Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

[Pomysł] Wspólne zakupy

Zaczęty przez Troll81, 28 Sierpień 2009, 20:38

Troll81

Mam taki pomysł: można by się zgadywać jak chcemy robić zakupy i targować wspólne rabaty :D co wy na to??

np przy zakupie RAM albo graf....

co sądzicie o takim pomyśle?? może nawet udałoby się nawiązać trwałą współpracę z jakimś sklepem internetowym....

Voice1980

Dobre :) może bym się bardziej zmobilizował do ulepszania domowego kompa.
Problemem będzie to że każdy z nas może potrzebować inną część, inny standard itp...

Szopler

Jestem za :) może uda się jakiś rabacik wytargować.
Tylko kto by zbierał kasę i czy jak się to później porozsyła to czy nie wyjdzie w sumie drożej...?

TRZECIAK

Przy uzgadnianiu rabatu zawsze można poprosić aby rabat był dla klientów znających hasło, a przekazanie hasła chętnemu kupującemu to żaden problem.
Wtedy nie potrzeba by było aby ktoś zbierał kasę tylko by sam zamawiał do siebie.


Szopler

To już lepiej ;).
Hasło: Bo ... ... ... BOINC!

Juras23

W sklepie komputerowym Komputronik zapisywana jest historia zakupów. Moglibyśmy założyć usera BOINC hasło boinc i każdy by sobie mógł kupować tam stosując różne kody promocyjne jakie pojawiają się z firmami współpracującymi z Komputronikiem.  Po przekroczeniu jakichś granic obrotu uzyskiwane są od handlowców rabaty. Tym sposobem jeśli sami kupujemy to każdemu kolejnemu kupującemu umożliwiamy zakup w lepszej cenie. Potem po fajnych obrotach można by rozmawiać z Zarządem Komputronika aby nas wsparli jakimś SKB lub wypuścili jakąś markę kompka z logo BOINC@POLAND co by niesamowicie rozpropagowało nasz TEAM - ale coś za coś - musielibyśmy nastawić się na wzajemną reklamę tegoż sklepu na naszych stronach - tak by ONI widzieli z tego realny zysk na reklami.

Zysk: Każdy kupujący mógłby kupić to co chce z ich sklepu i rozlicza sam ten zakup.

można by też oczywiście wejść w udział z innym sklepem - w Komputroniku akurat wiem, że po wejściu w próg obrotów ceny spadają.

Co myślicie?

Troll81

Super pomysł :D kto z nimi pogada??

[PNT] Obix007

1. Wg. mojego znajomego który wszedł w sieć Komputronik w Zielonej Górze zawiele nie da sie utargować ale jednak da się. Kupując łącznie sprzet za 4 tys dostałem rabat 5 % i z tego co pamiętam znajomy mówił że do 10 % można dociągnąć.
2. Druga sprawa to że części raczej da radę znależć tańsze niż w Komputroniku.
3. Reklama na naszej stronie może ich zainteresuje, ale nie wiem czy zadziała to w drugą stronę
4. O sponsoring warto się zapytać. Bardzo efektywnym sposobem na zbieranie pieniędzy/sprzętu jest wysyłanie listów intencyjnych do różnych firm ( zasada statystyki - im więcej wyślesz tym większe szanse że to się powiedzie ). W podobny sposób szkoły zbierają pieniądze na wycieczki , wyposażenie pracowni komputerowych itd. Firmy choć nie zawsze mają z tegeo wymierny zysk to angażują się w to z pobudek społecznych to może w zamian za reklamę na naszej stronie lub wymienienie w liście sponsorów np. w jakiejś ważnej gazecie o zasiegu ogólnokrajowym.

Uważam że pkt 4 jest bardzo ciekawy i warto się nad nim zastanowić.

P.S. mogę zrobić wywiad u mojego znajomego.


AiDec

Sam pomysl bardzo dobry, pamietajcie tylko zeby przy kazdorazowym zakupie wypelniac czesc formularza oznaczona jako `adres do wysylki` - co by nie wyslali komus towaru na adres wpisany na stale do bazy (bo jakis trzeba wpisac).

Na taka okazje moge sprezentowac swoje komputronikowe konto - jest tam juz historia na ponad 4k pln (jesli sie temat przyjmie).



Cytat: obix007 w 04 Wrzesień 2009, 12:08
(...)to może w zamian za reklamę na naszej stronie lub wymienienie w liście sponsorów np. w jakiejś ważnej gazecie o zasiegu ogólnokrajowym.

Za reklame w erepie i info w gazetce Trollowej o zasiegu ogolnoswiatowym 200.000+ (jak nam pomoga wyvotowac do internationala)  XD. Sory, nie moglem sie pows3mac buaaahahaha ROTFL %). (bije mi dzisiaj, bo mam wolne pierwszy raz od 2 tygodni)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

Żeby móc prosić o sponsoring, musielibyśmy mieś formę osobową w polskim prawie :D więc chociaż stowarzyszenie musielyśmy założyć :D

[PNT] Obix007

Niekoniecznie. jeśli byłby to sprzęt ktoś może nam go dać w nieodpłatne użytkowanie, na podstwie byle jakiej umowy o użyczenie. może jest to lepszy wariant.

Ale stowarzyszenie to nie jest zły pomysł: http://poradnik.ngo.pl/x/9646


Troll81

a moze wykorzystać moc serwisu grupon?