Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

The Winter Solstice Challenge 17-21.12.2008

Zaczęty przez RAD-Poland, 09 Grudzień 2008, 16:44

AiDec

E tam newsletter. Wystarczylo poinformowac na 4um co jest grane. I odpowiadac uprzejmie jak ktos pyta (od tego to 4um), a nie zbywac i to nieuprzejmie...


Cytat: kempler w 16 Grudzień 2008, 23:23
Cytat: Pigu w 16 Grudzień 2008, 23:16
to już trwa?
|-? Czytasz w ogóle ?


Oohohoho, kamrrat dziś kąśliwy jak na pirrata przystało  XD

Po przeczytaniu powyzszego cytatu (a tez mialem ochote zapytac o co chodzi z tym 12.04 UTC), czym predzej zapialem projekt. No przeciez byl siedemnasty. Przeciez bylo 4 minuty po polnocy... Przeciez nie bede pytal jak to z tym UTC bo mi ktos napisze ze nie czytam...

QX9770 4.2GHz + Q6600 3.42 + Core2Extreme 2.93 + AMD X2 2.42 GHz poszly za wczesnie. Kilkaset WU przeliczone nie w pore. Wciaz sie licza - nawet nie wiem ktore kiedy sciagniete... Nawet nie wiecie jaki jestem wsciekly... Sam na siebie oczywiscie. I na tych co wymyslaja jakies czasy UTC (cokolwiek by to do c**** nie znaczylo...). *&^&^%$#*&*)(&*&^%^%$#%^%^()* Czas UTC nic mi nie mowi, tak samo jak czas grinłicz jak i czas srodkowo- czy tez niesrodkowo- europejski. Ech, trza bylo sie uczyc, do szkoly chodzic, czasy poznawac, a nie kase robic... :(. Dupa jestem i tyle :(. Ale nic, bede madrzejszy i na wszelki wypadek zakoncze wyscig dwudziestego, co by nie marnowac czasu na Prime niepotrzebnie jak nastepnego dnia nie beda liczyc punktow :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Can-D

Na stronie głównej PrimeGrid jest zegar,który dokładnie pokazuje  co i jak,nic nie trzeba dodawać ,odejmować  -- pokazuje stefę czasową usera    :)

AiDec

Cytat: bazaq_rev.1.01 w 18 Grudzień 2008, 07:56
Na stronie głównej PrimeGrid jest zegar,który dokładnie pokazuje  co i jak,nic nie trzeba dodawać ,odejmować  -- pokazuje stefę czasową usera    :)

Dzieki - nastepnym razem bede wiedzial :). Szkoda ze nie wiedzialem siedemnastego... Byloby kilka tysiecy wiecej dla teamu :(.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81


AiDec

Ale przyznaje ze 64 bity tym razem miazdza.

x32 - Core2Duo Extreme 2.93GHz - srednio (na oko) 22min/WU
x32 - QX9770 4.2GHz - srednio (na oko) 17min/WU
x64 - Q6600  3.42GHz - srednio (na oko) 10min/WU

Szkoda ze te 64bity sa tak niedopracowane :(. Jeszcze przyjdzie poczekac pare latek zanim to wszystko zacznie dzialac jak nalezy.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

sesef

@AiDec

Nie przejmuj się ja podłączyłem się minutę za wcześnie i pół dnia liczyło mi próbki, które nie zaliczają się do wyścigu.

Sam x64 będę dopiero mógł zainstalować najwcześniej w piątek, zobaczymy jakie kopa doda :)

RAD-Poland

może komuś przyda się ta informacja

CytatVirtualBox 2.1.0 (released 2008-12-17)

This version is a major update. The following major new features were added:

   * Support for 64-bit guests on 32-bit host operating systems (experimental; see user manual, chapter 1.6, 64-bit guests, page 16)
   * ...

http://www.virtualbox.org/wiki/Downloads

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Troll81


Szopler

x32 - Pentium 4 3.0@3.3Ghz = 40 minut
x32 - Pentium 4 2.8Ghz (Linux) = ~45 minut
x64 - T9300 2.5Ghz = ~14 minut

Troll81


Machloj


Pigu

nie wiem, ale nie powinny - na ten moment uchwalono, że liczą projekt miesiąca

Szopler

Zgadzam się. WCG jest bardziej pożyteczne od szukania liczb pierwszych. Szkoda czasu SKB@P na jakiś tam wyścig w Prime. Kompy userów wystarczają - pniemy się w górę w rankingu :).

3Rni

Cytat: RAD-Poland w 18 Grudzień 2008, 19:56
może komuś przyda się ta informacja

CytatVirtualBox 2.1.0 (released 2008-12-17)

This version is a major update. The following major new features were added:

    * Support for 64-bit guests on 32-bit host operating systems (experimental; see user manual, chapter 1.6, 64-bit guests, page 16)
    * ...

http://www.virtualbox.org/wiki/Downloads

czy ktos to odpalił? u mnie boinc pokazuje 1 rdzen...
czasy fajniejsze na xp32bity mam 15m47s a pod xp64bity 9m00....tylko gdzie te 3 rdzenie  :( jakie s pomysły?

Troll81

pewnie w ustawieniach maszyny wirtualnej. Tam chyba mozna zdefiniowąc ile rdzeni ma zabierać gospodarzowi i ile jajek pokazywać gościowi. Choć w tej wersji co ty masz to ja nie wiem :(

Pigu

Cytat: ERni w 20 Grudzień 2008, 08:21
Cytat: RAD-Poland w 18 Grudzień 2008, 19:56
może komuś przyda się ta informacja

CytatVirtualBox 2.1.0 (released 2008-12-17)

This version is a major update. The following major new features were added:

    * Support for 64-bit guests on 32-bit host operating systems (experimental; see user manual, chapter 1.6, 64-bit guests, page 16)
    * ...

http://www.virtualbox.org/wiki/Downloads

czy ktos to odpalił? u mnie boinc pokazuje 1 rdzen...
czasy fajniejsze na xp32bity mam 15m47s a pod xp64bity 9m00....tylko gdzie te 3 rdzenie  :( jakie s pomysły?

tak jak z VMware - odpal 4

3Rni


Pigu


Troll81


AiDec

Cytat: Pigu w 20 Grudzień 2008, 11:50
Cytat: ERni w 20 Grudzień 2008, 08:21
Cytat: RAD-Poland w 18 Grudzień 2008, 19:56
może komuś przyda się ta informacja

CytatVirtualBox 2.1.0 (released 2008-12-17)

This version is a major update. The following major new features were added:

    * Support for 64-bit guests on 32-bit host operating systems (experimental; see user manual, chapter 1.6, 64-bit guests, page 16)
    * ...

http://www.virtualbox.org/wiki/Downloads

czy ktos to odpalił? u mnie boinc pokazuje 1 rdzen...
czasy fajniejsze na xp32bity mam 15m47s a pod xp64bity 9m00....tylko gdzie te 3 rdzenie  :( jakie s pomysły?

tak jak z VMware - odpal 4

A czy ktos bylby mily sprobowac na XP32 pod tym VirtualBoxem odpalic Lin64? I dac znac jak sie to ma do innych systemow/rozwiazan? Bo jesli to dziala jak nalezy, to ja w to wchodze :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

3Rni

Cytat: AiDec w 21 Grudzień 2008, 10:51
ciach....
A czy ktos bylby mily sprobowac na XP32 pod tym VirtualBoxem odpalic Lin64? I dac znac jak sie to ma do innych systemow/rozwiazan? Bo jesli to dziala jak nalezy, to ja w to wchodze :).

u mnie cos ten virtual box nie dziala zbyt dobrze /byc moze to wina OC procka/ niby chodzi xp64 i sa dobre wyniki ale od czasu do czasu nie moge odpalic VBoxu, jakie dziwne błedy
"Nie udało się stworzyć obiektu COM VirtualBox. Aplikacja zostanie zamknięta."

próbowałem odpalić pod tym VB ubuntu64 krzyśkowe i tylko ekran wyboru instalacji ubuntu mam i na tym koniec dalej nie idzie

nie mam czasu na duże kombinacje wiec kierunek kosz......

Pigu

czy pkt z pendingów zostaną zaliczone po validacji do klasyfikacji wyścigu?

