Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

4870 czy 260gtx

Zaczęty przez Pigu, 25 Luty 2009, 23:19

Pigu

panowie ratujcie - nie wiem co sobie sprawić, co będzie lepiej służyło naszym celom

[PBT] Horpah

4850 w milce liczy próbkę ponad minutę
http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/results.php?hostid=51794
ale jak na razie to tylko w tym projekcie jest pożytek, bo w seti nie ma ogólnie dostępnej aplikacji na ati.
Technicznie ati jest lepsze bo liczy równie szybko z pojedynczą precyzją jak i podwójną, za to programowo odstaje, ale może z czasem się to poprawi wtedy zapomnimy o nvidii.

OxyOne

HD4870 teraz albo HD4870X2 troche pozniej :attack: :parrrty:
NV problemy z duble oj problemy  XD

4870x2 w milce liczy wu 10sek.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

AiDec

#3
Wy sie zastanawiacie czy 4870 czy 260gtx, a tutaj spod jakiegos krzaka wyskakuje intrygujaca informacja:

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Nowy_konkurent_ATI_i_Nvidii._Moze_byc_rewolucja.-17522.html



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

sesef

poczekać i kupić 4890, ma być jakieś 30% szybsze niż 4870.

Premiera 4890 jest planowana na kwiecień więc można już na ten miesiąc poczekać.

[PBT] Horpah

pewnie najszybciej w maju w Polsce będzie
Pigu pewnie ma już w domu, tylko się jeszcze nie pochwalił

MarcinG

jak na windowsa to nie wiem  ..a jak na linuxa to tylko NVidia jak narazie :)

Patrzac na post kolegi to ja sie wstrzymam z zakupem karty,  bo Caustic Graphics wyglada interesujaco. Oby jak najszybciej :)

Pigu

oto nasz kamrrrat radek - dzielnie się sprrrawuje od wtorku

OxyOne

U nie radek tak sie darł ze nie wytrzymałem. Rozebrałem go na czynniki pierwsze znaczy tylko chlodznie, kurzem dwa klocki miedzi oblepione wyczysciłem. Wentylator tez wyczysciłem te ala pasty na GPU usuniete - zastapiłem ciekłym metalem poskladałem to wszystko i...
RPM z 6030 spadło do 2300-2500, temp spadła do 78C pod pod pełnym obciażeniu.
cala operacja wyszla na plus

całe chłodzenie to tandeta najciezsze sa te bloczki miedzi reszta plastik.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Pigu

wentyl skręcony poniżej 30%, temp nie przekracza 80