Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Vista po raz n-ty

Zaczęty przez Troll81, 13 Listopad 2008, 13:47

Troll81

jako ze przymierzam sie do nowego kompa to mam pytanie do userów wisty. Jak oceniacie vistę 64 po wydaniu SP1. Warto czy nie warto? Którą wersję polecacie (home business, ultimate). Jakie projekty boinc an tym odpalą? i czy da się odpalać na tym projekty 32bit.

Mchl

Ja polecam Business (ale ma tylko doświadczenia z 32bit). Home... nie no... nie róbcie z nas pederastów.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81


Mchl

Nie mam doświadczeń, ale z porównania funkcjonalności wychodzi, że Business jest lepszy do pracy.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Pigu

http://setiathome.berkeley.edu/show_host_detail.php?hostid=4634061

obacz sam  ;D na razie nie padło, projekty 32bit oczywiście chodzą (acz nie testowałem, czy na viscie 32 nie byłoby szybciej)

AiDec

Cytat: Troll81 w 13 Listopad 2008, 13:47
jako ze przymierzam sie do nowego kompa to mam pytanie do userów wisty.

Takie pytanie to nie na tym 4um... Tutaj nie ma userow Visty, tu sa inteligentni ludzie :P



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Mchl

Cytat: AiDec w 14 Listopad 2008, 00:18
Takie pytanie to nie na tym 4um... Tutaj nie ma userow Visty, tu sa inteligentni ludzie :P

Bana za obrazę admina?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Machloj

za samą obrazę admina to nie...ale za obrazę admina i Machloja jak najbardziej!  XD

maxim

Ja uzywam Visty x64 SP1 Ultimate na co dzien. Zadnych ale to zadncyh problemow. Polecam

OxyOne

Ja uzywam Visty x64 SP1 Ultimate na co dzien. Zadnych ale to zadncyh problemow. Polecam  OS X
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

zriel

#10
Osobiście używam Visty Ultimate 32bit,ale z 64 bitową edycją też mam doświadczenie. System stabilny,bezpieczny i obsługuje wszystkie najnowsze technologie. Tylko nieco się muli,szczególnie przy starcie,ale jak powywalasz wszystkie zbędne usługi i dodatki będzie działał o wiele szybciej. Ja od razu po instalce wyłączyłem usługę indeksowania-niepotrzebnie zużywa zasoby oraz miejsce na dysku a różnica w czasie wyszukiwania plików jest niewielka. Dodatkowo wyłączyłem przywracanie dla wszystkich dysków oprócz systemowego oraz widok miniatur i ogólnie kupę innego zbędnego badziewia.
Jeśli zależy ci na szybkości działania systemu możesz też pokusić się o stworzenie własnej edycji za pomocą programu VLite: http://www.vlite.net/download.html program umożliwia integrację z instalatorem wszelkich sterowników,poprawek,programów firm trzecich a także skonfigurowanie automatycznej instalacji-wkładasz tylko płytkę,wskazujesz partycję a reszta sama się robi :). Potrzebne do tego biblioteki są w dziale download na stronie programu VLite.
Albo ściągnąć z sieci gotową kompilację-nie martw się posiadając klucz do oryginalnego kopii bez problemu aktywujesz system zainstalowany z takiej kompilacji. Polecał bym ci np. tę edycję: http://www.exsite.pl/2007/06/11/windows_vista_ultimate_lite_32bit_pl_iso.html lub wersję live http://www.exsite.pl/2007/08/31/microsoft_vista_portable_live_cd.html niestety tylko 32 bit i uwaga! linki pochodzą ze stronki z softem o wątpliwej legalności,jeśli cokolwiek stamtąd ściągniesz przeskanuj to porządnie i nie instaluj takiej kompilacji systemu jeśli nie posiadasz klucza do legalnej wersji.
Jeśli liczysz na raz kilka projektów to lepszym rozwiązaniem będzie Vista 64-obsługuje większą ilość pamięci a dobre płyty główne pozwalają na instalację od 8 do 16GB RAM lub więcej.Dzięki temu BOINC nie będzie musiał wywalać danych projektu na swap.Oczywiście Vista 64bit obsługuje wszystkie aplikacje 32 bitowe,a program VLite umożliwia skompilowanie własnej edycji także 64 bitowej Visty.
Pamiętaj tylko o odpowiednim rozmiarze partycji systemowej,Vista robi kopie wszystkich możliwych plików,sterowników oraz rejestru.Umieszczone są one w folderze: <WINDIR>/system32/winsxs którego lepiej nie ruszać jeśli zależy ci na prawidłowej pracy systemu,niemniej potrafi on przybierać horrendalne rozmiary:nawet 10-12GB :o lub więcej w zależności ile czasu minęło od instalacji systemu.
Polecam też umieścić na osobnym dysku(najlepiej jako pierwszą) specjalną partycję na swap oraz zmienne środowiskowe,czyli katalogi: \AppData\Local\Temp oraz TEMP- przyspiesza to znacząco działanie systemu.