Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

GRY!!! Jakie lubisz gry i dlaczego?

Zaczęty przez OxyOne, 22 Luty 2009, 23:54

Jakiego typu gry lubisz ?

Bijatyki
2 (5.3%)
Zręcznościowe
3 (7.9%)
RPG
17 (44.7%)
Sportowe
6 (15.8%)
Strategiczne
24 (63.2%)
Edukacyjne
0 (0%)
Logiczne
3 (7.9%)
Przygodowe
6 (15.8%)

Głosów w sumie: 38

Pigu

z czego większość na tym samym levelu - ta gra jest jak tetris  %)

S6X

Cytat: AiDec w 03 Marzec 2011, 09:27

Kolejna wiadomosc: demo Crysisa 2 albo juz, albo lada moment bedzie dostepne dla ogolu. Od dwoch dni jest juz dostepne dla osob ktore kupily C2 w przedsprzedazy

Demko crysisa 2 jest już dostepne i na klocka i pc. Niestety dla pctowców jest to 100% port z konsol. Pod względem graficznym jest to krok (duży :) ) wstecz w porównaniu do crysisa i crysisa warehead  :deadman:
Teraz chyba już rozumiem dlaczego wyciekła wcześniej wersja beta, było to ostrzeżenie od programisty który pracował nad nowym crysisem i jest rozczarowany jako posiadacz pc że crytek wypuszcza taki gniot.
Crysis 2 2011r (dx9)vs Crysis 2007r (dx10) ŻAAAAAAAAAALLLLL Crytek
Podobno ma się pojawić patch dx11 ale pewnie wprowadzi takie zmiany których się nie zauważy.
Ogólnie masa osób na forach pisze o anulowaniu preorderów  :parrrty:

Czekam z niecierpliwością na nowego Battlefielda 3 który będzie na nowym silniku frostbite 2 (zapowiada się fantastycznie  :respect: ) http://www.youtube.com/watch?v=ekDutunw1mk&feature=relmfu
Na deser nowy silnik Unreal 3 (czyli jak będą wyglądać gry na konsolach nowej generacji) http://www.youtube.com/watch?v=6npDVa7pjpQ Wygląda fantastycznie  :respect:  :respect:
Renderowane w czasie rzeczywistym (nie jest to film) na 3x gtx580 (silnik nie działa na obecnych konsolach tylko pc daje rade  XD ) :fright:

Pigu

tak to już jest - konsole to zamknięte rozwiązania, nowoczesne w dniu premiery XD

Arthusp

Cytat: AiDec w 02 Marzec 2011, 09:43
Ja po skonczeniu kampanii w StarCraft II (ktora to kampania baaardzo mi sie podobala!), pozaliczalem troche wyzwan na zloto, potem multi, ale po kilkunastu multi SII mi zbrzydlo, a po kilkudziesieciu multi SII poszlo w odstawke. Lubie strategie, lubie pomyslec, pokombinowac, ale SII zrobilo sie jeszcze wieksza zrecznosciowka niz S1 (A myslalem ze to juz niemozliwe...). Liczy sie tylko i wylacznie micro i nic ponadto.

(...)

U mnie dość podobnie: kampanie uważam za rewelacyjną - jeśli chodzi o grywalność i fabułę, to chyba ostatnio (kiedy to było!) Bioshock 1 mi tak podszedł.
Co do multi: 1 na 1 to rzeczywiście od pewnego poziomu, gdzieś od złota, zaczęła robić się zręcznościówka - nawet słabszy pomysł, ale lepiej wykonany daje lepsze efekty. Ale żeby zrobić wszystko, co się chce, to chyba trzeba mieć 240 APM.  StarCraft 2 jest dwa razy szybszy niż SC1, ale też mniej wybacza potknięcia. Za to multi 2vs2 bardzo mi podchodzi! Tylko nie ma czasu :(.

