Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

SKB@P III

Zaczęty przez Can-D, 01 Sierpień 2008, 19:24

Can-D

To jak ma byc trzeci raz zbierane,to moze by na jakiś serwer,po co sie rozdrabniac,zbierac dłużej a na bardziej reprezentatywną maszyne a nie na kolejne tylko 4 rdzenie  :P  podkrecanie to nie wszystko,a ramy to też nie są aż tak drogie -- zresztą nehalem już blisko,moze na niego?  -- jak trochę grosza wpadnie więcej to się pewnie bym też dorzucił ;D

Troll81

liczy się stosunek RAC/Cena a serwy nie są budowane pod kątem RAC tylko pod kątem niezawodności i ich cena wcale nie jesty przystępna. Zobacz ile kosztuje serv z 4 rdzeniowym xeonem i porównaj jego RAC z racem 4 jajkowego podkręconego q6600. Pamiętaj że na płytach serverowych nie popodkręcasz sobie a i pamięci o wiele droższe FB-Dimm ecc registered. Ponadto wlutowane w płytę kupe staffu któregho nam nie trezba (kontrolery RAID i inne pierdółki)

Can-D

#2
2 proce,płyta, 4 giga ram -- wychodzi 3000 -- hmm akurat trzy zbiórki , niezawodnośc chyba nie jest wadą , oc -- niektóre projekty tego nie lubią np: prime --- rac/cena, rac/waty,rac/cośtam no to już jest pole do popisu i każdy może sobie wybrac wspólczynnik którym się bedzie kierował;)

aha kierowałem się nazwą superkomputer   :P

Troll81

a może miało być składkowy komputer ?? Podaj mi gdzie kupisz kompa z dwoma quadami na pokładzie i 4gig w fb-dimmach za 3000 zł. Sam sie chetnie w coś takiego bym wyposazył :D

Can-D

#4
jeden z większych internetowych sklepów -- z w nazwie ma  ;)

1.   Intel Server Board S5000VSA4DIMMR   937.00         
   
2.   Kingston 4096MB (2x2048) 667MHz DDR2 ECC FB-DIMM CL5    516.00         
   
3.   Intel Xeon E5410 2.33 GHz 1333MHz 2x6M    747.00   


ceny brutto (coś tu czytałem kiedyś,że ktoś ma możliwośc w cenach netto wychaczyc sprzęcik) za sztuke ,nie liczyłem dysku wiadomo może by normalny i zasiłki /tu akurat przyznaje sie nieznam  -- czy idzie zmusic zwykły zasilacz atx do współpracy, czy tylko trza jechac na dedykowanym

Troll81

:D obie płyty sa na S5000 (ponoć niezbyt dobracowanym chipsecie intela) i wymagają specjalnego zasilania (gdzieś w okolicy 1000W). i wciąż ten zestaw nie pobije dwóch nieżle podkręconych q6600 :D a i pewnie wyjdzie drożej (chłodzenie na socket 771 tyż jest ciut droższe) no i o oc ne tej płycie zapomnijcie, servy sa budowane z myślą o stabilności.

Can-D

#6
Już nie przesadzaj z tym 1000 watt  ::)
A tu płyta na której podkręcisz  
www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Intel/Socket_771/Intel_D5400XS_BOX/pelny,id,57985/

Troll81

ale kosztuje już 1700PLN a to 2 razy więcej od poprzedniej którą proponowałeś :D a z zasilaczem nie przesadzam, jakieś 300W pójdzie na same tylko proce, FB-Dimm też żrą trochę prądu, oprócz tego sama płyta plus jej chłodzenie też coś zeżrą. Zobacz jakie zasiłki montują w makówkach (tyż dwuprocowe na socket 771). Jak się dokładnie przyjrzysz to zobaczysz że za ta cenę kupilibyśmy 2 albo 3 składkowe kompy.

a teraz pomyśl. jak kupimy takiego potworka i się uwędzi płyta to mamy cały komp zdjęty z liczenia. a jak się jeden z 2 czy trzech kompów zjara to wciąż zostają nam pozostałe do ciamkania WU :D

Can-D

#8
Hmmm,nie ja pisze o oc w każdym poście , a płyte podałem jako przykład,że jeśli komuś zależy na oc xenów to są płyty albo płyta ,która na to pozwala.A,że w makówkach montują 1000 watowe zasilacze,to o niczym nie przesądza,nie od dziś wiadomo,że producenci sprzętu mają skłonności do przesady,i doprawdy niewiem na co jest tam potrzebne te 1000 watt,no chyba ,że ten nieudany chipset i te ramy kilkaset watt konsumują,albo grafa ATI-Radeon HD4870 x sztuk 2,siedzi w kompie.Niewiem jak przeglądam staty w top computers,to pod względem Rac pierwsze miejsca obsadzaja xeony,no jeszcze ostro podkręcone q6600 dają rade.Chyba,że chodzi o to,aby pod kontem superkomputer naszego temu,chodziło kilka kompów ?

a tak na marginesie: kto bedzie pokrywał koszty energii dla tych maszyn?Czytałem,że gdzię w jakiejś serwerowni mają by ulokowane,czy jakoś tak.

Troll81

pracodawca naszego kolegi zgodził się karmić kompa :D Kilka kompów złożonych ma liczyć na wspólnym koncie SKB@P

Pigu

tkzw "klaster rozproszony"  :P

Troll81

klastrem rozproszonym to już chyba sam BOINC jest :D