Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Forum wolno działa

Zaczęty przez Bober, 12 Styczeń 2009, 22:07

TJM

Szczerze powiedziawszy, to za dużej różnicy nie widzę. Następnym razem jak będziesz planował jakieś zmiany, daj cynk przed i po - dysponuję narzędziami do badania wydajności serwerów http, ładnie da się przedstawić również i wydajność silnika forum, puszczę statystykę 'przed' i 'po', ładnie sobie zobaczysz zmiany na cyferkach %)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

W nocy byla masakra. Az do 10.00 dzisiaj rano wczytanie dowolnego watku trwalo ok. minute. A przeszukiwanie bazy danych to w ogole mozna bylo sobie odpuscic. Czyzby serwer hostujacy mial proce zapchane na 100% czy admini sciagali torrenty na cale lacze? Nawet teraz momentami serwer dostaje minutowej czkawki. Porazka normalnie.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

nad Polską przeszły burze i pozrywało conieco... np węzeł wrocławski siadł na moment.

OxyOne

Hmm nic nie odczułem... chyba ze... twój router to wezeł wrocławski  XD XD XD
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

TJM

Fakt, że wczoraj coś nie działało forum, ale nie miałem zbytnio czasu zastanawiać się dlaczego, bo nad moim regionem przeszedł jakiś p********y sztorm. Prąd wyłączyli mi na parę godzin, chyba była jakaś awaria której nie mogli usunąć dopóki burza całkiem nie przeszła.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

kempler

U mnie rano rzeczywiście wolniej chodziło.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Rysiu

U mnie teraz chodzi strasznie wolno - czekałem na otworzenie tego tematu ponad 60 sekund.  :( Reszta stron w normie.  ???

misiek

U mnie całe forum "muli" aż niemiło ;) Jeśli chodzi o hostingi, to polecam http://linuxpl.com/ Mam u nich najtańszy hosting (około 50zł rocznie) i jestem bardzo zadowolony. Serwer wydajny i nie miałem jeszcze przypadku żeby padł, a do tego dobre, szybkie łącza.

Zrzuta na kilkadziesiąt, czy nieco ponad 100zł rocznie to chyba nie problem... no ale nie wiem jakie jest obciążenie boincatpoland.

TJM

Taki hosting na pewno nie przejdzie, myślę że przynajmniej dwie najtańsze oferty na dzieńdobry odpadają ze względu na limity transferowe.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

buri

Coś musi być z siecią bo mi forum działa w miarę normalnie = lekko się ślimaczy jak zawsze  %)
Nie mam co narzekać.

AiDec

Jak juz pisalem wczesniej, serwer sie znajdzie. Potrzebny jedynie Mchl i Jego czas.


Cytat: buri w 24 Lipiec 2009, 14:53
Coś musi być z siecią bo mi forum działa w miarę normalnie = lekko się ślimaczy jak zawsze  %)
Nie mam co narzekać.

Zalezy na jaki moment trafisz. Raz mi sie watek wczytuje w 3 sek, drugi raz 10 sek, a innym razem w minute.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

3Rni

u mnie strasznie muli, czekam po kilkanaście i nawet -dziesiąt sek a tymczasem inne strony płynnie i normalnie

buri

Dobra masz racje miałem trochę szczęścia, bo teraz zmieniam zdanie chodzi ociężale jak się trafi w zły moment  :-\

TJM

Wątki jak wątki, ładują się po minucie czy dwóch ale czytać się da. Ja próbuję w PMy wbić i za każdym razem kończy się timeoutem %)


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Rysiu

Cytat: TJM w 24 Lipiec 2009, 16:09
Wątki jak wątki, ładują się po minucie czy dwóch ale czytać się da. Ja próbuję w PMy wbić i za każdym razem kończy się timeoutem %)
Właśnie zastanawiałem się dlaczego nie odpisujesz  ???


WU mnie wszystko da się odpalić ale chodzi niemiłosiernie powoli... Na chwilkę dzisiaj mi przyśpieszyło i działało normalnie ale to tylko na chwilkę.

TRZECIAK

U mnie forum przez cały dzisiejszy dzień działało maksymalnie wolno.
Odesłanie napisanego posta zajmuje ok 3 minut :/.


AiDec

#56
Wczoraj to mielismy jedynie przedsmak tego co sie dzialo dzisiaj. Foruma praktycznie nie bylo :D.


No chyba ze to Mchl pisze swoja magisterke ktorej tematu nie podal... Ale mozna sie domyslic ze to jest cos w stylu `Moje eksperymenta, a zaklocenia w dzialaniu forum`, tudziez `Jak dlugo wytrzymaja, zanim nasla na mnie ABS`y?`  %)

Obecnie chyba poszedl spac, bo 4um dziala znakomicie - jakos od dwoch tygodni tak dobrze nie bylo...



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

Connection Problems
Sorry, SMF was unable to connect to the database. This may be caused by the server being busy. Please try again later.


I tak jakos przez ostatnia godzine.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

Fakt ze od 9:30 do teraz miałem porblemy z forum. Teraz już bezproblemowo...

OxyOne

#59
a to co to za nowy wynalazek

"Wystąpił błąd!
Ostatnia wiadomość z twojego adresu IP została wysłana mniej niż 15 sekund temu. Spróbuj jeszcze raz później."

Chyba jaja sobie robicie.

[EDIT]

Wystąpił błąd!
Ta wiadomość została już wysłana! Może to być spowodowane przypadkowym podwójnym kliknięciem lub próbą odświeżenia strony. 

a to juz przegięcie...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81

jak za szybko pukasz w klawisze to tak się dzieje :D ochrona anty spam :D

Pigu

często się to dzieje gdy nie odpowiadasz na raz na 2 tematy (1 się ładował na odpowiedź, więc w tym czasie ruszyłeś następny)

OxyOne

yhyyy juz wiem dziekowac, dziekowac
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

satanetv

Apropo serwera pod B@P to jaka ilość miejsca jest potrzebna i na jakim poziomie jest mniej więcej transfer miesięczny ?

Troll81

#64
Internal Server Error
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, support@powweb-inc.com and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.


jakąś godzine temu.....

Mchl

#65
Cytat: satanetv w 06 Sierpień 2009, 08:58
Apropo serwera pod B@P to jaka ilość miejsca jest potrzebna i na jakim poziomie jest mniej więcej transfer miesięczny ?

Im więcej tym lepiej ;P
Na dysku zajmujemy obecnie 250MB skrypty + ~300MB - 2GB bazy MySQL (rozmiar się waha w tych granicach w zależności od tego jak często czyszczę logi i cache)

Co do transferu, to o ile nie trafiamy na Wykop, mieścimy się jeszcze w 20GB na miesiąc.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AiDec

Cytat: Mchl w 06 Sierpień 2009, 22:38
Cytat: satanetv w 06 Sierpień 2009, 08:58
Apropo serwera pod B@P to jaka ilość miejsca jest potrzebna i na jakim poziomie jest mniej więcej transfer miesięczny ?

Im więcej tym lepiej ;P
Na dysku zajmujemy obecnie 250MB skrypty + ~300GB - 2GB bazy MySQL (rozmiar się wacha w tych granicach w zależności od tego jak często czysczę logi i cache)

Co do transferu, to o ile nie trafiamy na Wykop, mieścimy się jeszcze w 20GB na miesiąc.

Yyyy, chyba chciales napisac ~300MB - 2GB?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Mchl

Nie napisałem, ale tak zamierzałem :P

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AiDec

An error occurred while processing your request.

Reference #97.224dd58.1249732416.22ef9d2


Przed momentem po kliknieciu `Zaznacz watki jako przeczytane`.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

#69
Od samego rana (7.30) jakas masakra... Na no0n-stopie:

Connection Problems
Sorry, SMF was unable to connect to the database. This may be caused by the server being busy. Please try again later.

A jak nie to, to 5-minutowe ladowanie sie strony. Albo jakies inne problemy...


EDIT: A teraz chodzi jak zloto... Wlasciciele serwera przestali sciagac torrenty?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

KrzychuP

u mnie z dziś rana też taka masakra
i wczoraj też

teraz jest już w miarę dobrze

Troll81

Wczoraj miałem trochę zonków... może pora na zmianę hostingu???

Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

może by hostować nasz serwis na jednym z SKB@P  %) ??

Mchl

I zamykać na wypadek audytu? :P

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Tomasz R. Gwiazda

jesli komercyjny hosting to ja sobie chwale NetArt - www.nazwa.pl
1 z dwoch najwiekszych hostingodawcow w kraju.

Mchl

A która tam jest wersja MySQL? Pythona nie widzę, a przydałby się.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

TJM

#77
A ja bym proponował dać sobie siana z polskimi hostingami, bo za granicą można mieć to samo dużo taniej. Kiedy szukałem hostingu pod serwer projektu (a są to transfery dużo większe niż tu na forum), cokolwiek sensownego u nas zaczynało się od 150zł/miesiąc. Na zagranicznych hostingach płacę 3 razy mniej a parametry 2 razy lepsze. Jedyna wada to że strony zawsze będą chodzić trochę wolniej, bo jednak odległość robi swoje.
Chyba najtaniej byłoby znaleźć jakiegoś malutkiego dedyka (teraz może być ciężko) lub VPSa (wirtualna maszyna) spełniającego wymagania dyskowe i transfer z zapasem, takie rzeczy zaczynają się od 40-60zł na miesiąc po przeliczeniu 'na nasze', w zależności od kursu USD.
VPSy porządniejszych firm stoją po kilka na naprawdę potężnych maszynach i są często wydajniejsze od kiepskich dedyków.

Mogę dać namiar na firmę gdzie obecnie mam serwer proxy projektu (to normalny serwer www, przelatuje przez niego cały transfer, przy okazji keszuje pliki, żeby oszczędzić moje lipne domowe łącze), korzystam tam z najniższej oferty i forum też by się chyba w takim pakiecie zmieściło, a koszt to 40zł za miesiąc o ile nie przekroczy się transferu. Ja notorycznie przekraczam, ale na tyle niewiele, że nie opłaca mi się jeszcze wskakiwać na wyższy pakiet. Serwery są dość przetestowane, co najmniej dwa BOINCowe projekty się tam hostują (kiedyś po sąsiedzku na IP większym o 1 od mojego był hydrogen, ale moja maszynka się uszkodziła i przenieśli mi na inną).
Na dodatek admin tam dość kumaty, można by się zapytać czy przewidywałby jakieś problemy. Do dyspozycji jest kilka dystrybucji (gołe, serwerowe netinstalki), cały setup serwera jak na własnej maszynie albo na dedyku.

Gdyby forum przynosiło jakieś dochody, można by pomyśleć nad nearlyfreespeech.net - mniejsze serwisy chodzą tam praktycznie za darmo, ale z tego co Mchl pisze, ma jakieś dziwnie rozrośnięte bazy i powierzchnię dyskową, opłaty za to mogłyby przewyższyć opłaty za transfer (które to po jakimś czasie są tam naprawdę groszowe - zaczyna się od 1USD za gigabajt i leci w dół, można też z góry wykupić pakiety). Ciekawostką jest tam opcja Donate będąca częścią oferty, istnieje możliwość dorzucenia na stronce przycisku którym każdy może rzucić jakiś datek prosto na koszty utrzymania strony (chyba paypal).

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Tomasz R. Gwiazda

Cytat: Mchl w 19 Sierpień 2009, 17:56
A która tam jest wersja MySQL? Pythona nie widzę, a przydałby się.

MySql 5
Postgresql 7.4
Postgresql 8.3

możliwość uruchamiania skryptów PHP, Perl, Python, TCL oraz aplikacji binarnych

http://serwery.pl/serwerprovider10specyfikacja.html


Ogolnie, jak sie napisze do adminow to wiele rzeczy niestandardowych moga uruchomic na serwie.

KrzychuP

#79
dziś znów tragiczna szybkość   >:(
EDIT:
przy ładowaniu tej wiadomości:

CytatInternal Server Error - Read
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Reference #3.8e5e6cc1.1250750402.490d3a8

Po odświerzeniu:

CytatConnection Problems
Sorry, SMF was unable to connect to the database. This may be caused by the server being busy. Please try again later.

Razem z edycją ładowanie tej wiadomości trwało ~45min.  :wth: