2008.09: Yoyo@home

Zaczęty przez Bober, 31 Lipiec 2008, 23:33

Który projekt powinniśmy liczyć we wrześniu?

3x+1@home
0 (0%)
ABC@home
2 (3.8%)
Artificial Intelligence
0 (0%)
Climateprediction.net
0 (0%)
Einstein@home
2 (3.8%)
Leiden Classical
0 (0%)
Malariacontrol.net
0 (0%)
Milkyway
3 (5.8%)
MindModeling Beta
0 (0%)
Orbit@Home
0 (0%)
PrimeGrid
1 (1.9%)
Rectilinear Crossing Number
2 (3.8%)
Rosetta@home
0 (0%)
SHA-1 Collision Search
0 (0%)
SETI@home
5 (9.6%)
Spinhenge@home
2 (3.8%)
Superlink
0 (0%)
Sudoku
0 (0%)
SZTAKI Desktop Grid
0 (0%)
TANPAKU
0 (0%)
The Lattice Project
0 (0%)
uFluids
0 (0%)
World Community Grid
12 (23.1%)
Yoyo@home
23 (44.2%)

Głosów w sumie: 52

Głosowanie skończone: 31 Sierpień 2008, 14:52

Bober

Głosujemy w ankiecie na ten projekt, który naszym zdaniem powinien we wrześniu stać się obiektem szczególnego zainteresowania liczydłowych zrzeszonych w B@P. Naturalnie, w miarę możliwości, wszyscy zainteresowani powinni się do wyników ankiety dostosować.

W razie braku jednostek w wybranym projekcie, liczony będzie projekt wspierający tj. drugi na liście.
W ankiecie nie uwzględniam projektów, które mają jednostki jedynie sporadycznie oraz zwycięzców z ostatnich 3 miesięcy (wliczając bieżący).

Zachęcam wszystkich do pisania w niniejszym temacie, które projekty wybieracie i dlaczego oraz do namawiania innych do swoich typów.

Projekt miesiąca - YOYO@home   -  wyniki  za okres:   01.09.2008 - 30.09.2008

Poz
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.
21.
___Nazwa_użytkownika__
pbt-maxim*
marian_boss
SKB@P*
AiDec
ksysju*
jarod_e
ERni TPT SetiTeam 2000*
Macieju*
RAD-Poland
_Robert_
Thot*
stachu @ fiddex
Szopler
Machloj*
Aleksander Parkitny
buninek*
TJM
Kret_polny*
Bober [B@P]
emik
Pigu*
_-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
_Punkty__

378681.31
156592.87
98811.69
89459.35
70647.83
66611.21
66579.27
58216.34
39789.68
35887.91
27501.37
26826.85
23351.98
19537.24
19479.17
18868.06
16696.41
16348.88
11456.61
9816.24
9681.04
__       
Poz
22.
23.
24.
25.
26.
27.
28.
29.
30.
31.
32.
33.
34.
35.
36.
37.
38.
39.
40.
41.
42.
__Nazwa_użytkownika__
Pretander*
pauleczek*
malpi*
Conrad*
Krzychu P.
lapek*
kuadziw_stiwens
Cichy
Krzysztof_F*
eclipse99*
Marek Miszczak*
Morrak*
stasieks80_PL
lordbyrad*
duke*
Kasia Madziar*
pbt_marlutowski
madman
michaou*
Fallman*
tkazim
_-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
_Punkty__

8754.65
8393.84
7992.35
7549.81
7041.96
4714.39
3235.63
2866.06
2667.67
2570.46
2192.86
2121.17
1991.91
1696.29
1666.13
1596.36
1484.50
1422.68
1085.49
1065.30
1004.01
__       
Poz
43.
44.
45.
46.
47.
48.
49.
50.
51.
52.
53.
54.
55.
56.
57.
58.
59.
60.
61.
__Nazwa_użytkownika__
Timaxi
KP*
Jarek_Dmochowski*
tomasz78
moriakaice*
ka_ga
Syrian*
sitnik*
bartsob5
NalesnikLD*
Mariuszzz*
kempler*
bcuryk*
Limeryk*
Dawid Mokros*
siola1974*
mindc*
comoelviento*
NetMonitoring*
_-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
_Punkty__

1002.13
935.08
913.43
912.22
891.86
794.82
718.39
700.76
667.20
599.04
499.08
400.61
349.05
264.36
150.23
109.00
91.70
72.73
62.36

  *) - nowi użytkownicy w projekcie

BOINC@Poland  -  1.344.088,87 

Pigu


bartsob5


Troll81

a według mnie WCG bo ma najwartościowsze projekty

AL

Hmm WCG dla odmiany, a może orbita hmm...

Mchl

A Orbit nie ma jakiegoś przestoju aktualnie?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Timaxi

Zdecydowanie WCG trzeba w końcu obić 1 miejsce w Polsce, jak na razie orbit wypuszcza próbki raz na miesiąc (teraz nie wiadomo kiedy znowu wypuści), liczą się one ponad 100h bez żadnych stróżek i do tego bardzo często występują błędy.


