Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Janek

Zaczęty przez Janek, 27 Lipiec 2009, 10:04

Janek


Witam i pozdrawiam wszystkich członków zespołu BOINC@Poland. Postaram się przybliżyć moją skromną osobę (na powyższym zdjęciu w Irlandii w 2012 roku wraz z dziewczyną), w sposób jak najbardziej czytelny i obszerny.
Zaczynamy:

Imię – Jan

Data urodzenia – 7 kwiecień 1984

Stan cywilny – w związku  :D


Zainteresowania  :
- literatura -  jestem fanem Stephena Kinga i  Toma Clancego. Mogę pochwalić się dość sporą kolekcją ich książek. Jednak najbardziej interesuje mnie II Wojna Światowa, a konkretnie działania i bitwy morskie (polecam książkę "Okręt" Buchheima)
- modelarstwo szkutnicze - mam w domu kolekcje kilku drewnianych modeli, które sam zrobiłem i które można zobaczyć poniżej:
- astronomia – tutaj zaszalałem razem z tatą.  Kupiliśmy teleskop.   Poniżej zdjęcie zakupionego modelu:
- film – tutaj to mógłbym pisać i pisać, więc podam tylko moje dwa ulubione filmy: ,,Polowanie na Czerwony Październik" oraz  ,,Ojciec chrzestny". 
  Ogólnie lubię filmy gangsterskie, kryminały i thrillery.
- seriale - nigdy nie przepadałem za serialami, ponieważ z czasem u mnie krucho i później się gubiłem, ale jednak muszę wspomnieć o kilku serialach,
   które naprawdę lubię oglądać. A mianowicie: Heroes, Dr. House, Supernatural, Fringe, Simpsons, Włatcy Móch, Leverage, V, Suits
- muzyka – bardzo lubię muzykę poważną, ale słucham również Bruca Springsteena i Bon Jovi-ego
- spacery - mam psa - Siberian Husky - pozostały komentarz chyba zbędny ;) Poniżej zdjęcie mojego pieska - Saby :D
- budowa makiety - razem z tatą planujemy wybudować makietę kolejową. Mamy gotowy stół i kilka lokomotyw.



Wykształcenie
– dyplom mgr inż. od instalacji przemysłowych (Akademia Morska w Gdyni, Wydział Mechaniczny, Inżynieria Eksploatacji  instalacji Przemysłowych)
- dyplom inż. Hochschule Bremerhaven
- uprawnienia do wykonywania świadectw energetycznych

Praca  :
- Asystent Zarządu w firmie "Bio-Ksel" Sp. z o.o. - http://www.bio-ksel.com.pl/

No to by było chyba na tyle. Jeżeli kogoś interesuje coś jeszcze odnośnie mojej osoby, to pisać śmiało, chętnie odpowiem na każde pytanie  :)

Dlaczego przyłączyłem się do  projektu BOINC? Prawdę powiedziawzy to nie pamiętam :shame: Początek moich obliczeń miał miejsce dokładnie 5 maja 2002 roku. W tym okresie tak naprawdę tylko SETI działało i pewnie dlatego zostałem tylko przy tym projekcie. Pamiętam jak mój stary komputer liczył próbki (zliczanie zupełnie inną metoda niż obecnie), przez wiele godzin, ponieważ sprzęt miał zaledwie 233 MHz i chyba 64 RAM !!!! No, ale komputery wyjątkowo szybko poszły naprzód i liczę na lepszych maszynach.

Komputery do obliczeń:

  • Komputer numer 1 - GenuineIntel Intel(R) Core(TM) i7 CPU 860 @ 2.80GHz, ATI Radeon HD 7850 - POEM (CPU+GPU), MilkyWay (GPU)
  • Komputer numer 2 - AMD Turion(tm) II Dual-Core Mobile M520, ATI Radeon HD5x00 series (Redwood)x 6.10.58[CAL, 1 (BOINC) - Collatz (GPU)

Dotychczasowe osiągnięcia w projektach:

  • 26.12.2009 - New AP24
  • 30.01.2010 - New AP25

Ranking - stan na dzień 22.11.2012
  • Pozycja w rankingu zespołu - 77 z 8356
  • Pozycja w rankingu krajowym - 111 z 44660
  • Pozycja w rankingu światowym - 3628 z 2.495.358

No dobra rozpisałem się i pewnie zanudziłem na śmierć Ciebie, drogi czytelniku. Dlatego życzę Tobie wszystkiego najlepszego i pozdrawiam ! :respect:


 





KrzychuP

Witam!
Bardzo ładna wizytówka.  :)

Jedno małe ale...
..czy to aby bezpieczne podawać otwartym tekstem swój adres korespondencyjny i adres mailowy na forum.
No chyba, że lubisz spam i stertę ulotek w skrzynce

;)

Pozdrawiam

Troll81

spory ten teleskopik :D witam na forum. Ja rónież usunąłbym adres korespondencyjny i mail. jak bedziesz chciał z kimś pomailowac to po rpostu można się zgadać.

