Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

WiFi i mrozy

Zaczęty przez ksysju, 06 Styczeń 2009, 20:05

ksysju

Hi

Może dziwne pytanie, ale czy sieci po WiFi przeszkadzają mrozy ??
Punkt-punkt, jakiś kilometr czystego powietrza, Z obu stron anteny kierunkowe.

Podłączyłem przed świętami swoją "farmę", elegancko szło, a teraz kicha. 10 kompów z siecią przez słomkę.

--
ksysju
ksysju

kempler


Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Pigu

arr obskrobać anteny

ZdrowaMarchewa

Sprawdź najpierw czy Ci sygnału nie przerywa jakaś choinka wkopana przez sąsiada po świętach  XD

mindc

Cytat: kempler w 06 Styczeń 2009, 20:07
może oblodzenie ?
Cytat: Pigu w 06 Styczeń 2009, 20:34
arr obskrobać anteny

tak jak wyżej i...

mogło się stać np.:
było trochę wody lub śniegu który się w międzyczasie rozpuścił  w antenach (no jeszcze zależy jakie, czy tuby, czy offsety z promiennikami, czy zwykłe, gołe yagi)
i przymarzło się, zmieniły się trochę parametry elektryczne i tyle
albo okablowanie nie wytrzymało temperatury

osobiście też miałem trochę problemów, jak nagle przyszedł mróz to trzeba było kilka promienników wymienić


...albo sąsiad wkopał choinkę  XD



Szopler

Zauważyłem to samo u siebie...
800m czystego nieba. Ja - panel dobrej firmy / dostawca - sektor (też raczej solidny). I 10kB/s jak leci dzisiaj to cud...
AP. w puszce na dachu, 2m kabla od anteny, wtyki dobrze zarobione i uszczelnione - 2 lata już wisi.
PS. - 18.0°C

Troll81

rozszeżalność temperaturowa ciał?? Kabel natenowy ma w środku drut a dookoła plastikowy rdzeń. Jesli kabel jes długi i na powietrzu to temp rdzenia może spaść znacznie i zacznie się on skracać ale już plastik nie. Może w ten sposób dojść do rozerwania rdzenia. Oprócz tego oczywiście najpierw wykulczyłbym oblodzenie anten. KOlejna  możliwość to to że ktoś obok założył źródło sygnału zakłucającego (inne wifi, CB albo cuś)

Szopler

Eee... nie jest u mnie tak źle :). SpeedTest.net pokazuje nawet więcej niż mam wykupione ;), tylko serwer Nvidii daje ciała coś... 136MB sterów strasznie się wlecze :/.