Czy jesteś za przechodzeniem punktów z głosowania?

Zaczęty przez Troll81, 30 Czerwiec 2009, 11:27

Czy jesteś za przechodzeniem punktów z głosowania za miesiąc bieżący do głosowania na miesiąc następny

Tak
22 (61.1%)
Nie
12 (33.3%)
Nie mam zdania
2 (5.6%)

Głosów w sumie: 36

Głosowanie skończone: 30 Lipiec 2009, 11:27

Troll81

Jak w tytule. Ankietę kończymy za 30 dni. W zalezności od wyniku ankiety dodamy wyniki pprzedniego głosowania (na PM lipca) do wyników głosowania na PM sierpnia. Oczywiście punkty dla projektu POEM zostaną wyzerowane.

Niekumaty Burak

Jest - za miesiąc bieżący do głosowania na miesiąc następny.
A powinno chyba być - za miesiąc bieżący do głosowania na miesiące następne.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Troll81

tak. Punkty przedzą z głosowania na głosowanie aż do czasu aż projekt zostanie wybrany projektem miesiąca. Wtedy punkty mu się zerują. W ten sposób jeśli ktoś uparcie będzie głosował na jeden projekt to po jakimś czasie (np 2 latach) okaże się że jego projekt uzbierał najwięcej głosów. W ten sposób można wypromować każdy projekt (np pirates albo burp)

PBT_marian_boss


lolek


OxyOne

Przekombinowane...
Zaczynacie marnować swój czas i energie na klonowanie naszego rządu. Juz jeden cyrk mamy... i to oni maja patent na wyłączność... Polska mentalność to komplikowanie spraw i narzekanie...

W nastepnym miesiacu bedzie głosowanie czy jestem za wchodzeniem punktów albo czy punkty zachodza w prawo... :D bzuraaa a za 2 miec głosowanie bedzie przez SSL.

A mozna jak juz chcecie głosowanie zrobic w ten sposób... użyszkodnik wchodzi do watku głosowanie tam sa wymienione projekty zaznacza projekt wciska głosuje "stonka sie zamyka" i przekierownie na strone z opisem ze wyniki dostepne beda tego i tego dnia. Gosciu taki np OxyOne wchodzi głosuje i juz nie moze zmienic głosowania ani ponowni zagłosowac poniewaz juz moj nick i MAC Address głosował. Wałek mozna zrobic zarejestrowac sie ponownie i proxy ale chyba nie o to chodzi...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81

A założysz sobie n nicków a adres mac to żadne zabezpieczenie :( wiec po co palować się z pisaniem takiego czegoś pod stronkę jak i tak da się to ominąć :) to by było dopiero komplikowanie sprawy :D

satanetv


KrzychuP

TAK :arrr:
1. Jeśli wolą liczydłowych będzie liczenie popularniejszego projektu, to i tak są w stanie przegłosować swój projekt.
2. Mniej popularne projekty będą miały szansę, że ktoś zwróci na nie uwagę.

Czy teraz wliczałyby się głosy tylko z ostatniego głosowania, czy od początku Projektów Miesiąca?

sesef


OxyOne

Cytat: Troll81 w 30 Czerwiec 2009, 13:45
A założysz sobie n nicków a adres mac to żadne zabezpieczenie :( wiec po co palować się z pisaniem takiego czegoś pod stronkę jak i tak da się to ominąć :) to by było dopiero komplikowanie sprawy :D

Wszystko da sie ominac jezeli sie wychodzi z takiego załozenia. Ale jezeli zakładasz z góry ze mozna ominac to widze chec kombinowania. Mnie sie głosowac nie chce a co dopiero oszukiwac. No dobra oszukałes mnie i co z tego masz? nic
Moge ewentualnie nie liczyc co czynię.

Powinno jeszcze byc np maluska 1-2 zdaniowa opisówka pojektu przy głosowaniu. Bo dla mnie POEM kojarzy sie  ze sklepem ogólno spozywczym...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Sergeant

Jestem na tak. POEM i WCG były już po dwa razy projektami miesiąca. Mniej popularne projekty nigdy nie zostaną projektem miesiąca, bez pewnej pomocy.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

KrzychuP

Cytat: KrzychuP w 30 Czerwiec 2009, 13:57
TAK :arrr:
1. Jeśli wolą liczydłowych będzie liczenie popularniejszego projektu, to i tak są w stanie przegłosować swój projekt.
2. Mniej popularne projekty będą miały szansę, że ktoś zwróci na nie uwagę. (a to też było chyba jednym z założeń przy powstaniu PM)

Czy teraz wliczałyby się głosy tylko z ostatniego głosowania, czy od początku Projektów Miesiąca?

KrzychuP

Ale coś mi się namieszało.
Zapomniałem, że w tym dziale nie da się edytować postów.

Cytat: KrzychuP w 30 Czerwiec 2009, 14:15
(a to też było chyba jednym z założeń przy powstaniu PM)

Chciałem dopisać tylko to powyżej

emik

to może zaproponujmy Wily'emu na BOINCstats, że te wszystkie punkty są o dupę rozbić i już nasz zespół nie będzie ich zbierał XD


AiDec

Jestem na nie. Ja wlasnie NIE CHCE aby projekty mniej popularne mialy szanse. CHCE aby projekty najbardziej popularne byly projektami miesiaca i stad moj glos na NIE :).


Nie oznacza to ze nie chce aby liczyc projekty mniej popularne. W zadnym wypadku. Z reszta sami zobaczcie moje staty w Almere, Virtual Prairie, Mind Modelling, Magnetism... Ja jedynie nie chce aby projekty popierane przez jedynie 5% naszej spolecznosci zostawaly projektami miesiaca. Jezeli 90% naszej spolecznosci akceptuje WCG, Enigme, AP26 itp., to chcialbym zeby te wlasnie projekty zostawaly projektami miesiaca. Taka jest moja opinia.


Cytat: Troll81 w 30 Czerwiec 2009, 12:30
tak. Punkty przedzą z głosowania na głosowanie aż do czasu aż projekt zostanie wybrany projektem miesiąca. Wtedy punkty mu się zerują. W ten sposób jeśli ktoś uparcie będzie głosował na jeden projekt to po jakimś czasie (np 2 latach) okaże się że jego projekt uzbierał najwięcej głosów. W ten sposób można wypromować każdy projekt (np pirates albo burp)

I wlasnie takiej sytuacji jestem przeciwny i dlatego glosuje na NIE.


Cytat: KrzychuP w 30 Czerwiec 2009, 13:57
2. Mniej popularne projekty będą miały szansę, że ktoś zwróci na nie uwagę.

I tak ludzie zwroca na nie uwage. Majac iles tysiecy osob w teamie, jesli jedynie 5% zwroci uwage to i tak bedzie to kilka setek ;). A przeciez czasami nie potrzeba az kilku setek wystarczy jedna osoba... (vide Almere).



A co do sposobu promowania mniej popularnych projektow, to juz mamy jeden, obecnie dzialajacy i fantastycznie spisujacy sie zachecacz - `Podium w rankingu zespołu w projekcie` :).


Cytat: sergeant w 30 Czerwiec 2009, 14:10
Jestem na tak. POEM i WCG były już po dwa razy projektami miesiąca. Mniej popularne projekty nigdy nie zostaną projektem miesiąca, bez pewnej pomocy.

Ja na przyklad nie widze potrzeby robienia z BURP czy Pirates, czy tez Magnetism lub Cosmology projektow miesiaca. Jesli tylko 5% popiera te projekty, to nie jestem za tym aby zostaly projektami miesiaca.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Pantarhei

To może żeby uniknąć sytuacji, kiedy ktos po "dwóch latach" regularnego głosowania na jeden projekt wypromuje go wbrew większości, ustalić zasadę, że sumuje sie punkty tylko z poprzedniego miesiąca.
Wtedy szansę rzeczywiście dostaną mniej popularne projekty, ale nie bedą to projekty totalnie niszowe. Głosowanie w obecnej postaci może spowodować zmniejszenie zainteresowania PM i dewaluację tej inicjatywy.
A tak przy okazji to nie bardzo podoba mi się tajne głosowanie, gdy było ono jawne to nierzadko głosujący uzasadniali swoje wybory i była to dobra i ciekawa promocja, którą ja się sugerowałem przy swoim wyborze.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

lolek

Ja się wpełni zgadzam ze zdaniem AiDec`a. Jaki sens ma robienie PM projektu popieranego tylko przez garstkę osób. Jeśli jest to projekt bardzo porzyteczny, ale "zapomniany" przez więkrzość osób to niech liczydłowi popierający go poprostu sprubują przekonać do tego innych. Po pewnym czasie może wyiść tak że PM zostanie jeden z projektów z wątku "sygnowane przez BOINC" a tego chyba nikt by niechciał. Pozatym projekty popularne są z jakiegoś powodu popularne   :)
@Pantharhei: ja też jestem za jawnym głosowaniem ( w tym miesiącu głosowałem na WCG, nikt mi nie zabroni mówić o tym głośno  XP  . Zawsze staram się popierać projekty biologiczne )

PS. sory za błędy ale coś mi się ze słownikiem powaliło

Troll81

ależ mówić możesz w wątku o głosowaniu :D możesz zachęcać i agitować :D ale nie masz obowiązku podawaniu do publicznej wiadomoci swojego głosu. Podajesz?? twój wybór.