Machloj


lukaszde

WCG - zauwazylem ze jesli wygrywamy w punktacji dziennej z zespolem Poland to automatycznie rekrutujemy ich liczydlowych :)
Im wiecej razy wygramy i wiecej liczydlowych pozyskamy, tym wieksza szansa na odbior miejsca nr 1 wsrod polskich zespolow.

Troll81


Bober

A ja tym razem na Malarię. Dość niedoceniany projekt.

AL

Po krótkim zastanowieniu padło jednak na WCG. Orbit faktycznie od paru dni nie chce częstować nowymi WU, a te co mam to u mnie przeliczają się w ponad 300 godzin.

emik

WCG - trzeba wreszcie tam dobić do 25k


Troll81

Widzę że mój typ na prowadzeniu :D

Pigu

a nie maiły czasem projekty które już były mieć pół roku zimowania?

Troll81

Vox Populi - Vox Dei :D trzeba było zdjąć z ankiety :D

Pigu

zdejmijcie teraz matacze przebrzydłe  :P

Troll81

musiałbys unieważnić 8 głosów

Pigu


KrzychuP


Troll81


Can-D

#21
Wcg było projektem maja,czy mi się wydaje,czy czytałem o tym,że projekty wybrane na projekt miesiąca miały iśc w odstawkę na kilka miechów?

Pigu

amen - a koledzy próbują przepchnąć wała  >:(

Troll81

trzeba było go wyciąć z ankiety. No chyba że zamykamy wątek i zakładamy nowy. jest pozycja WCG w ankiecie to się nie dziwcie że ludzie głosują.

Machloj

proponuję zrobić ankietę aby wybrać formę jaką ma przyjąć następna ankieta  ;D

PMG

usunąć cały wątek, zmienić ankiete wystartowac jeszcze raz

rąk nam to nie urwie a i sytuacja będzie klarowna

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

KrzychuP

Cytat: bazaq_rev.1.01 w 05 Sierpień 2008, 18:16
Wcg było projektem maja,czy mi się wydaje,czy czytałem o tym,że projekty wybrane na projekt miesiąca miały iśc w odstawkę na kilka miechów?
Więc trzeba precyzyjnie ustalić, ile to jest te "kilka" miesięcy. Kilka zaczyna się od 2 a kończy na 9 (lub 10). Od maja do września są 3 miesiące, zatem mieścimy się w zakresie.
Ty się Machloj śmiej, ale może rzeczywiście warto zrobić ankietę, jak długo projekt ma być wyłączony z głosowania - ogólny wątek na temat kształtu głosowań.
A te wątki zostawmy na dyskusję nad projektem danego miesiąca.

Troll81

NO to w końcu trzeba ustalić jakiś regulamin. Na jak długo projekty są out. Które projekty liczymy do ankiety, czy projekty w fazie Alfa lub beta też?? czy można pominąć głosowanie ze względu na ważny powód (wyścig, odbijanie/zdobywanie pierwszego miejsca?? inne propozycje??) trzeba to jakoś ubrać w paragrafy :D

a na razie WCG łoi tyłki pozostałym projektom

Bober

Przecież od dwóch miesięcy w postach rozpoczynających temat piszę, że "W ankiecie nie uwzględniam projektów, które mają jednostki jedynie sporadycznie oraz zwycięzców z ostatnich 3 miesięcy (wliczając bieżący)."

Oczywiście można poddać ten okres pod głosowanie.

Mchl

Ja bym się opowiedział za dłuższą karencją niż trzymiesięczna.
Mamy dużo projektów do wyboru, a przy krótkiej karencji istnieje ryzyko, że będzie w kółko pięć tych samych się pojawiać...

Taka moja opinia, ale ja przecież nawet nie biorę udziału w tych głosowaniach :P

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AiDec

No tak, ale przeciez moze sie pojawiac piec tych samych w kolko. To oznacza ze te projekty sa lubiane przez team i to wlasnie one powinny byc wybierane. Przeciez o to wlasnie chodzi. Team wybiera te projekty w ktorych chce liczyc. IMHO okres karencji nie powinien wystepowac :), bo tym samym czlonkowie teamu nie moga wybrac ulubionych projektow :). Wybieranie projektu miesiaca, to wybieranie/dowiadywanie sie co team chce liczyc. Jesli 90% czlonkow bedzie chcialo liczyc w kolko to samo, to dlaczego nie? :P

Przeciez o to wlasnie chodzi nie? :D



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Mchl

Zależy jak się na akcję Projekt Miesiąca patrzy. Jeżeli potraktować go jako wyznaczenie celu dla liczydłwych, to jest tak jak piszesz.
Ale jeżeli chcielibyśmy, żeby oprócz zainteresowania wybranym projektem naszych procesorów, zainteresować się nim także samemu (postarać się lepiej zrozumieć na czym polega, jakie korzyści może przynieść itp), to lepiej by było, gdyby wśród projektów była trochę większa rotacja.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AiDec

To moze dwa dzialy - projekt miesiaca (dla czlonkow teamu) i projekt eksperymentalny :). I tak kazdy liczy po kilka projektow, wiec nie powinno byc problemu :). Ja sam mam na kazdym kompie odpalone po co najmniej 3 projekty (dywersyfikacja ryzyka na wypadek np. braku WU, czy padu jakiegos serva).

