Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

Anime

Zaczęty przez emik, 26 Styczeń 2009, 21:37

emik

i po avku widzę, że kolejny miłośnik Hellsinga ;D


Voice1980

o tak.zapadł w pamięć :D dosyć dawno go oglądałem ale razem z Ghost In the shell stał się przyczynkiem do drążenia tematu porządnego anime.

Troll81

to mam kilka tytułów na podorędziu. :)

Voice1980

Co byś zaproponował? będę zgłębiał temat...w wolnej chwili oczywiście

Troll81

#4
NGE :) Akira z filmów akcji
Aria the animation i dalsze sezony jeśli lubisz spokojny klimat
Freedom (kolejne dzieło katsuhiro otomo)
Death Note (bywa miejscami nudnawe ale opening po chyba 20 odcinku zapada bardzo w pamięć :) http://pl.youtube.com/watch?v=tY2RWg44CUQ

NOIR
Fullmetal Alchemist
Samurai Champloo
JIn-Roh
Blood the last vampire (kinówka)
Perfect Blue
Wszystko co spłodził miyazaki

buri

Witaj!
Death Note - nudnawe ... dla mnie to były przerwy na przemyślenia

Hellsing, TV za dobry klimat, OVA za oddanie mangi.

Ciekawego anime jest naprawde sporo, jak dla mnie to gorzej aby go zdobyć ... no i miejsca na HDD powoli brak  :-[


Warte zwrócenia uwagi, ale kwestia gustu kto co lubi (ja to, co ma to coś - nawet romans mi się spodobał):
Cowboy Bebop
Vampire Knight Guilty
Zero no Tsukaima - pozytywna cała seria
Ergo Proxy
Paprika
Elfen Lied - krew ... krew
Mobile Suit Gundam - starsze jak i nowsza seria
Code Geass
...
no i na koniec nareszcie se przypomniałem Trigun - sam planuje jeszcze raz obejrzeć.

Pozdrówki

Troll81

niektóre z tych tytułów będę musiał zapoznać :D

dodam jeszcze "azumanga daioh" :D

Pigu

Bible Black  8)

Troll81

no to można jescze pododawac tytułów. Midnight sleezy train :D

buri

Hmm i lecimy po liście co nam pasuje do gustu

:ph34r:

Tak bez jaj, bo sam z chęcią skorzystam jak coś dobrego polecicie. Przed feriami musze zapasy zrobić :)


Troll81

Ebichu :D tylko trzeba mieś mocny brzuch żeby nie pękł :)

Voice1980

łał nieźle, niewinne pytanie przerodziło się w litanię.
Przyznaję, że moja chęć posiadania przewyższa treść mojej aktualnej "kolekcji" ale jestem pod wrażeniem jak sypiecie tytułami.
Biorę urlop i kupuję popcorn :D

Troll'u mocno się różni Blood the last vampire (kinówka) od wersji z wydania dvd?

buri,Pigu witajcie. Dzięki za tytuły. Biorę jeszcze więcej urlopu i kupuję jeszcze więcej popcornu... co jest teraz na czasie... grypa chyba?

Troll81

Blood the last Vampire na DVD to jest właśnie kinówka :) Bo jest jeszcze serial 52 odcinków. według mnie nie dorasta do pięt filmowi. Takie magical girls tyle ze wampirze. Ogólnie nuuuuudne.

Aktualnie zacząłem Koi Kaze oglądać a np Ergo Proxy mnie znudził.

PMG

Jak byście byli zainteresowani to tutaj sensowny ( i w dużej części zgodny z moimi poglądami) spis

http://bronikowski.com/831

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

Troll81

Jak wrócę do dom to zrobię spis tego co obejrzałem i mi się podobało :D

buri

#15
Teraz pobrałem "Green green" z poleconych i ferie praktycznie rozplanowane  XD


Troll81

Moja dosyć oględna lista

Akira
Afro samurai
Angel sanctuary
Aria - the animation
Aria - the natural
Aria - The origination
Aria - Arietta
Armitage III
Azumanga Daioh
Battle Angel Alita
Black Lagoon
Black Lagoon - The second barrage
Chobits
Cowboy Bebop
Cowboy Bebop movie
Death Note
Freedom
Full Metal Alchemist
Full Metal Alchemist - Conqueroro of Shamballa
Ghost in the shell
Ghost In the Shell innocence
Ghost In the shell Solid State Society
Ghost in the shell Stand alone complex
Ghost in the shell Stand alone complex 2nd Gig
Golden boy
Grobowiec świetlików
Great Teacher Onizuka
Gunslinger girl
Gunsmith cats
Hachimitsu to clover
Hachimitsu to clover II
Jin-Roh the wolf brigade
Jungle wa itsuma hale nochi guu
Kanokon
Kiki's delivery service
Kite
Serial experiments Lain
Laputa - Castle in the sky
Love hina
Mój sąsiad totoro
Nausicaa z doliny wiatru
Neko no onegaeshi
Neon genesis evangelion
Ninja scroll
Noir
Ookami to Koushiryou
Perfect blue
Plastic Little
Samurai champloo
Sen to chichiro no kami kakuchi
Spriggan
Stemboy
Porco Rosso
Tenshi no tamago
Tokyo babylon
Video Girl AI
Whisper of the heart
Rebuild of evangelion
Wszystko co wyszło od miyazakiego
Blood the last vampire

emik

Cytat: Troll81 w 04 Luty 2009, 22:21

Battle Angel Alita

czy wyszło więcej epizodów bo ja mam tylko 2 i chętnie bym obejrzał więcej


Troll81

wyszły tylko 2 OAV

emik

no to te co mam a szkoda bo manga ma chyba 9 części jeśli dobrze pamiętam


Aegis Maelstrom

#20
Sieć jest jednak mała. Skutecznie nakłoniliście mnie do obejrzenia wreszcie Hellsinga (serial TV), a teraz zacząłem Samuraja Champloo.  XD

Co do polecanych Anime - ekspertem nie jestem, nie widziałem ich (jeszcze!) zbyt wiele, niemniej mój subiektywny spis:

1. Hellsing (seria TV) - rzeczywiście warte polecenia. Serial się szybko rozkręca i późniejsze odcinki (poza retrospekcyjnym) są bardzo dynamiczne. Bardzo ciekawie podłożona muzyka - wielki plus serii. Chwilami miałem wrażenie, że kapele zostały dobrane też pod kątem niskokosztowym, niemniej zgranie audio z obrazem i fabułą jest rewelacyjne. Świetny jest też brytyjski angielski w eng dub. Uwaga tylko na przemoc.
Aha - widział ktoś dodatkowy odcinek (session 0) ?

2. Ghost In The Shell - klasyka, aczkolwiek już nie tak odkrywcze jak w momencie powstania (takie rozważania już się rozpowszechniły w pop-kulturze). Znany OST.

3. Armitage III - nienajgorzej zrobione, aczkolwiek kolejna wariacja na temat Do androids dream about electric sheep?.

4. Cowboy Bebop - warto obejrzeć - niezły żart z pop-kultury, seriali kryminalnych z lat 70-tych i 80-tych itp. Wizja jest mocno postmodernistyczna, w jednym odcinku nawet mignęła mi butelka polskiej wódki - oczywiście ze zmodyfikowaną etykietą. Realizmu tu bardzo mało, tak w poczynaniach postaci, jak i wymyślonej przyszłości - ale taka już jest konwencja. Bardzo ciekawy soundtrack.
Aha - też mieliście wrażenie, że seria powstała z myślą o eksporcie? W moim odczuciu Kowboj jest jakby mniej japoński - może stąd jego sukces na świecie. I chyba łatwiej sprzedać go nie-fanom anime.

5. Fullmetal Alchemist (serial TV) - fajnie zrobiona seria, niemniej targetem są chyba jednak nastoletni chłopcy i to momentami widać. :D Początkowo dość naiwna, serial dojrzewa wraz z bohaterami, więc warto dać mu szansę. Miałem też wrażenie, że serial jest momentami przegadany. Jednakże, mimo tych zarzutów, wciągnęło mnie jak cholera i musiałem obejrzeć całość. xD

6. Serial Experiments Lain - niesamowita sprawa. Widziałem to kilka ładnych lat temu: zamknęliśmy się w mieszkaniu na kilka dni, a w końcu oglądaliśmy to ciągiem z przerwami regeneracyjnymi. Każdy kolejny odcinek przynosi więcej pytań niż odpowiedzi, a mózg dymi coraz bardziej.
Więcej nie opowiem, to trzeba obejrzeć.

A teraz czego mi zabrakło:

- inne rzeczy Yoshitoshi ABe: Haibane Renmei (piękna i nietypowa kreska; opowieść o spadających aniołach) i antyutopia Texhnolyze. Te serie są jeszcze przede mną, niemniej to będzie pewnie pierwsza rzecz anime, którą ściągnę do Polski z e-sklepu (Haibane Renmei zostało wydane w PL, jednak - o ile mi wiadomo -w kiepskiej jakości; dystrybutor zmniejszył liczbę DVD, więc podkręcił kompresję... |-?).

- hit początku XXI wieku: miniseria (sześć odcinków) FLCL. Nie wiem jak opisać ten film: jest po prostu rewelacyjny i mógłby być pokazywany jako pierwszy, aby przekonać do anime.
Serial jest bardzo zabawny, waham się jednak przed nazwaniem go komedią. Na pewno jest m.in. fantastyczną i zwariowaną parodią pop-kultury, nie tylko japońskiej. Więcej należy odkrywać samodzielnie.
Wielkim plusem są muzyka oraz ładna i adekwatna kreska. Jest to też chyba najbardziej skondensowany film, jaki widziałem. Twórcy mogli spokojnie rozłożyć to na 13 odcinków albo wyprodukować ich więcej ciągnąc fabułę. Po obejrzeniu pozostaje też wielki niedosyt - i za to też miałem wielki dla autorów szacunek.

Zakończywszy te przydługie mini-recenzje :D - miłego oglądania!

emik

#21
Cytat
Obecnie na antenie kanału AXN Sci-Fi pokazywane jest po raz kolejny anime ,,Fullmetal Alchemist", ale już wiadomo, że zakupione zostały kolejne, przebojowe serie!

2 marca na wspomnianym kanale rozpocznie się emisja sześciu nowych seriali anime. Będą to ,,D.I.C.E", ,,Honey & Clover", ,,Captain Tsubasa" (seria z '83 roku), ,,Cowboy Bebop", ,,Blue Gender" oraz ,,Slayers — Magiczni Wojownicy III" (czyli pewnie ,,Slayers Try"). Wszystkie seriale pokazywane będą codziennie o stałej porze, za wyjątkiem Tsubasy, którego dziennie zostaną pokazane dwa odcinki.

Na stronie nadawcy brak informacji na temat ścieżki dźwiękowej, jednakże można się spodziewać japońskiej ścieżki dźwiękowej z polskim lektorem, tak jak miało to miejsce przy innych anime stacji.

ja szykuję się na 3 tytuły:

Blue Gender
Honey & Clover
Cowboy Bebop

oprócz tych tytułów zaczyna się również emisja BLOOD+ i DeathNote

oj będzie co oglądać


Troll81

Jak ma się telewizor w chacie :D

buri

Cytat: Troll81 w 25 Luty 2009, 19:39
Jak ma się telewizor w chacie :D
Jak się ma .... a jak się nie ma to się trza troche wysilić :P


PS No na mój dysk spłynęło Bounen no Xamdou z wód internetu, na weekendzie się obejrzy.

Aegis Maelstrom

Podbijając stary wątek, czy ma ktoś coś jeszcze do polecenia?

