Zapisywanie swoich treningow

Zaczęty przez lukaszde, 18 Czerwiec 2009, 09:42

lukaszde

Dla wszystkich osob aktywnych polecam zabawe z  http://www.sportypal.com
Wystarczy miec urzadzenie z GPS i pobrany darmowy program sportypal

Troll81

:D ja na razie muszę kupic trampki, a nie gps

TJM

Ja mam podobną zabawkę jako aplikację (w zasadzie to skrypt napisany w pythonie chyba) dla Nokii 6120c. Progs korzysta jakoś z systemowej aplikacji udostępniającej położenie i na tej podstawie liczy odległości/prędkość, tworzy eleganckie tabelki które potem da się nawet eksportować do excela. Całkiem niezłe, ale korzystanie z GPS ma co najmniej dwie poważne wady:
Łatwo oszukiwać, bo kto mi zabroni wsiąść z GPSem w samochód ? Dla samego siebie takie dane jeszcze ujdą w tłoku, ale wszelkie rankingi oparte o dane z GPS na pewno będą pełne cheaterów.
No i co gorsze, dokładność pomiaru wcale nie jest zbyt duża. GPS podaje odległość przebytą w dwóch wymiarach, nie uwzględniając niestety różnic wysokości  :( Z tego powodu u mnie np. na leśnych trasach gdzie biegam codzień, rozrzut na niektórych odcinkach sięgał do 25-30% między danymi z GPS a pomiarem wykonanym rowerem z idealnie skalibrowanym licznikiem i do tego prowadzonym po drodze w linii prostej.



W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.