AiDec

#44
Po kilku rozgrywkach w bete Crysisa2: potworne opoznienia na serwerach, na laczach... Nie udalo mi sie rozegrac ani jednej rozgrywki, zebym mogl pograc normalnie. Zaznaczam ze gram na najlepszym laczu `pod gry` jakie mozna w Norwegii dostac, a sprzet routujacy jest `4Pro Gamers`. Zadna inna gra nie ma takich opoznien jak Crysis2, po prostu masakra. Odczucie mam jakbym mial na myszce pol-sekundowe albo nawet sekundowe opoznienie, normalnie nie idzie nikogo trafic - jak ktos biegnie, to nie ma szans zebym nadazyl myszka za nim, bo z takim opoznieniem to musialbym z sekundowym wyprzedzeniem wiedziec gdzie ktos bedzie. Po prostu nie da sie grac. Taka sytuacja wystepuje na wszystkich serwerach ktore probowalem (niemieckie, holenderskie, usa). Zatem zapewne bedzie to kolejna gra w ktorej przejde singla i podziekuje.

Ech, gdzie ta plynnosc rozgrywki L4D... :(



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Arthusp

Ostatnio mnie wciągnęło: http://armorgames.com/play/10317/gemcraft-labyrinth ;). Szkoda, że część opcji płatna, ale pewnie przez pewien czas da się w to grać. Natomiast polecam Gemcraft Zero - darmowa, równie udana wersja :)

lolek

#46
Odpaliłem dziś Crysis 2 i mam mieszane uczucia: Gra się dużo przyjemniej niż w pierwsza część, ale liczyłem na lepsza grafikę...

EDIT
Po trochę dłuższej zabawie doszedłem do wniosku że gra jest dużo lepsza niż jedynka

3891mike

Prince of Persia 1
golden axe
Fallout cała seria
MuOnline 2 lata wycięte z życia  :deadman:
Gothic
C&C
Warcraft
starcraft
diablo
baldur
age of empires i pare podobnych z serii "age"

poza tym można by sporo wymieniać


Tomasz R. Gwiazda

z gier ktore mi sie nie nudza to tylko Starcraft2

pomijajac ze jest kampania SP ktora mozna na kilku levelach trudnosci przechodzic i zdobywac achivmenty
to jest MP , 1v1, 2v2, 3v3, 4v4, FFA

oraz od cholery gierek tworzonych przez graczy (Custom games) typu Tower Defence etc



kiedys tez Diablo2 wiec i pewnie Diablo3 bedzie na tapecie, jak czas pozwoli bo niedlugo zacznie mi go chyba chronicznie brakowac


a kiedys tez gralem w przegladarkowa gre "Red Dragon" (na serwerze PL i CZ) komus to cos mowi ?

3891mike

IGF-independent games festival niektóre prezentowane tam tytuły po prostu miażdżą
Tower defence to istne czasopożeracze :D


drWarlock

- red faction - klimat
- diablo II
- max payne 1,2 (z modami gdy podczas "Bullet time" leci smack my bitch up The prodigy)
- mass effect 1,2
- Pirates of the Carribean Online ;)
- KoTOR !! - jestem ciekawy jak im wyjdzie http://www.swtor.com/
- Battlefield 2
-

emik

jeśli lubicie gry logiczne, to polecam grę Portal2 - od trzech dni zaliczam kolejne etapy, a wciąga jak cholera


