The Back to the Future Challenge 13-27.09.2008

Zaczęty przez RAD-Poland, 03 Wrzesień 2008, 20:01

Pigu

ok - wspomogę nas trochę w wyścigu, mam nadzieję, że to, iż właśnie troszkę się ocnołem nie wywali wu

RAD-Poland

#121
dzięki użytkownikowi Mori który napisał bota do edycji postów oraz przychylności administracji Mchl został na próbę uruchomiony bot aktualizujący wyniki wyścigu (w pierwszym poście)

EDIT: skrypt aktualizujący, jak każdy program może zawierać błędy, które w miarę ujawniania się będę starał usuwać  ;)


   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Mori

Oferuję również support w razie problemów =]

RAD-Poland

a przyda się  ;)

czy można dopisać do bota:
- funkcję otwierania istniejącego wątku oczywiście stworzonego przez edytującego
- oraz funkcję zamykania wątku po edycji postu

przydatna funkcja przy aktualizacji statystyk projektu miesiąca, statystyki te stanowią osobny wątek

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Mori

Można, wszystko można :P

Po poniedziałku postaram się tym zająć, chyba, że ktoś mnie ubiegnie i zaproponuje gotowy fragment kodu.

RAD-Poland

Cytat: Mori
Można, wszystko można :P
też tak mówię do szefa, dodaję do tego  "tylko potrzebuję trochę czasu"  ;)

Cytat: Mori
Po poniedziałku postaram się tym zająć, chyba, że ktoś mnie ubiegnie i zaproponuje gotowy fragment kodu.

nie jest to pilne, poświęcamy na to wolny czas przy okazji uczymy się

bocik pracuje super już kilka razy ładnie zaktualizował dane  :)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Mori

Spoko.

Jak mówię - jeśli uda mi się załatwić ustny z metod obliczeniowych to będzie luźniej... Jak nie - to też, tylko 6 stów w plecy... No nic. Ale zrobię, bo w końcu zacząłem. Tylko jeszcze Mchl mi private'y i protected'y podorzuca :P

Mchl

Napisałeś przecież, że jest zgodny z PHP5... a bez tych deklaracji to tak nie bardzo ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Mori

Oczywiście, że bez tych deklaracji również jest zgodny =] Działa na PHP5? Działa. Więc jest zgodny xD

Mchl

No wiesz... niewalidujący HTML też działa, ale czy jest zgodny ze standardem? :-\

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

3Rni

nie mogę zaraportowac wyników

2008-09-21 11:22:26|PrimeGrid|Sending scheduler request: Requested by user.  Requesting 0 seconds of work, reporting 1 completed tasks
2008-09-21 11:22:31|PrimeGrid|Scheduler request succeeded: got 0 new tasks
2008-09-21 11:22:31|PrimeGrid|Message from server: Server error: can't attach shared memory

i kiszka.... to u mnie czy u nich?? na ta chwile mam 1 wynik na 1 kompie i takie info

RAD-Poland

prawdopodobnie u nich - niecałą godzinę temu mieli awarię

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

emik

u mnie to samo, ale cierpliwości - w końcu się zaraportują


RAD-Poland

moja próbka właśnie się zaraportowała, ale ogólnie serwer ma dzisiaj przyciachy, czasami nawet statystyki się sypią

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Pigu

#134
ERni - dolicz tę wu :P http://www.primegrid.com/workunit.php?wuid=40049713

Bateriusz

#135
Druga próbka padła po 18h. Co wyścig, to gorzej ....

EDIT1: Ale niespodzianka: teraz zaglądnąłem do wyników i pomimo błędu w Boincu, druga próbka została uznana jako success i przyznano mi punkty. Czyli co w końcu ? Cofną mi te punkty ?

EDIT2: Już cofnęli. Jeśli kolejna z rzędu próbka padnie po kilkunastu godzinach, to kończę wyścig z punktacją 0. A u was jak często padają wu ?

RAD-Poland

#136
na pewno część z nas zauważyło że przy statystykach pojawił się napis "validator = error"

po prostu ze statystyk zniknął Pigu - nie wiem dlaczego, ale na liście użytkowników zespołu nie ma naszego Piga  :(
http://www.primegrid.com/team_members.php?teamid=2&sort_by=expavg_credit&offset=0

EDIT: przy liście sortowanej po total Pigu jest - baza PrimeGrid ma jakiś błąd  :-[

   
WCG:
PG:         YOYO:

     


RAD-Poland

#138
http://www.primegrid.com/team_members.php?teamid=2&sort_by=expavg_credit&offset=20
http://www.primegrid.com/team_members.php?teamid=2&sort_by=expavg_credit&offset=40


popatrz na pozycję
39 i 41 ta sama nazwa, na 41 powinien być Pigu

EDIT: mają skopaną bazę
EDIT2: dobra, już poprawili
EDIT3: na razie statystyki korzystają z listy użytkowników po total, a nie domyślniej po rac, może nie będzie takich szopek  ;)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

AiDec

Cytat: Bateriusz w 21 Wrzesień 2008, 19:00
A u was jak często padają wu ?

