[Pomysł] Mocne i słabe strony naszego tamu

Zaczęty przez Troll81, 11 Lipiec 2009, 23:06

Troll81

Tak jak w tytule. Żeby móc się rozwijać należy wiedzieć co należy poprawić i co stanowi nasze mocne punkty. Dlatego poproszę was o wypowiedź w tej kwestii. Żeby utrzymać porządek proponuję by każdy napisał jeden post i ewentualnie go edytował w miarę potrzeby. Najlepiej pisać w punktach plusy i minusy naszego teamu, ewentualnie wyjaśnienie dlaczego tak a nie inaczej. Dzięki tym wypowiedziom może uda się nasz zespół uczynić jeszcze lepszym.

maniek_77

Może na początek parę argumentów za teamem w ogóle?..

1. Co daje bycie w teamie?
2. Co to jest B@P i dlaczego właśnie ten team?
3. Może są korzyści/argumenty, o których "bez-teamowiec" lub członek innego nie wie?

To taki głos spoza teamu (nie wiem czy można?  :P), ale dostałem dzisiaj pytanie dlaczego nie liczę w teamie. Właściwie trudno na to odpowiedzieć, więc podyskutujmy..

Pozdrawiam  :)

Pigu


Sergeant

Dla mnie mocną stroną było (gdy przyłączałem się do zespołu) wielość projektów, w których liczy właśnie ten zespół. Dlategu tu się znalazłem.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

buri

Pomoc? Zapytasz się u nas o coś i zawsze możesz liczyć na kogoś.

Dzielenie się nowościami, więcej osób łatwiej, że ktoś coś wyłapie ciekawego z natłoku informacji.

Klimat jaki tu panuje  %)  :parrrty: %)

Forum i strona zespołu = kawał dobrej roboty!

Ciekawe pomysły oraz akacje.


Troll81

+ silne wsparcie użtkowników
+ nic nie tracę lcząc pod polską banderą i pod flagą teamu za to mogę pomóc naszemu krajowi w statsach (co promuje Polskę) i pomóc teamowi ( też wspiera statsy teamu)
+miła atmosfera teamu
+ dzięki temu forum zacząłem biegać (forum to bardzo duży plus)
+ mam okazję się zaangażować (pisanie newsów i newslettera, robienie tłumaczeń) a to daje sporo satysfakcji już nie wspominając o tym że można to śmiało wymienić jako punkt w CV (a jakie oczka robią pracodawcy :D )
+ jako jedyny team w Polsce mamy własny składkowy sprzęt
+ od userów tego forum dostałem sprzęt komputerowy na którym właśnie liczę (dzięki jim i dzięki OxyOne)
+ dobrze wyposażona wiki

maniek_77

Cytat: Troll81 w 12 Lipiec 2009, 08:49
+ silne wsparcie użtkowników
+ nic nie tracę lcząc pod polską banderą i pod flagą teamu za to mogę pomóc naszemu krajowi w statsach (co promuje Polskę) i pomóc teamowi ( też wspiera statsy teamu)
+miła atmosfera teamu
+ dzięki temu forum zacząłem biegać (forum to bardzo duży plus)
+ mam okazję się zaangażować (pisanie newsów i newslettera, robienie tłumaczeń) a to daje sporo satysfakcji już nie wspominając o tym że można to śmiało wymienić jako punkt w CV (a jakie oczka robią pracodawcy :D )
+ jako jedyny team w Polsce mamy własny składkowy sprzęt
+ od userów tego forum dostałem sprzęt komputerowy na którym właśnie liczę (dzięki jim i dzięki OxyOne)
+ dobrze wyposażona wiki


Moim zdaniem to są argumenty, które powinny być gdzieś "na wierzchu" (może na stronie głównej zespołu) albo zaproszenia, które wysyłacie do innych powinny je zawierać. Są na prawdę ciekawe i konkretne.
Bo to, że idea BOINC jest fajna i wciągająca, to wszyscy którzy tu są to wiedzą. To że zespół liczy wiele projektów też mnie nie przekonuje, bo każdy może liczyć ile chce i co chce.

