Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Już jest praca! (nowe WU | próbki)

Zaczęty przez PrzPrz, 14 Styczeń 2006, 22:09

emik

zostało 46k - idą jak świeże bułeczki ;D


Szopler

Poblokowałem wszystkie projekty i dałem zapas na 10 dni :P. Projekt miesiąca poczeka hehehe...

stasieks

Cytat: RAD-Poland w 06 Lipiec 2008, 18:22
raczej przeciążony  :-\
za 3 lub 4 razem kilka wu dostałem, trochę cierpliwości te 60k wu tak szybko się nie rozejdzie, dla każdego powinno starczyć  ;)

Niestety, juz nic nie zostalo z puli.  >:(

Szopler

Szybko poszło hehe... ale za 26h odpalają akcelerator - danych będzie że hej...

http://www.lhcountdown.com/

RAD-Poland

Cytat: stasieks80_PL w 06 Lipiec 2008, 21:09
Niestety, juz nic nie zostalo z puli.  >:(

niestety fakt  :(

próbki były dostępne ponad 3 godziny, to na ten projekt i tak długo
ja swój limit 20 wu już zdążyłem przeliczyć

EDIT: jak pojawiają się próbki, jest szansa że niedługo będzie kolejne rozdanie, trzeba być czujnym  ;)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Troll81

kurde nie załapałem siem

KrzychuP


stasieks

Cytat: Szopler w 06 Lipiec 2008, 21:47
Szybko poszło hehe... ale za 26h odpalają akcelerator - danych będzie że hej...

http://www.lhcountdown.com/

Iiiiiii juz tylko za ......

25 dni !!!!

:D  ;D

Pigu

ii bum, iii bum  ;D :P

blusior

cześć.od razu z góry przepraszam,jeśli było juz takie pytanie.Otóż w LHC pobrało u mnie tylko jedna próbkę,przeliczyło...i ma  mnie w d...Nic nie ciągnie.Może trzeba zmienić przydział zasobów procentowy,bo mam dla każdego projektu tyle samo ,tzn.100% czasu.Obrazili sie na mnie czy co?
Proszę o jaką radę kolegów speców...o ile znowu czegoś nie przeoczyłem,a to wielce prawdopodobne
Pozdrawiam
hej















Timaxi

Ale chodzi Ci o to, że nie pobierają Ci się nowe próbki bo jak o to chodzi to na razie nie ma dostępnych próbek.


AL

LHC tak ma można by dopisać. Wu pojawiają się okresowo, ale najczęściej przez dłuższy czas ich nie ma wogóle - także bez paniki. Kiedy w końcu już się załapie jakieś WU - to jest to bardzo miłe uczucie i dodaje temu projektowi takiego dodatkowego smaczku.

TJM

#212
server_status pokazuje rosnącą liczbę zadań do pobrania.

EDIT: to jakieś parosekundowe zadania, pewnie za godzinę już śladu po nich nie będzie  :o

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Gargul

#213
"low on work" ale jeszcze są   :-\

Jest też wpis, w którym jakiś pracownik CERN-u się chwali swoją pracą. Z moim angielskim jest dorze, ale specjalistyczny język fizyków mnie przerasta :P.

Edit: I już nie ma... złapałem 3 jednostki, po ok 10 min każda...

Mchl

Ciekawe co się stanie z projektem, jak już generator czarnych dziur ruszy pełną parą...
W tą sobotę sprawdzali zdaje się wstrzykiwanie protonów z SPS, czyli mniejszego akceleratora... A sam LHC jest schładzany do kilku stopni powyżej zera bezwzględnego...

http://lhc.web.cern.ch/lhc/

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

ah wstawić tam Żywczyka :D

Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

Cytat: Troll81 w 11 Sierpień 2008, 12:20
ah wstawić tam Żywczyka :D

ty wiesz co sie juz robi z wodka w suchym lodzie? :/

Troll81

lody o smaku spirytusu :D

bartsob5

hmmmm....

no jeszcze nie, ale prawie mozna tym umyc zęby... :/

ksysju

Hi

Coś już można ssać.
Tylko mi na dwóch co liczyły ostatnio nie chce brać, podłączyłem laptopa i "nowy" xp na virtualbox.

--
ksysju
ksysju

Szopler

Ilość unitów do ściągnięcia rośnie!
:)

KrzychuP

Eeee, nie piszcie że rośnie, bo rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Godzinka, dwie i po ptokach.
Ale jedną chyba łyknąłem. Zaraz sprawdzę.

EDIT:
3 poszły  ;D

Szopler

W pewnym momencie jak odświeżałem stronkę "Server Status" to rosła... załapałem 5 :)

ksysju

Hi

Nigdy nie pojmę jak to jest dzielone, na najsłabszym sprzęcie lapku 1G mam 5szt przewidywany czas przeliczenia 1 próbki 12h, a  core2quad dostał jedną próbkę  i 2 godziny skończył.

--
ksysju
ksysju

IThorne

Ten projekt jest frustrujący jak cholera. Wchodzisz na forum, widzisz tekst o nowych WU, a jak chcesz pobrać to już ich nie ma. Dobrze, że chociaz QMC nie robi sobie takich jaj.



Gargul

#226
Nie jaja, tylko mało pracy. Jak coś wrzucą, to jest. Zwykle w nocy a jednostki szybko znikają. Na jesieni akcelerator powinien zostać uruchomiony, ttedy nikt nie powinien narzekać na brak pracy   ;D

Troll81

z tym ich uruchamianiem to jak z budową obwodnicy mojego pipidówca. Budowali ja ołówkiem na mapach przez 30 lat. Potem w końcu za pieniądze z unii wybudowali, ale tak że teraz tam czarny punkt postawić można. Czy w CERN pracują polacy??

Timaxi

#228
Oczywiście że Polacy pracują w CERN zbudowali nawet ważny element LHC. W końcu gdzie by nie było Polaków ;D

naukawpolsce.pap.pl

Polscy naukowcy będą brali udział we wszystkich eksperymentach, które będą przeprowadzone w CERN przy pomocy nowego akceleratora LHC. Polska ekipa zbudowała kluczowy element jednego z detektorów. Według przedstawiciela polskich naukowców w radzie Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN prof. Jana Nassalskiego z Instytutu Problemów Jądrowych w Świerku, polski wkład finansowy w działanie CERN wynosi ok. 1 mln franków szwajcarskich i stanowi nieco ponad 2 proc. budżetu organizacji. Prawo do korzystania z instalacji badawczej w CERN każdy kraj członkowski uzyskuje proporcjonalnie do swojego wkładu finansowego, dlatego ok. 2 proc. pracowników i osób uczestniczących w badaniach stanowią naukowcy z Polski. 


Troll81

Osobiście bym im się dorzucił :D

bartsob5

Cytat: Timaxi w 20 Sierpień 2008, 10:26
Oczywiście że Polacy pracują w CERN zbudowali nawet ważny element LHC. W końcu gdzie by nie było Polaków ;D

ostatnio szukalem ciekawych instytucji do robienia stazu/praktyk i niestety, CERN jest chyba jedynym fajnym miejscem, gdzie polak moze sie dostac... :( kiedy polska dolaczy do ESA? ;(

Troll81

Z tego co wiem to z polibudy wrocławskie ESA zabrałe kilku ludzi na staż :D

Timaxi

#232
Cytat: bartsob5 w 22 Sierpień 2008, 22:52
ostatnio szukalem ciekawych instytucji do robienia stazu/praktyk i niestety, CERN jest chyba jedynym fajnym miejscem, gdzie polak moze sie dostac... :( kiedy polska dolaczy do ESA? ;(

Z tego co się orientuje w kwietniu zeszłego roku Polska przystąpiła do PECS (Europejskich Państw Współpracujących) ostateczną umowę na mocy której Polska miała przystąpić do ESA miał ratyfikować parlament ale o tym nie słyszałem. Praktyka w CERN albo ESA  :o było by się czym w CV pochwalić :)

Edit: http://www.kosmos.gov.pl/index.php?link=79&sublink=92 tutaj więcej informacji


Szopler


Troll81


ksysju

Hi

Kiedy to było? bo u mnie w logach nic. 

Za to strona LHC@home ruszyła jakieś problemy z bazą mieli.

--
ksysju
ksysju

Szopler

Około 13-stej ilość WU do przeliczenia wachała się między 0 a 100, liczonych przybywało przez jakieś 10 minut. Udało mi się załapać 2 WU - już przeliczone i dalej yoyuje...

Szopler

Zrobię trochę syfu ;) i zaliczę jeden post pod drugim, ale warto!

http://webcast.cern.ch/index.html - na tej stronie od 08:30 transmisja z uruchomienia akceleratora!

Enjoy!

Mori

#238
Jak szybko rozwalą świat jak coś pójdzie nie tak?

Sam stream do WMP: mms://wmsuds.cern.ch/webcast
Wersja Flashowa: http://webcast.cern.ch/index2.html

KrzychuP

Nawet nie zauważysz  ;D