Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Proszę o pomoc...

Zaczęty przez Onirke, 12 Styczeń 2009, 13:21

Onirke

Nie wiem za bardzo gdzie umieścić ten wątek, więc z racji tego, że dołączyłam do SETI napiszę to tutaj.
Jestem "nowa",ponieważ dopiero wczoraj w ogóle przeczytałam o tych projektach,zainstalowałam BOINC manager i dołączyłam do seti. Pomijając to że nie mogę znaleźć prosto opisanej "instrukcji obsługi" managera, to mam kilka innych problemów:
1)- pending credit- wiem, poruszam ten temat pewnie któryś raz. Mam taki oto napis :Pending credit: 225.36 . Gdy klikam na "zaktualizuj projekt" w managerze, to najpierw się "łączy" , następnie "próba połączenia nastąpi na ..." a na końcu " ----" ;s liczyłam, że aktualizacja coś tam zmieni...

2)Zakładka "przesyłanie" w managerze- nie mam tam kompletnie NIC. Rozumiem, że ma się tam coś pojawić tylko w momencie "odsyłania"?

Nie wiem nawet czego mogę się spodziewać (jeżeli czegokolwiek po jednym dniu użytkowania)
Ponieważ jestem studentką to nie mam czasu kopać we wszystkich tematach.. nie chcę też zaśmiecać forum, dlatego chętnie uzyskam pomoc np przez gg.

ksysju

#1
Serdecznie Witamy

Proponuję zacząć tu:

http://www.boincatpoland.org/wiki/Kategoria:Pierwsze_kroki_z_BOINC

A konkretnie

Boinc łączy się sam z serwerem, gdy mam coś do wysłania lub zassania, wtedy również aktualizuje takie dane jak punkty. Jeżeli wymuszasz sama połaczenie, a nie ma nic do zaktualizowania to i nic się nie zmieni.


--
ksysju

ksysju

KrzychuP

#2
Witamy na pokładzie!!  P-)

ad.1
pytasz, kiedy te punkty Ci zaliczą?
rozumiem, że "Pending credit: 225.36" masz napisane na stronie projektu po wejściu na Twoje konto
tyle punktów "czeka" na zaakceptowanie wyników jednostki, którą przeliczyłaś
a stanie się to po porównaniu wyników obliczeń przez projekt takich samych jednostek jak Twoja, tyle że wysłanych do innych użytkowników
czasem może to potrwać kilka dni

ad.2
tak, pojawia się tam coś tylko w momencie pobierania lub odsyłania plików

z pytaniami wal śmiało, jeszcze nikt nie został tutaj bez odpowiedzi
a że tak zapytam nieśmiało, czy dołączyłaś już do naszego zespołu??
jeśli nie to serrrdecznie zaprrrraszamy do wstąpienia w szerrregi naszej kompanii  :arrr:

Troll81

Witamy Kammrrratkę :D i służę pomocą
W zakładce "przesyłanie" pojawia się cokolwiek jak odsyłasz lub zasysasz próbkę. Poza tym nic tam nie ma. Po jednym dniu użytkowania powinnaś miec przeliczone kilka próbek (zależy od tego jak szybki masz komputer i w jakich projektach uczestniczysz, Czasem tez zależy od systemu operacyjnego, zainstalowanych optymalizacji, Wypranych opcji na stronach projektu). Ogólnie śa projekty z krótkimi WU (po kilka minut dla szybkiego kompa albo nawet sekund) po Projekty które liczą się kilkaset godzin na szybkim kompie (np climateprediction). Ważne tez ile masz rdzeni w procesorze i jak ustawione są preferencje w samym menadżerze (moszesz wykorzystywać wszystkie rdzenie na 100% albo tylko jeden rdzeń na 10%, podobnie z pamięcią RAM, i innymi ustawieniami) oraz czasem w którym ma liczyć BOINC (możesz np ustawić by liczył tylko wtedy gdy nie używasz komputera, albo żeby liczył zawsze). Ogólnie po kilku dniach powinnaś zacząć dostawać punkty za przeliczone jednostki. Jakby coś to pytaj na PW a chętnie odpowiem.

Onirke

Dziękuję za pomoc :)  biorrrrrrę się do dzieła  :attack:
Dołączyłam już do BOINC@Poland  :)

Troll81

Napisz coś o sobie w dziale z wizytówkami. Skąd jesteś, co robisz itp :D można też rzucić fotą do odpowiedniego działu :D I jak się tam zobaczy PIGA to na prawdę człowiek przestaje się krępować :D