Janek

Adresy już wykasowałem:)
Pozdrawiam

lolek

ja również witam

możesz jeszcze wspomnieć o sprzęcie na którym liczysz
ja też chwilowo bez dziewczyny, ale na forum tu ich raczej nie spotkasz poza ryzykantką  ;)

Troll81

która ryzykuje :D

Janek

Komputer numer 1 - GenuineIntel Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E8200 @ 2.66GHz [x86 Family 6 Model 23 Stepping 6]
Komputer numer 2 - AuthenticAMD AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+ [x86 Family 15 Model 95 Stepping 2] - wczoraj dodany
Komputer numer 3 - AuthenticAMD AMD Turion(tm) 64 Mobile Technology ML-34 [x86 Family 15 Model 36 Stepping 2] - laptop

A odnośnie kobiety to nigdy nie wiadomo, zawsze może znaleźć się jakaś "wolna dziewoja", chętna do wspólnych obliczeń... ;D

Pantarhei

Cytat: Jan Stenzel w 27 Lipiec 2009, 11:18

A odnośnie kobiety to nigdy nie wiadomo, zawsze może znaleźć się jakaś "wolna dziewoja", chętna do wspólnych obliczeń... ;D

Witam serdecznie!!! :parrrty:

...chętna do obliczeń ile pieniędzy jesteś w stanie zarobić na "waciki"  ;D
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

nie rób z kobiet takich chciwych.....

satanetv

Witamy na pokładzie  :parrrty:

lolek

Cytat: Troll81 w 27 Lipiec 2009, 11:38
nie rób z kobiet takich chciwych.....

moze nie az takich chciwych, ale cos w tym jednak jest.
Ostatnio byłem na dyskotece najpierw przyjechałem Polonezem (moje hobby), a póżniej się zwinołem i znów przyjechałem tym razem Audi a4, zgadnij kiedy miałem więkrze powodzenie   :(

sorki za ortografię

Troll81

na dyskotekach zawze jest sporo dzieczyn lecących na auta. Idź do filharmoniii tam jest takich mniej :D

lolek

niestety w więkrzosci sporo starsze niz ja, a tych dyskotekowych wolę unikać  >:(

Janek

Jak byłem w Bydgoszczy w klubie i kupowałem sobie piwo przy barze, jedna dziewczyna spojrzała mi do portfela. Miałem trochę kasy, a ona od razu do mnie "Cześć jestem Sylwia, postawisz mi drinka?" Ręce mi opadły. Tak samo z samochodami jak piszecie. Ja jeżdżę Citroenem C4, to ekstra towaru nie da się na ten samochód złapać, ale od razu widać jak zmienia się podejście dziewczyn. Trzeba uważać jak cholera, żeby jakąś mega pijawkę na kasę nie wyrwać ;)

Troll81

wybacz ale jęsli dziewczyna po zajrzeniu ci do portwela pytała się o drinka, to po prostu trafiłeś na profesjonalistkę :D do tego, bardzo taktownie reklamującą swoje usługi. wolałbys żeby odeszła do tego bardziej pragmatycznie?? Zostawiła ci wizytówkę z cennikiem??

A swoją droga. Faceta który dobbnierałby panienki pod kątem marek ciuchów w jakich ona chodzi nazwałbym zwykłym !@#$%^& albo się z kimś jest bo się go kocha, albo sie nie jest. Jak ktoś jest z kimś dla kasy to jest to po prostu forma prostytucji.

Waldek1989

witam na pokładzie,

ps.
Trolu dobrze prawisz

Janek

Zaktualizowałem listę komputerów, na których liczę projekt SETI :)

Janek

Laptop trochę szwankuje (wentylator chodzi podejrzanie głośno) i dla bezpieczeństwa wyłączam go z liczenia projektów. Dodatkowo melduję, że rozpoczynam działania w projekcie MilkyWay, oczywiście w naszym zespole :)

Troll81


Janek

Dołączm się do projektu Einstein@Home :D Nie wiem tylko jakie optymalki wgrać żeby szybciej projekt śmigał :(

KrzychuP

Z tego co pamiętam, to Einstein sam rozsyła odpowiednie optymalki dla odpowiedniego procka. Nie trzeba niczego szukać.

Janek

Niestety komputery mi się wykruszają :( Jeden komputer cały czas się restartuje i to od dłuższego czasu. Mało na nim pracowałem to nawet tego nie zauważyłem :shame: Był ciągle włączony w innym pomieszczeniu i koniec. Po odinstalowaniu BOINC na razie wszystko gra. Zobaczę, może podłączę go do innego projektu. A z takich nowości, to po całym dniu walki zainstalowałem Windows 7. Miałem aktualizację z Visty, ale niestety pech mnie nie opuszcza, ponieważ podczas aktualizacji wyłączyli prąd i wszystko cholera wzięła >:( Miałem jeszcze problem z Kaspersky, ale już wszystko gra :D
Pozdrawiam :parrrty:

Voice1980

Co do tych restartów to zerknij do wiatraków, może jest za ciepło, warto je przeczyścić :) jak to jest jakaś zapomniana maszyna to różnie może być ;)

Troll81

wymień zasiłkę :D z doświadczenia wiem że te tańsze słabo sobie radzą pod ciągłym obciążeniem.....

Janek

Dzięki za rady :respect: Przy wolnej chwili zaraz zabieram się za sprzęt.

Janek

Cytat: Voice1980 w 03 Listopad 2009, 21:17
Co do tych restartów to zerknij do wiatraków, może jest za ciepło, warto je przeczyścić :) jak to jest jakaś zapomniana maszyna to różnie może być ;)

Znalazłem trochę czasu i zabrałem się za komputerek :) Okazało się, że w obudowie jest tona brudu, a co gorsza, wentylatorek momentami hałasował :( Dlatego wszystko wyczyściłem i zakupiłem nowy wiatraczek :)
Ten sprzęt będzie liczył nowy projekt (nowy dla mnie) - PrimeGrid :D

Troll81

:D a zrobiłeś zdjęcie przed sprzątaniem i po??

Janek

Cytat: Troll81 w 15 Listopad 2009, 11:54
:D a zrobiłeś zdjęcie przed sprzątaniem i po??
Nie, nie zrobiłem. Wolałem nie pozostawiać żadnego dowodu mojego zaniedbania :shame:

Janek

Mam duży problem. Przyłączyłem się do nowego projektu PrimeGrid. Więc utworzyłem konto na stornie PrimeGrid, na adres e-mail i hasło takie jak zawsze. Niestety otrzymałem zupełnie inny numer ID, w związku z tym, widnieje jako dwie osoby. Jak naprawić ten problem? Nie mogłem znaleźć na forum nic na ten temat, ale może przeoczyłem :shame:

Troll81

jesli masz taki sam email jak i w innych projektach.... to sie samo naprawiu jak pójdzie synchronizacja satystyk na boincstats...

Bober

Niekoniecznie - jeżeli przyłączył się z zupełnie nowego hosta, gdzie nie liczy nic innego. Ale poczekaj trochę powinno się zsynchronizować. Więcej na ten temat:
http://www.boincatpoland.org/wiki/Rozsynchronizowanie_kont

Peciak

moje konta synchronizowały się około 3 tygodni

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Janek

E-mail i nick mam dokładnie taki sam jak do tej pory. Mija już 3 dzień i ciągle nie jest zsynchronizowany. Z tego co piszecie wynika, że to może trochę potrwać, więc uzbrajam się w cierpliwość.
Dzięki za wyjaśnienie problemu :parrrty:

Janek

Samemu nie chciało się zschynchronizować, dlatego na hoscie (na którym liczę inne projekty), dołączyłem się z PrimeGrid i natychmiast wszystko się zsynchronizowało :D
Mam takie pytanie - posiadam kartę graficzną CAL ATI Radeon HD 4700/4800 (RV740/RV770) (1024MB) driver: 1.4.344, ale chyba nie jest wykorzystywana. Czytałem na forum, że np. MilkyWay jak liczy przez kartę, to idzie dużo szybciej niż na CPU. Tylko jak zrobić, żeby jedne projekty liczył CPU a np. Milky GPU? Czytałem tutaj na forum wątki na ten temat, ale trochę się pogubiłem :shame: Mam Windows 7 Profesjonal.

Can-D

Witam

Proponuje collatza -- natywnie obsługiwana karta grafiki,bez żadnych dodatkowych kombinacji.Standardowo ściąga aplikacje/u mnie szybciej liczy na standardowej niż na optymalizowanej/.A więc proc u mnie liczy primegrida a grafa Collatz Conjecture.

Janek

No to się przyłączam do Collatz. Nie jestem zbyt biegły w dziedzinie informatyki, a podobno do Milky trzeba edytować jakieś pliki. Czy w kliencie BOINC będzie widoczne, że dany projekt korzysta z karty ATi?

Janek

Zaktualizowana wizytówka - dopisane zainteresowania oraz jakie projekty są liczone na poszczególnych komputerach :)

Pozdrawiam :parrrty:

Janek

Kolejna aktualizacja - dołożone zdjęcia modeli drewnianych, które zrobiłem :D

Troll81


Waldek1989

Piękne statki  :respect: