Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

optymalka "dobierająca" uzytkownikow o podobnych CPU do WU ??

Zaczęty przez lakixxl, 31 Lipiec 2008, 19:49

lakixxl

koledzy istnieje takie cudo - optymalka, jakas nakladka, ktora pomaga przy doborze uzytkownikow Boinca w danym projekcie aby ich mozliwosci obliczeniowe byly podobne ?! nie wiem jak jest w innych projektach, ja jestem tylko w seti jak narazie ... chodzi mi o to zeby tak byli dobierani uzytkownicy do danej WU aby ich kompy byly bardzo podobne! aby nie bylo takiej sytuacji ze ja tu macham 24/7 na 100% a i tak czekam na 90% kredytu bo pozostali uzytkownicy jeszcze tego nie przerobili !

nie mowie ze mam super szybkiego potwora liczacego, bo pewnie swoim sprzetem tez blokuje wielu uzytkownikow, ale mogloby byc cos takiego zmyslnego aby dobieralo kompy np po floating point MIPS (Whetstone) czy integer MIPS (Dhrystone) per CPU !!

widział ktos takie cos dla SETI ?

MarekZ


ka_ga

a czegoś takiego nie ma przypadkiem w Rosetcie? liczę na dwóch różnych kompach o zdecydowanie innych parametrach a czasy obliczeń mam prawie identyczne (wydaje mi się że dla lepszych kompów w jednej jednostce jest więcej białek)

Bober

W Rosecie po prostu ustala się czas przeliczania próbki (standardowo 3h) bez względu na rodzaj komputera.

Natomiast część projektów stosuje przydział próbki do komputerów o podobnych parametrach i nazywają to Homogeneous redundancy

lakixxl

czyli niby istnieje takie cos !

ale chyba nie dokonca jasno sie wyraziłem ...
mialem na mysli to ze np. dostajemy WU
ja ja pykam w 5000sek i dostaje 30cred
drugi komp nie moj tylko drugi klient dostaje ta sama jednostke robi ja w 20000sek i tez dostaje w przybliżeniu te 30cred
i tutaj ja czekam i jak takich jednostek natrzepiesz to i tak to sie nie przeklada na Twoj wynik bo czekasz na validacje jednostki czyli czekasz na innych

czy to jest normalne ze okolo 10 - 15% total credit = pending credit ?

Bober

Cytat: lakixxl w 31 Lipiec 2008, 21:36
czyli niby istnieje takie cos !

ale chyba nie dokonca jasno sie wyraziłem ...
mialem na mysli to ze np. dostajemy WU
ja ja pykam w 5000sek i dostaje 30cred
drugi komp nie moj tylko drugi klient dostaje ta sama jednostke robi ja w 20000sek i tez dostaje w przybliżeniu te 30cred
i tutaj ja czekam i jak takich jednostek natrzepiesz to i tak to sie nie przeklada na Twoj wynik bo czekasz na validacje jednostki czyli czekasz na innych

czy to jest normalne ze okolo 10 - 15% total credit = pending credit ?

Tak to normalne i taki urok SETI.

Mchl

Cytat: lakixxl w 31 Lipiec 2008, 19:49
koledzy istnieje takie cudo - optymalka, jakas nakladka, ktora pomaga przy doborze uzytkownikow Boinca w danym projekcie aby ich mozliwosci obliczeniowe byly podobne [...]

Takie cuda, to tylko po stronie serwera projektu mogą być. Żadna aplikacja po stronie klienta nie może mieć takiej możliwości.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

lakixxl

CytatTak to normalne i taki urok SETI.

a jak jest w innych projektach ?
gdybys mial mi polecic jeszcze jeden jakis projekt to ktory ?

Bober


lakixxl

Enigma ! ten projekt działa w ogóle ? albo czy juz działa !
Byłem na ich stronie i jakos sie nie mogłem zoorientowac co sie tam dzieje  :-\

A Einstein ? tam zawsze takie kobylaste WU sie dostaje do obronienia ? jak spojrzałem po hostach to tak wyglądało !

PBT_marian_boss

Cytat: lakixxl w 31 Lipiec 2008, 22:14
CytatTak to normalne i taki urok SETI.

a jak jest w innych projektach ?
gdybys mial mi polecic jeszcze jeden jakis projekt to ktory ?


Nie słuchaj nikogo licz tylko Seti :D

Bober

Cytat: lakixxl w 01 Sierpień 2008, 10:13
Enigma ! ten projekt działa w ogóle ? albo czy juz działa !
Byłem na ich stronie i jakos sie nie mogłem zoorientowac co sie tam dzieje  :-\

A Einstein ? tam zawsze takie kobylaste WU sie dostaje do obronienia ? jak spojrzałem po hostach to tak wyglądało !
Działa.
Natomiast w Einsteinie również trzeba czekać na punkty.

Can-D

To ja ponaganiam na primegrid  :P wybierasz z podprojektów Prime Sierpinski Problem Sieve lub Generalized Cullen/Woodall Sieve  -- punkty za próbke
15,35 i 14,28 -- brak qworum,czyli na nikogo nie czekasz aż skończy liczenie -- czas przeliczania na lapie 1,66 Ghz około 60 min psp, około 120 min gcw -- na quadach znacznie szybciej,zwłaszcza tych popartych systemem 64bit.  ;D

buninek

Podpisuję się.
Spójrz na wyniki mojego kompa
http://www.primegrid.com/show_host_detail.php?hostid=64371
Dziwię się, że wiele osób za poniesione koszty liczenia (energia) nie chce być stosownie wynagradzanym.
Warunek system 64 bit. W przypadku 32 podziel wyniki przez 2 (w tym projekcie).
Uruchomienie linuxa (x86_64) z pendrive czy to live cd bez instalacji na dysku naprawdę nie stanowi problemu ani nie niesie ze sobą dodatkowych kosztów. Ewentualnie mała partycja przeznacona na linux- boinc. Tak generalnie zachęcam do przesiadki na linuxa. O ile giercowanie nie jest głównym powodem dla którego korzystasz z komputera.

Zacytuję jeszcze głos z forum cosmology:
CytatMotor vehicles run on fuel.
Computers run on electrical power.
Human beings run on food.
Crunchers run on credits.

Jeśli chodziłoby li tylko o zakcentowanie swojego udziału w "prestiżowych" projektach acz słabo punktujących, kupiłbym jakąś maszynkę super energoszczędną, np. opartą o intel atom
http://www.allegro.pl/item404457941_mini_itx_intel_atom_230_ddr2_carpc_barebone.html.

Koszt takiej maszyny to ok 300 zl. W zupełności wystarczającej do zadań biurowych i  mulimedialnych (no może bez full HD).
Pobór ~12W to nie 120 czy więcej watów.



lakixxl

ahhh ............
chyba jednak pozostane przy SETI
od dziecka jestem fascynatem Kosmosu i pokrewnych tematów juz w szczegolnosci UFO czy EBE :]

z drugiej strony kreci mnie Rosetta - na studiach mialem sporo biochemii, chemii i fozjologii - jak ten projekt się prezentuje ?
thx

Mchl

Rosetta - wśród moich ulubieńców
A jeśli kosmos, to jeszcze może być Einstein

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

buninek

W ubiegłym miesiącu projekty dobierałem na podstawie klucza dojności (i przy nim zostanę) nie znaczy to, że za rok lub więcej nie będę kierował się innymi kryteriami. Typu, z tym projektem jestem sentymentalnie związany będę go liczył do "końca świata i jeden dzień dłużej". To kwestia stażu w projektach. Inna sprawa czy koszty energii pobieranej przez host(y), którym(i ) zarządzamy ponosimy my, czy firma, znajomy, ciocia lub szwagier. To jest kluczowe zagadnienie. O ile łatwiej zarządzać (w tym wypadku) czymś za co nie ponosimy bezpośrednio kosztów.

lakixxl

Co do kosztów to narazie sie nie martwie :]
wynajmuje chałópke i nie patrze ile za co :P

z drugiej strony dwa lapy to duzo nie pociagna... fakt ze 24/7 100%!
Kiedys mialem zainstalowany taki program Notebook Hadrware Controler i on wskazywal na 35W na podkręconym procku

buninek

Cytat: lakixxl w 01 Sierpień 2008, 17:22
Co do kosztów to narazie sie nie martwie :]
wynajmuje chałópke i nie patrze ile za co :P
No tak, ładnie. Do czasu ;D
Ja płacę rachunki wcyklu dwumiesięcznym i zwracam baczną uwagę na ich wysokość. :o
Dochody marniutkie. Pólnocno-wschodnia część Polski. :-[