PanStaszek

Zagłosowałem na TAK, choć zasadniczo mam to gdzieś. Dla mnie ważne jest żeby nie było szachrajstwa przy głosowaniu !


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

KrzychuP

Cytat: AiDec w 30 Czerwiec 2009, 16:26
A przeciez czasami nie potrzeba az kilku setek wystarczy jedna osoba... (vide Almere).

Co masz na myśli, mówiąc o jednej osobie?

Cytat: AiDec w 30 Czerwiec 2009, 16:26
A co do sposobu promowania mniej popularnych projektow, to juz mamy jeden, obecnie dzialajacy i fantastycznie spisujacy sie zachecacz - `Podium w rankingu zespołu w projekcie` :).

"fantastycznie" ?? !!   ::)
Chyba żartujesz, mogę się założyć, że większość tam nie zagląda, bo tematem miejsca w czołówce w rankingu zainteresowana jest niewielka ilość liczących, którzy mogą dużo wycisnąć ze swoich maszynek. Przeciętny liczydłowy tam nie zagląda, bo nie jest w stanie wycisnąć ze swojej maszyny tyle, żeby znaleźć się w czołówce.

Cytat: AiDec w 30 Czerwiec 2009, 16:26
Ja na przyklad nie widze potrzeby robienia z BURP czy Pirates, czy tez Magnetism lub Cosmology projektow miesiaca. Jesli tylko 5% popiera te projekty, to nie jestem za tym aby zostaly projektami miesiaca.

Zauważ, że głosy dostawały (z tych mniej popularnych projektów) tylko te, które da się sensownie liczyć i rzeczywiście wnoszą coś do nauki. Jakoś nigdy nie zauważyłem, żeby wspomniany Pirates, czy BURP dostały jakieś głosy. Trzeba ludziom trochę zaufać.
Natomiast chybiłeś podając Magnetism i Cosmology. Może Ty uważasz je za nieprzydatne, a dla mnie są tak samo wartościowe jak MilkyWay, Einstein, Leiden, Spinhenge czy np. zakończony już Nano-hive. Wielu nie zwróci na nie uwagi, bo są mniej popularne.
A zwłaszcza nowi liczydłowi.
Zresztą jest bardzo prosty sposób, żeby uniknąć ciułania głosów na jakiś mało ciekawy projekt. Wystarczy ograniczyć liczbę miesięcy z których przechodzą punkty do np. 3, 4... Musiałaby się wtedy zebrać naprawdę duża grupa, żeby przepchnąć taki projekt, a sam fakt zagłosowania większej ilości osób już świadczyłby o tym, że to nie jest taki mało interesujący projekt.
Uniknęlibyśmy też takiej sytuacji jaka była z Seti w PM, gdzie duża liczba osób głosowała na niego, a chyba przez pół roku nie był wybierany, mimo, że to projekt który liczy najwięcej osób z naszego teamu.

Cytat: lolek w 30 Czerwiec 2009, 17:53
@Pantharhei: ja też jestem za jawnym głosowaniem ( w tym miesiącu głosowałem na WCG, nikt mi nie zabroni mówić o tym głośno  XP  . Zawsze staram się popierać projekty biologiczne

Chcę przypomnieć, że wprowadzenie tajności głosowania jest kompromisowym rozwiązaniem (zaakceptowanym przez Ojca Założyciela), wprowadzonym w celu uniknięcia wałków przy głosowaniu, ale jak najmniej uciążliwym dla nowych użytkowników i członków B@P.
Poza tym nikt nie zabrania ujawniania swojego głosu i agitacji. To nie wybory prezydenckie, żeby obowiązywała cisza wyborcza  :D

Szopler

PM - wybór projektu dla SKB@P, dlaczego nasz składkowy kompik nie miałby policzyć trochę Malarii albo Climate, że o ViP nie wspomnę...?

