Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

ap nowe optymalki 5.05!

Zaczęty przez skowron, 15 Lipiec 2009, 11:06

skowron

jesli ktos jeszcze nie wiedzial to dostepne sa
na stronei lunatics.kwsn.net

http://lunatics.kwsn.net/index.php?module=Downloads;catd=31

milego!

Troll81

A o ile przyspiesza SETI?? i gdzie optymalki pod 63bit?? bo w plikach widać tylko 32bit...

skowron

Cytat: Troll81 w 15 Lipiec 2009, 11:09
A o ile przyspiesza SETI?? i gdzie optymalki pod 63bit?? bo w plikach widać tylko 32bit...

na forum seti doczytalem ze ponoc dwukrotnie szybsze. na razie pierwsza probka leci i patrzac jak szybko przeliczanie trwa faktycznie wyglada na to ze bedzie 2krotnie szybsze do poprzedniej wersji
tylko to nie sa optymalki dla seti seti tylko astropulse! ;)

na 64bit nie ma na razie pewnie trzeba bedzie poczekac (o ile bedzie)

Bartek

Liczy tak samo jak wersja 5.03 tylko zamiast ok 1220 punktów daje ok 840 za tan sam czas tego samego cpu. Przynajmniej u mnie.

skowron

Cytat: Bartek w 18 Lipiec 2009, 16:32
Liczy tak samo jak wersja 5.03 tylko zamiast ok 1220 punktów daje ok 840 za tan sam czas tego samego cpu. Przynajmniej u mnie.

patrzac na wyniki po paru dniach:
faktycznie dostaje sie odpowiednio mniej punktow
jednakze zdaza sie ze liczy krocej, krocej w moim przypadku do 3h z 16h (ale nie zawsze, raczej nie zalezy od probki, widze ze w wiekszosci przypadkow liczy troche krocej)

ps.
840 zawsze lepsze niz brak wogole ;)
wczesniej nie chcial zasysac ap wogole, wiec wole cos takieg juz ;)

Janek

Mam trochę głupie pytanie. Czy zainstalowanie optymalizacji dla SETI może powodować w jakiś sposób samoczynny restart komputera? Optymalizacja dla Seti to jedyna rzecz, jaką zmieniłem w komputerze i mam co jakiś czas restart sprzętu. Chyba, że jakiś wirusik się wkradł to go zaraz :attack:

sesef

Cytat: Jan Stenzel w 14 Sierpień 2009, 17:55
Mam trochę głupie pytanie. Czy zainstalowanie optymalizacji dla SETI może powodować w jakiś sposób samoczynny restart komputera? Optymalizacja dla Seti to jedyna rzecz, jaką zmieniłem w komputerze i mam co jakiś czas restart sprzętu. Chyba, że jakiś wirusik się wkradł to go zaraz :attack:

A zobacz przypadkiem czy temperatura w kompie nie stanowi problemu, może te optymalki bardziej dogrzewają procka. Temperatury możesz sprawdzić chociażby programem Everest Ultimate Edition

Janek

Temperatura procesora według Everest Ultimate Edition wynosi 65 stopni i jest w przedziale +/- 2 stopnie. Procesor liczy na 100%.

Adam Wozniak

Witam wszystkich, gdyż to mój pierwszy post na forum :)

Mam pytanie generalnie do "optymalek". Czy one nie łamią reguł BOINC / SETI@Home?

SETI@Home liczę od prawie 10 lat, ale tych optymalizowanych klientów nigdy nie używałem.

I generalnie: gdzie mogę więcej poczytać o tych optymalkach?

Pozdrowienia,
Adam

TRZECIAK

Cytat: Adam Wozniak w 17 Sierpień 2009, 01:26
Witam wszystkich, gdyż to mój pierwszy post na forum :)

Mam pytanie generalnie do "optymalek". Czy one nie łamią reguł BOINC / SETI@Home?

SETI@Home liczę od prawie 10 lat, ale tych optymalizowanych klientów nigdy nie używałem.

I generalnie: gdzie mogę więcej poczytać o tych optymalkach?

Pozdrowienia,
Adam


Optymalki nie łamią żadnych reguł. Można by powiedzieć że są to te same aplikacje tylko zoptymalizowane do szybszego działania.
Odnośnie optymalek do Seti można poczytać:

http://lunatics.kwsn.net/