To jeszcze pytanie, kogo zespół szuka? Każdego jak leci? (oczywiście aktywnego) Spełniającego pewne wymagania?
Tak Was trochę pomęczę, ale mam nadzieję, że twórczo!  :D


emik

Każda osoba licząca jest mile widziana w naszym zespole, nie ma żadnych wymagań - nie jest ważne ile masz pkt i ile "trzepiesz" dziennie. Cieszymy się z każdej nowej "duszyczki" i miło witamy je na naszym forum. Praktycznie każdy problem potrafimy rozwiązać i to nie tylko z dziedzin naukowych ;)


Troll81

przypominam że ten wątek służy do tego by wyłapać mocne i słabe strony naszego teamu. Każdy team ma za zadanie oferować wsparcie członkom. W końcu po coś się ludzie zrzeszają. Ale chciałbym uchwycić co jest naszą mocną stroną (i powinniśmy te strony uwypuklić) a co jest stroną słabą (i należy to poprawić). Oczywiście nic nie jest doskonałe. Ale warto wiedzieć co i jak.

Troll81

Tak niewielu z nas potrafi wymienić wady i zalety naszego teamu?? niczego wam nie brak? Czy brak wszystkiego?? Nie ma niczego co możnaby poprawić? Czy też wszystko jest złe??

buri

Nie wymieniłem wad:

mała aktywność - tak, mimo świetnego forum przydało by się więcej ludzi, aby się udzielali i wyrażali swoje poglądy. Nowa krew = nowe pomysły.

polskie kombinatorstwo dopada czasami nasz team - uświadomić trochę ludzi dlaczego i ku czemu jest boinc.

... narazie tyle i chyba tylko tyle  %)

Tomasz R. Gwiazda

zaleta: jedyny polski Team w rankingu swiatowym w TOP20 ? bo mamy 17 miejsce, a inne polskie zespoly ?

AiDec




Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

ja również uważam że przydałaby się większa aktywność.... ale to przecież zależy od nas samych...

OxyOne

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

misiek

Primo, AiDec miał na myśli, że serwer na którym wisi to forum jest mało wydajny i forum działa wolniej niż powinno - racja. Nie zwróciłem uwagi na to, czy położenie forum jest tajne, więc wspomnę tylko że za około 100zł rocznie można mieć całkiem wydajny serwer o pojemności od 2 do 4GB i transferze miesięcznym na poziomie 20GB. Za 50zł można mieć połowę mniej. (przybliżone wartości uwzględniające promocje w firmie hostingowej z której korzystam). Może warto rozważyć zmianę? (ale to tylko gdybanie, bo nie wiem gdzie stoi to forum i jakie jest obciążenie).

Secundo... aktywność. Ona jest mało ważna tak naprawdę. Liczy się stały przyrost userów w drużynie i zwiększanie mocy obliczeniowej zarówno teamu jaki całego BOINC. Forum to tylko dodatek, który ma służyć społeczności w razie potrzeb i jej części ku rozrywce ;)

Inna sprawa, to fakt iż team powinien mieć portal, lub choćby blog informujący dynamicznie o sprawach związanych z całym BOINC. To jest ważniejsze od forum.

Hmmm, oczywiście to tylko moja skromna opinia i nikogo nie zmuszam do jej popierania :)

Aegis Maelstrom

Witam po przerwie.

Plusy zespołu:

+ wiki z informacjami, wskazówkami, opisami projektów, sporadycznymi wiadomościami o nowościach
  kiedy zobaczyłem wiki zespołu, postanowiłem się przyłączyć i choć w ten sposób odwdzięczyć za włożoną pracę.

+ ludzie piszący na forum, PM i wiki: MChl, Kempler, TJM, Troll :) , Bober, AiDec, Pigu, Emik, Buri, NetMonitoring, Voice, IThone i wielu innych, za dużo by wymieniać. :) Tutaj przynajmniej można zapytać o pomoc, także nie znając języków obcych.


Minusy zespołu:

- wciąż mała aktywność na forum i możliwości pomocy. Przykładowo gros moich problemów z klientami BOINCowymi pozostało nierozwiązanych, a czasem nawet bez relewantnej odpowiedzi (na "pocieszenie" dodam, że nie uzyskałem w tych kwestiach pomocy też na forach anglojęzycznych - tylko Mod.Sense z Rosetty udzielił mi kilku wartościowych wskazówek i chwała mu za to, bo gość się stara).

- nadmiar kontrowersji i koncentracji na punktach, a przy tym oskarżenia o oszustwo (czasem słuszne, czasem nie).
  Z tym wiąże się promowanie projektów wątpliwych naukowo, takich jak AQUA (abstrahując od założeń komercyjnych oraz podstaw nauowych tego "komputera kwantowego" to sytuacja, gdy komercyjna firma robi komputer a jednocześnie sama przeprowadza "niezależny test" kontrolując wielkie obliczenia równolegle tego samego na komputerach tradycyjnych to czysty nonsens).