Nie padaja w ogole. Wszystkie przeliczone poprawnie. No chyba ze sam cos sknoce - typu odlaczenie kompa z gniazdka podczas przeliczania ;D. Ale ja Prime to tylko na czas wyscigu, bo generalnie to i tak mi sie ten projekt za cholere nie oplaca ;). Ten wyscig to tylko dla teamu :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

emik



Pigu

dlatego pomimo oporów stwierdziłem, że się dla tego dobra przyczynię troszkę

PanStaszek

Pochwa lony ... Nie było mnie kilka dni bo balowałem, ale widzę że na szczęście moje maszynki pracowały w tym czasie dzielnie. Teraz już do końca wyścigu będę ich pilnował i mam nadzieje że jeszcze trochę popunktują !


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

3Rni

no niestety zaczynam tracić oddech..dziś mnie wykasowali na 5 godz a jutro od rana do 15 planowe wyłączenie zasilania
pa-well już odpłynął a nawet nie wiem czy uda mi się srebro obronić przed machina SKB :D

Mchl

Cytat: RAD-Poland w 20 Wrzesień 2008, 21:24
a przyda się  ;)

czy można dopisać do bota:
- funkcję otwierania istniejącego wątku oczywiście stworzonego przez edytującego
- oraz funkcję zamykania wątku po edycji postu

przydatna funkcja przy aktualizacji statystyk projektu miesiąca, statystyki te stanowią osobny wątek

Już jest. Tylko nie pamiętam, czy u nas na forum założyciel wątku może go zamykać/otwierać.  :-[
No i na razie nie można sprawdzić czy temat jest zamknięty/otwarty, tylko po prostu przełączyć stan... trochę problematyczne zatem... ale jest :P

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AiDec

Cytat: ERni w 22 Wrzesień 2008, 20:30
no niestety zaczynam tracić oddech..dziś mnie wykasowali na 5 godz a jutro od rana do 15 planowe wyłączenie zasilania
pa-well już odpłynął a nawet nie wiem czy uda mi się srebro obronić przed machina SKB :D


To chyba dobrze? To pokazuje nam ze nasz (Boberowy? ;) ) plan daje rezultaty. Namacalne rezultaty :). W kilka zaledwie osob udalo sie uruchomic dwie maszyny ktore sa w stanie pobic w niektorych wyscigach Ciebie, czy mnie :). Ja jestem szczesliwy ze SKB@P mnie wyprzedzil - mam dzieki temu potwierdzenie ze slusznie postapilismy :).

Nie wszystkie moje kompy moga wystapic w Prime. Cieszy mnie ze jak do tej pory mocno OC`kniete SKB@P moga szelec nawet w Prime :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Bober

Cytat: AiDec w 22 Wrzesień 2008, 22:49
To chyba dobrze? To pokazuje nam ze nasz (Boberowy? ;) ) plan daje rezultaty.
Jeśli dobrze to odczytałem to nie, to nie był mój pomysł :P

Mchl

Wszystko co dobre i tak będziemy przypisywać tobie, a za porażki będziemy ścigać Trolla i Piga. 8)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Bober

Eeeee... no ja protestować nie będę  ;D

Pigu


kempler


Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

3Rni

Cytat: Pigu w 22 Wrzesień 2008, 23:59
*foch*

:D jeszcze raz sobie fochnij :

Cytat: Pigu w 21 Wrzesień 2008, 17:35
ERni - dolicz tę wu :P http://www.primegrid.com/workunit.php?wuid=40049713

nici z tego to był tylko test pingwina slaxa -mam to wu na penie i wątpię żebym wyliczył....chyba ze baza prime padnie do 26 i nie będzie co liczyć
tak że tradycyjnie Pigus czekamy na twój:
..............  ;)

ps. pradu dzis nie wykasowali :D i znowu prowadze nad SKB  :P

RAD-Poland

Cytat: Mchl w 22 Wrzesień 2008, 22:18
Już jest. Tylko nie pamiętam, czy u nas na forum założyciel wątku może go zamykać/otwierać.  :-[

może, od dwóch miesięcy tak funkcjonują statystyki "Projektu miesiąca" - otwieram wątek, wklejam zmiany i znowu zamykam

potestuję nowe funkcje bota jak tylko znajdę trochę czasu

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Pigu

Cytat: ERni w 23 Wrzesień 2008, 16:01
nici z tego to był tylko test pingwina slaxa -mam to wu na penie i wątpię żebym wyliczył....chyba ze baza prime padnie do 26 i nie będzie co liczyć

*foch z przytupem*  :P
to załaduj pena i skasuj wu, może kto inny przeliczy i dostaniemy pkt do wyścigu

Bober

Pigu punkty do wyścigu dostajesz od razu po odesłaniu WU. Między innymi po to zrobili osobny system wobec tego boincowego.

3Rni

Cytat: Pigu w 23 Wrzesień 2008, 16:14
*foch z przytupem*  :P
to załaduj pena i skasuj wu, może kto inny przeliczy i dostaniemy pkt do wyścigu

dobra fochuś...wieczorem wtykne  ;D w usba i killne......

Pigu

Cytat: Bober w 23 Wrzesień 2008, 16:21
Pigu punkty do wyścigu dostajesz od razu po odesłaniu WU. Między innymi po to zrobili osobny system wobec tego boincowego.

|-? można to gdzieś na żywo obserwować?

emik



Bober

Może jednak przesadziłeś z undervoltingiem  :P

emik

ja wyczuwam jednak błąd spowodowany instalacją nowej wersji menagera