Od czasu mojego poprzedniego postu skończyłem parę serii (Samurai Champoo - :) , BECK - :) :) , Ergo Proxy - O.K.,) i muszę koniecznie skończyć dwie inne: Welcome to N.H.K.! oraz Nodame Cantabile.  ;D

Ale mam apetyt na coś jeszcze - jakieś sugestie? :)

Troll81

Zalezy czego szukasz. Np Koi Kaze to specyficzne anime :D ale mnie sie podobało i porusza naprawdę ciężki temat czyli kazirodztwo

Shigurui - świetne anime o samurajach i trwającej lata nienawiści

Kosetsu Hyaku Monogatari - horrorowate anime w dawnej japonii :D

emik

mi kiedyś polecono taki zestawik:





a od siebie polecam

Wolf's Rain

CytatPonura rzeczywistość 200 lat po bliżej nieokreślonej katastrofie. Ludzie wiodą podłe życie w nielicznych miastach. Próżno tutaj szukać dzikich zwierząt – lasy są spalone, a one same zdziesiątkowane. Panuje skrajny klimat – od upalnych pustynnych piasków, po mroźne śnieżne lodowce. W tej szarej rzeczywistości wiele dawnych wspomnień zostało uznanych za legendy podsycane przeczuciem o zbliżającym się końcu świata. Jedna z tych legend jest opisana w zakazanej Księżycowej Księdze. Mówi, że gdy nadejdzie koniec świata, otworzą się bramy Raju, jednak tylko wilki będą wiedziały gdzie on się znajduje.
W takich realiach osadzona jest historia Wolf's Rain. Biały wilk – Kiba – dochodzi do miasta. Wilcza duma nie pozwala mu na zniżanie się do poziomu ludzi i przybierania ich postaci, więc kroczy zuchwale przez miasto, rzucając się w oczy. Natrafia na Quenta i jego suczkę Blue, zostaje postrzelony i zabrany do głównego laboratorium w mieście. Tam spotyka wilka Hige, któremu udaje się go nakłonić do zmiany postaci. Razem uciekają z laboratorium, napotykając po drodze arystokratę Darcię z Córką Kwiatu. Potem przypadkiem spotykają nieporadnego, młodego wilka Toboe, który postanawia przyłączyć się do nich. Na koniec odnajdują szarego wilka Tsume, z którym Kiba miał wcześniej utarczkę. Po ostrej i krótkiej wymianie zdań, wszyscy razem uciekają pod gradem ludzkich kul z miasta i wyruszają w podróż do Raju.
Z losami wilków oraz Córki Kwiatu splatają się losy także innych bohaterów. Poznajemy Cher Degre i jej byłego męża inspektora Hubba Lebowskiego. Ona ma obsesję na punkcie Chezy, on nie wierzy w wilki. Kiedyś byli szczęśliwym małżeństwem, jednak praca naukowa całkowicie pochłonęła Cher, co doprowadziło do rozwodu. Wydawałoby się, że osoby o tak różnych osobowościach nie mogą już być razem. Kiba i reszta niejednokrotnie spotykają podczas swojej wędrówki Quenta Yaidena ze swoją suczką Blue, który obrał sobie za życiowy cel wybicie wilków co do sztuki, w ramach zemsty za śmierć swojej rodziny ( żony i córki Ruth).