- niedostateczne wyjście do osób nie znających BOINC. Ja wiem, że wszyscy się staramy, opowiadamy o BOINC itd., ale widocznie starajmy się bardziej. Może to kwestia zrobienia "mody na BOINC", może to kwestia komunikacji pożytku i np. przekonania osób starszych (znalezienie stabilnych projektów i przekonanie do dołączenia się do nich ludzi wiekowo dojrzałych), instytucji, wszelkich znajomych. :)
Wiem, że się staramy, niektórzy z nas nawet bardzo - ale musimy jeszcze bardziej. :D


Tyle na prędko,
pozdrowionka wszystkim. :)

Troll81

jeszcze jakieś uwagi? pomysły na przezwyciężenie słabych stron i uwypuklenie tych mocnych??

Ufol

Plusy:
Klimat 1. Klimat panujący w ekipie, nie ważne jak długo jest się w drużynie i ile punktów się zdobywa.
2. Autentyczne uczestnictwo we wszystkich liczących się projektach.
3. Vikipedia, to nasz największy atut naukowy. Prawie wszystko co trzeba wiedzieć o boinc w jednym miejscu.
Minusy:
1. Kilku artykułów brak. Myślę tu o paru artykułach w vikipedii, które by się przydały.
Nie wiem czy tworzyć o tym nowy wątek, czy pisać w tym? Czekam na odpowiedź Starej Gwardi.

apohawk

http://www.boincatpoland.org/smf/artykuly/propozycje-artykulow/
ten wątek wydaje mi się najodpowiedniejszy do propozycji artykułów :)
No good deed goes unpunished.

Troll81

zgadzam się z przedmówcą :D stary się nie czuję  XP

GRID

#21
plusy - wiele
minus  - słaba praca moderatorów w moderowaniu forum ( brak ostrzegania, poprawiania postów,kasowania - szczególnie postów  :deadman: i  :fright: )



lolek

Co do naszego modowania faktycznie pobłażamy , czasem nawet za  bardzo  :)
Tylko czy to nasze przymykanie oka nie tworzy właśnie klimatu tego forum? Miejsca gdzie można sobie pogadać nie dostając ostrzeżeń za każde nieprzemyślane słowo. Mi osobiście wydaje się  to zaletą, ale jeśli chcecie to można trochę przykręcić śrubę.

Cyfron

jajuż ze 2 posty usunąłem (głównie duplikaty  %) ) ale zawsze

AL

Cytat: Cyfron w 28 Styczeń 2011, 12:53
jajuż ze 2 posty usunąłem (głównie duplikaty  %) ) ale zawsze

Ja to chyba aż dwukrotnie cię przebijam hehe no oczywiście nie wliczając spamerów.

Peciak

Mocne strony:
- wspaniała Wiki – kopalnia wiedzy
- forum – kopalnia wiedzy
- liczydłowi z ogromna wiedzą zwłaszcza jeśli chodzi o używanie i stosowanie wolnego oprogramowania
- liczydłowi którzy z poświeceniem realizują uparcie swoje marzenia w zakresie stworzenia i realizacji swoich projektów
- niesamowita agresywność jeśli chodzi o zdobywanie młodego narybku boincowego
- duży poziom intelektualny większości liczydłowych
- itp, itd,

Słabe strony związane są głownie z nie dostrzeganiem tego co spowodowało odejście ludzi od Waszego Teamu
- każdy sobie rzepkę skrobie – brak polityki wyznaczania i realizacji celów

- z forum próbujecie uczynić pole do aktywnej rozmowy (a tak się nie da) rozmowa wygląda tu jak korespondencyjna gra w szachy, zanim dojdzie się do wniosków rozmowa zbacza na tysiące innych tematów i pod koniec nie wiadomo juz o czym była mowa a istota rzeczy jest dawno nieaktualna. Nie bez kozery ludzie zaczęli odchodzić kiedy padło forum i wszyscy przenieśli się na IRC – kilka dni szybkich rozmów, wymiana poglądów dała to co dała. BOINC@Poland ma IRC ale z niego nie korzysta.