Troll81

pewnie pozaliczają wyniki wszystkich próbek zassanych w terminie wyścigu :D zostało tylko 1,5 godziny

ssać ssać ssać

RAD-Poland

radziłbym raczej zadbać o zaraportowanie tych co są przeliczone
do punktacji liczą się tylko próbki pobrane i odesłane (zaraportowane) w czasie trwania wyścigu
http://www.primegrid.com/forum_thread.php?id=1138&nowrap=true#11950

Cytat: Scoring Information
Scores will be kept for individuals and teams. Only work units issued AFTER 17 December 2008 12:04 UTC and received BEFORE 21 December 2008 12:04 UTC will be considered for credit. Since this is a fixed credit project, we'll be using cobblestones for scoring.

EDIT:
Cytat: Pigu w 21 Grudzień 2008, 11:31
czy pkt z pendingów zostaną zaliczone po validacji do klasyfikacji wyścigu?

do tej pory (tzn w poprzednich wyścigach) były doliczane
obecnie validator nie wyrabia się (też mam ok 1k w pendingu)
Cytat: LennartValidator is running. :) But we recieve a HUGE amount of results now :)
I belive last 12 hr we recieved what we use to recieve in one week.

również okresowo bywają problemy ze statami i ich spójnością, a nawet z dostępem do bazy danych

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

emik

zostało 5 minut, więc odsyłajcie próbki aby się liczyły do wyścigu


Troll81


3Rni

jasnadupa byłem zbyt zajęty i nie przypilnowałem - zostało mi grubo ponad 100 niezaraportowanych  >:(

a swoja droga to chore aby pilnowac zaraportowania - powinny sie liczyc ze zostały odesłane w czasie wrrrrrrrrrrrrrrr

TJM

Na czas wyścigów używajcie więc report_results_immediately. Chociaż i ja nawet z tym straciłem około 30 przeliczonych, bo 'rri' zacina się w momencie kiedy serwer parę razy z rzędu zgłosi błąd.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

a ja na miejscu orgów zrobiłbym tak jak ostatnio. Liczy się każda zassana w wyścigu próbka, bez wzgledu na czas zaraportowania.

AiDec

Wtedy byloby straszne cziterstwo :P

Ja zalecam uzywanie cc_config.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

Gdyby miała się liczyć każda zassana w wyścigu próbka, to nie widzę po prostu szans żeby jakiś zespół wygrał z B@P, chyba że już znaleźli na forum poprzerabiane FreeHALowe klienty %-)

EDIT: kurcze niestety dziś dopiero uruchomiłem 64 bit linuksa. Siła wyższa, Linuksy coś ciężko trawią mój stary kontroler RAID, którego obecnie używam tylko do podłączania napędów optycznych, ale sama jego obecność w komputerze skutecznie zawiesza instalację i start większości dystrybucji. Musiałem lekko przerobić Ubuntu-amd64, żeby przy starcie nie próbował wyszukiwać urządzeń podpiętych do tego kontrolera.
Przyspieszenie jest kolosalne - między XP 32bit a Ubuntu-64 mam około 2.02-2.08 mnożnik prędkości na aplikacji która była używana w  wyścigu.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

RAD-Poland

był to ostatni wyścig PrimeGrid tego roku

za zajęcie drużynowo 15 miejsca w wyścigu otrzymaliśmy 32 punkty
w generalnym rankingu wyścigów sezonu 2008 zespół BOINC@Poland kwalifikuje się na 17 miejscu z łączną notą 158 punktów

ostateczne wyniki wyścigu The Winter Solstice Challenge 17-21.12.2008
klasyfikacja generalna sezonu 2008 Wyścigi BOINC@Poland - klasyfikacja uczestników w sezonie 2008

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

AiDec

Good job RAD :). Naprawde kawal dobrej roboty! Jesli chodzi o Twoje statystyki, to jestem naprawde pod wrazeniem :). Mozna teamowiczow zachecac, namawiac... Ale Twoje staty zachecaja chyba najbardziej - nie ma to jak rywalizacja  :attack: :).


PS. Ja na pewno nie udzielalbym sie w wyscigach i w projektach miesiaca tak jak obecnie, gdybym nie czul ducha obecnej rywalizacji :).  :parrrty:



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

bo jak widać B@P to banda punktomaniaków :D