Co do wyboru projektu to raczej kierowałem się metodą na chybił-trafił. Zagadnieniami ogólno-naukowo-technicznymi interesowałem się od dzieciństwa. Do tej pory gdzieś w szafach leżą roczniki "Młodego Technika", "Problemów", "Świata i Nauki", "Bajtka", "Komputera" i innych. Wybór trudny.

lakixxl

ja w szafie to nie mam niestety NIC !
bo były to głownie małe modelarze - wszystko skleiłem :P

Can-D

Cytat: lakixxl w 01 Sierpień 2008, 17:22
Kiedys mialem zainstalowany taki program Notebook Hadrware Controler i on wskazywal na 35W na podkręconym procku

NHC służy do odwoltowania proca i takich tam spraw,a to 35 watt ,to pewnieTDP proca podawał,bo poboru energii żadnym programem raczej nie zmierzysz.

buninek

Cytat: lakixxl w 01 Sierpień 2008, 19:10
ja w szafie to nie mam niestety NIC !
bo były to głownie małe modelarze - wszystko skleiłem :P

A i owszem miałem również takie "fascynacje".
Zacząłem od dużego "C". Pierwszy projekt w wieku ok 11 lat to była  "Błyskawica". Wyszło o tyle ile.
Następny był "poważniejszy" pancernik Yamamoto  ;D. Udało mi się podkleić wręgi. Reszta części do kosza:'(

lakixxl

kurde Ty za Yamato sie brałes w takim wieku.... PODZIWIAM

moj Yamato juz 16mcy kleje i jakos skonczyc nie moge

lakixxl

Cytat: bazaq_rev.1.01 w 01 Sierpień 2008, 19:12
Cytat: lakixxl w 01 Sierpień 2008, 17:22
Kiedys mialem zainstalowany taki program Notebook Hadrware Controler i on wskazywal na 35W na podkręconym procku

NHC służy do odwoltowania proca i takich tam spraw,a to 35 watt ,to pewnieTDP proca podawał,bo poboru energii żadnym programem raczej nie zmierzysz.

mozliwe ! nie zagłebiałem sie za bardzo bo szukałem wlasnie cos aby zmienic woltarz procka.... jednak i w tym programie nie moglem nic zrobic z uwagi na blokady przerózne jak to w laptopach

Can-D

W lapach nie zwiększysz napiecia proca, co najwyżej idzie zmniejszyc.

lakixxl

a znasz moze jakies kombinacje w stylu pinmode ??
cos tam kiedys była dla Celeronow pod FSB 400MHz
szukałem po necie i nie za bardzo idzie cos znalezc
moze jakies BIOSy "kombinowane" ??

Can-D

Chyba nic z takich rzeczy nie ma , wkoncu lapa nie kupuje się do kręcenia  ;)

lakixxl

nie ma siana zeby kupic jakies dobrego deskopa .... tzn szkoda mi :P
dlatego chce wycisnac z tego Asusa ostatnie poty !
planuje wlasnie 2 wymiane procka :P

Can-D

Quada to sie  za tysia już złoży,więc nie ma co załowac  ;)

lakixxl

w sumie takiego tylko do boincowania to i bez monitora mozna skombinowac :P

X X X

Cytat: buninek w 01 Sierpień 2008, 12:00
Uruchomienie linuxa (x86_64) z pendrive czy to live cd bez instalacji na dysku naprawdę nie stanowi problemu ani nie niesie ze sobą dodatkowych kosztów. Ewentualnie mała partycja przeznacona na linux- boinc. Tak generalnie zachęcam do przesiadki na linuxa
W sprawie PrimeGrida zgadzam się z Tobą w pełni - 64bit dało wyraźnego kopa. Dobowe punkty wzrosły z 500 na 1300.

Jestem zainteresowany instalem Linuxa na oddzielnej partycji, obok Win7/64 lub na jakimś innym nośniku - mógłbyś sprawę jakoś rozwinąć? Nigdy nie dotykałem Linuksa...
:respect:

OxyOne

Pobaw sie Debianem a najlepiej UBUNTU 64- prosty, trywialna instalacja, wydajny. Spawdz sobie na VirtualBox (free) albo VMware Server (free) czy dasz rade. Instaluj ext4.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]