Czy SKB@P powinien przyłączyć się do kolejnego wyścigu prime grid

Zaczęty przez Troll81, 04 Wrzesień 2008, 11:10

Czy SKB@P powinien przyłączyć się do kolejnego wyścigu prime grid

Tak ale po zakończeniu wyścigu YOYO
11 (50%)
Tak, nawet przed zakończenim wyścigu YOYO
2 (9.1%)
Nie juz się raz ścigaliśmy
9 (40.9%)
Nie interesuje mnie to
0 (0%)

Głosów w sumie: 22

Troll81

Pytanie jak w temacie, Co robimy z naszym SKB@P. Dwa wyścigi nakładają sie w dwóch dniach. Więc jest kwestia:
Olewamy końcówkę wyścigu YOYO i zabieram się za prime?
Olewamy początek prime i liczymy YOYO do końca wyścigu?
Liczymy YOYO do końca miesiaca bo jest to projekt września?
Robimy coś całkiem innego??

Mori

Taki mały update: wbrew temu, jak można było wnioskować z pierwszych dni - wtedy szło błyskawicznie - wyścig Yoyo raczej nie skończy się przed czasem (a PG zachodzi na dwa ostatnie dni Yoya).

emik

dlatego staramy się utrzymać wysoką 4 pozycję do końca a później dopiero przełączamy się na Prime


Pigu

a w mojej opinii nie powinien być przełączony - nie wedle obecnej ideologii obsługi skb@p (do której nie jestem przywiązany, ale zasad przestrzegać trzeba)

powinniśmy odpowiedzieć sobie na pewne pytanie od razu - czy skb@p powinien liczyć projekt miesiąca (to co lubimy wybrane demokratycznie z karencją 6msc), czy powinien liczyć o co dla teamu najistotniejsze ze względów prestiżowych (enigma na ten moment?), a może powinien być poławiaczem punktów i cisnąć nas do góry w statach?  jak sobie odpowiemy, to ta i przyszłe ankiety tego typu będą bezzasadne a i życie stanie się prostsze

AiDec

Madrze prawisz Pigu (tylko nie pisz ze jak zwykle :P). Faktem jest ze skoro na chwile obecna, zgodnie z zalozeniami SKB@P powinien liczyc projekty miesiaca a nie uczestniczyc w wyscigach, to nie powinnismy go przelaczac do wyscigu w Prime. I faktycznie nalezaloby sie zastanowic do czego ma sluzyc SKB@P. Dwa, a niedlugo moze trzy SKB@P to calkiem spora moc przerobowa. Skoro juz ja mamy, to nalezaloby ocenic gdzie ta moc da nam najwieksze efekty. Czy w projektach miesiaca, czy w wyscigach, czy po prostu punktujac ile wlezie.

IMHO:

Jeszcze dlugo bedzie nam ciezko zdobyc czolowa pozycje na arenie miedzynarodowej (mam tu na mysli `general statistics`), ze wzgledu na bardzo silna i zamozna konkurencje. Ale mozemy zablysnac na arenie, byc bardziej widzialnymi (np. dzieki wyscigom), co powinno spowodowac naplyw nowych czlonkow (i w przyszlosci daloby nam to szanse na powalczenie w generalce). Dlatego raczej sklanialbym sie ku kierowaniu mocy SKB@P na wyscigi, a jesli nie ma wyscigow to kierowanie tam, gdzie najbardziej mozemy byc widoczni (np. Formula).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

Zgadzam się z przedmówcą. Najpier wyścigi i zdobywanie/odbijanie miejsc w poszczególnych projektach. jek nie ma nic takiego w perspektywie miesiąca to furmuła boinc, a jak i tu w ciągu miesiaca nic sie nie stanie, to projekt miesiąca.

Machloj

ja się z tym absolutnie nie zgadzam...zauważcie, że wyścigi są tylko w mało popularnych projektach, najczęściej matematycznych. po to wybieramy projekt miesiąca, żeby go liczyć, a nie żeby kombinować przy każdym możliwym wyścigu...

KrzychuP

Ja jestem generalnie a użytkowaniem naszych komputerów do projektów miesiąca.
Ale dzięki możliwości przydzielania zasobów w BOINC można zrobić mały kompromis. Przydzielić równą ilość zasobów (maksymalną) projektowi miesiąca i aktualnemu wyścigowi. Tylko czy osoby zarządzające SKB@P będą miały czas pilnować przełączania między wyścigami?

Bober

Ze względu na ugruntowaną już 4 pozycję jaką wypracowaliśmy w Yoyo 13 września IMO spokojnie możemy przełączyć SKBP na PrimeGrid.

Co do zasady - SKBP powinien liczyć projekt miesiąca, ale można okazyjnie robić od tego odstępstwa. Np. w PrimeGrid konkursy są robione co miesiąc i nie ma IMO sensu przełączanie na nie skbp co miesiąc. Jednak ten konkurs trwa aż dwa tygodnie stąd daje nam dużą szansę na awans w klasyfikacji serii konkursów - dlatego IMO tym razem przełączenie się opłaca.

PBT_marian_boss

Proszę o informację które dokładnie aplikacje będą liczone, w informacji na stronie nie jest to dokładnie wyjaśnione. Czy chodzi o Woodall prime search czy Prime Sierpinski Problem LLR? Czy o obie na raz?

kempler


Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....


RAD-Poland

o ile mi wiadomo to został założony temat o tym wyścigu tydzień temu    
Back to the Future Challenge 13-27.09.2008

i jeśli dam radę będę wklejał wyniki z przebiegu wyścigu

   
WCG:
PG:         YOYO: