Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Halowiec monowątkowy

Zaczęty przez Pigu, 20 Lipiec 2009, 21:28

Pigu

cóż - moje halowce ciągną tylko 1 wu na raz - tak ma być, czy coś mam zwalone? a może wina samego halowca - używam te z najpierwszejszego releasu

stosuję hale jako uzupełnienie liczenia na gpu w celu uniknięcia konfliktów priorytetów itp = znacznie łatwiej było by to robić na 1 niż na 4rech  :wth:

RAD-Poland

zmień ilość procesorów w managerze,

jak nie pomoże to ręcznie zmień w:

client_state.xml
<p_ncpus>4</p_ncpus>

global_prefs.xml
<max_cpus>4</max_cpus>

EDIT: sprawdzone u mnie działa na Q6600 (4cpu) i na PIV_HT (2cpu)
przy większej ilości "halowców" gdy chodzi o łowy próbek wolę mieć ustawione 1cpu (bo 4GB ramu +8swap czasami może być mało jak wszystkie złapią wu)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

AiDec

Cytat: Pigu w 20 Lipiec 2009, 21:28
cóż - moje halowce ciągną tylko 1 wu na raz - tak ma być, czy coś mam zwalone? a może wina samego halowca - używam te z najpierwszejszego releasu

IMHO cos sie u Ciebie poprzestawialo. U mnie na wielu kompach i po wielu wielu probach roznych wersji managera zawsze wszystko dzialalo jak nalezy.

1. Zastosuj to co napisal RAD.
2. Dodatkowo mozesz uzyc ncpus w cc_config. Pamietaj ze konfiguracja ncpus w cc_config jest nadrzedna wobec clientstate i globalprefs.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

X X X

A ja od rana nie mogę pobrać wątków na WinXP - ciągle daje mi poniższe komunikaty:

2009-07-20 22:38:25   FreeHAL@home   Sending scheduler request: To fetch work.
2009-07-20 22:38:25   FreeHAL@home   Requesting new tasks
2009-07-20 22:38:30   FreeHAL@home   Scheduler request completed: got 0 new tasks
2009-07-20 22:38:30   FreeHAL@home   Message from server: Server can't open log file (../log_web1/scheduler.log)

Też tak macie, czy tylko mnie nie lubi?

Pigu

podziałało to:
Cytatglobal_prefs.xml
global_prefs.xml
<max_cpus>4</max_cpus>

moja diagnoza - wartość była
Cytatglobal_prefs.xml
<max_cpus></max_cpus>

z jakiegoś powodu wartość była wyzerowana (znacznie nowszy/niekompatybilny manager do relatywnie starego halowca?) i zmienianie jej w lokalnych ustawieniach nic nie znieniało (znacznie nowszy/niekompatybilny manager do relatywnie starego halowca?), zmiana ręczna przyniosła pożądany skutek

dziękas wszystkim :parrrty:

AiDec

@Zawecki:


1. Nie sugeruj sie FreeHAL`em. To bardzo, bardzo... hm... ten projekt jest po prostu `inny` ;). `Inny` nie znaczy gorszy :). Po prostu nie zalecamy go poczatkujacym liczydlowym. Jest to trudny projekt z `humorami` (tak jak i admin tegoz projektu XP), na dodatek w ciaglej fazie `przed wczesna alfa`  ;D.

2. Nie pytaj zaawansowanych uzytkownikow na takim przykladzie - zaawansowani uzytkownicy... powiedzmy ze obrazili sie na FreeHAL`a ;), wiec raczej male szanse zeby ktos mial to samo co i Ty, bo male szanse zeby ktos jeszcze liczyl ten projekt.

3. Zapnij jakis inny, `normalny`, stabilny projekt (taki ktory nie jest w fazie alfa/beta) i sprawdz czy masz takie same komunikaty, czy dziala prawidlowo (zalecam probe na projekcie PrimeGrid - bardzo stabilny).




A tak z pamieci (z tego co jeszcze o FreeHALu pamietam), to IMHO serwer im padl (jak zwykle z reszta) i stad takie dziwne komunikaty.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

X X X

Dzięki za info. Reszta działa dobrze. Pomijając, że niektóre projekty nie mają nic do policzenia. ;)

Rozumiem niechęć weteranów do FreeHAL, ale ten projekt to moja pierwsza miłość, bo był szybkim źródłem moich pierwszych punktów. Czym więcej punktów, tym mniejsze to ma znaczenie.

A przy okazji - czy jako polski zespół nie powinniśmy więcej "uwagi" poświęcać Enigmie?

AiDec

Poswiecamy tyle ile mozemy, a poswiecimy jeszcze wiecej jak chlopaki stworza aplikacje dla GPU :). Ale o Enigmie rozmawiajmy w watku o Enigmie :) - http://www.boincatpoland.org/smf/enigmahome-78/



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

FreeHAL ostatnio jako tako działa (oprócz tego, że serwer pada średnio ze 3 razy na 24h) i nawet nieźle punktuje, ale jeśli chcesz coś liczyć dla jakiegokolwiek pożytku to daruj sobie ten projekt, bo czort wie co ta aplikacja tak naprawdę robi. Cykl pracy WU wygląda zazwyczaj tak (95% WU):
1) zassanie 2) przeliczenie - aplikacja w tym czasie nic nie ściąga z netu ani nie wysyła 3) zaraportowanie przeliczonego zadania bez odsyłania czegokolwiek do serwera - także nie wiem na jakiej podstawie coś jest validowane i przyznawane są punkty  :ph34r:
Pozostałe 5% lub mniej zadań (kwestia szczęścia) odsyła coś do serwera, ale to rzadkość %)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.