Tomasz R. Gwiazda

a propos Portal2 http://www.joemonster.org/filmy/34838/Portal_2_najlepsze_triki

Arthusp

A mnie ostatnio wciągnęło Torchlight. Jest to gra hack'n'slash, podobna do Diablo II (które przeszedłem parę razy ;)). Małe wymagania, w majowym CDA była pełna wersja.
Gra nie jest rewolucją w gatunku, ale uzupełnia bardzo dobrze to, co w Diablo II było słabe. Chyba z najprzyjemniejszych ulepszeń (w porównaniu do D2) jest to, że złoto zbiera się automatycznie (wystarczy być wystarczająco blisko) oraz pomocnik - nie tylko pomaga w walce, ale także można wysłać go do miasta, aby sprzedał rzeczy (nie trzeba samemu teleportować się do miasta). Po tej grze pewnie wrócę do SC2, a później wreszcie trzeba rzucić okiem na Wiedźmina 2. :)

lolek

Od dwóch dni gram w Wiedźmina 2 i jest całkiem nieźle. Gra wciąga, a wymagania nie są jakieś wygórowane (w porównaniu z tym co tworzy się do BOINC`owania  XD ) tylko czasem mam wrażenie że gra powinna być jeszcze z miesiąc, dwa po dopieszczana - ale ogólnie  :p_arr:

Arthusp

Cytat: lolek w 30 Maj 2011, 11:09
Od dwóch dni gram w Wiedźmina 2 i jest całkiem nieźle. Gra wciąga, a wymagania nie są jakieś wygórowane (w porównaniu z tym co tworzy się do BOINC`owania  XD ) tylko czasem mam wrażenie że gra powinna być jeszcze z miesiąc, dwa po dopieszczana - ale ogólnie  :p_arr:
Plota głosi, że kolejny patch ma poprawić wydajność o ok. 30%. Pewnie wtedy przysiądę. A póki co - Torchlight, a wczoraj odkrycie "dnia" w Starcrafta2: otóż ktoś zrobił moda, dzięki któremu można grać w Mafię. http://pl.wikipedia.org/wiki/Gra_w_mafi%C4%99. Aż zaczynam się bać dodatku do SC2. ;)

Tomasz R. Gwiazda

w SC2 jest tez przeportowany SC1 a i cala ilosc fajnych gierek arcade, Tower Defence etc :)

Arthusp

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 30 Maj 2011, 12:21
w SC2 jest tez przeportowany SC1 a i cala ilosc fajnych gierek arcade, Tower Defence etc :)


Kampanię SC1 widziałem tylko na youtube - chyba nie znajdę czasu, aby ją samemu przejść. Spodobało mi się to, co zrobili z gwiezdnymi klejnotami, "left 2 die". Za to "Kuchmistrz z Aiur" podoba mi się pomysł, ale nie mogłem się zmusić do zagrania trzeciej gry na tej planszy. W wolniejszej chwili trzeba będzie porobić acziwmenty z tej grupy. :)

Tomasz R. Gwiazda

Gwiezdne klejnoty nie jestem w stanie wygrac z AI na medium....
Kuchmistrz - smiechowe
Left2Die - przeszedlem , ale tylko 1 achivment zganelem. dosc dlugo sie w to gra

AiDec

Ostatnio Brink namietnie - wciagnelo jak cholera, tylko dobrej ekipy na eksperta nie moge znalezc.
Starcrafta odinstalowalem, po tym jak przez przypadek wyjazylem ze mimo zainstalowania na F:, zjada mi 1.5GB z C: gdzie sie zainstalowal w DWOCH lokacjach, z czego w jednej UKRYTEJ (tam bylo 1GB!). Nie lubie takich numerow, wiec SC2 poszedl natychmiast do smieci - nie byl az tak dobry aby przymknac oczy na takie niedorobki. Blizzard down  :bad:.



Czekam na Dead Island (mam nadzieje na klimat polaczonych L4D2 i FEAR  :D), Nuclear Dawn i rozrywkowa Warhammer 40,000: Space Marine.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

sknd

elastomania!!!  :attack: kto nie zna niech ściąga dobre darmowe i wsysa na amen.