- brak aktywnego przywództwa wyznaczającego kierunki działania TEAMU (nie koniecznie musi to być przecież założyciel drużyny, wystarczy że otoczy się silnymi i wiernymi Adminami którzy poprowadzą drużynę do konkretnego celu),

- traktowanie jednakowo liczydłowych (na jednym poziomie stawia się tu LICZYDŁOWYCH z dużym RACEM, liczydłowych z małym RACEM, LICZYDŁOWYCH z ogromną wiedza oraz krzykaczy czy innych forumowych trolli) Normalna rzeczą jest że za WIEDZĄ i RACEM powinna iść reszta drużyny tu panują jakieś inne obyczaje,
krytykanctwo na każdym kroku zwłaszcza osób które w danym momencie nie powinny mieć nic do powiedzenia. Krytyka jest dopuszczalna i potrzebna ale nie w takim wydaniu. Nie do pomyślenia np takie działanie że z kompanii wojska która szykuje się do walki wyskakuje szeregowy i wrzeszczy ,,NIE POZWALAM" a oficerowie drapią się w głowę i zamiast przyprowadzić gościa do porządku to przytakują. W taki sposób niewiele się zdziała.  NP w  wątkach o wyścigach PG najgłośniej krzyczą Ci co w nich nie uczestniczą.

- Normalna rzeczą jest że ludzie przychodzą i odchodzą, jedni są dłużej inni krócej, jedni liczą dużo inni nic, chodzi o to aby umożliwić młodym rozwój i wychować sobie nowych oficerów a nie pacyfikować ich na każdym kroku.

- Odsuniecie się od wyścigów w PG. Nie jest to projekt idealny i faktycznie admini działają tam jak by byli pępkiem świata ale póki co to oni wyczuli to co nakręca BOINC – chęć rywalizacji i trzeba się do tego dostosować. Wisły kijem się nie zawróci.

Zapewne znajdzie się tu zaraz kilka osób którzy będą przekonywać że wady to tak naprawdę zalety drużyny i poco to tu w ogóle przychodzę i pisze  ale cóż byłem w tej drużynie i czuje się z nią jeszcze sentymentalnie związany...
Panowie wypada iść z duchem czasów się zmienić inaczej staniecie się tym czym stała się obecnie  pięciotomowa encyklopedia PWN – kopalnia nieaktualnej wiedzy.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81

#26
A ja cenię sobie twoje uwagi. Choć różnimy się punktem widzenia (sedzenia).

Cytat- Odsuniecie się od wyścigów w PG. Nie jest to projekt idealny i faktycznie admini działają tam jak by byli pępkiem świata ale póki co to oni wyczuli to co nakręca BOINC – chęć rywalizacji i trzeba się do tego dostosować. Wisły kijem się nie zawróci.
Np mnie już całkowicie przestała kręcic rywalizacja. Teraz jest pierdyliard wyścigów w setce projektów. Co dzien jakiś wyścig. Przestalo mnie to krecić.. Zastanawiam się nad zwolnieniem tempa. Zaczynam kolejny rozdział zycia i na BOINC coraz mniej czasu mam. Ty masz jeszcze zapał ale ja już nie za koniecznie.

Cytat- traktowanie jednakowo liczydłowych (na jednym poziomie stawia się tu LICZYDŁOWYCH z dużym RACEM, liczydłowych z małym RACEM, LICZYDŁOWYCH z ogromną wiedza oraz krzykaczy czy innych forumowych trolli) Normalna rzeczą jest że za WIEDZĄ i RACEM powinna iść reszta drużyny tu panują jakieś inne obyczaje,
krytykanctwo na każdym kroku zwłaszcza osób które w danym momencie nie powinny mieć nic do powiedzenia. Krytyka jest dopuszczalna i potrzebna ale nie w takim wydaniu. Nie do pomyślenia np takie działanie że z kompanii wojska która szykuje się do walki wyskakuje szeregowy i wrzeszczy ,,NIE POZWALAM" a oficerowie drapią się w głowę i zamiast przyprowadzić gościa do porządku to przytakują. W taki sposób niewiele się zdziała.  NP w  wątkach o wyścigach PG najgłośniej krzyczą Ci co w nich nie uczestniczą.

Akurat to sobie cenię. Na szczęście drużyna to nie wojsko i nikt mi rozkazu dac nie może. Ani tym bardziej egzekwowac jego wykonania. Rozumiem że są osoby które robią wiele i liczą dużo i nalezy im się szacunek za ich prace i wkład. Ale dlaczego mieliby być lepiej traktowani... Ludzie którzy chca być lepiej traktowani, równiejsi pośród równych faktycznie źle się poczuja w naszym egalitarnym teamie.

