Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

2009.04: Prime Grid

Zaczęty przez Bober, 04 Marzec 2009, 23:37

Angelus

Cytat: AiDec w 25 Marzec 2009, 08:24
Cytat: KrzychuP w 25 Marzec 2009, 07:52
To ja się zapytam: A jak wygląda obciążenie/punktacja poszczególnych podprojektów?

1. Obciazenie jest bardzo, bardzo rozne, ale bardziej szczegolowych informacji nie jestem w stanie udzielic. Jedyne co moge napisac, to ze AP26 jest jednym z najmniej obciazajacych/wygrzewajacych proca.

2. AP26 liczone na jakimkolwiek systemie 64-bitowym punktuje najlepiej ze wszystkich PrimeGrid`ow i nie ma w tym wzgledzie zadnej konkurencji. Nie wiem jak to wyglada w przypadku 32bit, ale sadze ze mimo wszystko AP26 jest najlepsze. Podsumowujac naprawde nie widze lepszego projektu w Primie.


Cytat: PBT_marian_boss w 25 Marzec 2009, 07:47
Koleżanki i koledzy widzę że PrimeGrid ma duże szanse wygrać i zostać projektem miesiąca w związku z tym mam jedno pytanko. Czy liczymy wszystko czy ograniczamy się tylko do AP26?

Generalnie liczymy PrimeGrida. Czyli wszystko. Ale jestem pewien ze prawie wszyscy wybiora AP26. Po pierwsze to dobry polski projekt :) a trzeba wspierac co nasze :), po drugie punktuje najlepiej, a po trzecie najmniej wygrzewa proca.

No skoro klamka się zapadła jak to mówią to może jakieś rady dla "nowych" użytkowników? Ja Prima nie lubię bo mało punkcików daje i wkład w postęp, naukę itp. też niewielki ;) ale pewnie cusik tam będę liczył i tu pytanie: 32 bity, XP, P4 (coprawda HT ale jednak), net non stop i co liczyć? Ktoś wtajemniczony mógłby pogłówkować i dać znać co będzie najlepsiejsze dla TEAMu  :parrrty:

sesef

Najlepiej liczyć AP62 szczególnie na systemach 64 bit chociaż i na 32 też można. Lepiej umacniać nasza pozycje w tym pod projekcie niż się rozdrabniać.

Cytat: KrzychuP w 31 Marzec 2009, 12:47p.s. czy któreś podprojekty PrimeGrida mają dłuższy deadline? Interesuje mnie min. 11dni ;)
(ze względu na świąteczny urlop)

Z tego co patrzyłem pps ma 12 dni AP26 7 dni

Aegis Maelstrom

Hmm... skoro 64-bit robi taką różnicę...

czy korzystał ktoś z Dotsch/UX 1.1 x64 albo innej dystrybucji Linuksa 64-bit na live CD / USB itp. z BOINCiem gotowym do primegrida? Spróbowałbym choć parę dni...

sesef

Cytat: sesef w 31 Marzec 2009, 15:47Z tego co patrzyłem pps ma 12 dni AP26 7 dni

Przepraszam nastąpiła pomyłka WU psp mają 12 dni (Prime Sierpinski Problem (LLR))

Cytat: Aegis Maelstrom w 31 Marzec 2009, 16:01
Hmm... skoro 64-bit robi taką różnicę...

czy korzystał ktoś z Dotsch/UX 1.1 x64 albo innej dystrybucji Linuksa 64-bit na live CD / USB itp. z BOINCiem gotowym do primegrida? Spróbowałbym choć parę dni...

Jak nie chcesz się rozstawać z windowsem zainstaluj sobie Bete Windows 7. Sam na niej liczę i nie ma najmniejszych problemów.

TJM

Daruj sobie raczej LiveCD, wygospodaruj ze 4-5GB miejsca na dysku windy i korzystając z Wubi postaw na tym 64 bitowe ubuntu. Komfort pracy i przełączania się na taki system będzie znacznie wyższy niż przy pracy z jakimś live lub instalacją na USB. W praktyce jest to pełnosprawny system, tylko w wirtualnej partycji znajdującej się w pliku na dysku.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

buninek

Cytat: Angelus w 31 Marzec 2009, 15:08
[...]
Ja Prima nie lubię bo mało punkcików daje i wkład w postęp, naukę itp. też niewielki ;)
[...]
Tylko ten wkład w naukę jest trudno mierzalny. Ocena zawsze będzie subiektywna.
Przykładowo damy grupie osób do wyboru projekty

a) poszukujący lek (szczepionkę) ratującą noworodki
b) szukający nowych liczb pierwszych

wybór zdaje się być oczywisty większość zdecyduje się na 'a)'.
Moje kryteria są proste, punkty. XD

MarcinG

PrimeSierpProblem Sieve   7 dni
Ap26                                   7 dni
321              Sieve              7dni
ProthPrime  Sieve              7dni            -> http://www.primegrid.com/results.php?hostid=97698&offset=80


ProthPrime                       (LLR)  3 dni
Twin Prime Search            (LLR)  5 dni
Prime Sierpinski Problem (LLR) 12 dni    -> http://www.primegrid.com/workunit.php?wuid=62516704
Cullen Prime Search          (LLR) 12 dni  -> http://www.primegrid.com/results.php?hostid=94993

TJM

W prime chyba są jeszcze zadania które można liczyć ręcznie poza BOINCem, punkty też za to przyznawane są ręcznie, podejrzewam że w takim wypadku deadline to kwestia napisania na forum kiedy odeśle się rezultat.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Pigu

który podprojekt jest najbardziej kaloryczny na xp32?

OxyOne

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81


-

Cytat: Pigu w 31 Marzec 2009, 17:33
który podprojekt jest najbardziej kaloryczny na xp32?

321 sieve - 60 pkt/h
Sierpiński sieve ~ 50 pkt/h
AP26 - 28 pkt/h

'Macane' na E8400 XP32

KrzychuP

Cytat: GóRa w 31 Marzec 2009, 16:19
PrimeSierpProblem Sieve   7 dni
Ap26                                   7 dni
321              Sieve              7dni
ProthPrime  Sieve              7dni            -> http://www.primegrid.com/results.php?hostid=97698&offset=80


ProthPrime                       (LLR)  3 dni
Twin Prime Search            (LLR)  5 dni
Prime Sierpinski Problem (LLR) 12 dni    -> http://www.primegrid.com/workunit.php?wuid=62516704
Cullen Prime Search          (LLR) 12 dni  -> http://www.primegrid.com/results.php?hostid=94993
Dzięki!

Do piątku ciągnę AP26, a potem zaciągnę ile się da PSP albo Culleny, coby do "poświąt" się komp nie nudził  XD

MarcinG

http://www.primegrid.com/results.php?hostid=94993

:o  nie spojrzalem na ta pierwsza ..a to jest woodall.. Widzisz jaki czas i jaki claimed..ciekawe ile jest za granted. Pewnie duzo.. Musze zdobyc kilka i zobaczyc czy lepiej wychodza niz 321sieve.  :book:

Nigdy nie mialem cullena ani woodala.

Pigu

Cytat: Robert63 w 31 Marzec 2009, 22:16
Cytat: Pigu w 31 Marzec 2009, 17:33
który podprojekt jest najbardziej kaloryczny na xp32?

321 sieve - 60 pkt/h
Sierpiński sieve ~ 50 pkt/h
AP26 - 28 pkt/h

'Macane' na E8400 XP32

dzięki

sesef

Cytat: GóRa w 31 Marzec 2009, 22:31
http://www.primegrid.com/results.php?hostid=94993

:o  nie spojrzalem na ta pierwsza ..a to jest woodall.. Widzisz jaki czas i jaki claimed..ciekawe ile jest za granted. Pewnie duzo.. Musze zdobyc kilka i zobaczyc czy lepiej wychodza niz 321sieve.  :book:

Nigdy nie mialem cullena ani woodala.

Punktacja jest taka http://www.primegrid.com/workunit.php?wuid=65064257

MarcinG

#96
ok dzieki. Widze ze wogole nie oplacalne nawet jakbym to policzyl w 100.000 sek.
w 321sieve wychodzi u mnie  na 65.000sek  1900cr . <Roznica jest spora.


Btw. ten woodal to llr..mysle ze na sieve byloby duzo duzo wiecej punktow..Trzeba by bylo to wyprobowac tylko skad probke  :(



Niestety, nie możemy blokować edycji wybranych tematów, jedynie działów.
Bober

3Rni

hmm...może trochę patriotyzmu  ;D i AP26 a nie tylko co się opłaca  :P

startujemy za chwile ^^

MarcinG

liczymy AP liczymy ale to na farmie  XD, moze odpale pod koniec miesiaca zeby coz znalesc jak szczescie dopisze..

Raczej staram sie podbic RAC PL wiec licze to co najbardziej sie oplaca..Zeby kazdy kto ma 64bit liczyl 321sieve to bysmy poszli sporo w gore.

Czy startujemy wg polskiego czasu ?

satanetv

To będzie pierwszy projekt miesiąca w którym będę brał udział. Już się liczy PrimeGrid tylko małe pytanie. Kiedy się pojawią pierwsze statystyki i czy próbki zassane jeszcze w marcu a obliczane dziś zaliczają się już na ten miesiąc i będą uwzględnione w statystykach projektów??

MarcinG

pewnie nie..Bo wtedy ktos by zassal 500 probek policzyl i odeslal w kwietniu..

satanetv

Nie wiem czy można zassa sobie aż tyle próbek. Ale jak uruchomiłem już projekt 31 to zassał mi ich kilka. a zanim je przelicze to będzie już 2 albo 3 kwietnia. A nie chce też resetowac projektu po to tylko żeby miec próbki z kwietnia. może ktoś to potwierdzic na 100%

emik

Cytat: GóRa w 01 Kwiecień 2009, 15:19
pewnie nie..Bo wtedy ktos by zassal 500 probek policzyl i odeslal w kwietniu..
co to jest 500 wu - raptem 5 dni liczenia na C2D T55500@1,66GHz


ad coś tam) wydaje mi się że jak odeślesz po rozpoczęciu wyścigu to ci je zaliczy na ten poczet ;D


satanetv

Widzę że są pierwsze wyniki. Nie pasują mi do niczego. Policzyłem tylko te wysłane 1 kwietnia i odesłane 1 kwietnia i jest za mało. Policzyłęm wszystkie które zostały dziś obliczone i odesłane i jest za dużo.

sesef

Można prosić o przestawienie preferencji SKB@P, żeby liczył tylko AP26 z tego co widzę teraz liczy wszystkie dostępne typy, włącznie z tymi gdzie na maszyny 64bit wysyłana jest aplikacja 32bit. Szkoda marnować 64bity dla 32bit.

RAD-Poland

#105
do projektu miesiąca marca MilkyWay liczą się punkty dopisane za odesłane i zaraportowane próbki do 1.04.2009 0:05

do projektu miesiąca kwietnia PrimeGrid liczą się punkty dopisane za odesłane i zaraportowane próbki po 31.03.2009 22:15 (nie ma znaczenia czas pobrania próbki)
w PrimeGrid statystyki są aktualizowane co 4 godziny

Cytat: satanetvKiedy się pojawią pierwsze statystyki i czy próbki zassane jeszcze w marcu a obliczane dziś zaliczają się już na ten miesiąc i będą uwzględnione w statystykach projektów??

Pierwsze statystyki pojawiają się ok 17:00 pierwszego dnia miesiąca (po powrocie z pracy - niestety obecnie wymagana jest ręczna podmiana skryptu bota-aktualizacji)

Cytat: GóRapewnie nie..Bo wtedy ktos by zassal 500 probek policzyl i odeslal w kwietniu..
niestety tak
nie ma możliwości weryfikacji wszystkich hostów użytkowników, wiele z nich ma status "anonymous"

jeśli byś przeliczył w marcu próbki z PrimeGrid i odesłałeś je w kwietniu to będziesz miał więcej punktów w tym projekcie miesiąca, oczywiście kosztem punktów projektu z poprzedniego miesiąca (przeliczenie obecnych próbek wykorzystywało moc CPU i nie liczyłeś próbek MilkyWay

wyjątek stanowią wyścigi, weryfikacja czasu pobrania i odesłania próbek realizowana jest przez serwer projektu

Cytat: satanetv w 01 Kwiecień 2009, 16:30
Widzę że są pierwsze wyniki. Nie pasują mi do niczego. Policzyłem tylko te wysłane 1 kwietnia i odesłane 1 kwietnia i jest za mało. Policzyłęm wszystkie które zostały dziś obliczone i odesłane i jest za dużo.

na raie wszytko wygląda ok


satanetv    user_id=37319

09-03-31-22:15 <total_credit>2237.376085</total_credit>
09-04-01-2:15 <total_credit>2237.376085</total_credit>
09-04-01-6:20 <total_credit>2237.376085</total_credit>
09-04-01-10:10 <total_credit>2237.376085</total_credit>
09-04-01-14:10 <total_credit>2321.709363</total_credit>

wu:
PSP_sr2sieve -> 2 (57,11)
AP26 -> 2 (27,22)

satanetv -> 84,33 pkt


ale jeśli coś będzie nie tak spróbujemy znaleźć problem

EDIT:
@satanetv
obecnie na 16:45 masz odesłane:
PSP_sr2sieve -> 11
AP26 -> 13

kolejna aktualizacja wyników projektu miesiąca będzie ok 18:30 sprawdź wtedy (pewnie odeślesz kolejne próbki)  :parrrty:

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

satanetv

No teraz to się zgadza. Nie wziąłem pod uwagę próbki wysłanej wczoraj po 22.

ksysju

Witam

Już jesteśmy 1 w Top teams by work done in the last 24 hours.  :)
ksysju

KrzychuP

I to na PIERWSZYM miejscu  :arrr:

:parrrty:

Aegis Maelstrom

Juhuu!

A wśród Top Members, na drugim miejscu ksysju! Grratulacje!  :parrrty:

buninek

Ksysju rozgrzał wszystkie swoje tostery. :parrrty:
Reszta również bardzo ładnie. Już ponad 100 osób punktowało. :attack:

MarcinG

od wczoraj nie mialem netu (pad router) i komp liczyl i nie odsylal probek ;/ DOpiero teraz hurtem poszlo.

buninek

W końcu SKB@P pobiera i liczy odpowiedni podprojekt, aż żal było patrzeć na statystyki.  :o
Osiem bardzo mocnych rdzeni, pracujących pod 64 bitowym systemem to potęga w tym projekcie.
Szkoda tylko, że przez miesiąc liczenia w milky pracowały na jałowym biegu. Brak zainstalowanych optymalek.
Krótko - marnotrawstwo zasobów. Równie dobrze można było wyłączyć jeden komp.

satanetv

Panowie mam mały problemik. Już na 2 komputerach mi się pojawił.

Problem wygląda tak

http://www.primegrid.com/result.php?resultid=98021763

Jak ktoś może pomóc byłbym bardzo wdzięczny.

Komputer to

http://www.primegrid.com/show_host_detail.php?hostid=104179

Judge

Informuję, że właśnie kończą się wu w pod-projekcie AP26. Obecnie zostało ich jeszcze 500, z tego co widać na stronie głównej.
Skupiamy się teraz nad jakimś konkretnym pod-projektem?
gg: 2439099

OxyOne

juz sępy sie dossały nie ma nic
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81

:D ja do końca miecha liczę co opadnie w prime a potem przesiadka na nowy projekt miesiąca :D

Akira

Mamy największy RAC ze wszystkich projektów  w Prime Grid.

PanStaszek

Przypominam że 29-30.04 będzie Challenge w Prime Sierpinski Project (Sieve) , to może warto na ten podprojekt się przełączyć !


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

MarcinG

no wlasnie.. Tylko nie zbyt duzy buforek bo potem trzeba bedzie wywalac.. Wyscig pewnie liczy probki od momentu pobrania w tym terminie.