Nawiedzony

#61
Moje ulubione ;) :
1) KotOR I (Ii też ale ciut mniej) - ta gra po prostu trafiła idealnie w mój gust i uważam ją za prawdopodobnie najlepszą w jaką grałem
2) Icewind Dale II - klimatyczny tradycyjny RPG
3) Gun Metal
4) Crysis
5) Wolfenstein Enemy Teritory - darmowa :)
6) SW: The Force Unleashed I & II
7) SimCity 4
8 ) prince of Persja: Warrior Within - mroczny klimacik i muzyczka
9) Pontifex II :)
10) Twierdza Krzyżowiec
11) Frets on Fire  :attack: :attack:
jak mi się jeszcze coś przypomni to dopisze :)

AiDec

#62
Dla milosnikow serii (a wiem ze jest nas tutaj paru :) ) i dla milosnikow mocnych wrazen (posiadaczy zdrowych serc... ;)) przypomnienie:

W tym miesiacu powinien sie ukazac FEAR 3  :arrr:  Zapowiada sie co najmniej interesujaco - bariera wiekowa 17+  :p_arr:


Z kolei dla wszystkich przypomnienie (mam nadzieje przydatne): http://www.boincatpoland.org/smf/gry-i-zabawy/steam-kto-gra-pod-steamem-polaczmy-sie-%29/



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

#63
http://hatak.pl/aktualnosci/filmy/13752/Sithowie_gromia_Jedi_w_zwiastunie_Star_Wars_The_Old_Republic/

Nawiedzony

#64
mam tylko nadzieję że nie spieprzą KotOR'a 3 a w porównaniu do wcześniejszych części stoją przed wielkim wyzwaniem i wielkimi oczekiwaniami ze strony fanów...

emik



GRID

Nie lubię gier, bo gry to .... ZŁO  :deadman:

AiDec

Z ostatnich:



* Deus Ex: Human Revolution - nie polecam, zupelnie mi sie nie spodobala (choc oczywiscie kwestia gustu, ja jedynie pisze o swoim). Mimo ze dzieki Kosmosowi nie mam problemow opisanych przez setki tysiecy graczy (gra sie tnie nawet na bardzo silnych kompach), to sama gra jest IMHO tak beznadziejna, ze zrezygnowalem i odinstalowalem juz po 1h.

* Nuclear Dawn - nie polecam - odinstalowalem juz po 20min gry.


* Space Pirates and Zombies - polecam, gra z serii `tanich gier`. Niesamowicie wciagajaca :).



Czekam na (i raczej sie na nich nie zawiode):


* Dead Island
* Warhammer 40.000 Space Marine


Czekam na (i zobaczymy co to bedzie):

* Rage
* Stronghold 3





I od zawsze, czekam na Diablo III :)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

Age of Empires Online - ktos w to gra? :)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

a Dead Island nie jest na 1 miejscu w STEAM ? to na co czekasz ? :)


a ja moze pykne w Space Marines
a tak to poza tym czekam na Diablo III



AiDec

Space Marines fajne - podobala mi sie kampania. Multi o dziwo tez calkiem niezle, a na pewno klimatyczne :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tarcza

Zaczniemy od "nowości"...

Fallout 3 i New Vegas - Skreśliłem kolejną część kultowej serii, jak dowiedziałem się, że robi to Bethesda...
Zwróciłem szacunek po odpaleniu F3 i przetestowaniu kilku rzeczy. Między innymi, poprawili błędy w mechanice gry, które były widoczne chociażby w Morrowind.
"Smaczki" w postaci dziwnych miejsc, sytuacji, czy dość... Intrygujących opisów różnych przedmiotów - rewelacyjnie pasowały do znanych nam już "smaczków" z poprzednich części (ogromny plus do klimatu). Serio, nie jest tak źle, jak się można było spodziewać i z przyjemnością ukończyłem F3, do którego na pewno wrócę, a obecnie w wolnych chwilach nacinam w New Vegas (mocno zbugowany, ale nie aż tak, jak mnie uprzedzano). Warto zajrzeć, a dla fanów poprzednich części to też będzie frajda - nie ma się co napuszać i zrażać od razu z tekstem "nic nie przywróci F2". OK, może i nie przywróci... Ale można świetnie spędzić czas i naprawdę wczuć się w klimat post-apokaliptycznego świata kreowanego w serii...

