Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

Spadek!!

Zaczęty przez tito, 15 Lipiec 2009, 09:45

tito

Ktoś zauważył?
Dziś (najdalej jutro) zespół boincstats przeskoczy nas w statystykach. Tym samym spadniemy na 17te miejsce.  :fright:

gigi2000

Ale za 3 tygodnie znow wskakujemy na 16 wyprzedzajac zespol Easynews :)
BOINCstats ma ponad 2 razy wiecej pkt/mies od nas.

Troll81

Spadek jest nieunikniony :( ale na szcześćie długotrwała prognoza daje nam nawet miejsce w top10 :D byle by utrzymać wzrost RAC :D

lukaszde

Wszystko zalezy od  tego jak dobrze punktujacy projekt miesiaca bedzie liczony ;)

satanetv

No projekt miesiąca ma duże znaczenie. Do dziś mamy w PM zdobyte 2 110 035 punktów. Jeżeli to by był jakiś dobrze punktujący projekt to byłoby ok 10 000 000. A różnica 8 000 000 w 15 dni uważam, że jest znacząca.

Troll81

Być albo mieć :D punkty tno nie wszystko. W WCG mamy tak odległe miejsce że aż wstyd...

satanetv

@Troll-u ty licz licz bo już mi tylko 330k punktów do Ciebie brakuje a meta już niedaleko.

lolek

Punkty i statystyki są ważne, ale przypomnijcie sobie dla czego zaczęliście liczyć. Dla statów czy dla nauki? Bo ja to drugie

tito

Zaczynałem liczyć dla SETI (nauka? pseudonauka?) teraz liczę dla pokazania, że BOINC jest najszybszy na świecie (tj szybszy od superkomputerów), oraz dla punkcików. No i, aby kiedyś przeskoczyć Czech National Team. :)

Troll81

zacząłem liczyć z tego samego powodu dla którego oddaję krew, biegam, jeżdze na rowerze. Czyli dla siebie przede wszystkim. Dla własnej frajdy i swiadomości że coś osiągam. W drugiej kolejności liczę dla nauki (stąd staram sie wspomagać możliwe wiele projektów a ostatnio duży nacisk połozyłem na WCG (które niestety słabo punktuje).

Troll81

W RACu spadlim z 9 na 12. Walczyć kammraci bo nici z Top10 nawet w przyszłym roku.

satanetv

@Troll No walczę walczę. Już mi do Ciebie brakuje 240k. Myślę, że tego samego dnia zostaniemy Milionerami.  :attack:

Troll81

spokojnie :D ja jeszcze z tydzień poczekam na miionik. Ty się wyswaniłeś bo radka dokupiłeś...

satanetv

Już odkładam na następnego.  ;D

buninek

Cytat: Troll81 w 16 Lipiec 2009, 12:31
W RACu spadlim z 9 na 12. Walczyć kammraci bo nici z Top10 nawet w przyszłym roku.
Czołowe zespoły uzyskują ogromny RAC głównie dzięki Milkyway i AQUA.
W niektórych przypadkach stanowi to ostatnio 80% dziennego dorobku punktowego.
Taka ciekawostka :) w przypadku tak flagowego projektu jak WCG są daaaleko za nami.

Trudno jest pogodzić wysoką pozycję w słabo punktujących projektach i mieć bardzo wysoki RAC.
Myślę, że i tak wypadamy bardzo dobrze.


Troll81

pozostaje inwestowac w Radki i nvidie :D i promować te projekty oraz liczenie na gpu. Ilosć nowoprzyjętcyh userów spada.... sezon ogórkowy kwitnie. Dumam jak powalczyć o naszą pozycję... Tak ciężko pracowaliśmy na wejście do top20 a teraz zaczynamy lecieć w dół. Potrwa to jeszcze pewnie z rok albo dwa. Bez walki nie wejdziemy do top10...

G

Witam!
Ten spadek - być może- był nieunikniony , ale perspektywy nie są dla nas za dobre mimo najbliższych 2. czy 3. wyprzedzeń, które się naszej drużynie szykują.
Przydałoby się obudzić Dużego01, bo coś ostatnio cienko przędzie. Ponadto całą resztę wakacyjnej załogi odwołać z urlopów w trybie pilnym. Bez takiego pospolitego ruszenia :attack: możemy mieć wkrótce poważne problemy z obroną przed drużynami brytyjskimi, którym ostatnio zdolność przemiałowa niebezpiecznie szybko rośnie. Na razie nie wygląda to  zbyt groźnie , ale jeżeli Brytolom przejdzie do głowy gonić Niemców lub Francuzów - to jest pozamiatane - mamy koniec marzeń o pierwszej 10.

Troll81

Spoko spoko :D niedługo nowy newsletter i temat zostanie poruszony :D a jak wróci moja 8600 z naprawy to może i moja wysłużoną 8500 oddam na SKB@P :D niewiele to ale naszemu potworkowi pomoże :D

docentus

Spadek jest nawet widoczny po ilości ludzi biorących udział w projekcie miesiąca. Jako początkujący w zeszłym byłem gdzieś w połowie - teraz średnio 25 pozycja - ale liczących mniej niż 100 :( Właśnie zakupiłem NV 8600 i za kilka dni będzie u mnie i można będzie poszaleć z liczeniem. Może faktycznie warto zagłosować na sierpień na projekt który będzie w stanie zużyć jej moc obliczeniową...

AiDec

Panowie, spokojnie :). Luzik :). Wakacje sa - ot wszycho :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

buri

Też prawda są wakacje i wiele osób odpoczywa od komputerów. Ja w upały też wyłączam boinc bo temp. mnie dobija i szkoda sprzętu. Wszystko wróci do normy na przełomie wrzesień/październik.

Troll81

ano :D powalczymy jeszcze mam nadzieję :D o top10 w tym roku :D

Kryniek

Cytat: AiDec w 19 Lipiec 2009, 15:37
Panowie, spokojnie :). Luzik :). Wakacje sa - ot wszycho :).

Dokładnie, moje komputery przez ten tydzień odpoczywały i chłodziły a ja tymczasem dla odmiany grzałem się na wakacjach XD

Ale teraz czas się wziąśc do liczenie :attack:

satanetv

Cytat: Troll81 w 19 Lipiec 2009, 21:27
ano :D powalczymy jeszcze mam nadzieję :D o top10 w tym roku :D

Ja na pewno pomogę. Jeszcze w sierpniu może zakupię HD4870x2 no i nowy zasilacz.

gigi2000

#24
Ja tez staram sie jak moge, ze sredniej dziennej 5k podnioslem sie na srednia dzienna 75k dzieki radkowki 4850, mimo wakacji wygrzewam go ile fabryka daje  :P (wczesniej mialem nVidie 9800 gtx)
PS. W dyskusji nVidia vs ATI mam juz chyba wyrobione zdanie  XP

satanetv

Ja też już mam wyrobione zdanie. A co to za radek 7850 ??

gigi2000

@satanetv sorry literowka, juz poprawione, chodzi oczywiscie o 4850

Troll81

No i Ruscy nas wydymali :( spadek na 9

Troll81

#28
[img]http://boincstats.com/charts/chart_uk_bo_compare_rac_teams_17;214;9063;10461;23526;33531;34063;13205751.gif[/img]

[img]http://boincstats.com/charts/chart_uk_bo_compare_bsrac_teams_17;214;9063;10461;23526;33531;34063;13205751.gif[/img]


Wyprzedzą BOINC@Poland:


   
   
   
Nazwa zespołuDni do wyprzedzeniaBS-RAC
The Knights Who Say Ni!7714,189,731
Ars Technica21712,225,997

simonic

Teraz wyraźnie widać ile tracimy jako Polska, przez naszą ceche narodową jaką jest upór....
Gdyby tak połączyć siły z PNT to mielibyśmy RAC na poziomie 6 miejsca na swiecie....


pszyklejony

Co ma wspólnego Polska z uporem i racem, to ja nie wiem, natomiast wiem ile straciliśmy jako drużyna, przez takie myślenie jak Twoje.

simonic

Moje myślenie? Po połączeniu B@P i PNT mielibyśmy 22mln RACu! Polacy niestety czesto pokazuja ze "gdzie 2 polakow tam 3 rozne pomysly na rozwiazanie problemu"...
Nie mówie czyja jest wina że do polączenia nadal nie doszło.


Troll81

wina jest niczyja. Różnimy się w podstawowych kwestiach jako drużyny więc do połączenia nie dojdzie. łudziłem się że będzie inaczej ale nie jest.
Polska jako kraj nadal trzyma się mocno w rankingach. i nic sobie nie robi z naszych małych kłótni gdyż wszyscy liczymy pod polska bandera niezależnie od teamu.