Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Windą do nieba

Zaczęty przez [PBT] Horpah, 23 Wrzesień 2008, 12:27


Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

KrzychuP

Ciekawe, ile rzeczywiście potrwa budowa takiego "cudu".
Albo mają już, do tej pory utajnione, technologie, które pozwolą zrealizować projekt, albo przyjdzie nam dożyć sędziwego wieku zanim zobaczymy efekty.

Mchl

"Przystępują do budowy" oznacza zapewne, "biorą się na poważnie za projektownaie", więc na euro 2012 raczej nie zdążą. Tak czy inaczej uważam ze Arthur C. Clarke miał rację twierdząc, że takie konstrukcje są logicznym krokiem w rozwoju cywilizacji.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Pigu


Mori

Straszne raczej. Co z atakami terrorystycznymi? Co by się stało, jakby rozwalili tę Mroczną Wieżę w momencie jazdy windy?

Pigu

hehe skąd u was pomysł, że będzie komin? po prostu winda zjeżdża po sznurku węglowym, a że sznurek przyczepiony na dole i na górze, to i problemu nie ma

Lagu

Ciekawe jaki będzie czas jazdy takiej windy, no i z jaką prędkością będzie jechała?

"Przystępują do budowy" oznacza, że już maja wstępny projekt, ale potrzebują mocniejszych rurek węglowych. Co chyba oznacza, że kiedy w końcu wynajdą te rurki to może będą mieli innego pomysła na realizacje projektu :P

Mchl

Ważne, że myślą. W najgorszym razie wymyślą nowy materiał na puszki CocaColi (i innych napojów ;) )

Jak smakuje piwko z karbonu? -> Kosmicznie :D

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

REPAIRMAN

Zamysl maja bardzo dobry jak i kwestia napedu ( transmisji ) ale maja jeszcze przed soba tysiace niewiadomych mysle ze ten budzet to tylko kropelka w morzu, ale kto wie moze kiedys taki rodzaj transportu bedzie normalnoscia a bylby bardzo dobrym rozwiazaniem dostarczaniem ludzi, sprzetu, materialow na orbite ( a z tamtad do statkow )  ok ok  trza hamulce wlaczyc ;)  ( rozpedzilem sie )

Mchl

Tymczasem czwarty start Falcona 1 przełożono na 28 września. Za tych też trzymam kciuki. Może w końcu się uda.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Pigu

a mnie ciekawi, czy linę będą ciągnąć w górę, czy w dół :P

Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

[PBT] Horpah

#13
Cytat: Pigu w 24 Wrzesień 2008, 10:19
a mnie ciekawi, czy linę będą ciągnąć w górę, czy w dół :P
myślę że jeśli już się uporają z wyprodukowaniem, to montaż będzie wyglądał mniej więcej w ten sposób ze wpierw zawiozą tą nitkę na stację orbitalną następnie nieco obciążą i wystrzelą w atmosferę a później opuszczą do miejsca zamontowania. Niestety obawiam się że na to jeszcze długo poczekamy, ja na pewno się nie doczekam.

Ukazał się jeszcze jeden artykuł z filmem na ten temat
http://www.pcworld.pl/news/168062/Japonia.chce.pierwsza.wybudowac.kosmiczna.winde.html

PMG

Na wiki jest dobre hasło o tym

http://pl.wikipedia.org/wiki/Winda_kosmiczna

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

KrzychuP

Hasło jest bardzo dobre, prawie wyczerpuje temat.
A filmik też ciekawy. Dał odpowiedź na nurtujące mnie pytanie, jak zasilić taką windę.  ;D

Pigu

prądem elektrycznym płynącym w linie nośnej

KrzychuP


Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Lagu

Odpadając [...] powyżej mniej więcej 47 000 km jego prędkość będzie już większa od prędkości ucieczki z Ziemi i wyrwie się on z orbity, stając się satelitą Słońca. W takim przypadku uratowanie pojazdu i jego ewentualnej załogi byłoby przy obecnych środkach niewykonalne.

Zapewne polata się kilka lat dopóki nie opracują technologii przechwytywania "podróżników". Żeby "podróżnicy" nie umarli z głodu i pragnienia, to będą podróżować parami. Jakby co będą żyli miłością :P

A swoją drogą możemy liczyć na to, że już w 2030 roku na coś takiego popatrzymy (może) :P

Mchl

Nie obraziłbym się.  ::)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

A może microsoft podczepi się pod projekt. W końcu to chyba najlepsza reklama windy :D

Lagu

Jak się podczepi to się na pewno urwie :P

Teraz tylko pytanie na jakiej wysokości...

AiDec

Nie martw sie, po kilku urwaniach wypuszcza patcha. Przestanie sie urywac, za to bedzie startowala 3 razy wolniej :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81


Lagu

Cytat: AiDec w 30 Wrzesień 2008, 08:20
[...]Przestanie sie urywac, za to bedzie startowala 3 razy wolniej :).

Hmm, a jedzenia będzie tyle samo :>
No tak potem innego patcha do zapasów na podróż :P


Mchl

Trzymajmy kciuki. Ze swojej strony jestem w stanie zaofiarować przyczepkę węgla, gdyby brakło im surowca.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org