Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Mnożące się komputery

Zaczęty przez X X X, 03 Sierpień 2009, 12:55

X X X

W moich statystykach http://pl.boincstats.com/stats/boinc_host_stats.php?pr=bo&st=0&userid=12942dd0ed70c356f9f5111809389533 mam po 3x te same kompy, a na dodatek w poszczególnych dniach BOINCstats ciągle przesuwa punkty między nimi - burdel straszny i trwa to już od wielu dni. Czy jest jakaś możliwość uporządkowania tego?

Troll81

tak. na wszystkich kompach podłącz się do wszystkich projektów :D poczekaj 24h aktualizująć projekty. Gwarancja uporządkowanych statsów :D

Peciak


,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81

nie :D prawda jest taka że serwisy ze statystykami mają pewne opóźnienia w synchronizacji projektów. Po prostu czasem zdarzają się wałki. Za każdym razem kiedy przyączasz się do projektu jest generowany klucz użytkownika. do tego do każdego komputera jest generowany identyfikator (niepowtarzalny) żeby zebrać to wszystko do kupy i przedstawić w ładnej tabelce potrzebne są operacje na bazach danych które są dosyć skomplikowane. pomnóż to przez ilość userów (a jest ich miliony) i ilość ich komputerów (a jest ich dziesiątki milionów) dodaj do tego zwykłe luki w oprogramowaniu oraz to że nie zawsze dane są zgodne i już masz rozjechane staty. Dlatego warto przy zakładaniu kont zawsze podawać jeden adres mail i warto mieć przynajmniej na jednym kompie podłączone wszystkie projekty dla których liczymy. W przypadku rozjechania statów wystarczy na tym kompie pobrać po jednym WU z każdego projektu, przeliczyć i odesłać. Zaktualizują się statsy i powinno grać.

X X X

No tak, właśnie powywalałem z kompów "wszystkie projekty" i zrobiłem czyste instalki dla "wybranych projektów".
:wth:
To już chyba wolę mieć namnożone kompy niż ponownie namnażać projekty, przynajmniej do czasu zgarnięcia pierwszego melona...
XD
Thx Troll za info.

KrzychuP

Ja nigdy nie podłączałem wszystkich projektów na wszystkich kompach.
Powinno wystarczyć, że tylko na jednym z nich się podłączy się wszystkie projekty i przeliczy 1 próbkę.

X X X

Na jednym kompie powiadasz... hmm... do rozważenia... za jakieś 2 tygodnie ;)

AiDec

KrzychuP ma racje. Potwierdzam.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

rzyrant

Dobrze zrozumiałem? Klucz komputera generowany przez BOINC STATS jest unikalny? Więc po reinstalacji systemu tworzony jest nowy klucz, oraz "powstaje" nowy komputer w bazie? Ja w sumie pracuję na 3 komputerach. 1 z nich miał ostatnio reinstalowany system. BOINC STATS wykrył go już jako "nową" maszyne na moim koncie. Jako, że liczy te same projekty mogę oczekiwać, że po upływie jakiegoś czasu zostaną one połączone w jedną maszynę? Czy też już zostaną w statystykach 2 te same jednostki po wsze czasy? I jeszcze jedno. W panelu użytkownika BOINC STATS mam zakładkę "lista komputerów" czy jeśli w niej dodam owe 3 moje maszynki to te problemy znikną?

Troll81

zostaną w statsach... łączenie kompów jest możliwe tylko wtedy gdy dane dwie maszyny były podłączone w BAM.

X X X

Czyli jak podłączę swoje trzy kompy do BAM, to zniknie tych dziesięć wirtualnych?  :(

Troll81

każdy komp po pierwszej instalacji boinca podłączasz pod BAM :D a potem już możesz je mergować :d Ja po prostu głęboko i daleko mam ile mi kompów pokazuje :D aktualnie według BS mam chyba z 11 hostów :D z czego liczą chyba 4. a reszta to jakieś zombie....