Assassin's Creed I, II, Brotherhood i przedpremierowo - Revelations.
Uruchomiłem pierwszą część z pewnymi obawami. Nie lubię strzelanek, bezmyślnych gier akcji "rąbaj siekaj i uciekaj" (chociaż dobry hack&slash nie jest zły ;) ).
Przepadłem. Od razu. Gra mocno, bardzo mocno przeciętna, nawet poniżej, ze względu na baaaaardzo nużącą powtarzalność, brak realizmu itp... Ale fabuła jakoś się kleiła i ciągnęła i...
Najważniejsze... Skradam się... Zrywam do sprintu... Dźwięk wysuwanego ostrza... Szybki skok, przeciwnik dopiero powoli zaczął się odwracać, nie wiedząc co niesie za sobą mój wcześniejszy szybki krok... Niesie zgubienie, albo i zbawienie, w zależności od sytuacji, niesie przeznaczenie, w moim ostrzu...
Serio, wczułem się w klimat, takiej gry jeszcze nie było! Skradanka, klimat średniowiecza, SKRYTOBÓJCA... To coś zdecydowanie dla mnie. Co prawda wciąż nie zrealizowało moich marzeń, wczucia się w skórę królewskiego skrytobójcy, nauk dyplomacji noża... Ale i tak dostałem od gry więcej, niż mogłem się spodziewać. Klimat po prostu przebił, musiałem iść dalej, nawet jak wymagało to ode mnie wspięcie się na kolejne 15 wież w mieście, wspinam się do znudzenia, żeby tylko wyskoczyć, "leap of faith", w dół, na dachy, ciemne uliczki, gdzie znów będę mógł zatopić stal w ciele...
Nie, raczej nie jestem psychopatą ;) Po prostu ten klimat do mnie przemawia.
Nie byłem w stanie obiektywnie ocenić pierwszej części, dopóki nie zestawiłem jej z Assassin's Creed II.
Druga część wprowadza MASĘ ulepszeń, koniec z monotonią z jedynki, mamy w końcu multum możliwości i bardzo niską powtarzalność... Nawet tego nie opiszę, po prostu wywarła na mnie tak duże wrażenie, że Assassin's Creed Brotherhood kupiłem w pre-order w wersji kolekcjonerskiej bez mrugnięciem oka, a rzadko doceniam grę na tyle, żeby mieć pełną, boxową wersję ze sklepu, a nie "wersję studencką" z różnego rodzaju serwisów internetowych ;)
Nie zawiodłem się. Ekonomia miasta oparta na prawdziwych transakcjach innych graczy podłączonych do sieci (brak tylko możliwości manipulowania kwotą, ale pomysł i tak robi wrażenie), kolejne epickie misje, postacie i miejsca historyczne i... Rzym... Rzym, Rzym, Rzym. Byłem w Rzymie nie tak dawno temu, wciąż działa na mnie zaklęcie tego miasta, wciąż czuję ten czar drążący własne ścieżki gdzieś w zakamarkach mojej świadomości. I tu kolejna niespodzianka. Owszem, mapy i we wcześniejszych częściach były dość luźno oparte na prawdziwych lokacjach, ale tutaj... Tutaj będąc przy koloseum WIEDZIAŁEM gdzie iść, żeby trafić do Panteonu... Przez Forum Romanum i dalej, mijając schody hiszpańskie, fontannę Di Trevi... Jeszcze kawałek... Jestem. Wchodzę do Panteonu... Kurde, niewiele się zmieniło w tym budynku, serio, wchodząc tam, miałem wrażenie jakbym tam był :) Grande Szacun, albo Full Respect, jak kto woli, dla tej gry.
A toooo... To dopiero początek. Mamy jeszcze Multiplayer... Nie będę więcej pisać, bo już teraz 90% osób nie zacznie nawet czytać jak zobaczy jak długi jest mój post...
Kolejny raz zamówiłem Assassin's Creed, tym razem Revelations, w maksymalnej wersji, czyli Animus Edition... Czekam z niecierpliwością na premierę :)
Dodam jeszcze tylko, że fabuła z II części ociera się o historyczne wydarzenia dotyczące spisku Pazzich przeciwko Medyceuszom (wpływy we Florencji i Pizie) i ogólnie seria AC ma naprawdę wiele nawiązań historycznych do postaci i wydarzeń (kolejna, sławna inaczej rodzina - Borgia).

