bonic GPU

Zaczęty przez Von Braun, 01 Kwiecień 2009, 13:13

Von Braun

Witam

chciałem się dowiedzieć jakie projecty można liczyć na GPU ,i czy muszę ściągnąć nowa wersje bonic dedykowaną CUDA

ksysju

#1
Witam

Na wszystkie Twoje pytania na forum już odpowiedź jest, wystarczy trochę poszukać.

Zakładam że ja piszesz  CUDA masz kartę Nvidia.
Na dziś masz 2 projekty GPUgrid i Seti.

Każda "nowa" wersja  BOINC Managera wykrywa CUDA



ksysju

Von Braun

dzięki ksysju za odpowiedz  8),co do grafy to mam Nv dokładnie GF GTX 280
tylko cos mi wywala ,że seti nie ma roboty na razie (project has no jobs available)  :(

ksysju

Hi

No Seti jest coś mało stabilne w wydawaniu WU.

Polecam GPUGrid, od miesiąca albo i więcej zero problemów, zero przerw, zawsze 3 wu w zapasie. Podłączyć i patrzeć na statystyki ;-)

 
ksysju

KrzychuP

Na takiej grafie to tylko GPUgrida!!

Seti - jeśli ktoś lubi, albo ma słabszą kartę (bo w GPU się po prostu nie wyrabiają z deadline'm albo przycinają). Chyba punktowo gorsze od GpuGrid

Von Braun

zapuściłem GPUgrid i czas liczenia próbki widzę wyjdzie kolo 2h  |-?.myślałem ze na GPU to szybciej zrobi   :(

Pigu

zobaczysz ile pkt będzie za tę wu to się uśmiechniesz :P

Von Braun

no  pewnie tak 8) tylko mam jakiś dziwny problem ,dodałem seti i GPUgrid .ładnie sobie liczy to GPU ,i nagle mi wywala projekty z bonic manager ,i zostaje mi sama rosseta .samo się usuwa ,dziwnie troche |-?

Troll81

Jeszcze Lattice ma próbki na GPU ale musisz obadać na ile to stabilne jest.

Bober

Cytat: Von Braun w 01 Kwiecień 2009, 18:19
no  pewnie tak 8) tylko mam jakiś dziwny problem ,dodałem seti i GPUgrid .ładnie sobie liczy to GPU ,i nagle mi wywala projekty z bonic manager ,i zostaje mi sama rosseta .samo się usuwa ,dziwnie troche |-?
nie znam się na liczeniu na grafach, ale nie podłączasz się czasem przez BAM?

AiDec

Cytat: Von Braun w 01 Kwiecień 2009, 18:19
no  pewnie tak 8) tylko mam jakiś dziwny problem ,dodałem seti i GPUgrid .ładnie sobie liczy to GPU ,i nagle mi wywala projekty z bonic manager ,i zostaje mi sama rosseta .samo się usuwa ,dziwnie troche |-?

Zasada nr 1 - nie mieszac SETI z GPUGrid. Albo jedno, albo drugie. SETI jest wciaz nie dopracowane i zdarza sie ze SETI wykrzacza wszystkie probki GPUGridowe.


Cytat: KrzychuP w 01 Kwiecień 2009, 15:46
Na takiej grafie to tylko GPUgrida!!
Seti - jeśli ktoś lubi, albo ma słabszą kartę (bo w GPU się po prostu nie wyrabiają z deadline'm albo przycinają). Chyba punktowo gorsze od GpuGrid

Tak, znacznie gorsze.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Von Braun

Cytat: AiDec w 02 Kwiecień 2009, 08:17
Zasada nr 1 - nie mieszac SETI z GPUGrid. Albo jedno, albo drugie. SETI jest wciaz nie dopracowane i zdarza sie ze SETI wykrzacza wszystkie probki GPUGridowe.

tylko ze ja liczę 1 project na raz nie 2 od razu .odpalam samo GPUgrid liczy z jakies 30min i samo znika

co do BAM to chodzi coś o łączenie z boincstats ?.dodałem tam Seti ,GPUgrid ,i rossete na razie

taktu

Cytat: Von Braun w 01 Kwiecień 2009, 15:56
zapuściłem GPUgrid i czas liczenia próbki widzę wyjdzie kolo 2h  |-?.myślałem ze na GPU to szybciej zrobi   :(

poważnie tak szybko liczą się próbki na tej karcie?! ???


sciagacz

podlacze sie do tematu

mam takie pytanie posiadam plute ASUS P5Q PRO

do tego 2x geforce 8600gts (karty nie sa polaczone przwodem sli)

system w menadzerze urzadzen widzi 2 x geforce 8600 gts a jak wlaczam boinc to mam komunikat
Cytat2009-06-05 00:04:56||CUDA devices found

pytanie brzmi co moze byc przyczyna ze boinc w gpugrid liczy 1 WU ??

sesef

to będziesz musiał je połączyć, bo to najpewniej jest przyczyną.

AiDec

Mimo ze nie sa polaczone przewodem, to moze liczyc tylko jedna poniewaz w ustawieniach zaawansowanych grafiki mozesz miec ustawione `SLi enabled`. SLi co prawda nie dziala (zadzialaloby automatycznie jakbys wpial zlaczke), ale ustawione jest ze w razie podlaczenia ma dzialac. Sprawdz jak masz tam ustawione :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

taktu

To ja dodam tylko że jeden 8600gts nie jest w stanie jednocześnie liczyć i płynnie wyświetlać obrazu 1680x1050


KrzychuP

Z dawna wyczekiwana przeze mnie wiadomość w MilkyWay'u (w ostatnim newsie):

CytatWe should have the CUDA code out sometime this week.

Seti pójdzie w odstawkę  :arrr:

sesef

Cytat: KrzychuP w 08 Kwiecień 2009, 14:06
Z dawna wyczekiwana przeze mnie wiadomość w MilkyWay'u (w ostatnim newsie):

CytatWe should have the CUDA code out sometime this week.

Seti pójdzie w odstawkę  :arrr:

NetMonitoring się ucieszy bo będzie mógł puścić 4x70x2. Co do CUDA w Milky nie ma co się spieszyć bo jak będzie tak jak jest teraz czyli, że program wymaga podwójnej precyzji to również nie wszystkie karty nVidii będą mogły liczyć. Z tego co mi wiadomo to sprzętowe wsparcie dla podwójnej precyzji pojawiło się dopiero w GTX200 series (nie wiem jak to jest z 275 bo to w końcu kotlet na starym układzie więc może nie mieć sprzętowego wsparcia) nie wiem czy dla pozostałych kart nvidii w terach jest jakieś softowe wsparcie dla double precision.

Wszystko może się zmienić jak milka_gpu będzie wymagać tylko pojedynczej precyzji bo wtedy nie dość że bez problemów będą mogły liczyć wszystkie nvidie wyposażone w CUDA to również będą mogły liczyć karty ATI z serii 36xx, 43xx 45xx 46xx może nawet serie 2350, 24xx, 26xx, 29xx

Troll81

I wtedy mój radek na AGP przestanie sie nudzić :D