Cytat- brak aktywnego przywództwa wyznaczającego kierunki działania TEAMU (nie koniecznie musi to być przecież założyciel drużyny, wystarczy że otoczy się silnymi i wiernymi Adminami którzy poprowadzą drużynę do konkretnego celu),

A jesli nie posłucham się przywódcy to co? Własciwie tylko moja chęć podporzadkowania się da ci jakąkolwiek władzę. A jak zechce to całkiem kompy odepne :D nie twierdze że silne przywództwo jest złe. Raczej uwazam że przy naszych liczydłowych się nie sprawdzi....

Cytat- z forum próbujecie uczynić pole do aktywnej rozmowy (a tak się nie da) rozmowa wygląda tu jak korespondencyjna gra w szachy, zanim dojdzie się do wniosków rozmowa zbacza na tysiące innych tematów i pod koniec nie wiadomo juz o czym była mowa a istota rzeczy jest dawno nieaktualna. Nie bez kozery ludzie zaczęli odchodzić kiedy padło forum i wszyscy przenieśli się na IRC – kilka dni szybkich rozmów, wymiana poglądów dała to co dała. BOINC@Poland ma IRC ale z niego nie korzysta.

to ja bym na IRC nie siedział bo zdarza mi się pracowac.... a potem byłoby już po dyskusji i co? nieobecni głosu nie mają? Nie moge poświęcić tyle czasu na dyskutowanie o BOINC. mam pracę, rodzine przyjaciół i własne życie. BOINC to hobby. Kolejnym ograniczenie jest rozmiar naszej drużyny. W mniejszych teamach wystarczy ze 10 osób się skrzyknie na konkretną godzinę i pogada na IRC. a u nas? Kilkadziesiąt osób. nie wszystkim pasuje dana godzina innym nie pasuje inna godzina. dyskusja musi być rozciągnieta w czasie by wszyscy zainteresowaniu sie wypowiedzieli....

Cytat- każdy sobie rzepkę skrobie – brak polityki wyznaczania i realizacji celów
no akurat na wielu poletkach działamy wspólnie :D ale fakt ze przydałoby się większe zaangazowanie.

lukaszja

Piotrze!

Dziękuję za rzeczową i - w mojej ocenie - obiektywną analizę!
Zgadzam się z Tobą co do plusów teamu.
Sam dzięki forum i wiki wiele się dowiedziałem, to forum ściągnęło mnie właśnie do B@P. Inne teamy po prostu są pod tym względem lata świetlne do tyłu. Forum PNT jest w mojej ocenie bardzo mało "przyjazne" dla początkujących, zawiera mnóstwo technicznych, zaawansowanych tematów, co może odstraszać nowych - pomyślcie o tym.

Co do naszych "minusów".
Z punktu widzenia kilkunastu/kilkudziesięciu liczydłowych o bardzo dużych ambicjach, wiedzy, dorobku punktowym i mitycznym RACu (czyt. PNT) taka powolność i brak jasnego dowództwa w B@P w istocie może być wadą. Z drugiej strony, powiedz mi jak szybko "sterować" 1500 aktywnych liczydłowych w B@P? Jak i kto miałby wyznaczać cele i zadania? Jak i kto egzekwować? Moim zdaniem - tak się nie da - tym bardziej, że wielu członkom B@P (w tym i mnie) podoba się brak nadzoru, dowództwa i przymusu. Ja chcę liczyć ambitne projekty, punkty (już) nie są dla mnie najważniejsze, nie pozwolę też, by ktoś decydował za mnie.vBo to moje hobby, mój komputer i moje pieniądze. I dlatego w B@P czuję się bardzo dobrze 8)
To co prezentują B@P oraz PNT są inne, choć przecież nie gorsze, wizje boinc'owego świata!
Pozdrawiam serdecznie, Łukasz 


Peciak

Cytat
Z drugiej strony, powiedz mi jak szybko "sterować" 1500 aktywnych liczydłowych w B@P? Jak i kto miałby wyznaczać cele i zadania? Jak i kto egzekwować?

