych jednostek.
Zainstalowałem sterowniki (restart) i zainstalowałem managera 6.4.5 (ale bez restartu).
Odblokowałem Seti i dałem zaktualizuj.
I pobrał mi zwykłe...

[PBT] Horpah

ja niestety zrobiłem nie tak jak napisałem powyżej i mi się próbki wysypały i teraz nie chce mi pobrać nowych bo limit się wyczerpał.
Te wyniki są ze strony http://lunatics.kwsn.net/gpu-crunching/gpu-client.210.html
Ja myślę że jednostki są takie same tylko są liczone inaczej.

KrzychuP

ale sprawdzałem aplikację, to jest zwykła w wersji 6.03
spróbuję jeszcze zaraz zrestartować kompa

Machloj

hmm...ja po prostu się dołączyłem do projektu Seti@Home Beta (wcześniej nie liczyłem seta) i z automatu przesłał mi jednostki na GPU, tylko jak mówię - po 17-18 sek wysypuje mi je...

KrzychuP

eeee, SetiBeta powiadasz...

testing...

Troll81

:D kolejny chętny do sypania błędami??

Machloj

Cytat: KrzychuP w 11 Grudzień 2008, 13:11
eeee, SetiBeta powiadasz...

testing...
:) ano jeszcze seti beta :)

KrzychuP

#29
o SetiBeta to ja wiem od daaaaawna, bo trochę Astropulsa tam liczyłem, zanim go w końcu udostępnili na zwykłym Seti  (2x więcej pkt niż na zwykłym  :) )

[PBT] Horpah

#30
no niestety, próbki dla cuda są jedynie dla seti beta

Ciekawostka
obecnie komputer liczy u mnie 4 próbki milky i jedną próbkę seti beta na karcie graficznej (ciekawe czy się wysypie.

KrzychuP

hehehe  ;D

sypie błędami pięknie...

18szt. wywaliło po 8-10 sekundach liczenia

Pigu

jedno pytanie - czy przy liczeniu na gpu muli jak gpugrid?

Machloj

mi po kilkunastu sekundach wyskakuje komunikat, że sterownik monitora przestał działać (czy jakoś tak) i tnie na kilka sekund po czym próbka się wysypuje...więc nie jest to zbyt komfortowe "liczenie"

KrzychuP

ja niczego nie zauważyłem
choć trudno się wypowiadać przy sypaniu błędami

hmmm, a może ma za mało miejsca, bo GPUgrid nie opróżnił pamięci, jak go zawiesiłem...

[PBT] Horpah

przeliczyłem jedną próbkę w seti beta na karcie graficznej
nie wysypała się, ale nie polecam jeszcze tego rozwiązania, czuć wyrażne zacinanie się wyświetlania na stronach www występują nieregularnie, jeszcze trzeba poczekać aż to dopracują.
Oto wynik oblicznia na GeForce 8600GT około 6 godzin
http://setiathome.berkeley.edu/beta/result.php?resultid=4974464
w tym czasie obciążenie dla procka było między 3-4% (Q6600 3.52GHZ)

Szopler

Też mam 8600GT więc porównamy...

KrzychuP

#37
wczoraj wywalało mi wszystkie próbki z błędami
dziś rano zassało mi kilkanaście próbek z szacowanym czasem przeliczania 0:00:00 i za cholerę nie chciały ruszyć - w końcu przerwałem je

a teraz mam następnych kilkanaście i wreszcie ruszyły
pierwsza liczy się od ok. godziny = 12%
szacowany czas przeliczania ~9 godz. więc z grubsza się zgadza
pasek postępu pokazuje jednak tylko czas użycia procesora ok. 1,5 min.

ciekawy jestem co powodowało wywalanie próbek a dziś wyzerowanie ich
raczej nie manager, bo nie przeinstalowywałem
może aplikacja gdzieś się wykrzacza

jedyny minus tego managera, to, mimo że Seti@CUDA zabiera maks. 5% mocy procesora (średnio 2-3%), uruchamia tylko 2 zadania na raz (mam 2 rdzenie), a powinien 3 (co akurat w GPUgridzie już naprawili)
zobaczymy czy opłaca się punktowo taka przesiadka

EDIT:
tu się dzieją jakieś cuda  XD
pobrało mi kilka WU Piratów i nagle manager zajarzył, że może przecież 3 zadania (2xCPU+1xGPU) na raz liczyć  ::) :)

EDIT2:

na początku drugiej próbki też miał problemy z odpaleniem 3 zadań, ale poszło
pierwszą przeliczył w ~3h 40min.
i zażądał 68.5pkt

Trudno się z kimś porównywać, bo kartę mam w sumie słabą (Quadro FX 570)

EDIT3:
Trochę się tego draństwa przeliczyło. Czekam na walidację. Za każdą próbkę tyle samo = 68.5pkt. Plusem w stosunku do GPUgrida jest to, że rzadko się grafika przycina.
Jest w sumie jeden minus liczenia Seti na cudach. Nie wiem od czego to zależy. Manager raz zapuszcza 3 zadania, raz tylko 2. Czasem włącza i wyłącza trzecie. Logiki w tym żadnej.
Generalnie szacuję, że jeśli będzie liczył 3 zadania, to mogę liczyć, bo jakby zyskuję jeden dodatkowy rdzeń. Przy dwóch zadaniach nie bardzo opłaca się przesiadka, bo punkty wychodzą mi tak koło średniej. Zobaczę jeszcze ile dostanę.

Machloj

#38
CUDA w normalnej seti w końcu są - http://setiathome.berkeley.edu/cuda.php
najważniejsze jest to, że rzeczywiście działają nawet na moim 8600M :D po 10 min mam już 40 %

edit. pierwsze zadanie przeliczone - 25 min - claimed 14,7 - zobaczymy ile mi dadzą punkciorów  XD

KrzychuP

żeby tak jeszcze dało się wybrać cuda'owną aplikację - zwykłej nie chcę, a ściąga mi tylko taką

ciekawe, że wypuścili Cuda w normalnym Seti, jak nie rozwiązane są jeszcze wszystkie problemy w Beta  :(