OC procka T2350 ?? albo lepsza propozycja procka !!!

Zaczęty przez lakixxl, 06 Sierpień 2008, 18:38

lakixxl

witam

ktos moze cos wie na temat OC procka T2350 ?
mam w lapku czesia M440 1,86GHz ktorego podkrecam do 2,65GHz i se spokojnie liczy
ten czesiu na jedno jajo Yonah - 1024, FSB 533MHz i mnoznik 14

chce go wymienic na core duo /core 2 duo nie obsluzy moj chipset/ T2350
ten procek jest jakby podwojeniem tego celerona tylko ma 2 jaja !
tez Yonah -1024, FSB 533MHz mnoznik tez 14 oczywiscie L2cache 2x wiecej

pytanie czy on mi sie bedzie podkrecal tak jak ten celeron ??

chyba ze macie jakas lepsza propozycje ??

Pigu


lakixxl

temperatura mi nie przeszkadza raczej :P
teraz kiedy działa na jednym jaju to grzeje sie do 65-68 C
maxymalna tolerancja to niby 85 C a w innych zródlach 100 C
wiec chyba wytrzyma ... z drugiej strony zawsze troche mniej mozna go podkrecic :]

lakixxl

jest jeszcze core duo T2450 .... ten ma mnoznik 15x

czy lepiej brac procka z nizszym mnoznikiem z wyzszym FSB ?
np core duo T2500 FSB 667MHz a mnoznik 12x ?


AiDec

Cytat: lakixxl w 06 Sierpień 2008, 18:38
mam w lapku czesia M440 1,86GHz ktorego podkrecam do 2,65GHz i se spokojnie liczy

chce go wymienic na core duo /core 2 duo nie obsluzy moj chipset/ T2350

pytanie czy on mi sie bedzie podkrecal tak jak ten celeron ??


Bedzie sie gorzej krecil. Mniej wiecej o polowe gorzej. Ale i tak na tym dobrze wyjdziesz, bo bedziesz mial jajo razy dwa :)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

lakixxl

myslisz ze warto placic 80zl wiecej za T2450 poto tylko zeby miec mnoznik 15x ?

mam na mysli taka sytuacje:

czesiu sie kreci dla porownania 14x 190MHz = 2,66 GHz
zakladamy ze T2350 14x 166MHz = 2,32 GHz oczywiscie x2 jajo :] /jak mowilem o polowe gorzej/
czy T2450 tez 166Mhz x 15 = 2,49 GHz x2 jajo ????
nie che zeby sie okazalo ze zaplace wiecej a T2450 da sie tylko podkreci przykladowo 15x 150MHz = 2,25 GHz ... i wtedy wyjde na tym gorzej ...

masz takie rozeznanie jakby to moglo ewentualnie wygladac ? czy ten z wiekszym mnoznikiem bedzie sie gorzej krecil ??


lakixxl

jak skombinuje troche pasty termoprzewodzacej to zobacze jak sie kreci moj starszy czesio M420 1,6GHz ??
on ma mnoznik 12x .... zobacze czy da sie go podkrecic wiecej niz 12x 190GHz !
bede mial wtedy jakies porownanie jak sie kreca procesory z wiekszym mnoznikiem w porownaniu do mniejszego !

AiDec

#7
Cytat: lakixxl w 06 Sierpień 2008, 22:29
masz takie rozeznanie jakby to moglo ewentualnie wygladac ? czy ten z wiekszym mnoznikiem bedzie sie gorzej krecil ??

Duzo wiecej zalezy od szczescia (od tego jaki procek Ci sie trafi), jak i od wspolpracy DANEGO procka z DANA mobo niz od mnoznika. Nie wydawalbym az tyle kasy tylko dla mnoznika.

Cytat: lakixxl w 06 Sierpień 2008, 22:32
jak skombinuje troche pasty termoprzewodzacej to zobacze jak sie kreci moj starszy czesio M420 1,6GHz ??

Po pierwsze nie porownuj starego modelu procka do nowego na podstawie mnoznika. Roznica w generacjach prockow jest tak duza ze bedzie to mialo wiekszy wplyw na OC niz roznica mnoznikow.

A po drugie pamietaj: jest cholernie wazne aby uzyc ODPOWIEDNIEJ pasty i umiec ja poprawnie nalozyc (polecam IC Diamond 7 Carat - IMHO nie ma lepszej). Niejednokrotnie mozna narzekac na OC, a po prostu uzyta byla kiepska pasta, albo nieumiejetnie dawkowana.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

lakixxl

dzieki za wiadomosci, raczej nie ma co w ten mnoznik inwestowac - z drugiej strony ja moge zmieniac w laptopie tylko FSB plyty wiec im wyzszy mnoznik tym niby lepiej :] ale przekonałes mnie

wiec tak paste to mam jakas Thermal Grease na bazie srebra dosc swieza !

wracajac do generacji prockow to chyba POPRAW MNIE JAK SIE MYLE one sa do siebie zblizone
jezeli dobrze mysle to generacje procka okresla tzw. "stepping" tak ??

czesio M420 lub M440 maja stepping C0 i D0 /zero, nie literka O/
natomiast T2350 ma stepping C0

wiec generacja jest taka sama

lakixxl

wiesz u mnie problem z ograniczeniem OC polega na tym ze w programie ClockGen którego używam dochodzę do takiej wartości FSB ok 193,5MHz ze on od razu się wiesza! w granicach 189 - 193MHz działa ale robi błędy w WU i tracę punkty w SETI :/
najlepiej to tak właśnie 188,5MHz a temp jest spoko ok 60 C procesor ok 68 C dioda procesora !

lakixxl

no wiec wreszcie do dostałem !

hmmm i lekkie zaskoczenie bo przy ustawieniu tak na oko FSB 175 x 4 wywiecha od razu na maxa, nawte w trynie awaryjnym nie chcial sie wlaczyc ... odczekalem i zaskoczyl ! celeron chodzil na 190MHz x 4 !
dziwnie sie zachowuje przy 170MHz x 4 pochodzil wchile i znow na maxa zwiecha ... kilka restartow i poszedl !
teraz go ustawilem na 166,5Mhz x 4 i jakos idzie ! BOINCa liczy i jak narazie bledy sie nie pokazuja !

zysk jest zdecydowany bo z jednego rdzenia Celerona M440 1,86GHz @ 2,65GHz zrobiły sie dwa rdzenie 1,86GHz @ 2,33GHz  :)

no ale te "potezne" zwiechy troche mnie niepokoja ... no i to co pisalem w poprzednim watku te roznice temp !
to co tez jest lepsze ze czesio mial temp 68 - 72 C ten ma 68 - 69 rdzen nr 2 i 64 - 65 rdzen nr 1 !

Troll81

może problemem jest zasilanie?? za mało papu na proca?? a może sekcja zasilania nie daje rady?

lakixxl

wiadomo ze  w lapie i tak nic nie zmienie !

cesio brał 1,21 V
ten bierze 1,262 V ale tez potrafi sobie manipulowac miedzy 0,95 - 1,262 V w zaleznossci od obciazenia - nie wiem jak to sie fachowo nazywa ale chyba Enhanced SpeedStep Technology (EIST, ESS)

no nic postaram sie go szybko nie spalic  ;D

AiDec

#13
Cytat: lakixxl w 19 Sierpień 2008, 19:04
no wiec wreszcie do dostałem !

hmmm i lekkie zaskoczenie bo przy ustawieniu tak na oko FSB 175 x 4 wywiecha od razu na maxa, nawte w trynie awaryjnym nie chcial sie wlaczyc ... odczekalem i zaskoczyl ! celeron chodzil na 190MHz x 4 !
dziwnie sie zachowuje przy 170MHz x 4 pochodzil wchile i znow na maxa zwiecha ... kilka restartow i poszedl !
teraz go ustawilem na 166,5Mhz x 4 i jakos idzie ! BOINCa liczy i jak narazie bledy sie nie pokazuja !

zysk jest zdecydowany bo z jednego rdzenia Celerona M440 1,86GHz @ 2,65GHz zrobiły sie dwa rdzenie 1,86GHz @ 2,33GHz  :)


Nie dziw sie, bo dokladnie to Ci pisalem :):

Cytat: AiDec w 06 Sierpień 2008, 20:49
Bedzie sie gorzej krecil. Mniej wiecej o polowe gorzej. Ale i tak na tym dobrze wyjdziesz, bo bedziesz mial jajo razy dwa :)

To co osiagnales swoim OC jest dobrym wynikiem i ja nie szukalbym wiecej (w laptopie).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

lakixxl

nom dokładnie to przewidziałeś ... ale jakoś nie chciało mi sie w to wierzyć ;) bylem bardziej optymistycznie nastawiony ! ale jest OK ! ps. nie chce ktoś kupić Celerona M 440 ?? - jeden z lepiej zaprawionych w boju dla BOINC i SETI naprawdę ten czesio wie co to znaczy WYCISK hehe - nie bedzie sprawiał problemow tylko grzecznie liczył przy OC ok 42%