CytatA jesli nie posłucham się przywódcy to co
Nic po prostu, nie przeszkadzać, nie sabotować pracy tych kilku, kilkunastu, kilkudziesięciu którzy postrzegają inaczej BOINC i inaczej widzą pracę TEAMU.
Jak nie biorę udziału w liczeniu wyścigów PG to się nie odzywam, jak nie liczę WCG, Seti  to tez tam krwi nie psuje...

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81

jak jest jedna osoba nie licząca to ok ale jak masz ich kilkadziesiąt?

GRID

Piotr ma na pewno rację, adekwatnie kontaktowania się teamu.
Uważam że do dynamicznych pomysłów teamu, potrzebny jest dynamiczny środek komunikacji.
Irc lub skype. Kilka osób wie jakie projekty prowadzę na rzecz B@P i wie że zawsze mam włączonego IRC na wypadek jakiś pytań lub uwag.

Zapraszam wszystkich kto chce rozwijać B@P na kanał IRC = irc://irc.ircnet.pl/boinc@poland

Ufol

Piotrze, twoje uwagi są w dużej mierze słuszne, niestety jak zawsze przysłowiowy diabeł tkwi w szczegułach:
1. Irc nie jest w naszym przypadku alternatywą dla forum. Znakomicie opisał to Troll.
2. " brak aktywnego przywództwa wyznaczającego kierunki działania TEAMU (nie koniecznie
musi to być przecież założyciel drużyny, wystarczy że otoczy się silnymi i wiernymi
Adminami którzy poprowadzą drużynę do konkretnego celu), ... "
Po pierwsze, mamy Kapitana. Po drugie, nie wyobrażam sobie takiego dowodzenia. Jak w szczegułach miałoby to wyglądać? Atutem Boinc@Poland, jest to, że liczymy we wszystkich liczących się projektach. Jeżeli ktoś kazałby mi przyłączyć się do danego projektu, bo "grupa trzymająca władzę" tak postanowiła, to nie podporządkowałbym się tej decyzji. Istnieje projekt miesiąca i ci, którzy chcą w nim uczestniczą. Gdyby Ojciec Założyciel powiedział, że w przyszłym miesiącu jest wyścig w projekcie x i chciałby żebyśmy w nim uczestniczyli, to w miarę moich możliwości wziął bym w nim udział. Jeśli otrzymałbym wiadomość, że mam liczyć projekt y, bo tak postanowiono a chołota ma to wykonać i morda w kubeł! To błyskawicznie wyniósłbym się z takiego towarzystwa. Liczę dla dróżyny ze względu na panujący w niej klimat a nie dlatego, że ktoś mi to nakazuje.
3. " traktowanie jednakowo liczydłowych (na jednym poziomie stawia się tu LICZYDŁOWYCH
z dużym RACEM, liczydłowych z małym RACEM, LICZYDŁOWYCH z ogromną wiedza oraz krzykaczy
czy innych forumowych trolli) Normalna rzeczą jest że za WIEDZĄ i RACEM powinna iść
reszta drużyny tu panują jakieś inne obyczaje, ... "
Ludzie nie szanujący tych, którzy mają wiedzę są głupcami. Pyszniący się swą wiedzą są zarozumiali. Obie postawy nie zasługują na pochwałę. W dużych grupach znajdują się ludzie o różnych charakterach. Jeżeli chcemy powiększać ekipę, to musimy być wyrozumiali i posiadać poczucie humoru na własny temat. Głupiec szydzący z mądrego jest poprostu żałosny i przejmowanie się nim nie ma sensu. Gdy dureń dyskutuje na temat, o którym nie ma pojęcia powinien zostać upomniany. Jeżeli to nie skutkuje, należy wyrzucić go z forum. Nie można tego czynić pochopnie. Najpierw trzeba się upewnić, że czyjaś odpowiedź wynika z chamstwa a nie z niewiedzy.
Biorę udział w dyskusjach dotyczących liczenia na kartach graficznych, chociaż jestem całkowicie ślepy. Moja wiedza w tym temacie jest żadna. Uczestniczę w dyskusjach, ponieważ chcę się czegoś dowiedzieć. Mam świadomość, że większość moich pytań zapewne dla zdecydowanej większości jest banalna. Dlatego staram się zaznaczać, iż moje pytania nie wynikają z chęci szukania powodów do awantur. Forum jest dla mnie źródłem wiedzy i dlatego poruszam kwestie oczywiste dla wielu Kamratów.
W jaki sposób wartościować liczydłowych. Czy do wybranych trzeba się zwracać "proszę pana" a do reszty na ty? Kto ma dokonać oceny wartości? Jeżeli ktoś jest chamem, to moderator może usunąć go z forum, skasować jego posty i "to by było na tyle" jak mawiał Profesor Jan Tadeusz Stanisławski. W każdym środowisku są ludzie o różnym poziomie kultury bycia. Nie da się zapobiec tego typu ekscesom. Oczywiście musimy dbać o dobre imię drużyny, ale nie możemy wprowadzić cenzury na forum. Jego klimat jest tworzony również dzięki daleko posuniętej swobodzie wypowiedzi.
Co do wartościowania dorobkiem punktowym, to gdyby je wprowadzono, to natychmiast opuściłbym pokład. Boinc, to rozrywka a nie walka o niepodległość. Gdybym był uważany za bezwartościowego, ponieważ zdobywam mało punktów, to w takiej załodze jednego dnia bym nie wytrzymał.
4. " krytykanctwo na każdym kroku zwłaszcza osób które w danym momencie nie powinny mieć
nic do powiedzenia. Krytyka jest dopuszczalna i potrzebna ale nie w takim wydaniu.
Nie do pomyślenia np takie działanie że z kompanii wojska która szykuje się do walki
wyskakuje szeregowy i wrzeszczy ,,NIE POZWALAM" a oficerowie drapią się w głowę i
zamiast przyprowadzić gościa do porządku to przytakują. W taki sposób niewiele się
zdziała. "
Jeżeli moderatorzy uznają, że dany post jest niewłaściwy, to go usuną. Można także utrudnić pisanie ludziom głupim i niekulturalnym. Nie da się uniknąć napięć na forum, gdy ekipa jest coraz liczniejsza. Co do wprowadzania jakiegoś trepowskiego zamordyzmu, to nie wyobrażam sobie takiego rozwiązania. Jeżeli np. ktoś wypowiada się jak totalny bufon i cham, to moderator usunie jego posta. Gdy taka sytuacja się powtarza, to admini robią wszystko, aby takiego użytkownika wykluczyć z forum.
5. Co do wyścigów, to jest ich mnóstwo i każdy liczydłowy znajdzie coś dla siebie. Odbywają się one bowiem w projektach wszelakiej maści.