Dobra, wystarczy, bo już za dużo...
Miałem opisać jeszcze kilka gier, również starszych, ale... ;) To może tylko wymienię:
Seria Zork, zarówno tekstówki, jak i późniejsze Return To Zork, Zork: Grand Inquisitor.
Age of Empires :) Dune 2000 :)
Heroes of Might and Magic - seria.
Mirror's Edge.
Dungeon Keeper II.

Staaarczy :)

Troll81

Polecam spojrzec na serię "Thief" :D

Martin Fox

Co do assassina - jedynka była nużąca, zbytnio powtarzalna, w pewnym momencie musiałem się zmuszać, żeby tylko dowiedzieć się co będzie dalej wg scenariusza - jak dla mnie zajebisty pomysł, ale wykonanie dopiero w drugiej części było ok.

Arthusp

A mnie ostatnio wzięło Tropico 4. Generalnie gra ma wiele smaczków, wśród nich, i to wcale nie najlepsze: "na Twojej wyspie ludzie zaczynają chorować na nieznaną chorobę", a po jakimś czasie: "to nie był toczeń" albo "tankowiec Nowy Tytanik rozbił się o rzadko występującą na karaibskich wodach górę lodową". I ostatni spoiler: "Twój minister spraw wewnętrznych zasłynął na całym świecie po zabiciu jednym pociskiem ośmiu członków mafii Szczęśliwa Siódemka".  :parrrty:

migawron

Ja najwięcej czasu spędziłem przy Falloutach 1 i 2 oraz przy nieśmiertelnym Transport Tycoon (do tej pory w niego pogrywam czasem w ciągle rozwijanej wersji OTTD)

Oprócz tego serie Need for Speed, Call of Duty, Heroes of M&M (oprócz IV), Total Anihilation, Age of Empires, Dungeon Siege.

A na PSP dorobiłem się choroby sierocej grając w Patapony 1 i 2 oraz lokomocyjnej w Loco Roco (Kto chociaż raz widział ten wie  ;D)



Arthusp

Hirołsy szóste w ostatni weekend testowałem. Nawet, nawet, choć trochę czasu minie, aby ogarnąć zdolności bohaterów. Ale najbardziej zdziwił/zaskoczył pomysł ze skopiowaniem części muzyki z dwójki.

emik

dopiero teraz znalazłem czas na przejście Mass Effect

przeszedłem całą grę typowym idealistą, teraz pora na rozgrywkę na wyższym stopniu trudności postacią renegata


już zamawiam drugą część :)


migawron

Ja od jakiegoś czasu zastałem wciągnięty w Osadników z Catanu - można spędzić długie godziny :)

polecam



taktu

Cytat: emik w 02 Styczeń 2012, 15:33
dopiero teraz znalazłem czas na przejście Mass Effect

przeszedłem całą grę typowym idealistą, teraz pora na rozgrywkę na wyższym stopniu trudności postacią renegata

już zamawiam drugą część :)

To podobnie jak ja, z tym że drugą też już przeszedłem :) Na szczęście w przeciwieństwie do filmów kontynuacja była jeszcze lepsza :p_arr: