Najszybciej ładowalny OS

Zaczęty przez Troll81, 03 Wrzesień 2008, 09:26

Troll81

Linuks Splashtop, najszybciej bootowana (4-6 sekund) edycja systemu operacyjnego na świecie został złamany przez niemieckich informatyków. Dzięki naniesionym przez nich poprawkom będzie go można uruchamiać z każdej maszyny prosto z pendriva oraz dodawać własne aplikacje, do obecnego już firefoxa i skypa.

A może by tak wersja z boincem????? :D

krzyszp

A gdzie można go znaleźć???

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Mori

http://www.splashtop.com/

http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=splashtop_hacked&num=1

krzyszp

Poczytałem, super...

Ale jakby dało się w necie znaleźć jakiś obraz ISO  ???

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Mori

Hmmm, a co z tym:
CytatHi
did you manage to get to the desktop or did it just start flashing, try pressing they left mousepad button and arrows at the same time fast at boot, and it will bypass the bootsplash screen and boot the kernel to desktop. Also if you put some boot options in it will bing up the bootsplash screen but its so blury and disstorted that you can't read it and there is like five mouse-cursors showing but it will still boot the kernel if you start pressing lot of buttons right at boot of ce_bz. I tryed the syslinux.cfg boot options that came with eeetiger puppie linux, and tryed altering it with more boot options like vga=785, vga=915, nofb and lots of other ones mix matching but can only get same flashing or blurry bootsplash. but once you boot it you get to desktop fast, some versions do not have wireless and some do not have sound but ExpressGate_V1205_XPVista.zip from ftp://ftp.asus.com/pub/ASUS/misc/utils/ has sound and wireless and 680x480 or 800x480 res, but its old and only has skype,chat and browser, so install it then copy the kernel.bin for latter. Then install the newest version you can witch has updater built in and wireless but no sound then do update toget new version and you will lose wireless if it even boots so if you ever can't boot or no wireless, sound copy the kernel.bin from the ExpressGate_V1205_XPVista.zip kernel.bin you saved and you will have 680x480 or 800x480 res, sound, wireless, and you have the old desktop theme again but still flashing on boot.
?

Nie przepadam za Linuxem, ale jak dla mnie to on mówi, że sobie ściągnął z FTPa Asusa kernela, potem go kompilował i używał na USB... No, ale jako że nie używam tego to mogę się mylić...

krzyszp

Ni ściągnąłem obraz w postaci pliku .DFI (ktoś wie, czym to ugryźć).

Jak tylko z tym powalczę, to dam znać.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

DFI is a file extension associated with DiskFactory32 Diskette Image

buninek

#7
Jak każda dedykowana wersja ma tylko to co jest niezbędne do
startu i działania systemu.

Mój desktop startuje z dysku w 16 s. Specjalnie nie dążyłem do
skrócenia tego i tak słabego rezultatu z uwagi iż bootuję system
średnio raz na dwa tygodnie. Osiągnięcie 10 s na typowym dysku sata
wcale nie jest tak trudne. A na pamięci flash dużo łatwiejsze

Wbuduj w kernel obsługę sprzętu jaką masz + to co jest potrzebne
a nie tak, że przy każdym starcie następuje autodetekcja sprzętu.
No i usługi niezbędne do działania. Net np. bez często  wolnego DHCP,
tylko stały adres, itp.

Typowe instalacje dystrybucji fedoro, ubunto, mandrivo visto podobnych mają
na starcie mnóstwo "wodotrysków", często zbędnych. Próbują zrobić
za usera dużo za dużo. Co się kończy zazwyczaj koniecznością odchudzania systemu.

Tak jeszcze na marginesie rozbudowane serwery potrafią się "podnosić" po minimum 1h.
Szybkość startu nie jest, aż tak istotna, jeśli nie uruchamiamy komputera więcej niż 3x dziennie.
Ważniejszy jest komfort pracy na szybko i sprawnie działającym os-ie.

Troll81

Ja mojego świeżutkiego XP na athlonie XP 1,7@2,5 i 512mb ram na dysku IDE 60 GB podnosiłem system w 15 sekund :D i to od wciśniecia power (a nie dopiero po POŚĆIE) do zniknięcia klepsydry na pulpicie. Ale jak widzę start visty to się nóż w k9ieszeni otwiera. No chyba że servicepack w tej kwestii coś zmienił.

PBT_marian_boss

Cytat: Troll81 w 05 Wrzesień 2008, 09:51
Ale jak widzę start visty to się nóż w k9ieszeni otwiera. No chyba że servicepack w tej kwestii coś zmienił.

Nie liczył bym na SP. Za dużo nie przyśpieszy. Na troszkę słabszych maszynach XP jest nie do pokonania.

Troll81

Wiem bo sam używam. Chyba najbardziej udany OS microsoftu (oczywiście po SP2 :D )

maxim

Cytat: Troll81 w 05 Wrzesień 2008, 09:51
Ja mojego świeżutkiego XP na athlonie XP 1,7@2,5 i 512mb ram na dysku IDE 60 GB podnosiłem system w 15 sekund :D i to od wciśniecia power (a nie dopiero po POŚĆIE) do zniknięcia klepsydry na pulpicie. Ale jak widzę start visty to się nóż w k9ieszeni otwiera. No chyba że servicepack w tej kwestii coś zmienił.

Vista SP1 na Quadzie z 4GB ramu chodzi duzo lepiej od XP. Wiem bo mam dwa systemy :)

PBT_marian_boss

No ale nie porównuj jednego komputera z drugim. XP nie obsługuje 4GB RAM, a Vista tak.

Troll81

no i kwestia czy vista ma 64 bity u ciapie i czy xp też ma 64 bity :D

maxim

Oba X64. Naprawde jestem bardzo z Visty zadowolony.

Troll81

no to należysz do nielicznych szczęśliwców.