Troll81

NGE - seria o duzych robotach ale z mocnym tłem psychologicznym, dzieciom nie polecam bo zwyczajnie nie zrozumieją
Cowboy bebop - Fajna seria SF z doskonałym tłem muzycznym i fajną fabułą
Outlaw Star - nie ogladałem
Ghost in the Shell - Seriale i filmy polecam. Świetny cyberpunk nie pomijający trudnych tematów
Legen of the galactic heroes - nie oglądałem
Kaji - Nie ogladałem
revolutionary girl Utena - raczej dla dziewcząt
Visions of escaflowne - raczej dla dziewcząt
Infinite Ryvius - Nie ogladałem
Genkutsuou - nie ogladałem
Noein - Nie ogladałem
Last exile - fajny stempunk
FLCL - Poryte ale wesołe
Mushishi - nie ogladałem
Trigun - Całkiem przyjemne
Beck - Nie oglądałem
Aria - Oglądałem. Ptrzyjemne acz nie dla wszystkich. Niektórym może się wydac nudne
Code Geas - nie ogladałem
Azumanga - Świetne i przezabawne :D wiele osób tym serialem otworzylem świat anime
Haibane Renmei - Ciekawe
RahXephon - nie ogladałem
Planetes - Nie oglądałem
Fantastic children - nie oglądałem
Fullmetal Panic - nie ogladałem
Kaleido Star - nie ogladałem
now and thena, here and there - nie oglądałem
Nadesico - Nie oglądałem
Monster - nie oglądalem ale słyszałem że świetne
Seto no hanayome - nie ogladałem
Nanoha & Nanoha a's - nie oglądałem
Akagi - nie oglądałem
Eureka Seven - nie oglądałem
Crest and banner of the stars - nie oglądałem
Turn A Gundam - nie oglądałem
Samurai Champloo - Fajna komedia
Kamichu - nie oglądałem
Kinos journey - nie oglądałem
Card Captor sakura - Dla dzieci
Baccano - nie oglądałem
Mononoke - nie oglądałem - widzialem podobny tytuł Mononoke Hime i jest to świetna produkcja studia Ghibli. Zresztą wszystkie produkcje tego studia polecam w ciemno :D
Bartender - nie oglądałem
Serial Experiments lain - Fajne lekko cyberpunkowe
Scrapped princess - nie ogladałem
Toward the Terra - nie oglądałem
Gundam 08th MS team - nie oglądałem
Black Lagoon - fajna sensacja
Higurashi - Fajny horror
Dennou Coil - nie widziałem
Darker than black - nie widziałem
Gurren legann - nie widziałem
Mahou Shojotail - nie widziałem
Big O - nie widziałem
12 Kingdoms - Nie widziałem
Death Note - Fajne aczkolwiek przydługawe
Honey and Clover - Ciekawe obyczajowe
Minami Ke - Fajne obyczajowe
Fulmetal panic & TSR - nie widziałem
Paniponi Dash - Poryta komedia
Princess Tutu - nie widziałem
Bamboo blade - nie widziałem
Scryed - nie widziałem
Shigofumi - Nie widziałem
Druaga - nie widziałem
haruhi suzumija - komedyjka pod piwo
Boogiepop phantom - nie widziałem
MaiHIME - nie widziałem
is and her circumstances - nie widziałem
Sayonara Zetsuobo sensei - nie widziałem
Magical Shopping arcade - nie widziałem
tenhi muyo ryo-ohki - nie widziałem ale seria Tenchi muyo jest fajan i lekka
ichigo mashimaro - nie widziałem
IGPX - nie widzialem

do listy dopisałbym FullMetal alchemist i fullmetal alchemist brotherhood - steampunk i kij wie co jeszcze ale przyjemne

Kuragehime - nareszcie anime w którym dziewczyny nie wygladaja jak barbie :D

Kret_polny

#28
Taki mały off: na podstawie Azumanga Daioh powstała świetna minigra: Azumanga Daioh Beach Volleyball - siatkówka plażowa w 2D, również pełna humoru. Coś jak Blobby Volley tylko znacznie lepsza( mnie na przykład BV znudził po parunastu minutach a w AZBV grałem przez parę lat - świetny odstresowywacz).Oczywiście najlepiej się gra z kimś( chyba przy 1 kompie mogło grać do 4 graczy, ale nie jestem tego pewien bo dawno nie grałem). %)

EDIT:
żeby nie było, że sam off:
Co prawda anime przestałem oglądać kilka lat temu, ale bardzo miło wspominam następujące filmy( pomijąc to co tu jest już napisane):
.hack//SIGN .hack//Liminality ( czyt. dot hack) - akcja dzieje się głównie w grze MMORPG, takie bardziej poważne ale i bardzo wciągające anime
Ranma 1/2 - świetna komedia ;)
Sabre Marionnette J - również ciekawa komedia