Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Zasiłka do mojego kompa

Zaczęty przez Troll81, 15 Kwiecień 2009, 09:13

Troll81

Ze względu na to że mój szacowny Modecom Fell 400 poszedł się klękać (i ponoć ma byc naprawiony na gwarancji). Moja super hiper maszyna sunie teraz na enlight 350

Mam intela 6550 dual core
płytę p31 ds3l
grafę 8600 gt i dysk sata
do tego napęd optyczny i 1gb ramu 1066 (druga kostka poszła się klękać)
do tego karta wifi

całość zestawu obciąża mojego UPS 1,1KVA na ok 16%

Szukam nowego zasilacza do budy i jestem w stanie wyskrobać max 250 PLN
ma ktoś jakieś propozycje??? Najlepiej z komputronika

OxyOne

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81

#2
bo mają http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obudow/Chieftec_GPS_450AA_101A_450W_bulk/pelny,id,30126/ prawie 20 zł taniej :D

OxyOne

Cytat: Troll81 w 15 Kwiecień 2009, 10:04
bo mają http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obudow/Chieftec_GPS_450AA_101A_450W_bulk/pelny,id,30126/ prawie 20 zł taniej :D

taaa i za darmo ci wysla pewnie jeszcze dopłaca...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81

NIe :D odbiorę w magnoli :D
btw staniał do 205 :D a że lubię arest to chyba się dziś do nich przejadę. Ten droższy ma modułowe kable??

Troll81

#5
A jakie firmy oprócz chiefteca polecalibyście??

bo jeszcze takie coś mnie kusi
http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=14063&katid=14

OxyOne

Ostatnimi czasy Tagany maja jakis problem. Ogolnie sa ok do 2 lat pozniej sycza i padaja. Zanim kupie sprzet do kompa pytam sie chłopaków na serwisach jakie maja najmniejsze zwroty. Tym sie sugeruje.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Tomasz R. Gwiazda

ja ostatnio skorzystalem z Enermax

OCZ tez wygladaja ciekawie (choc tu mam doswiadczenie wylacznie z RAM-u i Pendrive :) )

Troll81

z racji racjonalizacji kosztów wybulę chyba te 205 złociszy...

Troll81

zakupiłem chiefteca gps-450AA-101 A za 205 złotych. No i kurna głośne jest bydle. Dwa razy głośniejsze od modecoma feel III 400W. Za tę kasę mogliby cichszy wentyl wstawić. Normalnie żenua. Jak wróci mój modecom z naprawy to podmienię wentyle. Nawet ten Enlight 350 na którym tymczasowo jechałem był cichszy. No po tej firmie spodziewałem się czegoś więcej...

Pigu

miałem takiego i słusznie prawisz - głośne bydle - po zamianie na bequieta byłem w szoku :P

Troll81

wymienie jak sie da na tę z modecoma. tylko kurde trza chyba będzie plomby zerwać :( i chu... z gwarancji...

OxyOne

Jak chcesz miec cicho trzeba było sobie kupic silverstone ten potrafi zatrzymac wentyla przy obciazeniu 600W a przy 1kW ledwo co kreci.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81

jakbym miał kasę to bym nie miał problemu :D ale mam mało kasy i nie stać mnie. Kupuje więc to na co mnie stać a potem kombinuję jak koń pod górę by to ulepszyć. np wyciszanie kompa :D wymiana wiatraka w zasiłce to nie jest wyzwanie. Ale utrata gwarancji to tak jakbym się prosił o awarię. Miałem uzbierać kasę na radka (myślałem o 4850) a tu lipa i trza zasiłe kupować bo stara sie zjarała. I jeszcze pamięć mi upier..niczyła. i zamiast 2g mam 1g. Wymiana proca to będzie chyba dopiero na boże narodzenie ( a myślałem o wakacjach)

TJM

Dziwne, mam takiego samego chiefteca i nie jest specjalnie głośny, wiatrak po włączeniu kręci się chwilę dość szybko i zwalnia, podczas normalnej pracy ledwo się kręci. Na pewno nic tam w środku nie trze ? W moim wiatrak był fabrycznie za blisko kraty i dotykał czegoś, żeby nie tracić gwarancji wygiąłem lekko obudowę śrubokrętem %-)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

raczej szum powietrza :( wiatrak chodzi non stop szybko

AiDec

Cytat: NetMonitoring w 15 Kwiecień 2009, 14:52
Ostatnimi czasy Tagany maja jakis problem.

Potwierdzam, Taganow bym nie polecal.


Cytat: Thomas_waw w 15 Kwiecień 2009, 15:02
OCZ tez wygladaja ciekawie (choc tu mam doswiadczenie wylacznie z RAM-u i Pendrive :) )

OCZ rowniez nie. OCZ to generalnie dobra firma, ale trzeba uwazac. 75% produktow maja naprawde swietnych, ale niestety pozostale 25% to lipa. Mam w cholere roznych pamieci OCZ, kilka zasilaczy i taka jest moja opinia. Jedno jest pewne, przez dlugi czas nie kupie zadnego zasilacza z OCZ...



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

maro86

#17
Jeśli chodzi o cichośc to polecam to co mam w sygnaturce.. A z tańszych Fortron..

Xeon E5410@2.33GHz SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)
Foxconn P35A-S@P36 2x Kingston HyperX KHX6400D2LL 1GB + 2x2GB Kingston 800Mhz
SAPPHIRE 5770 1GB DDR5 400/900 DVD LG
Corsair CMPSU-450VXEU - 450W Chieftec LBX-02BBB
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB + SAMSUNG HD120IJ 120 GB