Nie zebym sie czepial - rzucam tylko luzne propozycje pod dyskusje.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Pigu

proj. miesiąca nie powinien polegać na przesuwaniu mocy z projektów niszowych do masowych - wg mnie karencja 6 miesięcy  ;D

(ta - wiem seti akurat masowy, ale starczy mi jak będzie raz na 6msc)

Troll81

ja miele na raz wszystkie projekty :D aktualnie ok 70 :D, ale w niektórych mam RAC 0 bo jednostek nie ma.

mindc

#35
Ja również myslę, że 6 miesięcy to dobry okres. Może wtedy zwrócimy uwagę na mniej lubiane/punktujące projekty.
Zresztą ankieta i tak nikogo do niczego nie zobowiązuje...

...a tak mi wpadło do głowy właśnie:

Gdyby tak zwiekszyć rangę "Projektu Miesiąca", nie tylko jakaś ankieta na forum i to wszytsko.
Gdyby tak zrobić z tego taki wewnętrzny wyścig z mini statsami, z "Hall of Fame",
z profilem "Zasłużonego Liczydłowego" na stronie głównej bądź na forum przez cały nastepny miesiąc
Gdyby tak zwycięzca dostał dodatkowy głos/dwa przy ankiecie na najbliższy "Projekt Miesiąca"...

Myślę, że spora część jednak by się skusiła i liczyła projekty miesiąca dla chwały BOINC@Poland :)


Machloj

a ja tam jestem za góra 3 miesiącami karencji...AiDec dobrze pisze! wybierajmy projekty które lubimy i które chcemy liczyć, a nie te które zostały...

AiDec

Cytat: mindc w 11 Sierpień 2008, 09:08
Gdyby tak zwiekszyć rangę "Projektu Miesiąca", nie tylko jakaś ankieta na forum i to wszytsko.
Gdyby tak zrobić z tego taki wewnętrzny wyścig z mini statsami, z "Hall of Fame",
z profilem "Zasłużonego Liczydłowego" na stronie głównej bądź na forum przez cały nastepny miesiąc
Gdyby tak zwycięzca dostał dodatkowy głos/dwa przy ankiecie na najbliższy "Projekt Miesiąca"...


Teoretycznie dobry pomysl :), ale niestety sie nie sprawdzi :(. Zauwaz ze wtedy bylby to wyscig maszyn, a nie ludzi. Wystarczyloby zeby w takim wyscigu do HALL OF FAME wystartowal ktos z mocnymi maszynami, a pozostali juz by mogli odpuscic. I zadzialaloby to byc moze odwrotnie. Ze wzgledu na wyscig maszyn czesc osob ktore teraz licza projekt miesiaca, w takiej sytuacji mogloby w ogole nie liczyc. Uznaliby ze to nie ma sensu. Nie dziwilbym sie gdyby np. Troll odpuscil, gdyby sie dowiedzial ze ja wystartowalem w wyscigu. I nikt rowniez raczej nie dziwilby sie mnie (gdybym odpuscil), gdyby do wyscigu przylaczyl sie Marian boss.

Nasz wyscig, jest (uwazam) wyscigiem zaangazowania. Ktos ma slaba maszyne - ok, ale moze sie fantastycznie udzielac na 4um pomagajac innym. Ktos nie ma czasu na 4um - moze zdybywac UOTD`y :).

IMHO tak jest dobrze :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

kwestia rywalizacji jest ważna biorąc pod uwagę że wszyscy kochają boincstats :D ale tak na poważnie to projekt miesiąca miał być dla teamu i naszego SKB@P. Chodzi o kwestie ustalenia co liczą nasze składkowe kompy (wszak trza to jakoś uregulować) oraz o kwesti prestiżowe (zdobywanie/odbijanie 1 miejsca w projekcie, itp). Chodzi o to by członkowie temu się przyłączyli do liczenia by team osiągnął jakiś cel. Przy okazji jest to demonstracja spójności zespołu. Wystarczy popatrzyć na mobilizacją frankofonów.

mindc

Chwilę się zastanowiłem i rzeczywiście, obaj macie racje, ale...
trzeba znaleźć sposób na większą integrację zespołu, jak widać w ankiecie, na dzień dzisiejszy, oddano 33 głosy co stanowi 1% z hakiem całości zespołu.

I pomysleć co by się działo gdybyśmy wtedy wystartowali w jakimś wyścigu...