Dlatego jestem ZA przechodzeniem punktów!

Voice1980

Jestem za przechodzeniem punktów. Ograniczyłbym to jednak do np 3 miesięcy.

Troll81

czyli po głosowaniu  tym zrobić trzeba bedzie ewentualnie drugi :D na ile miesięcy przechodzą punkty :D

AiDec

Cytat: KrzychuP w 30 Czerwiec 2009, 22:43
"fantastycznie" ?? !!   ::)
Chyba żartujesz, mogę się założyć, że większość tam nie zagląda, bo tematem miejsca w czołówce w rankingu zainteresowana jest niewielka ilość liczących, którzy mogą dużo wycisnąć ze swoich maszynek.

Ja zagladam tam bardzo czesto (bo jestem mocno zainteresowany) i widze co sie tam dzieje odkad RAD zaczal publikowac te statystyki. Bardzo duzo to dalo. Naprawde najwiecej sie zmienilo wlsanie w tych malo znanych projektach - to naprawde dziala.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

docentus

Tak - niech przechodzą - ale max z 2 ostatnich miesięcy. Będzie szansa dla projektów mniej popularnych, ale popularnych tak u 50-70% userów. Wtedy to ma sens - nie wygra w ty miesiącu ma szansę na kolejny miesiąc.

Aruel

<nie czytałem całego tematu, ale chcę się wypowiedzieć i mam akurat fantazję>

Następnie ustalmy czy przechodzą 'do skutku' czy też np. mają ważność pół roku, dodajmy do tego parytet punktowy (coś jak dotacje dla mniejszości) aby wspomóc mniej znane projekty, wszak, mniejsi też mają prawo do głosu.

Później zmodyfikujmy jeszcze zasady głosowania, które będzie się organizować 3 i 1/2 przymiotnikowo czyli:
1.Tajnie - stworzymy serwis do głosowania, w którym rejestrujemy się przez pisemne podanie z załączonymi 4 odbitkami dokumentów osobistych, dzięki któremu otrzymujemy wygenerowany login i hasło służące do oddawania głosów.
2.Osobiście - przed oddaniem głosu, dokonywana będzie weryfikacja poprzez nasząklasę, gdzie będą istniały paralelne wygenerowane konta by mieć pewność braku ingerencji osób trzecich. Będą one doglądane przez Komisarza do Spraw Weryfikacji na kontach naszaklasa.pl wybieranego przez Specjalnych Liczydłowych.
3.Niepowszechnie - prawo oddania głosu będą mieli tylko ci, którzy będą brali udział w 'Projekcie miesiąca' przynajmniej od 2 miesięcy i będą mieli policzone przynajmniej 1 WU z każdego projektu od 61 dni (co rodzi problem przy niektórych miesiącach, wtedy trzeba zwołać Komisję ds Głosowania wybieraną przez Niezależną Komisję Weryfikacji, by zezwolić na oddanie głosu) by mieć pewność, iż ktoś kto nie uczestniczy w projekcie nie popsuje zabawy.
4.Bezr      - sow   er     kony      d ie    b d     dzi        tal y  mo yf      ow po


Dodatkowo, głosy będą liczone na palcach przez zespół Specjalnych Liczydłowych, wybranych wcześniej przez Niezależną Komisję Weryfikacji, desygnowaną przez Brać liczydłową mniejszą, czyli grupę osób wybranych na miesięczną kadencję w wyborach przez aklamację podczas Sejmików czatowych w następującym trybie tzw. 'Oczyszczeniem' - Pierwszy Specjalny Liczydłowy zapija na lewą nogę, a potem składa przysięgę, iż nie będzie oszukiwał na świętą księgę (Biblia, Tora, Koran, Necromicon, Urojony Bóg), następnie zapija na prawą nogę, po czym jest gotów do liczenia (wyłącznie na palcach i w rękawiczkach ochronnych, mnożenie zabronione), później drugi Specjalny Liczydłowy odbiera wyrażoną liczbę na palcach i powtarza proces Oczyszczenia po czym testuje wartości podane przez jego poprzednika. Po czym zapisuje rzeczoną wyrażoną wartość na kartce i oddaje do weryfikacji pierwszemu Specjalnemu Liczydłowemu, który powtarza proces Oczyszczenia, itd. itp. aż do skutku wyrażającego się 'obaleniem litra' zapewniającym pewność obliczeń jak i czegokolwiek innego.



A tak w skrócie, wokół głosowania, które powinno być maksymalnie proste, i maksymalnie ciekawe ( czyli nie tajne ) robi się zamieszanie, problemy i nawet biurokrację angażującą ludzi do procesu głosowania.
Czy to ma sens?

Kryniek

Ja już nie mam zdania bo co chwila coś zmieniacie i mieszacie jakby to rzeczyciście wybory były prezydenckie.
Dlatego nie oddam głosu na najbliższy PM bo nie chce mi sie pisać do trolla PW i do kogo tam jeszcze trzeba, może o kimś zapomne i będzie nieważny XD (a co ma na ten temat powiedzieć ktoś nowy na forum to nawet nie myśle)

Odnośnie przechodzenia punktów podzielam trochę zdanie Aidec'a i tak większość ludzi liczy te najpopularniejsze projekty więc nie widzę sensu na siłę tworzyć warunków do tego aby wygrał projekt typu pirates itd. Wybierzemy a potem będziemy czekać tydzień na próbkę do liczenia jak wszyscy naraz się rzucą. %)

AiDec

Faktycznie przydaloby sie jedno usprawnienie - zamiast pisania do Trolla i Mchl ankieta, bez publikacji wynikow. I tyle. mozesz to zrobic Trollu nawet teraz.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

sporo głosów już zostało oddanych :( nie che teraz wymuszać powtarzania głosowania

AiDec

A po co powtarzac cale glosowanie? Glosy oddane przez PM policzysz na koncu miesiaca + dodasz te z ankiety (Mchl wyciagnie z bazy i jedyne co bedziesz musial zrobic, to sprawdzic czy sie nie powtarzaja). Ale jak nie chcesz to i tak spox - w przyszlym miesiacu bedzie lepiej :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

nie chodzi mi o brak możliwości technicznych ale o tworzenie zamieszania. Chciałem dobrze a wyszło jak zwykle :(

Bober

Cytat: AiDec w 04 Lipiec 2009, 16:28
Faktycznie przydaloby sie jedno usprawnienie - zamiast pisania do Trolla i Mchl ankieta, bez publikacji wynikow. I tyle. mozesz to zrobic Trollu nawet teraz.
A ja nie widzę takiej opcji przy tworzeniu ankiety.

KrzychuP

Cytat: Bober w 05 Lipiec 2009, 00:57
Cytat: AiDec w 04 Lipiec 2009, 16:28
Faktycznie przydaloby sie jedno usprawnienie - zamiast pisania do Trolla i Mchl ankieta, bez publikacji wynikow. I tyle. mozesz to zrobic Trollu nawet teraz.
A ja nie widzę takiej opcji przy tworzeniu ankiety.
To w takim razie, jak to się dzieje, że w tej ankiecie nie widać wyników?  ???

Bober

Cytat: KrzychuP w 05 Lipiec 2009, 23:05
Cytat: Bober w 05 Lipiec 2009, 00:57
Cytat: AiDec w 04 Lipiec 2009, 16:28
Faktycznie przydaloby sie jedno usprawnienie - zamiast pisania do Trolla i Mchl ankieta, bez publikacji wynikow. I tyle. mozesz to zrobic Trollu nawet teraz.
A ja nie widzę takiej opcji przy tworzeniu ankiety.
To w takim razie, jak to się dzieje, że w tej ankiecie nie widać wyników?  ???
Hmmm, bo chodziło mi o takie nie widać do czasu zakończenia ankiety. Opcja, że nie widać do momentu zagłosowania to jest. :P

Pigu

ja w tej zagłosowałem i nie widzę wyników |-?

Kret_polny

Jestem za przechodzeniem pkt, ale tak maksymalnie z 3 ostatnich miesięcy.

Ps. I jestem za wprowadzeniem weryfikacji poprzez elektroniczny podpis, ale to tak już nie na serio . XD

KrzychuP

Cytat: Pigu w 06 Lipiec 2009, 00:35
ja w tej zagłosowałem i nie widzę wyników |-?
Ja też zagłosowałem, a nie widzę wyników.

Troll81

hm..... jeśli faktycznie nie widać wyników (ja mam inny widok, ale to może dlatego że wątek zakładałem i mam w tym dziale Mod) to można by wykorzystać taką ankietę w przyszłym głosowaniu.

Pantarhei

Podobny efekt do sumowania punktów - choć to może mniej ekscytujący sposób- dałoby zwiększenie ilości miesięcy przez które dany projekt nie może się powtórzyć.  :book:
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.