Jak skontaktować się z innym użytkownikiem BOINC?

Zaczęty przez deway, 02 Maj 2009, 13:23

deway

Pytanie:
1. Jak skontaktować się z innym użytkownikiem BOINC?
Jakie znacie sposoby? Proszę o wszystkie jakie przychodzą Wam do głowy.

2. Czy istnieje jakiś jeden uniwersalny sposób skontaktowania się z każdym użytkownikiem zarejestrowanym w projektach BOINC?
"Szaleństwo: robić wciąż to samo, a oczekiwać różnych rezultatów" Albert Einstein

Mchl

W projektach korzsytających z nowszych wersji oprogramowania jest możliwość wysłania PM. Ponadto nie ma nic.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

deway

Cytat: Mchl w 02 Maj 2009, 14:44
W projektach korzsytających z nowszych wersji oprogramowania jest możliwość wysłania PM. Ponadto nie ma nic.
Rozumiem, że chodzi o Prywatne Wiadomości po zalogowaniu na stronę własnego konta danego projektu.
To już coś, szkoda że defaultowe ustawienia kont mają zaznaczone
w "How should we notify you of new private messages, friend requests, posts in subscribed threads, and other events?"
=> "On my Account page (no email)".
Gdyby miały zaznaczone "Immediately, by email" lub "In a single daily email" to ktoś mógłby się zorientować, że wysłałem maila, a tak pewnie nawet nie zauważy, bo kto z Nas loguje się na swoją stronę projektu i sprawdza czy nie ma jakieś wiadomości? Ja nie.

Można wysyłać zastępczo:
- prywatne wiadomości na http://pl.boincstats.com/ jeśli ktoś ma uzupełniony profil, bo tam jest przynajmniej zaznaczone standardowo:
"Powiadamiaj o nowych prywatnych wiadomościach za pomocą poczty e-mail: Tak"
- albo szukać kontaktu do danej osoby szukając po nicku po google

Świetnie, 1 669 093 userów BOINC bez możliwości pisania do siebie w jakiś rozsądny sposób. Dziwne.
"Szaleństwo: robić wciąż to samo, a oczekiwać różnych rezultatów" Albert Einstein

AiDec

Ano dziwne. Ale BOINC to nie Skype (w zamierzeniu) ;) :P.

Jak juz masz usera, to sprawdz w ktorym projekcie ma najwiecej punktow, lub obecnie najwiekszy RAC i tam pisz PW - na pewno tam zaglada :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

deway

Cytat: AiDec w 03 Maj 2009, 12:06
Ano dziwne. Ale BOINC to nie Skype (w zamierzeniu) ;) :P.
Tylko jak tu stworzyć coś wspólnie nie mogąc się swobodnie komunikować? Nawet w ramach tego samego zespołu? ???
Ktoś się przyłącza, a ja nawet nie moge napisać "cześć, fajnie że jesteś" ;)
Wygląda na to, że projekt BOINC zjednoczył wszystkie programy naukowe, ale ludzi w tych projektach już nie. Szkoda, ale z tego co dotyczałem są jakieś ruchy w tym kierunku, kiedyś nawet "Prywatnych Wiadomości" nie było.

AiDec dzięki za sugestie, będe musiał tak robić.
"Szaleństwo: robić wciąż to samo, a oczekiwać różnych rezultatów" Albert Einstein

Kryniek

Cytat: deway w 02 Maj 2009, 13:23
Pytanie:
1. Jak skontaktować się z innym użytkownikiem BOINC?
Jakie znacie sposoby? Proszę o wszystkie jakie przychodzą Wam do głowy.

2. Czy istnieje jakiś jeden uniwersalny sposób skontaktowania się z każdym użytkownikiem zarejestrowanym w projektach BOINC?

A można wiedzieć co znów planujesz? :)
Może warto by wcześniej zawiadomić administrację naszej strony by przyszykowała się na najazd nowych rekrutów, gdy się naraz wszystcy tłumnie zjawią, podobnie jak ostatnio %)

Troll81

Gdyby dać taką opcję że wystarczy się zalogować na profil i już można słać PMy do ludzi to wyobraź sobie konsekwencje. Zaraz jakiś kolo zmajstrowałby skrypta i zaspamował ludzi. Raz dziennie dostawałbyś maila że w skrzynce projektu X czeka na ciebie 20 wiadomości o powiększaniu penisa, nowej wersji wiagry i o mozliwości obstawiania wyników meczy przez neta, nie wspominając już o promocjach.

deway

#7
Kryniek chciałem porozmawiać z kilkoma osobami z innych zespołów o promocji BOINC ;D Na razie zdobywam informacje jak moge się z nimi skontaktować, potem przedstawie Wam o co mi chodzi ;)
Przykład z wykop.pl pokazał, że pracując razem możemy dużo zdziałać, więc raczej zawsze będe informował co zamierzam ciut wcześniej ;)

Troll81, a np. portale społecznościowe? jednak istnieją i skupiają dużo większą liczbę userów niż cały projekt BOINC.
Już teraz można wysyłać Private Messages w projektach, ale nie można wysyłać PM z jednego projektu do drugiego, bo jak na razie każdy z Nas nie ma jednego "usera BOINC", tylko kilku userów w kilku projektach.
Teoretycznie powinniśmy mieć coś na kształt tego co jest na boincstats, mamy tam jeden profil, jak ktoś chce to do Nas na niego piszę, niezależnie czy jest w projekcie X czy Y, a tym jednym profilem zarządzamy wszystkimi projektami.
"Szaleństwo: robić wciąż to samo, a oczekiwać różnych rezultatów" Albert Einstein

Bober

Deway polecam również stronę: http://www.boincteams.com/index.php, gdzie również wymieniano sporo informacji na temat promocji BOINC/drużyn. Przy czym niekoniecznie dużo osób tam zagląda.

Kryniek

Cytat: deway w 03 Maj 2009, 21:00
Kryniek chciałem porozmawiać z kilkoma osobami z innych zespołów o promocji BOINC ;D Na razie zdobywam informacje jak moge się z nimi skontaktować, potem przedstawie Wam o co mi chodzi ;)
Przykład z wykop.pl pokazał, że pracując razem możemy dużo zdziałać, więc raczej zawsze będe informował co zamierzam ciut wcześniej ;)

No do działaj działaj jeśli masz dobry pomysł, takie są jak na lekarstwo bo ostatnio coś nasza średnia punktów spadła i obecnie oscyluje na 1,340,576 a jakiś miesiąc temu było ok 1,600,000  :(
Jak nie będzie powoli wzrastał tylko utrzyma się na obecnym poziomie to za dużo już nie podskoczymy w rankingu, tym bardziej że konkurencja nie śpi :wth:

KrzychuP

Cytat: Kryniek w 04 Maj 2009, 08:16
ostatnio coś nasza średnia punktów spadła i obecnie oscyluje na 1,340,576 a jakiś miesiąc temu było ok 1,600,000  :(
Ja bym podejrzewał zmianę projektu miesiąca, wtedy był MilkyWay (dość punktodojny), a jednak w projekcie mieciąca bierze udział sporo osób z czołówki naszego zespołu

eclipse99

Cytat: KrzychuP w 04 Maj 2009, 09:30
Cytat: Kryniek w 04 Maj 2009, 08:16
ostatnio coś nasza średnia punktów spadła i obecnie oscyluje na 1,340,576 a jakiś miesiąc temu było ok 1,600,000  :(
Ja bym podejrzewał zmianę projektu miesiąca, wtedy był MilkyWay (dość punktodojny), a jednak w projekcie mieciąca bierze udział sporo osób z czołówki naszego zespołu

No i FreeHal - dopóki nie zawisł na kołku też generował swoje.