Ufol

Co do samego forum, to jego plusy są oczywiste. To właśnie ono tworzy klimat naszej drużyny. Niestety ma jedną wielką wadę, jest nią kompletny bałagan. (Off topic) Jak niektórzy pisują. )
Moderatorzy są, że się tak wyrażę, zbyt łagodni. Pobłażają mieszaniu tematów. W jednym wątku kilka odrębnych dyskusji, jeden temat poruszony w kilku wątkach. Forum jest dla mnie znaczącym źródłem wiedzy, dlatego tak bardzo zależy mi, aby panował tam ład a nie totalny haos.

Troll81


phobos

Ah tak... być moderatorem, sprzątaczką internetu  :P bez urazy moderatorzy, nie mogłem się powstrzymać z tym porównaniem  %)
A bardziej w temacie to z mojego ogromnego dwutygodniowego doświadczenia z wami mogę powiedzieć, że to forum jest świetne, pomocne i nie ma obecnego na wielu forach olewania nowych userów z trudnymi pytaniami.  :parrrty:

Ufol

Co do mojego poprzedniego posta, to faktycznie trochę mnie poniosło.
:shame:
Chodzi mi tylko o zachowanie ładu na forum. Oczywiste jest, że zależy to od nas wszystkich. Każdy powinien pilnować siebie, aby nie wtrącać innych treści do danego wątku. Co do pracy moderatorów, to nie mam do nikogo żadnych pretensji. Wręcz przeciwnie. Doskonałym przykładem dobrego administrowania naszym forum jest wątek o współpracy ze Zwijaczami. Napisałem do Trolla i Cyfrona, aby przenieśli tam wiadomości z wątku o wyścigu. Stało się to błyskawicznie.


Troll81

Zasługa zapewne Cyfrona bo nie moja. Ale mowie serio. Jak masz pomysł na uporządkowanie i masz czas na robienie porządku to popros o uprawnienia moda w jakims dziale.

Cyfron

ja również popieram pomysł Trola - brakuje nam moderatorów, a jak jest ktoś, ko ma ochotę, zapał i czas, to nie widzę problemów :)

kret

słaba strona to jeszcze chyba ortografia -> patrz tytuł

:attack: